Kategoriler

Kampanya ve İndirimler

Marka

Ölçüm Yeri

Başka bir kelime deneyin

Konuşma Özelliği

Başka bir kelime deneyin

Model

X3
Başka bir kelime deneyin

Otomatik Kapanma

Başka bir kelime deneyin

Kargo Seçenekleri

Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Yurt Dışından Gelsin

Fiyat Aralığı

TL
-
TL

Ürün Puanı

5 yıldız
4 yıldız ve üzeri
3 yıldız ve üzeri
2 yıldız ve üzeri
1 yıldız ve üzeri

Mağaza Puanı

0 10
Tüm mağazalar

Tansiyon Aletleri

için 464 sonuç bulundu.
Akıllı sıralama nasıl çalışır? Arama ile uygunluk, satış miktarı, satıcı ve ürün puanı, teslimat avantajları, popüler kategoriler, ürüne ait reklam gibi kriterler belirleyici olabilmektedir.

Konum Seç

Tansiyon Aleti

Sağlık çok dikkat edilmesi gereken bir konuyken her an kontrol altında olması gereklidir. Bunun için yardımcı olan aletler ile değerlerinizi kontrol altında tutabilirsiniz. Tansiyon sorunu yaşayanların yanından ayırmaması gereken ürünlerden biri olan tansiyon aletleri gelişen teknolojisi ile sağlığı daha da koruyor. Tansiyon aleti vücudun tansiyonunu ölçmeye yaran bir alet olup tansiyon problemi olan bireylerin kesinlikle sahip olması gereken bir üründür. Kan basıncının ölçümlünü yapar ve tansiyonun kontrol edilmesine yardımcı olur. Kullanımı da basit olduğu için herkes tarafından kolaylık ölçülebilir. Sürekli kontrol altında olunması gereken tansiyon hastaları bu aletler sayesinde kendini güvende hissederek sağlıklı bir şekilde yaşamına devam etmektedir. Yalnızca tansiyon problemi olanlar değil herkesin kullanması gereken ölçüm cihazları arasında yer alır. Sistolik ve diyastolik kan basıncını belirleyerek basıncı arttırıp yavaşça bırakan bu alet her daim kendinizi güvende hissetmenize yardımcı olur. Hem evlerde hem de iş yerlerinde mutlaka bulundurulmalı ki herhangi bir rahatsızlık durumunda müdahale ona göre yapılsın. Tansiyon rahatsızlığı bir bireyin tansiyonunu takip etmek için ve buna göre bir yardımda bulunmak için sizlere yardımcı olacaktır. Tansiyon aleti kullanımı son derece basit olup karmaşık talimatlarla kafa karışıklığı yaratmaz. Bu sayede her yaştan birey rahatlıkla kullanabilir. Tansiyon aletleri özelikle rahatsızlık hissedilmesi durumunda derhal kullanıldığı takdirde hayat kurtarıcı olmaktadır. Gün içerisinde farklı sebeplere bağlı olarak tansiyon düşmesi ya da tansiyon yükselmesi gibi durumlarla karşılaşılabilir. Buna hazırlıklı olunması açısından tansiyon aletleri birincil dereceden önem taşır. Hem kendi evinizde hem de özellikle aile büyüklerinizin evinde tansiyon aleti bulundurmanız sağlığınız güvende tutmanıza yardımcı olur. Sık sık ölçüm yaparak kontrol altında tutabilirsiniz. Dijital tansiyon aleti son teknolojinin ürünü olarak pratik kullanımı ile beğenileri toplamaktadır. Saniyeler içerisinde ölçüm yaparak güvende hissetmenize yardımcı olur. Uzun süre beklemeden çok kısa bir zaman dilimi içerisinde tansiyonunuzu ölçebilirsiniz. Yaşamı kolaylaştıran bu ürünler ile her an sağlıklı hissedin.

