Kategoriler

Kampanya ve İndirimler

Fiyat Aralığı

TL
-
TL

Marka

My
Ala
MY
Başka bir kelime deneyin

Mağaza Puanı

0 10
Tüm mağazalar

Mağaza

Başka bir kelime deneyin

Ürün Miktarı

Başka bir kelime deneyin

Ürün Tipi

Başka bir kelime deneyin

Kargo Seçenekleri

Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Ürün Puanı

5 yıldız
4 yıldız ve üzeri
3 yıldız ve üzeri
2 yıldız ve üzeri
1 yıldız ve üzeri

Helva, Tahin, Pekmez

için 2,027 sonuç bulundu.
Akıllı sıralama nasıl çalışır? Arama ile uygunluk, satış miktarı, satıcı ve ürün puanı, teslimat avantajları, popüler kategoriler, ürüne ait reklam gibi kriterler belirleyici olabilmektedir.

Konum Seç

Helva Tahin Pekmez

Kahvaltı, günün en önemli öğünlerinden biridir. Sağlıklı bir şekilde beslenip besin değeri açısından zengin yiyecekler tüketmek oldukça faydalıdır. Kahvaltı sofralarının vazgeçilmezi olan birçok yiyecek diğer öğünlerde de tüketilebilmektedir. Pekmez bu yiyeceklerden biri olmaktadır. Karbonhidrat, mineral, organik asit ve vitamin açısından zengin olan pekmez, farklı bitkisel kaynaklar kullanılarak elde edilebilmektedir. Kendi tercihinize göre; dut, üzüm ve keçiboynuzu gibi çeşitli şekillerde tercih edebilirsiniz. Pekmez birçok faydaya sahip olduğu için neredeyse her evin vazgeçilmezi haline gelmiştir. Yaş fark etmeksizin herkesin tüketmesi gereken bir yiyecek olduğu için sofralarda yerini almaktadır. Özellikle çocuklar ve gençler gelişim çağındayken ihtiyaçları olan enerjiyi pekmezden karşılayabilir. Bunun yanı sıra sporcular da pekmezi sağlıklı bir enerji kaynağı olarak tüketebilmektedir. Zengin bir içeriğe sahip olan pekmezi tahin ile karıştırarak da yiyebilmek mümkündür. Doğal bir yüksek lif kaynağı olan tahin bağışıklık sistemini güçlendirmektedir. Böylelikle hem sıcak havalarda hem de soğuk havalarda bağışıklık sisteminizi koruma altına alabilirsiniz. Her iki besin kaynağı da sağlık için oldukça faydalıdır. Dilerseniz ayrı olarak dilerseniz ikisini karıştırarak tüketebilirsiniz. Bu iki yiyeceği kullanarak birbirinden leziz kurabiye ve kekler yapabilirsiniz. İçeriklerinde zararlı maddeler yer almadığı için yiyecekleri de sağlıklı hale getirmektedir. Türkiye’de geleneksel olarak tüketilmekte olan bu besinlere ek olarak helva bulunmaktadır. Tahinden üretilen helva tatlı öğün olarak tüketilebilmektedir. Helvayı dilerseniz sade olarak tercih edebilirsiniz. Aynı zamanda kakaolu, fıstıklı, meyveli gibi farklı gıda ve şekerleme çeşitleri de bulunmaktadır. Bu besinler ile sağlığınızı korurken diğer yandan tatlı ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz.

