PULSE OKSİMETRE

Daha Fazla Filtre+
Konum Belirle Seçtiğim konuma özel indirimleri ve aynı gün teslimatlı ürünleri göster.

Bu ürünleri gördünüz mü? i

 • ÜCRETSİZ KARGO

  Parmak Tipi C01 Nabız ve Oksijen Ölçer Pulseoksimetre Cihazı

  (1)

  150,00 TL

 • ÜCRETSİZ KARGO

  Pulsemed Compmist Nebulizatör

  185,99 TL

 • ÜCRETSİZ KARGO

  AVCE FİNGER TİP PULSE OKSİMETRE

  150,00 TL

  94,90 TL

 • ÜCRETSİZ KARGO

  Pulse Oksimetre Yenidoğan Bebek Çocuk Yetişkin Problu Oksimetre

  800,00 TL

  698,00 TL

 • Parmak Tipi Pulse Oksimetre Contec CMS50DL

  210,99 TL

Pulse Oksimetre

Medikal ölçüm cihazları ergonomik tasarımları ile her yaşa uygun kullanım imkânı sunmaktadır. Bunun yanı sıra sağlığınızı denetlemenize olanak tanıyan fonksiyonlara sahiptir. Bu kategoride yer alan ürünlerden biri olan pulse oksimetre kanınızda ne miktarda oksijen bulunduğunu göstermektedir. Pulse oksimetre ürün kategorisinde farklı fonksiyonlara sahip pek çok seçenek bulunmaktadır. Kan testine alternatif olarak sağlık merkezlerinde yaygın şekilde kullanılmaktadır. Kan testi sonucunu beklemeden daha hızlı bir şekilde hastanın kan değerlerinin ölçülmesine olanak tanır. Medikal ürünler üreten birçok markanın ürün yelpazesinde pulse oksimetre yer almaktadır. Ürünlerin fonksiyonları günden güne çeşitlenmektedir. İhtiyacınıza en uygun ürünü tercih ederek kan değerlerinizi ev ortamında dahil kolayca kontrol edebilirsiniz. Pulse oksimetre cihazı tercihi oldukça önemlidir. Medikal bir ürün olması nedeniyle ve takip gerektiren bir işlemi gerçekleştirdiği için doğru ürünün doğru değerleri gösteriyor olması kritik bir noktadır. Ev tipi ve sağlık merkezlerinde kullanıma uygun oksimetre seçenekleri farklı donanımlara sahiptir. Ayrıca cihazın kullanıma uygun yaş aralığı ve tipi de üründen ürüne değişkenlik göstermektedir. Ürün tercihinde en önemli özellikler nabız ölçüm aralığı ve doğruluk yüzdesidir. Doğruluk yüzdesi yüksek değere sahip cihazlar gerçek değerlere ulaşmak açısından iyi bir tercih olacaktır. Oldukça fazla model seçeneği bulunan pulse oksimetre modellerinden kimisi ölçülen değerleri kayıt altında tutmaktadır. Bu da değerlerinizin zaman içerisindeki takibini yapmayı daha kolay hale getirir. Farklı fonksiyonlara ve tasarımlara sahip pek çok oksimetre seçeneği bulunmaktadır. Ürünün nerede kullanılacağı, hangi yaş grubunda kullanılacağı gibi pek çok farklı ihtiyaca göre ürün tercihi yapılabilir. En gerçek sonuçlara ulaşabilmek için ürünün ölçüm yapılan kişiye uygun olmasıdır. Örneğin yetişkin bir bireyin değerleri bebek tipi cihazlarla ölçülürse değerlerde yanlışlık olma olasılığı artacaktır. Bu nedenle ürünlerin fonksiyonları ölçüme uygun şekilde tercih edilmelidir.

Hızlı Ölçüm Sağlayan Pulse Oksimetre Çeşitleri

Hızlı Ölçüm Sağlayan Pulse Oksimetre Çeşitleri

Pulse oksimetre cihazları teknolojik gelişmeler sayesinde 1970’li yıllarda tasarlanmış ve sağlık merkezlerinde kullanılmaya başlanmıştır. Bu cihazların temel fonksiyonu kişinin kalp atış hızını ve kandaki oksijen seviyesini ölçmesidir. Değerleri kısa bir süre içinde göstererek hızlı kullanım sunmaktadır. Sağlık sektöründe her geçen dakika oldukça önemlidir. Bu nedenle sağlık alanında her türlü zaman kaybından kaçınılmaktadır. Doğru sonuçlara en kısa süre içerisinde ulaşmayı sağlayan oksimetre cihazları anestezi ve yoğun bakım ünitelerinde olmazsa olmaz medikal ürünlerden biri haline gelmiştir. Hemoglobin dolgunluğu adı verilen değer, bazı hastalıkların tespiti için önem arz etmektedir. Hastalık teşhisi koymanın yanı sıra ameliyat ya da tıbbi müdahale öncesi yapılan tetkiklerde doktor bu veriyi gerekli görebilir. Kimi hastalıklar hemoglobin doygunluğunu azaltan belirtilere sahiptir. Bu nedenle bu değerin belirli zaman aralıklarıyla kontrol edilmesi hastalık teşhisinde önemli bir yere sahiptir. Parmak tipi pulse oksimetre cihazları ile doğrudan kişinin hemoglobin doygunluğu değerine ulaşılabilir. Hastanın parmağı cihazdaki fotoelektrik sensörüne koyarak son derece kolay şekilde sonuca ulaşılabilir. Parmak tipi oksimetre cihazları küçük hacmi ile hem kolay taşınır hem de rahat kullanım imkânı sunar. Ayrıca düşük pil tüketimi ile daha uzun süreli kullanılabilmektedir. Mini LED ekranı sayesinde ölçüm takibi yapılmasını mümkün hale getirir. Minimum enerji harcayarak uzun ömürlü bir kullanım sunmaktadır. Pulse oksimetre cihazları sağlık kuruluşları yanı sıra evlerde de oldukça yaygın kullanılmaya başlanmıştır. Hemoglobin doygunluğu ve kandaki oksijen miktarını doktorunuz önerisi ile kontrol altında tutmanız istenebilir. Bunun yanı sıra kendi tercihiniz ile bu değerleri takip etmek isteyebilirsiniz. İşte bu gibi durumlarda pulse oksimetre cihazları ile evinizde kolayca kan değerlerinizi takip edebilir, durumunuzu kontrol altında tutabilirsiniz.

 Tem Pulse Oksimetre Çeşitleri ile Evde Sağlık Takibi Yapın

Pulse Oksimetre Çeşitleri ile Evde Sağlık Takibi Yapın

Pulse oksimetre medikal cihazlar arasında en sık kullanılan ürünlerden biridir. Kandaki oksijen ve bazı değerleri kısa sürede ölçüm olanağı tanıyan bu cihazlar hem evlerde hem de sağlık merkezlerinde yaygın şekilde kullanılmaktadır. Cihazda bir ışık kaynağı ve sensor aparatı bulunmaktadır. Değer ölçümü genellikle parmak vasıtası ile yapılmaktadır. Bu sensöre hastanın parmağı yerleştirilir ve ölçüm yapılır. Bu cihazlar vücutta bulunan alyuvarların içindeki hemoglobinin oksijen tutup tutmadığını saptamaktadır ve buna göre ölçümü gerçekleştirmektedir. Pulse oksimetre cihazları ölçüm sırasında parmağa kırmızı ve kızılötesi bir ışık göndermektedir. Alyuvarlarda yeterli oksijen olup olmamasına bağlı olarak parmağın diğer tarafında bu ışığın bir kısmı geçmektedir. Bol oksijen bulunan kan cihazın gönderdiği ışığın fazlasını absorbe edecektir. Pulse oksimetre cihazlarından ölçüm kısaca bu şekilde gerçekleşmektedir. Bu tip cihazların kullanım alanına göre farklı tipleri bulunmaktadır. Pulse oksimetre masa tipi çeşitleri diğer modellere göre daha büyük LCD ekranından kan değerlerini gösterir. Yetişkin bireylerin yanı sıra, çocuk ve bebeklerde de kullanıma uygundur. Şarjlı kullanılabilen masa tipi cihazlar dik konumda da kullanım imkânı sunar. Bunun yanı sıra bazı modellerde yazıcı bağlantısı bulunabilir. Bu sayede veriler yazıcıya aktarılarak çıktı alınabilir. Pulse oksimetre el tipi modeller şarj edilebilir bataryalar ile çalışmaktadır. Bu cihazlar nabız değerlerinin yanı sıra atım hızı değerini de göstermektedir. Bu modeller düşük pil tüketimi ile enerjiden tasarruf imkânı sunmaktadır. Kullanımı ise oldukça pratiktir. Seyyar pulse oksimetre modelleri yanınızda taşıyabileceğiniz, her yerde kullanım olanağı sağlayan cihazlardır. Kolay taşınabilir yapısı ile gerekli görülen her yere yanınızda götürebilirsiniz. Bir başka seçenek ise parmak tipi oksimetrelerdir. Boyutunun küçük olması ile en sık tercih edilen oksimetre çeşitlerinden biridir. Pulse oksimetre cihazları arasında ihtiyacınıza göre en uygun seçeneği bulabilirsiniz.

 Her İhtiyaca Uygun Pulse Oksimetreler

Her İhtiyaca Uygun Pulse Oksimetreler

Hem profesyonel sağlık kuruluşlarında hem de evlerde kullanılabilecek şekilde tasarlanan pulse oksimetre kandaki oksijen miktarının tespitinde zaman kazandırmaktadır. Bu cihazlar kısa süre içerisinde doğruluk payı yüksek kan değerlerini göstermektedir. Farklı fonksiyonlara sahip pek çok modeli bulunmaktadır. Bunun yanı sıra farklı yaş gruplarına kullanımı ideal olan seçenekler bulunmaktadır. Pulse oksimetre probu yetişkin, çocuk ve yeni doğan kullanımına uygun olmak üzere üç farklı boyda tasarlanmaktadır. Yeni doğan bebeklerde kullanılan oksimetreler sabit durmasını sağlamak açısından genellikle yapışkanlı özelliğe sahiptir. Bebek hareket ederken cihazın ölçüm yapmasını kolay hale getirir. Pediatrik pulse oksimetre cihazların 2 yaş ve üzeri çocuklarda kullanımı uygundur. Yetişkinlerde kullanılan cihazlar bebek ve çocuklarınkinden daha farklıdır. Pulse oksimetre kullanımı son derece basit ve pratiktir. Kullanımı en yaygın parmak tipi pulse oksimetreler üzerinden bakacak olursak hastanın parmağı cihazda bulunan sensörün üzerine yerleştirilir ve ölçüme başlanır. Cihaz kısa süre içerisinde ölçümü tamamlayacaktır. Değerleri cihazda bulunan LCD ekrandan görebilirsiniz. Pil ile çalışan parmak tipi oksimetreler düşük enerji tüketmektedir. Pili azalmaya başladığında ekranda bildirim işareti gözükecektir. Kullanım bittiğinde enerji tüketimini azaltmak adına birkaç saniye içinde kendi kendine kapanır. Sağlık kuruluşlarında yaygın kullanılan oksimetreler evlerde de kullanımı artmıştır. Bu cihazlar ile evinizde kandaki oksijen miktarınızı kontrol edebilir, doktorunuzla beraber değer takibi yapabilirsiniz. Pulse oksimetre fiyat bilgisi ürünün boyutuna, fonksiyonlarına göre değişkenlik göstermektedir. Tüm pulse oksimetre seçeneklerine ve ölçüm cihazları fiyat bilgisine ulaşmak için sayfamıza göz atabilirsiniz.