Varis Çorabı

Genellikle bacaklarda görülen toplardamar genişlemesi olarak tanımlanan varis, ağrılara ve şişliklere neden olmaktadır. Müdahale edilmediği ve önlem alınmadığı taktirde ağrının şiddeti artabilmektedir. Varis çorabı farklı basınç özelliklerine sahip olan ortopedik ürünlerdir. Varislerin yol açtığı ağrıları önlemek amacıyla üretilen bu çoraplar geniş model seçeneğiyle kategorimizde sizleri bekliyor.

Varis Çorabı Nedir?

Varis Çorabı Nedir?

Varis çorabı nedir?” diye merak edenler için hemen açıklayalım. Varis çorabı; ayak bölgesinde yüksek, daha üstteki bölgelerde ise hafif baskı oluşturarak özellikte ayakta dikilirken kan akımının aşağıdan yukarıya doğru pompalanmasına yardımcı olan medikal bir üründür. Varis çorapları düzenli bir şekilde kullanıldığında bacaktaki ağrıyı ve şişliği önemli ölçüde azaltır. Ayrıca varis çorabının pıhtı oluşturma riskini de azalttığı araştırmalarla kanıtlanmıştır. Varis çorabı giymenin herhangi bir yan etkisi yoktur. Ancak şeker hastalarında ve ayaklarında atardamar dolaşım sorunları olan hastalarda ayağa giden kan akımı çorap ile azalacağından bu tip hastalıkları bulunanların varis çorabı giymesi önerilmez. Varis çorabı, hastalığınızın şiddetine ve nedenine göre doktor tarafından önerilir. Dolayısıyla doktorunuza danışmadan bir varis çorabı almak ihtiyacınızı tam anlamıyla karşılayamayacağı gibi daha farklı problemlere de yol açabilir.

Varis Çorabı Nasıl Giyilir?

Varis Çorabı Nasıl Giyilir?

Varis çorabı almak isteyen ya da alan kullanıcılar en çok merak ettiği sorulardan biri de “Varis çorabı nasıl giyilir?” sorusudur. Uzmanlara göre varis çorabının giyilmesi için en doğru ve en uygun zaman yataktan kalkmadan öncedir. Bildiğiniz gibi yataktan ilk kalktığınızda ayaklarda herhangi bir şişme söz konusu olmaz. Bunun yanı sıra varis çorabı giyerken ayaklarınızın mutlaka kuru olması gerekmektedir. Nemli ya da ıslak ayak/bacak çorabı giymeyi çok daha zorlaştıracaktır. Bunun yanı sıra bacakları pudralamak, çorabı daha kolay bir şekilde giyebilmek için önerilenler arasındadır. Eğer varis çorabını direkt olarak çıplak bacağa değil de sargılı ya da bandajlı bacağa giyecekseniz; çorabı giymeden önce bandaj ya da sargının üzerine ince bir naylon çorap giyebilirsinizç Bu sayede hem sargınız zarar görmez hem de varis çorabını giymek çok daha kolay olur. Son olarak varis çorabını kesinlikle üst uç tarafından tutup çekerek giymeye çalışmayın. Avuç içinizle çorabı yukarı doğru sıvazlayarak ayağınıza özellikle de topuk kısmınıza tam olarak çorabın oturmasını sağlayın. Eğer bacağınıza giyecekseniz de aynı şekilde çorabın bacağınızın üzerine eşit gerginlikte oturmasını sağlayın.

Varis Çorabı Fiyatları

Varis Çorabı Fiyatları

Varis çorabı fiyatları geniş bir fiyat seçkisiyle sizlere sunulmaktadır. Kategorimizde her bütçeye uygun varis çorabı bulunmaktadır. Varis çorapları genel olarak 20 TL’den başlayıp 2000 TL’ye kadar çıkabilmektedir. Varis çorabı alırken dikkat etmeniz gereken şey ilk olarak fiyatı değil; gereksiniminize uygun olup olmadığıdır. Bu yüzden doktorunuzun önermediği bir varis çorabını kesinlikle kullanmamalısınız. Varis çorapları basınç özellikleri, kullanım bölgesi, modeli ve kullanım amacına göre farklı çeşitlere ayrılmaktadır. Bu çeşitlilik de; varis çoraplarının fiyat skalasının bu kadar geniş olmasının temel sebeplerinden biridir. Tüm varis çorabı modellerine kategorimiz üzerinden göz atabilirsiniz. Bunun yanı sıra; diğer ortopedik ürünleri incelemek isterseniz buraya tıklayabilirsiniz.

Varis Çorabı

için 1,483 sonuç bulundu.

Artık konumunuzu seçerek size özel avantajlardan yararlanabilirsiniz

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Konum seç
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Öne Çıkanlar

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Marka

Abc Derm (21)
Acs (2)
Aurafix (14)
BayTeks (2)
Comfort (1)
(1209)
Duomed (19)
Elegance (15)
Kifidis (4)
Luxor (9)
Medishop (2)
Minion (1)
Nimo (27)
Variteks (57)
Vip (23)
Vizor (8)
Wicromed (1)
Wollex (1)
Şey (1)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Ürün Notu

(174)
ve üzeri (240)
ve üzeri (264)
ve üzeri (270)
ve üzeri (276)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL