Kategoriler

Marka

Kargo Seçenekleri

Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Fiyat Aralığı

TL
-
TL

Ürün Puanı

5 yıldız
4 yıldız ve üzeri
3 yıldız ve üzeri
2 yıldız ve üzeri
1 yıldız ve üzeri

Mağaza Puanı

0 10
Tüm mağazalar

Subwoofer

için 819 sonuç bulundu.
Akıllı sıralama nasıl çalışır? Arama ile uygunluk, satış miktarı, satıcı ve ürün puanı, teslimat avantajları, popüler kategoriler, ürüne ait reklam gibi kriterler belirleyici olabilmektedir.

Konum Seç

Oto Subwoofer

Müzik dinlerken doruklarda hissetmek istiyorsanız güçlü bir ses sitemine sahip olmanız gerekmektedir. Sevdiklerinizle ya da arkadaşlarınızla toplandığınızda eğlencenin tadını çıkarmak için müziğinizin yüksek kalitede olması gerekir. Yüksek ve kaliteli ses kaynağı olan subwoofer satın alarak müziği ve eğlenceyi doruğa çıkarabilirsiniz. Bir hoparlör çeşidi olan bu ürünler kaliteli sesin ve müziğin en önemli parçalarından biridir. Düşük frekanstaki sesleri çoğaltırken sesin kalitesini ve gerçekliğini bozmayan bu ürünler genellikle sinemalarda kullanılmasına rağmen araç içinde kullanıma uygun olanları da vardır. Bütün ses sistemlerinde bulunmayan bu ürün genellikle sağlam donanımlı ve kaliteli sistemlerin içerisinde bulunur. Bu yüzden aracınız için ya da bilgisayarınız için bir oto ses sistemi satın almak istiyorsanız donanımında subwoofer olduğundan emin olmalısınız. Bütçenize göre yapacağınız seçimlerde kaliteden ödün vermemeniz daha iyi bir ses deneyimi için iyi olacaktır. Bütünsel yaklaşmanız gereken ürün seçiminizde aracınızla uyumlu bir model seçimi yapmak hem konforunuz hem de uzun vadeli kullanımınız için önem arz etmektedir. Uyumlu çalışan parçalarınızla birlikte titreşimsiz, uğultusuz, et ve tok bir ses deneyimi yakalayabilmeniz mümkündür. İster bagajınıza yerleştirin ister koltuklarınızın altına monteleyin her ihtimalde de müzik zevkini doruklarında yaşama şansı yakalayacaksınız. Uygun titreşimler ve doğru elektrik akımı için bu özelliklere dikkat etmelisiniz. Siz de çeşitli fiyatlardaki ve kalitelerdeki ürünleri incelemek için sayfamızı inceleyebilir ve siparişlerinizi kolayca verebilirsiniz.

Subwoofer Bass ve Amfi Çeşitleri

Subwoofer Bass ve Amfi Çeşitleri

Subwoofer adı verilen elektronik cihazlarla müziğin daha iyi duyulmasını, adeta hissedilmesini sağlayabilirsiniz. Satın alacağınız subwoofer bass ürünü ile normal bir hoparlörden alamayacağınız bass ritimlerini rahatça duyabilirsiniz. Genelde insan kulağının duyma eşiğinin altında kalan bu ince dokunuşları bu aletlerle rahatça duyabilir, dinlediğiniz müziğin tadına varabilirsiniz. Alacağınız ürünü değerlendirirken üzerinde düşünmeniz gereken pek çok faktör bulunmaktadır. Marka, üretim malzemelerinin niteliği ve kalitesi, RMS değeri, hacim ve fiyat bunların başında gelecektir. İhtiyaçlarınıza ve bütçenize göre vereceğiniz kararlarda depolama hacminizi de iyi düşünmeniz gerekecektir. Subwoofer kabin çeşitleri evinizin salonunda, arabanızda ya da açık hava etkinliklerinde rahatça kullanılabilir. Hem geniş bir alana sesi ulaştırabilmek hem de kaliteli bir yayın yapabilmek için oldukça önemlidir. Yapacağınız seçimlerde genel olarak kullanacağınız mekânın yapısına, mobilyalarına ve yalıtımına göre ve zevkleriniz doğrultusunda kararlarınızı vermelisiniz. Öte yandan seçeceğiniz subwoofer’ın hali hazırda kullandığınız ses sistemiyle uyumlu olup olmadığını da kontrol etmelisiniz. Bu bakımdan değerlendirmeniz gereken hususlar Peak Watt ve RMS değerleridir. Örneğin subwoofer 1500 watt ya da 1000 watt seçenekleri arasından seçim yapmanız gerekebilir. Maksimum performans almak ve iyi bir ses kalitesi elde etmek için, ürün seçiminizi yaparken elinizde bulunan ses sistemini de iyi tanımanız gerekmektedir. Ürünün hacmi güçlü titreşimler yakalamak ve tok bass elde etmek için oldukça önemlidir. RMS değeri kısaca alınması gereken titreşimin elektriksel karşılığı olarak ifade edilebilir. Titreşimin elektriksel karşılığının sisteminizle uyumlu olması bu bakımdan önemlidir. Öte yandan Peak değeri ise ürünün verebileceği anlık olarak maksimum elektrik düzeyini ifade eder. Tercih edeceğiniz subwoofer 38 cm ya da 20 cm seçeneklerini, bu açılardan da değerlendirmeniz uzun vadeli bir kullanım için önemli olacaktır.