Bilekten Ölçüm Yapan Tansiyon Aletleri ve Avantajları

Bilekten Ölçüm Yapan Tansiyon Aletleri ve Avantajları

Tansiyon aletlerinin farklı çalışma prensiplerine sahip modelleri bulunmaktadır. Gelişen teknoloji ile bu aletlerde de dönüşüm yaşanmaktadır. Günden düne yeni modelleri ile tansiyon ölçümünü çok daha basit hale indirgemektedir. Tansiyon aletlerinin kol tipi ve bilek tipi kullanımı farklı versiyonları bulunmaktadır. Tansiyon aleti bilekten ölçüm yapanları küçük boyutu ve işlevi ile oldukça kullanışlıdır. Çanta gibi küçük alanlara da rahatlıkla sığan bu aletler otomatik olarak bilekten tansiyon ölçümü yapar. Düzensiz kalp atışını algılayan bilek tipi aletler uyarı vererek durumu bildirir buna karşılık doktorunuza başvurabilirsiniz. Bilek tipi aletlerin ölçüm metodu Osilometri metodudur. Bu sayede çok daha hızlı bir şekilde sonuç almanıza yardımcı olur. Dakikalar içerisinde tansiyonunuzu ölçerek işi bittiğinde tansiyon aleti otomatik olarak kapanır. Saat işlevi de bulunan bu tansiyon aletlerinde bilgileri kaydetmek için saati buradan kontrol edebilirsiniz. Bunun yanı sıra tarih göstergesi de bulunduğu için mini bir saat görevi görmektedir. 2*60 zaman hafızası ile geriye dönük ölçümlerinizi kaydeder. Bu sayede kayıt tutmanıza gerek kalmaz çünkü tansiyon aletiniz bunu sizler için yapmaktadır. Zaman hafızası silinebilir özelliğe sahip olup dolduğunda hafızasını temizleyerek yeni bilgilerin depolanması için alan açabilirsiniz. Bu özelliği ile de yıllarca ölçüm bilgilerinizi kaydedebilirsiniz. Tansiyonunuzu kontrol altında tutmak adına son derece önemli olan zaman hafızası bilek tipi tansiyon aletlerinde oldukça geniştir. Tansiyon aleti göstergeleri içerisinde KİM göstergesi de bulunmaktadır. Bilekten ölçüm yapan tansiyon aleti çalışma prensibi ile hem kullanım kolaylığı sağlar hem de taşınması son derece kolay olan ürünler olduğu için her daim tercih edilmektedir. Kalp hızı sonuç aralığı 40- 180 kalp atışı/dakika şeklindedir. Bu sayede en doğru ölçümü yaparak sizlere bildirir. Uyguladı basınç doğruluğu ile yanlış ölçümler yapılmasının önüne geçer ve en gerçekçi bilgiyi yansıtır. Böylelikle kullanımı ile son derece doğru ölçümün yapılmasını sağlar. Şeker ölçüm cihazları modellerine de sayfamızdan ulaşılabilir.

Güçlü Donanımı İle Koldan Ölçüm Yapan Tansiyon Aletlerİ

Güçlü Donanımı İle Koldan Ölçüm Yapan Tansiyon Aletleri

Bilekten ölçüm yapan aletlerin yanı sıra kol kısmından ölçüm yapan aletlerde bulunmaktadır. Tansiyon aleti koldan ölçüm yapan modelleri ile %100’e oldukça yakın ölçüm yapılması imkânını sunmaktadır. Kol tipi aletler uzun kullanım ömürleri ile kullanıcılarını memnun etmektedir. Bu tansiyon aletlerinde kan basıncı sıfırlama (WHO) göstergesi bulunmaktadır. Ayrıca düzensiz kalp atış ritmi (IHB) algılama özelli sayesinde kalp ritminizin düzensiz olması halinde uyarı verir. Bu sayede kendinizi çok daha güvende hissetmenizi sağlar. Birçok faydasının yanı sıra gün ay yıl göstergeleri ile takvim işlevi de bulunmaktadır. Geniş ekranı sayesinde tüm bilgileri aynı anda görmenize yardımcı olur. Ölçümü yaptıktan belirli bir süre sonra dokunulmadığı takdirde otomatik olarak kapandığı için enerji tasarrufu sağlar. Tansiyon aleti dijital olarak ölçüm yaptığı için yuvarlama değil net bilgi sunar. Kol bandajı ölçüm sırasında kendiliğinden şişerek otomatik olarak kan basıncını ölçer. Oldukça hassas algılama özelliği ile de en doğru bilgiyi almanıza yardımcı olur. Geçmişe dönük son 3 ölçümünüzün ortalamasını alarak gösterir. Bu sayede tansiyonunuzun yüksek veya düşük olduğunu anlamanıza yardımcı olur. Oldukça geniş zaman kapasitesi sayesinde defalarca kez ölçüm yaptığınız tansiyonunuzu kaydeder. Önceden yaptığınız ölçümlerini hafızası dolduğunda temizleyerek yeni kayıtlar için alan yaratabilirsiniz. Tansiyon aleti mekanik olduğu için yıllarca bilgilerinizi kaydedebilir ve güvenle kullanabilirsiniz. Geniş kol bandı ayarlanabilir olup hem kolu geniş ve kilolu bireylerin hem de kolu ince ve zayıf bireylerin rahatlıkla kullanabileceği bir modeldir. Kolun pazu bölümünü tamamen sararak nabız atışını en doğru şekilde almaya çalışır ve bunu sizlere iletir. Alarm özelliği de sağlayan modelleri sayesinde kurulduğu takdirde çalar saat işlevi gösterir. Bu tansiyon aleti şarjı olması halinde USB kablo sayesinde kolaylıkla şarj edilebilir ve uzun süreçte kullanım imkânı yaratır. Pille çalışan aletlerin aksine sık sık güç kaybı yaşamaz ve enerji tasarrufu sağlar. Pilli olan modellerde yine pil şarj adaptörleri sayesinde kolaya şarj edilip defalarca kez kullanılabilir. Bu aletler sağladığı birçok avantaj ve sunduğu çokça hizmet ile yaşamı kolaylaştırmaya devam ediyor.

