Kategoriler

Kampanya ve İndirimler

Fiyat Aralığı

TL
-
TL

Marka

Ata
Başka bir kelime deneyin

Mağaza Puanı

0 10
Tüm mağazalar

Mağaza

Başka bir kelime deneyin

Baharat Çeşidi

Başka bir kelime deneyin

Ürün Miktarı

Başka bir kelime deneyin

Ürün Tipi

Kargo Seçenekleri

Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Ürün Puanı

5 yıldız
4 yıldız ve üzeri
3 yıldız ve üzeri
2 yıldız ve üzeri
1 yıldız ve üzeri

Baharat

için 19,180 sonuç bulundu.
Akıllı sıralama nasıl çalışır? Arama ile uygunluk, satış miktarı, satıcı ve ürün puanı, teslimat avantajları, popüler kategoriler, ürüne ait reklam gibi kriterler belirleyici olabilmektedir.

Konum Seç
 • ÜCRETSİZ KARGO

  Papri Toz Karabiber 1 KG

  (5)
  200 TL
  200 TL / KG
  +
 • ÜCRETSİZ KARGO

  Selay Sucuk Kombi Deks KSP 5 KG

  (17)
  1.350 TL SEPETTE 1.300 TL
  260 TL / KG
  +
 • ÜCRETSİZ KARGO

  Besnut Chia Tohumu 1 KG

  (13)
  213,50 TL
  213.50 TL / KG
  +
 • Gürbüzler Chia Tohumu 300 G

  (54)
  135 TL SEPETTE 90 TL
  0.30 TL / G
  +
 • Gürbüzler Kimyon 200 G

  (110)
  122 TL SEPETTE 107 TL
  0.54 TL / G
  +
 • Mağazaların Seçtiği ÜrünlerREKLAM

 • Krk Gıda Demirhindi 1 KG

  (70)
  155 TL
  155 TL / KG
  +
 • ÜCRETSİZ KARGO

  Papri Toz Kimyon 1 KG

  (4)
  195 TL
  195 TL / KG
  +
 • Gürbüzler Pul Biber İpek 300 G

  (94)
  145 TL SEPETTE 130 TL
  0.43 TL / G
  +
 • Gürbüzler İpek İsot Biber 300 G