Subwoofer İle Kaliteli Müzik Deneyimi

Subwoofer İle Kaliteli Müzik Deneyimi

Subwoofer amfi çeşitleri hem eşsiz bir müzik deneyimi yaşayabilir hem de yayınızı istediğiniz kadar geniş bir çevrede yapabilirsiniz. Açık hava etkinliklerinde kullanabileceğiniz gibi arabanıza da yerleştirebileceğiniz bu ürünlerle müziğin keyfini doyasıya çıkarabilirsiniz. Subwoofer cihazları genel olarak iki kategoriye ayrılır. Bunlar aktif ve pasif ürünlerdir. Aktif olarak ifade edilen modellerde amfi bulunmakla birlikte pasif modellerde amfi bulunmamaktadır. Aktif modellerde cihazla bütünleşik olarak üretilen bir adet amfi bulunmaktadır. Günümüzde daha çok aktif modeller kullanıcılar tarafından, sunduğu çeşitli avantajlar sebebiyle tercih edilmektedir. Öte yandan subwoofer kablosu ile dilediğiniz her yere yerleştirebileceğiniz bu ürünlerle, yayınlarınızı optimal noktadan yapabilirsiniz. İster evinizde sinema keyfi yaşamak için isterseniz de araba sürüş keyfini artırmak için bu ürün grubundan seçimler yapabilirsiniz. Eğer ev içi bir yerleşim yapacaksanız, ürününüzü duvara yaslamamanız ses kalitesi açısından daha iyi sonuçlar verecektir. Yine kullanımlarınızda cihazınınız üstüne herhangi bir eşya, materyal koymamanız ürün sağlığı ve ses kalitesi açısından önemlidir. Üzerinde eşya olan cihazlar istenmeyen titreşimlere, uğultulara ve seslere sebep olabileceğinden ötürü, başka eşyalarla teması minimuma indirmelisiniz. Eğer seçtiğiniz ürün aktif subwoofer grubundaysa o zaman amfinizin de bulunduğunu bilmelisiniz. Bu ürün modellerinde harici olarak amfi satın alıp monte etmeye gerek duyulmamaktadır. Yine ürününüzden daha fazla veri almak adına, diğer hoparlörlerinizle aynı düzleme yerleştirmek iyi ses sonuçları verecektir. İyi bir ses deneyimi için ürününüz kalitesine de gereken önemi vermeniz gerekecektir. Ancak sadece kaliteyi önemsemek, yani kaliteli üretim malzemelerinden üretilmiş bir ürünü almak da sizi memnun etmeyebilir. Ses sisteminizin gerekliliklerine, mekânınızın özelliklerine dikkat ederek alacağınız bir cihaz, maksimum verimlilik açısından oldukça önemlidir. Örneğin subwoofer 30 cm ya da 20 cm gibi seçenekler arabanızın yerleştireceğiniz yerine göre tercih edilebilir. Hacminin büyük olması sadece yerleştirdiğiniz alanın özellikleriyle ilgili değil aynı zamanda alacağınız sesin yoğunluğuyla da ilgilidir. Öte yandan eğer aldığınız cihazınızda uğuldama, titreşim gibi istenmeyen sesler ile karşılaştıysanız ara kabloları yenilemek ihtimalini de değerlendirebilirsiniz. Ara kabloları yenilemek daha iyi sonuçlar sunabilir.