Uygun Fiyatlı Manüel Tansiyon Aletleri İle Güvende Hissedin!

Uygun Fiyatlı Manüel Tansiyon Aletleri İle Güvende Hissedin!

Tansiyon aletleri kan basıncının kontrol altına alınmasında çokça yardımcı olup ona göre hareket etmenizi sağlar. Rahatsızlık hissetmeniz halinde ölçüm yapınca tansiyonunuzun yüksek veya düşük olduğunu görüp bu sonuca göre davranabilirsiniz. Bu sayede sağlığınız korunur ve kendinizi güvende hissedersiniz. Bilekten ölçüm yapan aletlerin yanı sıra manuel olup koldan ölçüm yapan aletler de bulunmaktadır. Tansiyon aleti pompalı modelleri elle pompanın basılması ile çalışmaktadır. Yıllardır beğenilerek kullanılan ve her daim güvenilir sonuçları ile sağlığı koruyan aletlerden biridir. Özellikle hastanelerde sıkça görebileceğiniz bu aletler sunduğu doğru sonuçlar sebebiyle bu denli tercih edilmektedir. Plastik pompasına baskı uygulayarak şişireceğiniz bandajı ile kan basıncını ölçer. Tek elle yapabileceğiniz bu işlem ile kısa sürede ölçebilirsiniz. Kullanım kolaylığı sağlaması ve en doğru sonuçları vermesi sebebiyle sizin ve sağlığınızın korunmasına yardımcı olur. Artık genç yaşlı olmaksızın herkesin rahatsızlığı olabiliyor. Bu aletler sayesinde kontrol altına alınabilmektedir. Tansiyon aleti manuel olan bu modeller stetoskop dinleme yöntemi ile çalışmaktadır. Bu sayede direkt kalp atışlarınıza ulaşma imkânı tanır ve en doğru sonuçları sizlere iletir. Pompalamak suretiyle tansiyon aleti kol manşonu şişirilir. Şişen manşon tamamen kolu sarar ve kan basıncını dilemenizi sağlar. Alette bulunan kadran yardımıyla verilere ulaşabilirsiniz. Bu dayanıklı metal kadran gücü ile uzun süreli kullanım imkanı tanır. Hafif bir stetoskop olan bu aletler geniş ekranı ile ölçümü kolaylıkla görmenizi sağlar. Kol manşonu ayarlanmış şekli ile yanlış bandajlama yapmanızı önler. Pompalı manuel tansiyon aleti medikal bir ürün olarak tamamıyla şeffaf bilgi sunar. Bu aletlerin ölçüm aralığı genelde 0-300 mmhg olmaktadır. Böylelikle en düşük ve en yüksek seviyeleri kolayca ölçer. Çoğunlukla çantası ile birlikte olan bu aleti taşırken de kolaylık sağlar ve kaybolmaz.

