Kategoriler

Kampanya ve İndirimler

Fiyat Aralığı

TL
-
TL

Marka

Tkv
Fer
Vhp
Başka bir kelime deneyin

Mağaza Puanı

0 10
Tüm mağazalar

Mağaza

Başka bir kelime deneyin

Bal Çeşidi

Başka bir kelime deneyin

Ürün Miktarı

Başka bir kelime deneyin

Ürün Tipi

Başka bir kelime deneyin

Kargo Seçenekleri

Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Ürün Puanı

5 yıldız
4 yıldız ve üzeri
3 yıldız ve üzeri
2 yıldız ve üzeri
1 yıldız ve üzeri

Bal

için 2,590 sonuç bulundu.
Akıllı sıralama nasıl çalışır? Arama ile uygunluk, satış miktarı, satıcı ve ürün puanı, teslimat avantajları, popüler kategoriler, ürüne ait reklam gibi kriterler belirleyici olabilmektedir.

Konum Seç
 • ÜCRETSİZ KARGO

  Balparmak Yayla ve Ova Süzme Çiçek Balı 2 KG

  (503)
  588,90 TL SEPETTE 528,90 TL
  264.45 TL / KG
  +
 • ÜCRETSİZ KARGO

  Balparmak Yayla ve Ova Süzme Çiçek Balı 2 x 2 KG

  (14)
  1.129,90 TL SEPETTE 1.009,90 TL
  252.48 TL / KG
  +
 • ÜCRETSİZ KARGO

  Balparmak Çam Balı 850 G

  (272)
  454,90 TL
  0.54 TL / G
  +
 • ÜCRETSİZ KARGO

  Ajinth Meyve Özü 100 ML 7'li Paket 11 Adet

  (12)
  620 TL SEPETTE 560 TL
  0.51 TL / ML
  +
 • ÜCRETSİZ KARGO

  Herbalıfe Herbal Aloe Konsantre İçecek

  (242)
  530 TL SEPETTE 470 TL
  0.99 TL / ML
  +
 • ÜCRETSİZ KARGO

  Balparmak Balkovan Çiçek Balı 2 KG

  (994)
  717,90 TL SEPETTE 657,90 TL
  328.95 TL / KG
  +
 • Mağazaların Seçtiği ÜrünlerREKLAM

 • ÜCRETSİZ KARGO

  Balparmak Yüksek Yayla Çiçek Balı 2 x 850 G

  (31)
  1.087,80 TL SEPETTE 967,80 TL
  0.57 TL / G
  +
 • ÜCRETSİZ KARGO

  Sivas Petek Çiçek Balı 3500 G

  (26)
  30 günün en düşük fiyatı!
  699 TL SEPETTE 529 TL
  0.15 TL / G
  +
 • ÜCRETSİZ KARGO

  Erkesin Bitkisel Özel Macun 3 x 12'li

  (2)
  30 günün en düşük fiyatı!
  699 TL SEPETTE 539 TL
  8.98 TL / G
  +
 • ÜCRETSİZ KARGO

  Balparmak Yayla Çiçek Balı Avantaj Paketi 3'lü

  (6)
  1.149,70 TL SEPETTE 1.029,70 TL
  1.21 TL / G
  +
 • REKLAM
  ÜCRETSİZ KARGO

  Sivas Petek Çıta Bal 3400 G

  (88)
  30 günün en düşük fiyatı!
  699,95 TL SEPETTE 539,95 TL
  0.16 TL / G
  +
 • ÜCRETSİZ KARGO