Susamdan Üretilen Tahinin Faydaları

Susamdan Üretilen Tahinin Faydaları

Geleneksel lezzetler arasında yer alan; tahin, pekmez ve helva yıllardır sofraların vazgeçilmezleri arasında yer almaktadır. Geçmişten günümüze kadar gelen bu yiyeceklerin her biri sağlık açısından faydalıdır. Faydaları sayesinde güçlü bir bağışıklık sistemine sahip olabilirsiniz. Özellikle küçük yaştan itibaren tüketilmesi gereken bu yiyeceklerin gelişim çağındaki çocuklara ve gençlere enerji kaynağı olduğu bilinmektedir. Doğal bir yüksek lif kaynağı olması tahinin faydaları arasında yer almaktadır. Çinko, bakır, demir ve selenyum mineralleri açısından zengin olan tahin, bağışıklık sistemini desteklemekte ve güçlendirmektedir. Özellikle mevsim geçişlerinde yaşanan hastalıkların riskini en aza indirmektedir. İçeriğinde yer alan bitkisel proteinler kasların güçlenmesini sağlamaktadır. Aynı zamanda yine içeriğinde yer alan Omega 3 ve Omega 6 beyin sağlığını koruyan yağ asitleridir. Vücudu yoran antrenmanlar, egzersizler ve ağır işler sonrasında oluşabilecek kas ağrılarının önüne geçilmesine yardımcı olmaktadır. Kansere karşı koruduğu ve kolesterol seviyesini düşürdüğü ise bilinen diğer faydaları arasındadır. Böylesine sağlıklı bir yiyecek hayatınızın bir parçası olabilir. Günlük yaşamınızda tahini sofralarınızdan eksik etmek istemeyebilirsiniz. Her yiyecekte olduğu gibi tahinde de gerekli miktar belirlenmeli ve o miktar aşılmamalıdır. Tahin fiyat seçeneği açısından sizlere geniş bir yelpaze sunmaktadır. Tahin, farklı gramajlarda satılarak her bütçeye uygun hale getirilmektedir. İhtiyacınıza ve bütçenize uygun olan tahini kolaylıkla bulabilirsiniz. Tahin sade bir şekilde tüketilmesinin yanı sıra sıklıkla pekmez ile karıştırılmaktadır. Buna ek olarak bal kabağı tatlısı gibi tatlılara sos şeklinde kullanılabilmektedir. Kek ve kurabiyelere farklı bir tat vermek için eklenebilmektedir. Vücudun ihtiyaç duyduğu çeşitli vitamin ve mineralleri sağlayan besin, kalp ve beyin sağlığını koruyan aynı zamanda kas ve kemik sağlığını destekleyen zengin bir yiyecektir. İsteğe göre tahin pekmez olarak da tüketilebilmektedir. Sizler de Okyay helva, tahin ve pekmez ürünlerine sayfamızdan bakabilir, satın alma işlemlerinizi hızlıca gerçekleştirebilirsiniz.

Farklı Bitkilerin Ezilmesi ile Meydana Gelen Pekmezin Faydaları

Farklı Bitkilerin Ezilmesi ile Meydana Gelen Pekmezin Faydaları

Pekmez; üzüm, keçiboynuzu ve dut gibi meyvelerin ezilmesi ile meydana gelmektedir. İçeriğinde herhangi bir katkı ya da koruyucu maddesi bulunmayan doğal bir besin kaynağıdır. Bu sebeple sağlığa birçok yönden faydalıdır. Lezzetli bir tada sahip olması tüketim açısından avantajlıdır. Pekmez çeşitleri sayesinde farklı damak zevklerinin isteğini karşılayabilmektedir. Farklı meyvelerden üretilmesi sayesinde bireylere seçim yapabilme şansı verilmektedir. Farklı tatlara sahip olan pekmezler sağlığa aynı derecede yararlı olmaktadırlar. Pekmez de aynı tahin gibi bağışıklık sistemini desteklemektedir. Kemiklerin gelişimi ve kemik sağlığı için oldukça yararlı olan bu yiyecek süt ürünü tüketmeyen ya da tüketemeyen bireyler için alternatif bir besin kaynağı olmaktadır. Glikoz beynin enerji kaynağı olarak bilinmektedir. Bu enerji kaynağını pekmezden karşılayabilmek mümkündür. Pekmezin içeriğinde yer alan glikoz beyin sağlığına etkilidir. Kansızlık sorunu yaşayan kişiler pekmez tüketerek bunun üstesinden gelebilmektedir. Pekmez fiyatları çeşitli özelliklere göre farklılık göstermektedir. Pekmezi tahin ile karıştırıp tüketmek ülkemizde oldukça yaygın bir şekilde görülmektedir. Kahvaltı sofralarında yerini alan tahin pekmez faydaları ile insan sağlığına oldukça iyi gelmektedir. Vücudun zinde kalmasını sağlayan bu besinler kişiyi daha dirençli hale getirmektedir. Düzenli ve ölçülü miktarda tüketildiği sürece faydalarını görebilirsiniz. Sağlıksız beslenildiğinde vücutta toksinler birikmektedir. Tahin pekmez tüketimi bunların vücuttan atılmasını sağlayan bir antioksidan kaynağı olmaktadır. Tahin ve pekmez ayrı ayrı zengin besin kaynaklarıyken bir araya geldiklerinde etkisi iki katına çıkmaktadır. Bu sebeple gerektiği miktarda tüketmek insan vücuduna ve sağlığına olumlu şekilde etki etmektedir. Kış aylarında ve mevsim geçişlerinde meydana gelebilecek çeşitli hastalıkları önlemek için bu besinleri tüketebilirsiniz. Tahin pekmez fiyat ve çeşit açısından zengin bir içeriğe sahiptir. Avantajlı fiyatlardan yararlanabilirsiniz.

