Kategoriler

Kampanyalar

Marka

Q&Q (494)
Casio (8)
Lorus (127)
Lacoste (78)
Jaga (65)
Dunlop (24)
Captiva (172)
Spectrum (120)
Saatse (83)
CBTxGlobal (45)
Flik Flak (37)
Quark (33)
Coliseum (26)
Fila (24)
Winx (22)
Choppers (19)
Saattino (19)
Cacharel (17)
Korikom (15)
Superga (12)
Honhx (11)
Cockpit (10)
Xonix (9)
Dial'x (8)
Rodium (8)
Sc (8)
Watchart (8)
Colesium (7)
Skmei (7)
Twelve (7)
Dialx (4)
Gaudi (3)
Samstar (3)
Startime (3)
Bakugan (1)
Lasika (1)
Samsung (1)
Wenhao (1)
(60)
Başka bir kelime deneyin

Su Geçirmezlik

(540)
(523)
(262)
(207)
(32)
(27)
(6)
(6)
(4)
(2)
(1)
Başka bir kelime deneyin

Ekran Tipi

(986)
(455)
(84)
(38)
Başka bir kelime deneyin

Kasa Rengi

(252)
(222)
(200)
(194)
(116)
(115)
(108)
(88)
(68)
(55)
(55)
(33)
(27)
(17)
(14)
(12)
(6)
(6)
(5)
(5)
(5)
(2)
(2)
(1)
(1)
(1)
(1)
(1)
Başka bir kelime deneyin

Kasa Materyali

Plastik (429)
Silikon (207)
Polikarbon (91)
Çelik (70)
Metal (43)
Kumaş (32)
(14)
(5)
(1)
(1)
Başka bir kelime deneyin

Kadran Rengi

Başka bir kelime deneyin

Kordon Rengi

Başka bir kelime deneyin

Kadran Şekli

(1452)
(90)
(31)
(19)
(13)
(7)
Başka bir kelime deneyin

Kordon Materyali

Silikon (605)
Plastik (144)
Deri (37)
Kumaş (34)
(14)
Polikarbon (13)
Çelik (12)
(5)
(4)
(2)
Başka bir kelime deneyin

Çap

(256)
(233)
(185)
(117)
(106)
(79)
(75)
(69)
(64)
(49)
(47)
(36)
(34)
(30)
(26)
(24)
(21)
(17)
(16)
(14)
(13)
(12)
(12)
(9)
(9)
(8)
(7)
(6)
(6)
(6)
(5)
(4)
(3)
(3)
(2)
(2)
(1)
Başka bir kelime deneyin

Kronometre

(1156)
(449)
Başka bir kelime deneyin

Takvim

(1102)
(503)
Başka bir kelime deneyin

Alarm

(1171)
(432)
Başka bir kelime deneyin

Cam Materyal

(1055)
(290)
(97)
(61)
(27)
(24)
(18)
(7)
(6)
(1)
(1)
Başka bir kelime deneyin

Mekanizma

(1423)
(54)
(43)
(23)
(14)
(6)
Başka bir kelime deneyin

Kargo Seçenekleri

Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Yurt Dışından Gelsin

Fiyat Aralığı

TL
-
TL

Ürün Puanı

5 yıldız (121)
4 yıldız ve üzeri (146)
3 yıldız ve üzeri (154)
2 yıldız ve üzeri (158)
1 yıldız ve üzeri (163)

Mağaza Puanı

0 10
Tüm mağazalar
Akıllı sıralama nasıl çalışır? Arama ile uygunluk, satış miktarı, satıcı ve ürün puanı, teslimat avantajları, popüler kategoriler, Ürüne ait reklam gibi kriterler belirleyici olabilmektedir.

Konum Seç

Çocuk Kol Saati

için 1,670 sonuç bulundu.

Çocuk Kol Saati

Çocukların ailelerine belki de en çok sorduğu sorulardan biri “Saat kaç?” sorusudur. Ailelerinden alacakları cevaplarla daha kaç dakika oynayacaklarını, eve ne zaman döneceklerini, kaç dakika sonra yatağa gidip uyumaları gerektiğini öğrenirler. Fakat bir süre sonra artık bu sorunun cevabını kendileri vermek isterler. Hatta bu sorunun kendilerine sorulmasını beklerler. İşte bu noktada çocukların tercih edeceği birçok renk skalasına sahip ailelerin de istediği tarzda çocuk kol saatleri devreye girmektedir. Çocuklara zaman yönetimini öğreten ve aynı zamanda bileklerinde aksesuar olarak kullanmayı sevdikleri bir ürün olan çocuk saati oyun yaşı geçmiş çocuklarınıza almayı düşündüğünüz hediyelerin başında gelmektedir. Eskiden daha yaygın olarak kullanılan analog saatler, teknolojinin gelişmesiyle yerini dijital saatlere bırakmış gibi görünebilir. Ancak ailelerin çocukları için ilk tercih edeceği saatler genellikle akrep ve yelkovanın olduğu klasik kol saati olmalıdır. Klasik saat kadranının içerisinde bulunan rakamların düzeni daha sade olduğu için çocuklar ilk bu saati okumayı bilmelidir. Yine bu saat içerisinde bulunan akrep ve yelkovanın düzeninin ne ifade ettiğini çocuklar görerek öğrenmelidir. Bu özelliklere sahip çocuk kol saati ile çocuklar daha kolay öğrenecektir. Böylece kollarında takılı olan saate adapte olmalarının süresi kısalacaktır. Ayrıca akrep ve yelkovan göstergelerini bilmek ilerde öğrenecekleri matematik derslerindeki aritmetik işlemlerde ve geometri dersindeki açı konularındaki derslere de bir hazırlık niteliğinde olacak ve eğitimlerine katkı sağlayacaktır. Ancak klasik saat yerine ilk tercih edeceğiniz saat dijital çocuk saati olursa çocuğunuz sadece rakamları göreceği için klasik saat düzeni hakkında bir bilgisi olmayacaktır. Bu da çocuğunuzun saat okumayı öğrenmesini yavaşlatacaktır. Dijital saate alışan çocukların klasik saati öğrenmeleri gecikecektir. Bu bakımdan çocuk kol saati almadan önce çocuğunuza alacağınız saatin ona en uygun saat olması gerekmektedir.

Çocuk Kol Saatinde Çocukların Tercihleri

Çocuk Kol Saatinde Çocukların Tercihleri

Çocukların sınırsız hayal güçleri isteklerinin şekillenmesinde büyük rol oynuyor. İzledikleri filmler, gördükleri süper kahramanlar, favori takımları ve en sevdiği renkler kendilerinde olmasını istedikleri her eşya için birer öncelik oluyor. Hal böyle olunca da birçok üretici firma bu talepleri görmezden gelemiyor. Her türlü çocuk ürünlerinde çocukların hayal güçleri yansıtılarak üretim yapılıyor. Çocuk kol saati alanında da çeşitliliğin fazla olmasının sebebi budur. Her çocuğun renk zevki farklıdır ve değişken istekleri vardır. Saat üreticileri bu bilgileri göz önünde bulundurarak saat üretimi yaparlar. Örneğin saat seçiminde kız çocuk saati almak isterseniz karşınıza o yaş grubu ile ilgili renk alternatifleri ve çoğunlukla kız çocuklarına hitap eden birçok sevimli karakterleri görebileceğiniz saat çeşitleri çıkmaktadır. Renk skala çeşitliliğinde kız çocukları için en çok kullanılan pembe çocuk saati ürünleridir. Erkek çocuk saati alma düşünceniz varsa daha koyu renkler ve ağırlıklı olarak süper kahraman ya da takım renklerinden oluşan saat çeşitleri karşınıza çıkacaktır. Tabi burada sorulması gereken en önemli konu çocuğunuzun ne istediğidir. Saat alırken çocuğunuzun düşüncelerine önem vermeniz ve son kararı ona bırakmanız çocuğunuzun bileğine taktığı saati daha çok sevmesine sebep olacaktır. Bu sayede saati benimseyecek ve daha istekli kullanmasında önemli bir yere sahip olacaktır. Çocuk saati almaya karar verdiğinizde karşınıza birçok farklı marka ve çeşitliliğe sahip ürünler çıkacaktır. Kadran şekli, rengi, saat kordonunun malzemesi. Çocuğunuzun her türlü isteğine cevap bulabileceğiniz ve hayalindeki saate kavuşmasını sağlayabileceğiniz saat seçimlerini yaparken dikkat etmeniz gereken bir konu var. Çocuğunuzun herhangi bir malzemeye karşı alerjik reaksiyon tepkilerinin olup olmaması. Çocuğunuzun plastik, metal, deri veya silikondan üretilmiş malzemelere vereceği tepki saat kullanımının kısa sürmesine sebep olacağı için tercih edilecek saat modellerinde bu konuya çok dikkat etmek gerekir.

Eğitici Çocuk Kol Saati Modelleri

Eğitici Çocuk Kol Saati Modelleri

Her çocuk kendine ait bir eşyası olmasını talep eder. Bu eşya satın alınırken de kararı kendisi verip istediği olsun ister. Saat de okul çağı gelmiş her çocuğun istediği bir aksesuar olmuştur. Klasik saat olarak bildiğimiz analog saatler sade bir kadran içerisine yerleşmiş akrep ve yelkovan mekanizmasına dayalı saatlerdir. Çocuklarına ilk olarak rakamların düzenini ve saat okumayı göstermek isteyen aileler bu klasik saatlere yönelmelidir. Daha çok küçük çocuklu ailelerin tercih ettiği klasik saatlerde çocuklarına rakamları ve saati öğretebilmek için aileler kadranın anlaşılır olmasına bakıyor. Dolayısıyla kadran içeriğinde çizgi ve işaretlerin fazla yer almamasını ve sadeliğin ön planda olmasını istiyorlar. Böylece rakamların daha büyük ve anlaşılır olması çocukların öğrenmelerinde daha çabuk adapte olmalarına ve hızlı öğrenmelerine katkı sağlıyor. Buna ek olarak küçük çocuklara sahip aileler daha ufak kasa boyutlu saatleri tercih ediyorlar. Çocuklarının koluna uygun, bileklerini yormayacak hafif saatler talep ediyorlar. Ancak büyük çocukları olan aileler farklı alternatiflere de bakıyor. Daha büyük kasa boyutu ve kadran içeriğinin çeşitli özelliklere sahip olması, beklentisi fazla olan çocuklar için iyi birer alternatif oluyor. Bu talep fazlalığı sayesinde her tarzda saatler de piyasaya çıkıyor. Teknolojinin gelişmesiyle kolumuzdaki saatlerde artık birçok özelliğe sahip. Klasik saatlerde saat görüntüsü yanında gün ve tarih bilgisi gibi ek özellikler yer alırken dijital saatlerde bu özelliklere ilave olarak kronometre, adım sayar, nabız ölçer gibi kişiye özel bilgiler içeren ek materyaller bulunmaktadır. Kız çocuk saati ve erkek çocuk saati modellerinde sporla ilgilenen çocukları da düşünen ve onlar için de tasarlanmış birçok saat çeşitlerini görmek için Casio çocuk kol saati sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Su Geçirmez Çocuk Saati Özellikleri

Su Geçirmez Çocuk Saati Özellikleri

Su,saat kullanımı sırasında saatin mekanizmasını veya saat camının görüntüsünü bozabilecek bir maddedir. Kalitesiz maddelerden üretilmiş saatler su alabilir. Bu bakımdan saat alırken saatin su geçirmezlik özelliğine dikkat etmeniz alacağınız saatin daha uzun süreli kullanılmasına olanak sağlıyor. Çocuklar, okul teneffüslerinde ve sokakta oyun zamanlarında en çok ellerini kullanarak oyun oynarlar. Bu sebeple elleri her türlü toza ve kire açık hale gelir. Bir çocuk lavaboda ellerini yıkamak istediği zaman bileğinde olan saatini düşünmeden işlemi gerçekleştirmesi hijyenik açıdan daha doğru olacaktır. Ayrıca bu yıkama işlemlerini yaparken kolundan saatini çıkarması saatini unutma ihtimalini de oluşturabilir. Bu da saatin kaybolmasını açık hale getirir. Piyasada bulunan bazı çocuk kol saatleri kolayca su alabilme özelliğine sahiptir. Bu da kullanım sırasında saatin camında buğulanmaya sebep olabilir. Ayrıca su geçiren saatlerin kullanımı sırasında saatin mekanizmasına kaçan su damlacığı yüzünden saat kısa bir süre sonra kullanılmaz hale gelecektir. Bu nedenle çocuğunuza saat alırken suya dayanıklı, su geçirmeyen özelliğe sahip saatleri tercih etmelisiniz. Su geçirmez çocuk saati ile çocuklar okullarda sık sık ellerini yıkarken saatlerini kollarından çıkarmadan daha hijyenik bir şekilde saatlerini kullanmış olurlar. Hem de bu sayede kirlenen saatlerini de temiz su ile temizleme imkanı bulurlar. Bu su geçirmez özelliklerinin yanında su sporu ile uğraşan çocuklar için de faydalı bir özellik olarak yerini almaktadır. Havuzda ve denizde zaman geçirirken güvenle takacakları su geçirmez özellikli saatleri sayesinde korkmadan ve rahatça antrenmanlarını yapabiliyorlar. Belirli bir derinliğe kadar su basıncına dayanabilen su geçirmez özellikli saatleri Su Geçirmez Çocuk Saati sayfamızda inceleyebilir, çocuğunuza uygun modellere göz atabilirsiniz. Eğitim amaçlı almayı düşündüğünüz saat seçiminde ilk olarak klasik saati tercih etmelisiniz. Eğer bu amaçla saat almayacaksanız da çocuğunuzun saat bilgisi düzeyine hitap edecek uygun özellikte saatleri talep etmeniz gerekir. Tabi saat alımına karar verdiğinizde öncelikle çocuğunuzun tercihlerini de göz önünde bulundurmalısınız. Birçok çeşit marka ve ürüne ait çocuk kol saati ürünlerini incelemek için Swatch çocuk kol saati sayfamıza göz atabilirsiniz.

Çocuk Kol Saatinde Dayanıklılık ve Güvenlik

Çocuk Kol Saatinde Dayanıklılık ve Güvenlik

Okulda, evde, parkta sürekli hareket halinde olan çocuklar, gün boyu düşme, çarpma gibi olumsuz olaylara maruz kalabilirler. Bu çarpma veya düşme anlarında kollarında bulunan saatlerin dayanıklılığı hususuna dikkat etmek gerekmektedir. Düşme anlarında saat üzerine düşmeleri camın kırılmasına bu da çocuğunuz için tehlikeye neden olabilir. Yine saatin kola zarar verecek sertlikte bir malzemeden yapılması çocuğunuz için fiziksel bir acı ve rahatsızlık hissi vermektedir. Ayrıca kol saatinin camının çabuk kırılan bir malzemeden yapılması ve kayışının yıpranıp kopması aileler için de maddi birer zarar olmaktadır. Çocukların sorumluluk almaları ve henüz bir şeyleri benimseme duyguları tam olarak gelişmediği için saat alımında uygun fiyatlı ancak dayanıklı malzemelerin seçilmesi önem verilmesi gereken bir konudur. Bu bakımdan çocukların istekleri de göz önünde tutularak alınması planlanan çocuk saati seçimlerinizde en önemli kriter, kaliteli malzemenin kullanılmış olmasıdır. Dayanıklı ve haliyle uzun ömürlü modellerin tercih edilmesi gerekmektedir. Ayrıca bu ürünlerin düşme veya çarpma anlarında esnek olması ve çocuğunuzun koluna herhangi bir zarar vermeyecek yumuşak bir yapıda olması gerekmektedir. Çocuk kol saati alırken saatin ağırlığı da yine dikkat edilmesi gereken konulardan biridir. Gün boyu bileğinde olan saatin fazla ağırlığı kolunun ağrımasına sebep olup saati uzun süreli kullanmasını etkileyecektir. Hafif kol saati tercih ederek alacağınız çocuk saati, çocuklarınızın hareketli anlarında onlara bir engel olmaktan çıkacak ve keyif verecektir. Saat seçimlerinizde çocuğunuzu iyi tanımak ve rahat edebileceği bir saati seçmek iyi bir alışveriş olacaktır. Hem sizin hem de çocuğunuzun istediği tarzda bir kol saati almanız bu tür olumsuzlukların önüne geçecektir.

Çocuk Saatinde Hijyen

Çocuk Saatinde Hijyen

Saat kayışı çeşitli materyallerden oluşur. Plastik, silikon veya deri malzemelerden yapılmış saatler çocuklar için üretilen saat ürünleridir. Bu saat seçimlerinizde çocuğunuzun bu tarz malzemeden yapılmış ürünlerden herhangi birine karşı alerjik tepki göstermesi aldığınız saatin kullanım ömrünü etkileyecektir. Alerjik tepki gösteren çocuklar bu tarz ürünleri kullandığında ciltlerinde kaşıntı, döküntü ve yaralar oluşabilir. Bu yüzden ürün seçiminde aileler bilinçli olmalı ve çocuklarının sağlıklarını her şeyin üzerinde tutmalıdır. Ayrıca gün boyu çok fazla yüzeye temas eden saat kayışlarında kirlenmeler söz konusu olabiliyor. Çocuklar ellerine en yakın bu aksesuarla gün boyu koşup terleyebiliyor. Bu da saatlerinde çok fazla ter, toz birikmesine neden oluyor. Bu konuda aileler çocuklarına saatlerinin temizlenmesi gerektiğinin bilincini vermeli ve onlara nasıl temizlenmesi gerektiğini göstermelidir. Belirli metre derinliğe sahip suya dayanıklı çocuk kol saat su geçirmez özelliği sayesinde ellerini yıkayan çocuklar temiz suyun altına saatlerini de koyup yıkayabilirler. Ayrıca silikon malzemeden yapılmış saatleri temiz bir ıslak bezle silebilirler. Deri, silikon veya plastik malzemeden yapılmış saatleri arada bir koldan çıkararak hava alan bir yere bırakmak da temizlenmesini kolaylaştırabilir. Çok fazla süre kolda kalan ve ter biriken saatler koku yapmaya başlayabilir. Çocuklar akşam uyumadan önce saatlerini çıkarıp saatin hava almasına ve böylece kokunun oluşmasını önleyebilirler. Ayrıca aldığınız saat için ek bir kordon almanız durumunda evde kendiniz kordonu çok kolay bir şekilde değiştirebilirsiniz. Çocuğunuzun kişisel tercihlerine göre saati kişiselleştirebilir ve eğlenceli hale getirebilirsiniz. Saat seçimlerini kendi isteklerine göre alan çocuklar bu saat bakımlarını daha hevesle yapacaklardır. Çocuklar kendilerine ait olacak olan saati seçerken onlara en yakın modeli seçerek saati daha kolay benimseyeceklerdir. Tabi bu noktada aileler saat malzemesinin çocuklarına en iyi gelecek kalitede olmasına ve dayanıklı malzeme kriterlerini içermesine dikkat etmelidir.

Çocuk Kol Saati Avantajları Nelerdir?