  (93)
  115 TL SEPETTE 100 TL
  0.33 TL / G
  +
 • ÜCRETSİZ KARGO

  Hibiskus Bamya Çiçeği 1 KG

  (74)
  245 TL
  245 TL / KG
  +
 • ÜCRETSİZ KARGO

  Anason Tohumu 1 KG

  (201)
  275 TL
  275 TL / KG
  +

Baharat

Baharat tadı ve kokusu yemeklerimize lezzet katan bazı bitkilerin kök, gövde ya da tohum kısımlarının geneline verilen isimdir. Bazıları kurutularak bazıları taze olarak tüketilebilir. Enfes yemeklerin en büyük yardımcısı az miktarda dahi eklense de baharatlar olmaktadır. Hemen herkesin mutfağında bulunan ve birçok çeşidi bulunan baharatlardan en çok kullanılan bazıları şöyledir; kimyon, karabiber, tarçın, zencefil, karanfil, susam haşhaş ve rezene tohumlarıdır. Günümüzde olduğu gibi eski dönemlerde de birçok baharat ilaç ve merhem yapımında kullanılırdı. Baharatlar sofralarımıza lezzet katmanın yanı sıra birçok hastalık için de şifa kaynağı olmaktadır. Bazı baharatlar tane şeklinde kullanılırken bazılarını toz halinde kullanabilmeniz mümkündür. Baharatlar yemeklerinize sadece lezzet katmakla kalmaz aynı zamanda muhteşem kokusuyla çok daha cazip hale getirir. Ayrıca bazı baharatlar yemeklerinize tat ve koku vermenin yanı sıra göz kamaştırıcı renkler vermektedir. Safran ve zerdeçal özellikle pilavlarınıza ve çorbalarınıza altın sarısı bir renk verirken sağlık için de oldukça faydalıdır. Tat ve koku bakımından kullandığınız baharatların ilk gün ki şekliyle muhafaza edilmesi ve aynı lezzetin alınması çok önemlidir. Karabiber, kimyon, tarçın gibi bazı baharatlar oldukça yoğun kokulara sahip olduğundan bir arada tutulduğunda mutlaka ağzı kapalı bir şekilde muhafaza edilmelidir. Küçük paketlerde satılan baharatlar tazelik açısından daha çok tercih edilmektedir. Özellikle profesyonel mutfaklarda otel ve restoranlarda sıklıkla daha büyük ve çoklu paketlerde ki baharat çeşitleri tercih edilmektedir. Kimyon, karabiber, zahter gibi çeşitli baharatlarınızı cam kaplarda ağzı sıkıca kapalı bir şekilde saklayabilirsiniz. İçine koyduğunuz baharatın hangisi olduğunun yazılı olduğu kavanozlar mutfaklarda büyük kullanım kolaylığı sağlamaktadır. Baharat satın alırken tazeliğini kontrol etmeli ve raf ömrünün ne kadar olduğunu öğrenmeliyiz. Uygun koşullarda saklanılan baharatlar yaklaşık 2 yıl tazeliğini koruyabilmektedir. Farklı boyutlarda ve farklı gramajlarda üretilen baharat paketlerini kullanım sıklığına ve ihtiyacınıza göre tercih edebilirsiniz. Ayrıca Vegeta baharat ürünlerine de sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

 Baharatlar ile Yemeklerinizi Tatlandırın

Baharatlar ile Yemeklerinizi Tatlandırın

Çoğunlukla sıcak iklimlerde yetişen kimyon baharatının bitkisi şemsiye şeklindeki bir çiçeğin tohumları olarak kullanılmaktadır. Bitki toplanıp kurutulduktan sonra öğütülerek tüketicinin kullanımına sunulmaktadır. Özellikle et yemeklerinin vazgeçilmezi olan kimyonbaharat çeşitlerini en taze ve en doğal haliyle mağazalarımız aracılığıyla bulabilmeniz mümkündür. Ülkemizde Ege ve Karadeniz Bölgesinde uygun şartlar oluşturularak yetiştirilmektedir. Türk kültüründe özellikle kebaplar da çokça kullanıldığı gibi Hint mutfağının da en temek baharatlarının başında gelir. Et ve tavuk yemeklerinde, güveç ve ızgaralarınızda kullanmanız için idealdir. Oldukça güçlü ve keskin bir kokusu vardır. Sizler için dalından özenle toplanıp kurutulmuş baharat çeşitleri hijyenik koşullarda paketlenmiş ve kullanımınıza sunulmuştur. Toz halinde paketlenen kimyon keskin kokusunu kısa sürede kaybedebileceği için özellikle evlerinizde kullanmanız için 100 gr’lık küçük paketleri tercih edebilirsiniz. Tane kimyon satın alarak kendiniz öğütüp daha taze bir şekilde tüketebilmeniz de mümkündür. Kimyon fiyatı satın alacağınız ürün miktarına ve paket boyutlarına göre değişkenlik gösterebilir. Paket üzerindeki talimatlara uygun koşullarda serin ve kuru ortamda muhafaza edilmelidir. Doğadaki her bitki çeşidi gibi kimyon da sofralarınıza lezzet katarken birçok hastalığa şifa olmaktadır. Kimyon çok güçlü bir demir kaynağıdır. Demir eksikliği olan kişilerin sıkça kullanması tavsiye edilmektedir. Ayrıca E vitamini bakımından da oldukça zengindir. Yiyeceklerinizi tatlandırırken doğal yollardan şifa almanız mümkündür. Saçlar için de oldukça faydalı ve besleyici bir üründür. Tane kimyon satın alarak çay olarak tüketebilirsiniz. Mide rahatsızlıkları, ishal, kusma ve gaz problemleri için kullanılabilir. En taze ve doğal ürünleri kategorilerimizi inceleyerek satın almanız mümkündür. Köfte ve sucuklarınızı tatlandırmak için tercih edebileceğiniz baharatların başında gelmektedir. Hijyenik koşullarda ve hava geçirmeyen paketlerde tüketiciye sunulmaktadır. Paketler de deforme ve koku kaybı oluşmaz. Kimyon fiyatı her bütçeye uygun seçeneklerde sizlere sunulmaktadır. Taze ve doğal baharat çeşitlerini güvenle kullanabilirsiniz. 75 gr, 125gr, 250 gr’lık şeffaf ve yırtılmaya karşı dayanıklı bir şekilde paketlenmiştir.