Lezzetli Helva Çeşitleri

Lezzetli Helva Çeşitleri

Doğal besinlerden üretilen helva, vücuda yarar sağlayan vitamin ve mineraller içermektedir. Helva fıstıklı, cevizli, kakaolu, meyveli gibi farklı lezzetlere sahiptir. Sağlıklı bir tatlı alternatifi olarak da görülebilen helvalar farklı öğünlerde bulunabilmektedir. Tok tutan bir yiyecek olan helva vücut için bir enerji kaynağı görevi görmektedir. Bağışıklık sistemini güçlendirmekte ve bu sayede hastalıkları önlemektedir. Günümüzün kötü hastalıklarından biri olan kansere yakalanma riskini azaltabilmektedir. Aynı zamanda egzama ve sedef gibi deri hastalıklarına da iyi geldiği bilinmektedir. Gün içerisinde tokluk hissetmek ve kilo almayı önlemek istiyorsanız helva tüketebilirsiniz. Tahinden üretilen helvaların pekmezli çeşitleri de mevcuttur. Tahinle pekmezi bir arada tüketmeyi sevenler için sağlıklı bir alternatif olarak tahin pekmez helvası tüketebilirsiniz. Türkiye’nin farklı bölgelerine göre helva çeşitlilik göstermektedir. Tahin, un ya da irmikten yapılabilen helva her çeşidi ile lezzet şöleni sunmaktadır. Sağlık açısından yararlı olduğu bilinen tahin helvası farklı lezzetler ile bir araya getirilerek tüketilebilmektedir. Tahin helvası her yaştan bireyin fayda görebileceği bir besindir. Çocukların gelişimi, sporcuların sağlığı ve emziren kadınların süt üretimi gibi çeşitli alanlarda helva tüketimi önerilmektedir. Özellikle kış aylarında ve mevsim geçişlerinde grip ve soğuk algınlığı gibi hastalıkların önüne geçilmesine yardımcı olmaktadır. Lezzetli ve aynı zamanda sağlıklı olan helvalar yeterli miktarda tüketildiğinde etkisini göstermektedir. Diyabet hastalığı olanlar için özel olarak üretilen diyabetik helvalar da bulunmaktadır. Gönül rahatlığı ile diyabetik çeşitleri de değerlendirebilirsiniz. Helva fiyatları ürünlerin gramajlarına ve içeriklerine göre değişiklik göstermektedir. İhtiyacınız ve isteğiniz doğrultusunda ürünler arasında seçim yapabilirsiniz. Pekmezli helva, cevizli, fıstıklı, meyveli helva gibi farklı tat seçenekleri lezzetli ve sağlıklı içerikleri ile ürün seçeneklerinde yer almaktadır.