Çocuk kol saati, çocukların eğitim ve gelişim sürecinde onların zeka gelişimlerini destekleyen önemli bir materyaldir. Çocuklar, analog saatler sayesinde rakamları öğrenebilir ve bu rakamlarla saati yorumlama üzerinde pratik yapabilirler. Saat kaç gibi oyunlarla bu eğitim onlar için eğlenceli hale gelir ve saati doğru yorumlama yetkinlikleri sayesinde özgüvenleri artabilir. Klasik saat okumayı öğrenmesi ile birlikte çocuklar kendilerine ait planlamalar yapabilir. Saat öğrenimi sayesinde çocukların okulda öğrendikleri matematik dersinde toplama çıkarma gibi sayısal işlemlerin çabuk öğrenilmesine ve geometri dersinde gördükleri açı, alan hesaplama gibi görsel ve aritmetik derslere daha kolay adapte olmalarına destek olacaktır. Ayrıca çocuğunuzun kendine ait bir saatinin olması sorumluluk duygusunun gelişmesine katkı sağlar. Çocuklarınız saat kullanımı sayesinde zamanını iyi yönetebilme kavramını öğrenir.

Çocuk Kol Saati Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler?

Çocuk kol saatlerinde bakılacak ilk şey malzemenin dayanıklılığı ve hafifliği olmalıdır. Çocuklar sürekli bileklerinde taşıyacakları bu saatleri kullanırken herhangi bir cilt tahrişine sebebiyet olacak saatlerden uzak durmalıdır. Bunun için çocuğunuzun hangi malzemeye karşı tepki gösterdiğini bilmek daha kolay bir alışveriş yapmanıza olanak sağlayacaktır. Ayrıca gün boyu bileğinde taşıyacağı saat, hareketlerini kısıtlayıcı olmamalıdır. Bileğini yormayacak hafiflikte bir saat tercih edilmesi daha doğru olacaktır. Bu gibi kriterler dikkate alındığında çocuğunuz saat taşımaktan daha fazla keyif alacaktır. Bileğinde çok sıkı durmamamasın da yine önem verilmesi gereken konulardan biridir. Saat almadan önce çocuğun bileğine takılıp rahatlığı bakılmalıdır. Sıkı gelen kayışlar için ek kayış takılmalı veya kayış değiştirilmelidir. Bir diğer konu ise suya dayanıklı saat seçiminin tercih edilmesidir. Bu saatler sayesinde bileğinden çıkarmadan ellerini yıkayabilir ve çocuk kendi hijyenini daha kolay bir şekilde sağlayacaktır. Aynı zamanda sık sık

Hangi Çocuk Kol Saatini Almalıyım?

Kol saati, bir çocuğun artık büyüdüğünü hissettiğinde sizlerden almanızı istediği belki de ilk hediyedir. Okula giderken, sokağa çıkarken bileğinde durmasını istediği saati öncelikle kendi seçmelidir. Her çocuğun zevk ve istekleri farklıdır. Gelişmiş hayal güçleri onların alışveriş deneyimini etkileyen ilk şeydir. Favori rengi, en sevdiği çizgi film kahramanı ve tuttuğu takımlar saat seçimlerinde çocuklar için hep öncelik olacaktır. Çocuklarınızın bu önceliklerini arka plana atmadan tercihlerine birlikte karar vererek kaliteli ve eğlenceli bir saat alabilirsiniz. Çocuğunuzun ihtiyaçlarına cevap verecek, kullanışlı ve kaliteli malzemelerden yapılmış saat markalarını tercih etmeniz sizin de bütçenize dost olacaktır. Sürekli saat camı kırılan, kayışı kopan veya çocuğunuzun cildine zarar veren bir saat tercih etmeniz saatin kısa ömürlü olmasına sebep olur. Bu sebeple çocuk saati almadan önce birçok kriteri göz önünde bulundurmanız size zamandan ve bütçenizden tasarruf sağlar. Bileğinden çıkarmayacağı için de kaybetme riski azalmış olacaktır.