Son Teknolojiyle Üretilen Konuşan Tansiyon Aletleri

Son Teknolojiyle Üretilen Konuşan Tansiyon Aletleri

tansiyon aleti konuşan modelleri görme sıkıntısı yaşayan veya görme engelli bireylerin yaşamını kolaylaştırmaktadır. Okuma yazma bilmeyen bireylerinde rahatlıkla kullandığı bu ürün teknolojinin tüm imkânlarını sunmaktadır. Tansiyon ölçtükten sonra rakamları okumakta zorlanan herkes için kurtarıcı bir üründür. Türkçe konuşan aletler ile özellikle yaşlıların ölçmesi çok daha kolay hale gelmektedir. Kan basıncının ölçülmesinin ardından çıkan sonucu sesli olarak dışarı söylemek suretiyle sizlere bildirmektedir. Hem bilekten ölçen hem de koldan ölçen modellerde bu özellik bulunabilmektedir. Bu sayede dilediğiniz tansiyon aletinin konuşan modelini bulabilirsiniz. Tansiyon aletleri çeşitleri arasında en çok beğenilen modellerden biri olan konuşan modeller yine zaman hafızası ile ölçümleri kaydetmektedir. Böylelikle geriye dönük tansiyon sonuçlarına ulaşabilir ve sağlığınızı gözlem altına alabilirsiniz. Hem sizin hem aile büyüklerinizin sağlığı için son derece önemli bir alet olan bu aletler yaklaşık 1 dakika hareketsiz kaldıktan sonra otomatik olarak kapanmaktadır. Kendiliğinden kapandığı için güç sarfiyatı oluşumu engelleyip tasarruf yapar. Konuşan aletler geniş led ekranı ile sonuçlarında rahatça görünmesini sağlar. Her açıdan rahatça görebileceğiniz ekranı ile en doğru sonuçları sizlere sunmaktadır. Otomatik olarak kendiliğinde şişen bu model kullanım kolaylığı da sağlamaktadır. Sesli ve sessiz bir şekilde bu aleti kullanabilirsiniz. Düşük pil uyarısında bulunarak hazırlıksız yakalanmanızı önler. Düzensiz kalp atışını bildirerek sağlığınızın riskte olmasını engeller. Tarih ve saat göstergesi ile zamana da hâkim olmanızı sağlar. Tansiyon aleti tavsiye edenler genelde bu modeli çokça beğendiğini dile getirmektedir. Sesli olarak ölçüm sonucunu söyleyen bu tansiyon aleti herkesin ölçüm yapmasını kolaylaştırmaktadır.

Yüksek Kaliteli ve En Hesaplı Tansiyon Aletleri

Yüksek Kaliteli ve En Hesaplı Tansiyon Aletleri

Tansiyon aletleri kendi sağlığınızı yönetmeniz ve korumanız açısından oldukça önemlidir. Bu noktada en doğru ölçümü yapan aletler sağlığınız son derece önemlidir. Şarjlı tansiyon aletleri sürekli pil almanıza gerek kalmadan kullanabileceğiniz için bütçe dostudur. Dolu şarjı ile uzun süreli kullanım imkânı sunar ve sürekli pili bitmez. Her yerde her dakika kullanabileceğiniz bu ürün tansiyonunuzu ölçümünde sizlere çokça yardımcı olacaktır. Bu tansiyon aleti adaptör yardımıyla şarj olmaktadır. Şarj adaptörü direkt prize takılarak aletinin şarjın doldurulabilir. Kolayca her priz ile başka kabloya ihtiyaç duymadan bu işlemi yapabilirsiniz. Uzun adaptör kablosu sayesinde priz ile bağlantısı da kolay olmaktadır. Tansiyon aleti fiyatları modeline ve kullanım şekline göre değişkenlik göstermektedir. Bilekten olan modeller son derece kolay taşınabilir ürünler olarak kullanımı ile beğenileri kazanmaktadır. İşlevinin aksine uygun fiyatlı ürünlerden biri olan bu ürünlerin performansı oldukça yüksektir. Çalışma şekli itibariyle son derece doğru sonuçları aktaran koldan ölçüm yapan dijital tansiyon aletleri de yine yaşamı kolaylaştırarak tansiyonun kontrol altında tutulmasına yardımcı olur. Her an her yerde bu aletleri kullanarak tansiyonunuzu ölçebilir ve hafızaları sayesinde kayıt altında tutabilirsiniz. Son 3 ölçümün ortalaması ile mevcut sonucunuzu karşılaştırarak sağlığınız ile ilgili bilgi sahibi olabilirsiniz. Tansiyon aleti ve fiyatları için sayfamıza bakabilir ve yüksek kaliteli aletleri uygu fiyatlarla alabilirsiniz.