 Yemeklere Tat Veren Baharat Çeşitleri

Yemeklere Tat Veren Baharat Çeşitleri

Zahter görünüm itibari ile kekikle oldukça benzer bir yapıdadır. Bazı yörelerde kara kekik olarak da adlandırılmaktadır. Keskin bir kokusu acımsı bir tadı vardır. Zahter özellikle Güneydoğu Anadolu Bölgesinde yabani olarak yetişmekte ve tüketilmektedir. Yemeklere lezzet ve hoş bir koku katmanın yanı sıra özellikle kahvaltı sofralarında sıklıkla kullanılır. Organik ve doğal ürünler için size en uygun seçenekleri kategorilerimizi inceleyerek bulabilmeniz mümkündür. Zahter görünüş olarak kekiğe çok benzer bir yapıda olsa da kekiğe göre daha yoğun ve acı bir tadı vardır. Özellikle sindirim için çok faydalıdır. Dağlardan en taze ve hijyenik şartlarda toplanan ürünler özenle kurutulup parçalanarak tüketicinin kullanımına sunulmaktadır. Özellikle hazım problemi olan kişilerde çay şeklinde demlenip tüketilmesi tavsiye edilmektedir. Çeşitli boylarda paketli ürünler mevcuttur. Keskin kokusu ile ağız kokusunu gidermede kullanılabilir. Yaprak şeklinde kurutulmuş zahter fiyatları için kategorilerimizi inceleyebilir ihtiyacınız olan miktarda satın alabilirsiniz. Ayrıca öğütülerek toz haline getirilen zahter susam ve diğer birkaç baharat ile karıştırılarak kahvaltılar için zeytinyağı ile hazırlanan sos halinde kullanılmaktadır. Kış mevsiminde oluşan boğaz ağrısı ve öksürüğü kesmek için çay olarak demlenip içilebilir. A vitamini deposu olup göz sağlığı için de oldukça faydalıdır. Cilt sağlığını beslemek için yardımcı olur. En doğal ve sağlıklı şekilde toplanan ürünler tüketicinin güvenle kullanımına uygun bir şekilde paketlenmiştir. Zahter oldukça yoğun bir kokuya sahip olduğundan kapaklı bir kavanozda ya da paketin ağzı sıkıca kapatılmış bir şekilde muhafaza edilmelidir. Isı ve nemli ortamlardan sakınılmalıdır. Katkı maddesi ve boya içermez. Et ve sebze yemeklerinde salata ve kahvaltılarda kullanılabilir. Kurutulup paketlenen ürünlerin yanı sıra zahter taze, yeşil bitki olarak da kullanılabilir.