  Ahmet Arifoğlu Süzme Çiçek Balı Kastamonu Kestane 480 G

  30 günün en düşük fiyatı!
  1.687,50 TL SEPETTE 1.130 TL
  2.35 TL / G
  +

Bal

Kahvaltıda ve öğünlerde çok fazla tercih edilen doğal yiyeceklerden biri ballardır. Ballar, sağlıklı besin kaynaklarından biri olarak yüzyıllardır insanlar tarafından kullanılıyor. Hem doğal bir kaynak olması hem de sağlığa olumlu etkileri ile vazgeçilmez yiyeceklerden biri olarak karşımıza çıkıyor. Piyasaya bal sunan birçok marka var. Bu markalar farklı bal çeşitleri ile insanlara geniş bir yelpaze sunuyor. Bal doğal bir antioksidan gıda olarak bazı hastalıklar için de kullanılıyor. Sadece kahvaltıda veya öğünlerde kullanılmayıp bağışıklık güçlendirici gıda olarak da tüketiliyor. Farklı markalar arasından hakiki bal tercih etmek isteyenler, balın organik sertifikası ile buna emin olabilirler. İnsanlar için balın faydaları oldukça fazladır. Doğal bir gıda olması sebebiyle hem tek olarak hem de farklı gıdalarla beraber tüketilir. Bal seçimini yaparken bazı noktalara dikkat edilmesi gerekir. Öncelikle balın kalitesi marka aracılığı ile belli olur. Bu nedenle organik sertifika, bal için önemli bir noktadır. Bal çeşitleri oldukça fazla olmakla beraber her damak zevkine göre uygun çeşitleri de mevcuttur. Damak zevkinize göre petek bal veya süzme bal tercih edilebilir. Balın çeşidine göre tadı da değişiklik gösterir. Anzer balı, çiçek balı veya karakovan balları arasında hafif tad farkı mevcuttur. Bu ballar, farklı ovalarda ve yaylalarda yetiştirilmesine göre çeşitleniyor. İçerisine hiçbir yapay madde girmeyen ballar şekersiz bal olarak da geçiyor. Balların insanlar için birçok faydası vardır. Bazı hastalıklara ve bünyenin güçlenmesine iyi gelen ballar her mevsim tüketilebilir. Ayrıca saklanması da oldukça kolay olan bu balları kolay bozulmuyor. Bal, kahvaltılarda ve ek olarak çok fazla tercih edilen doğal gıdalardan biridir. Sizler de organik bir bal arayışındaysanız bal çeşitlerini inceleyebilirsiniz.

 Bal Çeşitleri

Bal Çeşitleri

Bal çeşitleri, balların arılar tarafından hazırlanışına göre çeşitlenir. Arılar, balları çiçekler aracılığı ile yapmalarının yanı sıra ağaçların salgıları aracılığı ile de yaparlar. Çiçek balları oldukça yaygın olmakla birlikte neredeyse her uygun ortamda yapılır. Fakat ağaç balları daha nadir bulunan bir çeşittir. Aynı zamanda hem çiçeklerden hemde ağaçlar arıcılığı ile yapılan karışık ballar da mevcuttur. Türkiye içerisinde hazırlanan ballar genellikle çam-meşe ağaç salgıları ile arılar tarafından yapılıyor. Çam balı sadece Türkiye’ye özgün olmasının yanı sıra oldukça nadir bulunan bir baldır. Bu çam balı Türkiye içerisindeki birçok bölgede üretilebilen bir baldır. Hem rengi hem de tadı açısından çam balı, diğer ballara göre daha yoğun ve zengin bir baldır. Bir diğer bal çeşidi ise meşe balıdır. Meşe balı, yoğun bir kıvama sahip şeffaf ballardır. Diğer bal çeşitleri ise farklı çiçek polenleri aracılığı ile oluşturulmuş ballardır. Genel olarak bu ballara çiçek balı denir. Çiçek balları dünyada çok fazla bulunmakla beraber süzme ve petek balı olarak iki farklı çeşide ayrılır. Ek olarak diğer çeşitler de süzme ve petek olarak satılıyor. Çok fazla tercih edilen bir diğer bal ise anzer balı çeşididir. Bu bal, anzer ovalarında belirli zamanlarda hazırlanan özel ballardır. Bal çeşitleri insanlara geniş bir yelpaze sunuyor. Bu yelpaze içerisinden hem damak zevkinize hem de kendinize uygun bir bal seçimi yapabilirsiniz. Balın organik bal olduğunu anlamak için sertifikadan farklı olarak yapısına da bakabilirsiniz. Bir balın şekerlenmesi ve zaman zaman donması o balın organik koşullarda üretildiğinin bir göstergesidir. Bu noktada organik bal tercih etmeniz hem sağlıklı hem de en uygun seçim olacaktır.