Tansiyon Aleti Nasıl Kullanılır?

Tansiyon aletlerinin kullanım şekilleri çalışma prensiplerine göre değişkenlik göstermektedir. Bilekten ölçüm yapan dijital tansiyon aletleri otomatik olarak manşonun şişirerek kan basıncını ölçer. Bunun yanı sıra yine dijital olan ve koldan ölçüm yapan aletler yine otomatik olarak kol manşonunun şişmesinin ardından koldaki damarlardan ölçüm yapmaktadır. Dijital olan modeller ekranları sayesinde tüm sonuçların görünmesini sağlar. Bununla birlikte hem dijital olan hem konuşan aletleri ölçüm sonuçlarını sesli olarak söyler. Manuel olan pompalı modeller ise pompalayarak kol manşonunun şişirilmesi ile kol çevrenizi kavrar. Ardından kan basıncını algılar ve kardan üzerinden ölçüm sonuçlarını iletir.

Tansiyon Aleti Nasıl Çalışır?

Tansiyon aletleri manuel modelleri pompa yardımıyla kol ya da bilek kısmına getirilen manşonun şişirilmesi ile ölçüm yapmaktadır. Manşon dirsek dışarıda kalacak şekilde kola geçirilmelidir. Kan akışı durdurulana kadar manşon şişirilir ve yaklaşık 200-250 arası bir değer görülene kadar bu işleme devam edilir. Yeteri kadar şişirildikten sonra şişirildikten sonra hava yavaşça boşaltılır. Manşon içerisindeki hava boşaltıldıktan sonra kan akışı aynı şekilde devam edecektir. Bu noktada duyacağınız ilk ses büyük tansiyonun ölçüm sonucunu göstermektedir. Kan akışının ölçüsü olan büyük tansiyon bu kasılma sonucu ortaya çıkmaktadır. Bir süre sonra ses azalacak ve hatta kesilecektir işte bu da küçük tansiyonun ölçüm sonucunu vermektedir. Küçük tansiyon gevşeme basıncının göstergesidir.

Tansiyon Nasıl Ölçülür?

Tansiyon ölçümü bu işlemi gerçekleştiren farklı birçok alet yardımı ile yapılabilir. Pompalı ve manuel olan aletler ile tansiyonu ölçebilirsiniz. Bunun yanı sıra kendiliğinden şişen ve otomatik ölçüm yapan bilekten ölçüm yapan aletleri ile de tansiyonunuzu ölçebilirsiniz. Manşon bu aletlerde otomatik olarak şişip kan basıncının ölçülmesini sağlar. Koldan ölçüm yapan dijital aletleri de yine manşon kola geçirildikten sonra otomatik olarak şişerek ölçümü yapmaya başlar. Farklı çalışma prensiplerine sahip bu aletleri ile ölçmek mümkündür. Modelleri farklı olsa dahi hepsi aynı kan basıncının ölçümü amacıyla çalışmaktadır.

Tansiyon Aleti Ne İşe Yarar?

Kan basıncı ile bu ölçümü yaparak büyük ve küçük verilerini ortaya çıkarmaktadır. Özellikle rahatsızlık yaşayan bireylerin durumu kontrol altında tutmasını sağlayarak sağlıklarının korunmasına yardımcı olmaktadır. Bu tansiyon verilerini kaydeder bu sayede de geçmiş ve gelecek durumlarını takip etmeyi kolaylaştırır. Hipertansiyon problemi olan bireylerin tansiyonunu her daim ölçmesi gerekirken aletleri de bu işlevi yerine getirmektedir. Dijital olarak ölçüm aletleri direkt gerilim ve gevşeme kan basıcını ölçerek herhangi bir rahatsızlık dâhilinde bu sonuca göre hareket edilmesini sağlar. Bu aletler yaşamı kolaylaştırırken sağlığın korunmasını ve kontrol altında tutulmasını da sağlamaktadır.