 Baharat Çeşitleri ve Kullanım Alanları

Baharat Çeşitleri ve Kullanım Alanları

Tadından önce kokusu ile cezbeden baharatların başında tatlı ve yemeklerin vazgeçilmezi tarçın gelmektedir. Oldukça sık kullanılan aynı zamanda da oldukça nadir bitkilerden biridir. Aslında belli yaşlara ulaşmış ağaçların nemli kabukları şartlarına uygun şekillerde soyularak çıkartılıp kurutulan ve rulo haline getirilen bu kabuklar toz halinde ya da çubuk şekliyle kullanılmaktadır. Yemeklerde içeceklerde ve tatlılarda sıklıkla kullanılmaktadır. Kek ve kurabiyeler için vazgeçilmez lezzetlerin başında gelir. Tarçın ceviz ile birlikte özellikle elmalı kurabiyelerde ve havuçlu keklerde kullanılmaktadır. Osmanlı mutfağının en çok kullanılan baharatlarından biri olan tarçın sütlü içecekleri ve özel şerbetleri tatlandırmada da sıklıkla tercih edilmektedir. Eşsiz kokusu ile parfüm yapımında da kullanılan bir baharat çeşididir. Toz ve kabuk tarçın çeşitlerini kategorilerimiz aracılığı ile bulabilir güvenle satın alabilirsiniz. Sağlığa zararlı maddeler içermez. Taze ve doğal şekillerde paketlenmiştir. Geniş aileler ve kurum yemekhaneleri için büyük boy paketler tavsiye edilmektedir. Paketler ağzı sıkıca kapalı olarak saklanmalıdır. Cam ve kapaklı kaplar saklama koşulları için oldukça uygundur. Toz halindeki tarçın açık renkli ise tadı ve kokusu oldukça yoğun olup aroma açısından zengindir. Çubuk tarçın toz halinde kullanılana oranla aromasını daha uzun sürede verirken sıcak su içerisinde bekletilerek daha etkili bir sonuç alabilmek mümkündür. Bitki çayları demlenirken kabuk tarçın ile tatlandırılmaktadır. Yağ yakıcı özelliğinden dolayı özellikle detoks sularının vazgeçilmezlerindendir. Tarçın fiyatı toz ya da kabuk oluşuna göre ve paket içerisindeki ürün miktarına göre değişkenlik gösterebilir. Besin değeri oldukça yüksek bir baharat çeşididir. İçerisinde bulunan kalsiyum sayesinde kemiklerin güçlenmesine yardımcı olur. Ayrıca çok yüksek miktarda antioksidan barındıran bir yiyecek çeşididir. Tam vaktinde hasadı yapılan tarçın fabrikalarda özenle işlenerek doğallığı bozulmadan en taze ve doğal haliyle paketlenerek tüketiciye sunulmaktadır. Ambalajlama el değmeden teknolojik makineler aracılığı ile gerçekleştirilir. Hijyenik koşullarda üretilmiştir. Boya ve ya katkı maddesi içermez. Şeffaf paketlerde rengini ve dokusunu görebileceğiniz şekilde üretilmiştir. Hava ve koku geçirmeyen paketler ile tazeliğini koruyan kokusunu ve lezzetini ilk günkü gibi taşıyan ürünler alabilmeniz mümkündür. Tarçın paketi açıldıktan sonra koku ya da nem alabilecek ortamlarda saklanmamalıdır. Paketli ürünler doğrudan güneş ışığı alan ortamlarda uzun süre bekletilmemelidir. Özellikle muhallebi, sütlaç, aşure gibi tatlıların üzerine hem lezzet hem de görsellik katmak için kullanılmaktadır. Ayrıca geleneksel içeceklerimizden biri olan özellikle de kış aylarında sıklıkla tüketilen salebin olmazsa olmazıdır. En çok yaygın olan iki çeşidi vardır. Biri daha açık renkli ve ince tabakalar halinde sarılmış olan Seylon tarçın bulunmaktadır. Daha koyu renkli ve kalın çubuklar halinde olanlar ise Çin tarçını olarak adlandırılmaktadır.