 Balın Faydaları ve Özellikleri

Balın Faydaları ve Özellikleri

Bal, insanlar için birçok faydası olan bir gıdadır. Hem bağışıklık güçlendirmek hem de hastalıklar için oldukça kullanılır. Balın doğal bal olması da önemli bir noktadır. Balın içerisine hiçbir yapay madde veya tatlandırıcı girmediğinden emin olmak için organik bal sertifikasını inceleyebilirsiniz. Balın doğal içeriğinin zengin olması üretildiği çiçek çeşitliliğine bağlı bir durumdur. Ne kadar yüksek ve temiz havaya sahip bir yerde üretildi ise balın içeriği o kadar zengin halde olur. Bal, B vitaminleri açısından oldukça zengin olan bir doğal gıdadır. Bun nedenle bünyenin kuvvetlemesi için gerekli içeriğe sahiptir. Aynı zamanda bir probiyotik olması ile vücuttaki yararlı hücrelere katkı sağlar. Balın gerçek bal olması ile birlikte hem probiyotik hem de B vitamini bakımından zengin olması eşdeğerdir. Genellikle astım ve alerjik hastaları için önerilen ballar, alerjik semptomları azaltarak hastalığa iyi geliyor. Balın amino asit, mineral ve vitamin açısından zengin olması uykusuzluk problemi için de yararlı bir gıda olarak karşımıza çıkıyor. Grip gibi hastalıklar için boğazı yumuşatarak öksürüğü iyileştiriyor. Ayrıca bal, cilt rahatsızlıkları için de çok fazla tercih edilir. Bal, doğal bir probiyotik olması ile insanlara enerji verir. Soğuk veya sıcak içecekler için doğal aroma verici olarak kullanılabiliyor. Kilo problemi olanlar için doğal bir düzenleyici konumunda olan bal, çeşitleri incelenerek satın alınmalıdır. Diyet yapanlar petek bal kalori ve süzme bal kalori karşılaştırması yaparak kendi diyetine özel bal seçimi yapabilir. Balın zengin içeriğinden tam anlamıyla yararlanmak isteyenler, içerisinde hiçbir katkı maddesi olmayan organik ballar tercih etmeliler.

 Bal Fiyatları

Bal Fiyatları

Birçok marka bal üretimi yapıyor. Bal, hem kahvaltıda hem de ek olarak tercih edilen bir gıda. Balın birçok çeşidi mevcut. Bu çeşitlerin arasında fiyat farkı oluyor. Fiyatlar, balın çeşidine ve kolay bulunup bulunmamasına göre farklılık gösteriyor. Markalar arasında bal fiyatları karşılaştırması yaparak kendi bütçenize uygun bir bal bulabilirsiniz. Geniş bal çeşitleri arasından damak zevkinize uygun bir bal bulmanız mümkün. Ayrıca organik olup olmamasına göre de bal fiyatları değişiyor. Organik ve doğal koşullarda hazırlanan ballar sağlığınız açısından uygun bir seçim olacaktır. Yaygın olmayan bal çeşitlerinin fiyatları diğer ballara göre farklılaşıyor. Bu çeşitlerden biri olan anzer balı belirli zamanlarda üretilip piyasaya sunuluyor. Fiyatları etkileyen bir diğer nokta ise kilo ve gram olarak satılır. Ballar hem bal 1 kg hem de 500 gr bal olarak farklı ölçülerde satılıyor. Çok fazla bal tüketiyorsanız bir kilogram bal sizin için daha ekonomik bir seçim olacaktır. Aynı şekilde süzme bal fiyatları ile petek bal fiyatları arasında da farklar olabiliyor. Kendi damak zevkinize göre tercih edeceğiniz bu çeşitleri birçok marka arasından inceleyebilirsiniz. Bazı ballar aroma vermek için kullanmak için küçük boyutlarda satılıyor. Tükettiğiniz miktara göre bal seçimi yapabilirsiniz. Bal, hem yetişkinler hem de çocuklar için oldukça sevilen bir üründür. Kahvaltıda diğer yiyecekler ile birlikte tüketerek sağlığınız için de uygun bir seçim yapabilirsiniz. Sizler de sayfamızdaki ürünleri inceleyerek bal fiyatları arasında karşılaştırma yapabilir, bütçenize uygun balı tercih edebilirsiniz.