İhtiyacınıza Uygun Subwoofer Ses Sistemi Çeşitleri

İhtiyacınıza Uygun Subwoofer Ses Sistemi Çeşitleri

Satın alacağınız subwoofer kabinli ise, sadece sesin çıktığı ekipman değil aynı zamanda etrafında dikdörtgen şeklindeki haznesini de elde etmiş olursunuz. Kabinli modeller sesin daha tok ve duru aktarılabilmesi için bazı avantajlar sunar. Sunulan bu avantajlardan yararlanabilmek adına kabinli modelleri tercih edebileceğiniz gibi, kabininiz var ise kabinsiz olarak subwoofer satın alarak ekipmanlarınızı tamamlayabilirsiniz. Cihazınızı uzun vadeli kullanmak istiyorsanız bakımına da gereken önemi vermelisiniz. Cihazınız için özel olarak üretilmiş bezleri ve kimyasalları kullanmak hem ses kaliteniz hem de uzun süreli bir kullanım için önem arz etmektedir. Her ne kadar subwoofer set yayın esnasında dışarıya hava verse de, içeriye çektiği havayla tozları da içine çeker. İçine çektiği tozlar uzun vadede birikim yapacağı için bazı ses problemlerine yol açabilir. Belirli aralıklarla bu tozları temizlemek cihazınızın uzun ömürlülüğü açısından oldukça önem arz etmektedir. Toz almanın yanı sıra anti statik kimyasallar kullanmanız da yine faydalar sağlayacaktır. Anti statik kimyasallar cihazınızın toz tutmasını engelleyerek daha iyi bir kullanım imkânı sunacaktır. Subwoofer 1000 watt ya da 2000 watt seçenekleri arasından bütçenize göre ve ses sisteminizin gerekliliklerini dikkate alarak karar vermelisiniz. Daha güçlü enerji ihtiyacı olan cihazlar çok daha yoğun ve etkili sesi geniş alanlara yayabilmektedir. Daha güçlü bir subwoofer bass ihtiyacınızı da iyi bir şekilde karşılayacaktır. Özellikle hareketli müziklerden hoşlanıyorsanız, şarkının içindeki bass ritimlerini iliklerinize kadar hissedebilirsiniz. Sadece güç isteklerine göre değil aynı zamanda ebatlarına göre de kararlarınızı verebilirsiniz. Subwoofer 20 cm ya da 10 cm çeşitleri arasından arabanızın, odanızın ya da salonunuzun gerekliliklerine göre karar verebilirsiniz. Sinema keyfiniz için, evde kullanmak için 10 cm gibi daha küçük modeller rahatça tercih edilebilir. Evinizde yapacağınız sinema keyfinin yanı sıra evde düzenleyeceğiniz partilerde de subwoofer’lardan yararlanabilirsiniz. Etkili bass gücü ile hem siz hem de davetlileriniz müziğin keyfini doruklarda yaşayabilirsiniz. Evinizde, iş yerinizde, arabanızda ve daha pek çok yaşam alanında kullanabileceğiniz ürünler için JBL subwoofer sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Kaliteli ve Kullanışlı Subwoofer Ses Sistemi