 En Sık Kullanılan Acılı Baharatlar

En Sık Kullanılan Acılı Baharatlar

Türk ve Dünya mutfağının en çok sevilen ve kullanılan baharatlarının başında gelen karabiber çiçekli bir bitkinin meyveleridir aslında. Bu meyveler toplanıp kurutulduktan sonra ister öğütülerek istenirse de tane şeklinde satışa sunulmaktadır. Kırmızı, beyaz ve yeşil renkli karabiber çeşitleri de bulunmaktadır. Kullanım alanı oldukça geniştir ve sıkça kullanılan bir baharat türüdür. Et, balık, tavuk ve sebze yemeklerinde köfte, pilav ve salatalarda kullanılabilir. En doğru zamanda toplanan bitkiler doğallığı bozulmadan son teknoloji ile donatılmış fabrikalarda özenle işlenip paketlenerek sizlere sunulmaktadır. Ambalaj üzerinde saklama koşulları yer almaktadır. Oldukça acı bir tadı ve keskin bir kokusu vardır. Yemeklerde az miktarda kullanılmaktadır. Et ve tavuk suyu hazırlanırken ya da turşu yaparken genellikle tane karabiber kullanılır. Nem ve güneş ışığından korunmalı kuru ve serin ortamlarda ağzı kapalı kaplarda muhafaza edilmelidir. 45gr’lık küçük paketleri de mevcuttur. Açıldıktan sonra tazeliğini koruyabilmesi için küçük paketler tercih edilebilir. Karabiber fiyat değişikliği ürün çeşidine ve özelliklerine göre değişkenlik gösterebilir. Bütçe dostu uygun fiyatlar için kategorilerimizi inceleyebilirsiniz. Karabiber diğer baharatlar gibi taze olarak kullanılmalı kokusunu kaybetmeden muhafaza edilmelidir. Sadece yemeklerde değil özellikle keskin kokusu ile kış çaylarının ve bitki çaylarının içinde de kullanılabilir. Karabiber yemeklerinizi eşsiz bir koku ve mükemmel bir tat katarken sağlığınız açısından da oldukça büyük faydalara sahiptir. Vücut direncini arttıran güçlü bir antioksidan kaynağıdır. Boğaz ağrısı geniz tıkanıklığı ve mide sorunları için oldukça faydalıdır. Kilo vermek için yardımcı özelliktedir. Karabiber doğal bir ağrı kesici ve antibiyotik olarak da adlandırılır. İlaç değildir tedavi edici özelliği yoktur. Yardımcı olarak kullanılabilir. Güvenilir ve kaliteli baharatlar kullanılması yemeklerinizin istenilen lezzete ulaşabilmesi için oldukça büyük önem taşır. Sağlığa zararlı maddeler içermez.

 Farklı Seçenekleri ile Baharatlar

Farklı Seçenekleri ile Baharatlar

Koyu yeşil renkli çam ağacına benzer ince yapraklı çalılıklar şeklinde doğal ortamlarda büyür ve yetişir. Taze ve ya kurutulmuş şekilde kullanılabilir. Yemeklere ve salatalara hoş bir koku ve aroma katar. Dağ kekiği içerisin bal katılarak demlenip tüketilebilir. En taze bitkilerin seçilip paketlenerek tüketiciye sunulduğu ürünleri kategorilerimiz aracılığı ile bulabilmeniz mümkündür. Kurutulup öğütülerek baharat haline getirilen ürünleri sofralarınızda güvenle kullanabilirsiniz. Özellikle et yemeklerinde ve ızgaralarda yoğun aroması ve hoş kokusu sebebi ile sıklıkla kullanılmaktadır. Bahar aylarında yetişen bitkiler uygun koşullarla hasat edilip el değmeden paketlenerek tüketiciye sunulmaktadır. Serin yerde ve kapalı kaplarda saklanmalıdır. Saklama koşullarına uygun şekilde muhafaza edilirse uzun süre tazeliğini koruyacaktır. Doğal antibiyotik kaynağı olan bitkilerden biridir. Yaprak kısımlarının yanı sıra çiçek kısımları da bilye kekik olarak bilinir ve kullanılır. Dağ kekiği fiyatları bütçenize uygun fiyat seçenekleri ile sizlere sunulmaktadır. Dağ kekiği salatalar da ve kahvaltılık menemenlerinizde kurutulmuş domates ile marine edilerek kullanıldığında oldukça leziz bir hal almaktadır. Ayrıca hazmı kolaylaştırıcı bir bitki olduğundan özellikle ağır yemeklerde sıklıkla kullanılmaktadır. Dağ kekiği sabun, şampuan, losyon ve yağ hammaddesi olarak da kullanılan bir bitki çeşididir. Mide sorunları sindirim kolaylaştırıcı özelliği ile yemeklerden sonra çay olarak demlenip içilebilir. Hamilelik ve emzirme dönemlerinde doktora danışarak içilmelidir. Kapaklı cam kavanozlarda saklanması tavsiye edilir. 500 gr ve 1000 gr’lık büyük boy paketlerde ekonomik fiyatlarla tüketiciye sunulmaktadır. Temizlenmiş ve elenmiştir. Şeffaf paketlerde satışa sunulmaktadır. Kavanozlarda salamura halinde bulunan dağ kekiği çeşitleri de mevcut olup özellikle kahvaltılarda keyifle kullanılmaktadır. Türkiye‘nin Ege ve Akdeniz bölgesinde yetişen fesleğen bitkisi özellikle Akdeniz mutfaklarının vazgeçilmezidir. Fesleğen ortama yaydığı güzel koku ve ferahlık hissi ile hemen herkesin sevdiği bir bitkidir. Kurutulmuş fesleğen pizza ve makarna soslarında domatesli yemekler de salatalarda kullanılır. Taze ya da kurutularak kullanılan bu bitki yemeklerinize eşsiz bir aroma ve koku vermektedir. Kurutulmuş fesleğen en taze ve yemyeşil halinde dalından toplanıp kurutulup ayıklanarak sofralarınıza sunulmaktadır.

