KORSE

Daha Fazla Filtre+
Konum Belirle Seçtiğim konuma özel indirimleri ve aynı gün teslimatlı ürünleri göster.

Bu ürünleri gördünüz mü? i

 • ÜCRETSİZ KARGO 11.11

  Orthopedia Lumbosakral Korse Unisize

  (1)

  56,50 TL

  46,50 TL

 • ÜCRETSİZ KARGO 11.11

  Xolo Dik Duruş Korsesi Posturex Kamburluk Önleyici

  59,90 TL

  29,90 TL

 • ÜCRETSİZ KARGO 11.11

  Xolo Ortopedik Korseler Sırt ve Bel Kamburluk Önleyici Dik Duruş

  53,90 TL

  23,90 TL

 • ÜCRETSİZ KARGO 11.11

  Xolo Hot Belt Shapers Neotex Termal Sauna Kemer

  74,90 TL

  44,90 TL

 • ÜCRETSİZ KARGO 11.11

  Xolo Kamburluk Önleyici Ayarlanabilir Kelebek Dik Duruş Korsesi

  43,90 TL

  23,90 TL

Kategoride öne çıkanlar i

Korse

Vücudun her bir bölgesine özel ortopedik ürünler bulmak mümkün; tabii ki bel ve sırt da buna bir istisna değil. Bel, sırt ve karın bölgesini destekleyici bir ortopedi ürünü olarak karşımıza çıkan korse, hem sağlık hem estetik açısından pek çok faydaya hizmet ederek kullanışlı medikal ürünler arasındaki yerini alıyor.

Ortopedik Korse Nedir, Ne İşe Yarar?

Ortopedik Korse Nedir, Ne İşe Yarar?

Söz konusu ortopedik korseler olduğu zaman tam anlamıyla bel, sırt ve boyun problemlerinin çözümüne hitap eden bir üründen bahsettiğimizi söylemek mümkün. Pek çok farklı korse modeli ve çeşidi ile karşılaşmanız mümkün olsa da ortopedik korseler temel bir amacı ve işlevi vardır: Sırtınızı ve belinizi mümkün olduğunca dik tutarak fıtık ve benzeri sağlık problemleri ile karşılaşmanızı önlemek. Medikal amaçla üretilen korselerin temel amaçları bundan ibaret olurken estetik amaçla kullanılan korseler, sağlık desteğinden çok vücudunu inceltme ve sıkılaştırma amaçlarına sahip oluyor. İki bedene kadar daha ince gösterebilme potansiyeline sahip olan inceltici korseler vücudunuzdaki fazlalıkları ustaca kapatmanıza yarayan, kullanışlı ve popüler ürünler arasında. Ağırlıklı olarak ortopedik korse bulacağınız kategorimizde çelik korse çeşitlerinden omuz düzeltici sütyenlere, dik duruş korselerinden mıknatıslı bel kemeri çeşitlerine pek çok farklı ortopedik bel ürünü bulmanız mümkün.

Korse Kullanırken Nelere Dikkat Etmeli?

Korse Kullanırken Nelere Dikkat Etmeli?

Eğer ortopedik amaçlı bir bel korsesi ya da sırt korsesi kullanmayı planlıyorsanız, büyük bir ihtimalle doktorunuz size bel sağlığınız için korse kullanımı tavsiye ettiği içindir. Bu gibi durumlarda hekiminizin size önerdiği korse kullanımı talimatlarına birebir uymanız gerektiğini vurgulamamızda fayda var. Bel fıtığı korsesinin ya da sırt destekli korselerin etkili olmasındaki en büyük etken, ürünün düzenli ve uzun süreli kullanımıdır. Korseyi belinize veya sırtınıza sararken vücudunuzdan düşmeyecek kadar sıkı, ancak kan dolaşımınızı etkilemeyecek kadar da gevşek olmasına dikkat etmelisiniz. Eğer bandaj tipi bağlamalı bir korseye sahipseniz özellikle sıklıkla terlediğiniz yaz aylarında onu haftada en az bir kez yıkayarak temizlemelisiniz. Bununla birlikte korseyi size tavsiye edilen vakitten daha uzun süre tutmamanız da bir diğer önemli faktör; sırt ve belinize gereğinden fazla yüklenmeniz istenmeyen hasarlar yol açmasına sebep olabileceği gibi korsenin kullanım ömrünü de kısaltabilir. Korse kullanırken estetik görüntünüzden ödün vermemek adına dar yerine nispeten bol ve geniş giysiler giymeyi tercih etmeli, korseyi kullandığınız alanlarda hareket kısıtlamasına uğramamak için bedeninize uygun bir korse satın almaya özen göstermelisiniz.

Korse Fiyatları Ne Civarda?

Korse Fiyatları Ne Civarda?

Kategorimizde beğeninize sunulan korse modelleri birbirinden uygun fiyat seçenekleri ile karşınıza çıkıyor. Burada sergilenen korse fiyatları marka ve modele göre farlılık göstermekle birlikte işlevine ve etkisine göre de değişebilmekte. Mıknatıs özellikli bel kemerleri genellikle cüzi miktarlara piyasaya sürülürken ithal markaların ortopedik korse ürünleri diğerlerine oranla bir miktar daha yüksek fiyatlara sahip olabiliyor. Opti-Free, Ducray, ABC Derm, Aurafix, Luxor, Posturex gibi markaların korse çeşitleri bu kategorimizde sizleri bekliyor. Dik duruşu teşvik eden ve belden destek sağlayan dik duruş korseleri, inceltici özelliğe sahip bel korseleri ve özellikle bel ağrılarını hedefleyen mıknatıslı korse çeşitleri, kategorimizin en çok satan ürünleri arasında. Sağlığınızı destekleyici diğer ortopedik ürünlere göz atmak ve ihtiyaçlarınızı karşılayacak bir ürün satın almak için bu kategorimizi ziyaret etmeniz yeterli.