Kaliteli ve Kullanışlı Subwoofer Ses Sistemi

Sizin için yapılabilecek en iyi subwoofer tavsiye ihtiyaçlarınıza ve bütçenize göre yapılacak tavsiyedir. Kullanım sıklığınız, yerleştireceğiniz mekânın özellikleri, ses ihtiyacınız, müzik zevkiniz, bütçeniz ve daha pek çok faktör sizin için en ideal olan ürünü belirleyecektir. İdeal ürün seçiminden sonra, kullanım aşamasında da doğru kararlar vermek verim açısından oldukça önemlidir. Düzenli olarak tozunu almak ve toz engelleyici bazı kimyasallar kullanmak ilk elden söylenebilecekler arasında yer alıyor. Öte yandan yerleştirdiğiniz noktanın özellikleri de kullanımınızda belirleyici olacaktır. Satın alacağınız subwoofer ses sistemi üzerine herhangi bir obje, eşya yerleştirmemeniz daha temiz ve tok bir ses için oldukça büyük önem arz etmektedir. Öte yandan duvara sıfır biçime yaslamamanız da hem uzun ömürlülük hem de istenmeyen sesleri engellemek için önemlidir. Kompakt ürün yapısı ve son teknolojik üretim şekilleri ile kullanıcılarıyla buluşan ve sıkça tercih edilen bu cihazları satın alarak siz de müzik keyfinizi daha kaliteli hale getirebilirsiniz. İyi bir subwoofer önerisi alabilmek için, internette araştırmalar yaparken de, ihtiyaçlarınızı ve mekân özelliklerinizi iyice belirlemelisiniz. Ses sisteminizin gerekliliklerini önceden belirlemeli, satın alacağınız ürünün teknik özelliklerinin uyumlu olmasını önemsemelisiniz. Diğer yandan eğer ürününüzü arabanızda kullanmak için alacaksanız, arabanızın iç hacmine de hâkim olmanız gerekecektir. Yerleştireceğiniz noktanın ne kadar hacme sahip olduğu, etrafındaki cam, koltuk, kapak, kapı gibi materyallerin niteliği de yine seçimlerinize etki edecek özellikler arasında yer alıyor. 10 cm ya da 20 cm subwoofer araba içi müzik sistemleri için sıkça tercih edilen modeller arasında yer alıyor. Siz de aracınızın teknik özelliklerine göre seçimlerinizi yapabilirsiniz. İster arabanızın bagajına ister arka camların altına yerleştirin, müzik keyfinizi oldukça ileriye taşıyabilirsiniz. Yüksek bir ses performansı elde etmek, şarkıdaki bass’ları en iyi şekilde duymak için aracınızın uygun bir noktasına ürününüzü yerleştirebilirsiniz. Araba için tercih edeceğiniz modeller pek çok çeşitliliğe de sahiptir. Bagaj ya da koltuk üstü gibi yerleşimleri için uygun olan modellerin yanı sıra koltuk altı subwoofer çeşitleri de tercih edilebilir. Böylece alan tasarrufunuzu maksimuma çıkarabilirsiniz. Ürün grupları arasından seçiminizi yapmak için Pioneer subwoofer sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Mükemmel Müzik Deneyimi İçin Subwoofer

Mükemmel Müzik Deneyimi İçin Subwoofer

Subwoofer seçimlerinizi yaparken kullanmak istediğiniz alanlara göre boyut seçimlerinizi belirlemelisiniz. Özellikle aracınız için yapacağınız subwoofer hoparlör seçimlerinde alan, hacim konusuna azami derece özen göstermelisiniz. Araba içi alan oldukça kısıtlı olduğu için her bir santim önem kazanmaktadır. Böylesine bir cihaz için de alnın çok önemli olduğu söylenebilir. Sesin rahatça çıkabilmesinin yanı sıra temas ettiği materyallerin niteliği dahi önem kazanmaktadır. Titreşimli, boğuk, kalitesiz sesler elde etmemek için aracınızın marka ve modeline uygun seçimlerde bulunmalısınız. Hâlihazırda ürünün üretici markaları marka ve modeller özelinde üretimlerini gerçekleştirmektedir. İster bagaj ister koltuk altı için bir subwoofer araştırın, aradığınız bulmak konusunda kolaylıklar olduğunu görebilirsiniz. Güçlü ve derin sesler alabilmek ve müzik zevkini doruklarda yaşamak için inç ve enerji gerekliliklerini dikkate almalısınız. Öte yandan evinizde müzik deneyiminizi iyileştirmek ya da sinema keyfinizi artırmak için bir ürün arayışındaysanız subwoofer mini modelleri de tercih edebilirsiniz. Odanızda bilgisayarınıza dahi bağlayabileceğiniz bu modellerle dizi, film keyfinizi ilerilere taşıyabilir; müziği daha derinden hissedebilirsiniz. Satın alacağınız ürünün iyi bir görünümde olmasının yanı sıra kapasite ve güç anlamında da doyurucu olması gerekmektedir. Eğer düşük amplifikatöre sahip bir aracınız var ise ve siz yüksek güçlü bir ürün satın almak istiyorsanız, istediğiniz ses doygunluğuna ulaşamayabilirsiniz. İlk dikkat etmeniz gereken noktalardan birisi ses sisteminizle uyumlu olacak bir üründür. Sisteminizle cihazınız arasındaki uyumu yakaladığınız takdirde alacağınız sonuçlar optimize olacaktır. Diğer yandan subwoofer fiyatları markasına, modeline, üretim malzemesine, güç isteğine, ebatlarına göre değişkenlik göstermektedir.

Subwoofer Nasıl Bağlanır?

Aracınızı sürerken size yüksek sesle müzik eşlik etsin istiyorsanız kolay bir şekilde subwooferı hoparlörünüze bağlayabilir ve müziğin keyfini çıkarmaya başlayabilirsiniz. En düşük frekansları üretebilen bir hoparlör türü olmasına rağmen müziğin kalitesini bozmadan sizlere ulaştırır. Subwoofer kurulumu için öncelikle aküden pozitif ve negatif olmak üzere iki kablo germeniz gerekir. Ayrıca radyoya bağlanabilmesi için sigortanın akü terminaline yakın olması gerekir. Bunun yanı sıra sistemin aşırı yükleme yapmaması için subwooferın yanına kondansatör takmalısınız. Kapasitör ise amplifikatörün yanına kurulması gerekir.

Subwoofer Nasıl Yerleştirilmeli?

Subwooferı yerleştireceğiniz alan üründen alacağınız verimi oldukça etkilemektedir. Kaliteli bir deneyim yaşamak istiyorsanız yerleştirme konumu ile ilgili verilen tavsiyelere ve kurallara uymanız gerekir. subwoofer için en uygun yerlerden birisi altlığın 100 Hz yüksekliğine kadar üretebildiği kısımdır. Frekansların azalmasıyla ses kaynağının uzaydaki dağılma yerleşkesi zayıflamaktadır. Bu bilgiye dayanarak cihazı aracınızın bagajına yerleştirseniz memnun kalacağınız bir sonuç alabilirsiniz.

Subwoofer Nereye Konulmalı?

Etkili sonuçlar almak istiyorsanız cihazı halı gibi yumuşak zeminlere koymamalısınız. Yerde ve sert zeminler üzerinde üstün performans gösterdiği bilinmektedir. Sert zeminin yanı sıra ürünün yerleştirildiği kısmın arkasında da sert bir kısım olması gerekir. Örnek vermek gerekirse wooferı yerleştirdiğiniz kabinin duvara uzaklığı 3 – 5 cm olmalıdır. Yani duvara dikey bir konumda yerleştirilen sert plaka sayesinde alacağınız verim artacaktır. Ürünün 3 yanının 3 – 5 cm mesafeli sert malzemelerle çevrilmesi ses dalgalarının tüm odaya yayılmasını sağlar. Bu engeller için en faydalı olanı duvarlardır. Bu yüzden cihazınızı odanın köşesine yerleştirebilirsiniz.

Subwoofer Kaç Hz Olmalı?

İnsanı titreten güçlü basları üreten subwooferlar; en geniş ses frekansına sahip hoparlörlerdir. Bu geniş ses frekanslarını üretmek için ihtiyaç duyduğu şeyler ise geniş bir hava hacmi ve hoparlör konisidir. İnsan duyu organı olan kulaklar; dünyadaki bütün sesleri duyabilecek kadar geniş bir frekansa sahip değildir. Kulağın duymaya alıştığından daha düşük frekansları hissedebilmesi için yüksek ses basınçlarına ihtiyaç duyulur. Bu yüksek basınç ve güce bas adı verilir. 16 – 60 Hz aralığı aslında insan duyamaz ama hissedebilir. Duyulamayan ama ciğerlerde hissedilen bu frekans aralığına günlük hayatta sinemalarda oldukça sık karşılaşılır. Bas adı verilen bu frekans Aralığı 200 Hz – 20 Hz aralığıdır.

Subwoofer Ne İşe Yarıyor?

Kısaca duyamadığımız frekans ayarını hissetmemizi sağlayan subwooferlar; insanın titremesine sebep olan basların üretimini sağlar. Sevdiğiniz müziklerin keyfini daha iyi çıkarabilmeniz için kullanabileceğiniz bu hoparlör türü, insanı derinden etkileyen sesleri sizlere sunar. Sinema deneyimini evinizde yaşamak istiyorsanız odanızın bir köşesine subwoofer yerleştirmeli ve film izlemeye başlamalısınız. Ev dışında arabanızda müzik keyfi yaparken de size katkı sunacak bu cihazı bagajınıza yerleştirebilirsiniz.