 Pul Biber Baharatı ile Yemeklerinizi Tatlandırın

Pul Biber Baharatı ile Yemeklerinizi Tatlandırın

Yaz mevsiminde güneşin en sıcak olduğu zamanlarda yetiştirilen kırmızı biberlerin toplanıp kurutularak çeşitli işlemler sonucunda sofralarımıza ulaşan pul biber yemeklerinize lezzet ve hoş bir renk katar. Acı ve tatlı seçenekleri mevcuttur. Seçeceğiniz ürünün güvenilir ve kaliteli oluşu yemeklerinizin lezzetini arttırırken sağlık açısından da güvenilir bir şekilde kullanılabilir. Özellikle Güneydoğu Anadolu Bölgesinde yetiştirilen ve hasadı yapılan ürünler fabrikalarda uygun şartlarda işlenip el değmeden paketlenerek tüketiciye sunulmaktadır. 1kg’lık paketlerde kullanım kolaylığı sağlayan paketlerde satışa sunulmaktadır. Serin yerlerde tazeliğini uzun süre korur. Çiğ köftelerin ve acılı yemeklerin vazgeçilmez lezzetidir. Özellikle Urfa, Antep ve Maraş biberi ülkemizde en çok tercih edilenler arasında sayılabilir. Gıda boyası, zararlı maddeler ve katkı maddeleri içermez. Zengin C vitamini içeriği ile vücut direncini arttıran bir baharat çeşididir. Sindirimi kolaylaştırır kabızlık giderici özelliğe sahiptir. Pul biberin faydaları oldukça fazla olup tüm yemek çeşitleri salatlar ve soslarda kullanılmaya uygundur. Metabolizmanın hızlı çalışmasını sağlar. Acılı pul biber yağ yakımını hızlandırarak kilo vermeye yardımcı olur. Nane taze veya kurutulmuş olarak mutfaklarımızda kullanımının yanı sıra birçok ilaç, diş macunu, sakız, şeker gibi ürünlerin hammaddesi olarak kullanılmaktadır. Kurutulmuş nane özellikle yoğurtlu salatalarda ve çorba soslarında tadı ve kokusu ile mükemmel bir lezzet sunar. Ağızdaki kötü kokuların giderilmesine yardımcı olarak ferahlık hissi verir. Mide bulantısı ve karın ağrısı için hafifletici etkileri vardır. Kurutulmuş nane ile yapılan çay grip, nezle ve soğuk algınlığı için oldukça faydalıdır. Sinirleri yatıştırıp sakinleştirici etkisi ile rahatlamak isteyenlerin en çok tercih ettiği çaylar arasında gelir. Kurutulmuş nane fiyat aralığı 500 gr ve 1 kg’lık paketlere göre değişkenlik gösterebilir. En taze ve doğal ürünler için kategorilerimizi inceleyebilirsiniz. Ayrıca, tüm gıda ve şekerleme ihtiyaçlarınız için sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.