Geçerli Tarih Aralığı 03.03.2021 - 30.04.2021
Marka
Seçimi Temizle
Tümünü Temizle

Küpe, tarzınızı tamamlayan en özel takılardan biridir. Günümüz modasına ayak uyduran kıkırdak küpe, son dönemlerde sıklıkla adından söz ettiren takılar arasında yerini alıyor. Kulaktaki hoş görünümünün yanı sıra yüzlerce farklı modeliyle de herkese uygun bir çeşit sunan bu küpeler özgün bir duruş sergiliyor. Kıkırdağınız için seçeceğiniz küpe modeliyle tarzınıza sporluk katabileceğiniz gibi zarif tasarımları da tercih ederek daha klas bir görünüm de sağlayabilir, her ortama uygun bir stil yaratabilirsiniz.

Kıkırdak Küpe ile Tarzınızı Yansıtın

Kıkırdak küpe modelleri deyince akla ilk gelen çeşit kıkırdak halka küpe oluyor. Sıklıkla tercih edilen bu modelin yanı sıra taşlı, sallantılı, hayvan figürlü, meyve figürlü, kabartmalı tasarımlar ve daha pek çok çeşit bulunuyor. Tüm bu bijuteri küpe modelleri arasından bir modele karar vermek zor olabilir. Özellikle birden fazla kıkırdak deliğiniz varsa ve birbiriyle uyumlu küpeler takmayı seviyorsanız seçenekler giderek artacaktır.

Kıkırdak küpe seti tam olarak bu ihtiyacınız için düşünülmüş bir ürün olarak ortaya çıkıyor. Birbirinden farklı ancak, birbiriyle uyumlu kıkırdak küpeler birleştirilerek hazırlanan bu set, kendi tarzınızı ortaya çıkarmak için birebir. Çeşitli renklere ve tasarımlara sahip seçenekler sayesinde stilinizi yansıtmanın yanı sıra bu küpeleri tamamlayıcı birer aksesuar olarak da kullanabilirsiniz.

Kadınlarda olduğu kadar erkeklerde de önemli bir aksesuar olarak yer alan erkek kıkırdak küpe modellerinin çeşitliliği, her kullanıcının özgün bir görünüme ulaşmasına da yardımcı oluyor. Yüzlerce çeşidi bulunan kıkırdak küpeler arasından tarzınıza en çok örtüşen kıkırdak küpeleri bulmak için sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Kıkırdak Deldirmeye Çekinenlere Sıkıştırmalı Modeller

Kulağınızı deldirmekten korkuyor, sonrasında yapmanız gereken bakımlar size zor geliyor veya çabucak sıkılacağınızı düşünüyorsanız kulağınızı deldirmeden de kıkırdak küpe takmanın bir yolu var. Sıkıştırmalı kıkırdak küpe modellerinin geniş yelpazesi sayesinde kıkırdak deldirmeden bu şık aksesuarlara tarzınızda yer verebilirsiniz. Delikli modellerle oldukça benzer bir şekilde kullanılan sıkıştırmalı modellerle de amaçladığınız etkiyi yaratabilirsiniz. Bu takılar sayesinde tarzınızı gösterebilirken dilediğinizde çıkarabilirsiniz.

İz kalması veya deliğin kapanması gibi sorunlarla karşılaşmadan kullanılabilen bu modellerin bakımı da oldukça kolay olur. Öte yandan kıkırdak deldirmeyi tercih ediyorsanız, deldirdikten sonra kullandığınız küpelerde kulağınızda alerjiye sebebiyet verebilecek malzemelerden uzak durmalı, ilk dönemlerde hipoalerjenik olan küpeleri tercih etmeniz önemlidir. Alerjik bir reaksiyona sebep olacak metal ilaveleri içermeyen gümüş kıkırdak küpe modelleri tercih edebileceğiniz seçenekler arasındadır. Bunun dışında altın, altın kaplama, gümüş kaplama ve daha çeşitli seçenekler arasından cildinize en uyumlu kıkırdak için küpe modellerini incelemek için sayfamıza göz atabilirsiniz.

Kıkırdak Küpe Bakımı Nasıl Olmalı?

Kıkırdağı deldirmenin ardından bakımı da son derece önemlidir. Kıkırdak küpe bakımı düzenli şekilde yapıldığında olası enfeksiyonların önüne geçilebilir. Doğru bakımı yaptığınız sürece kulağınızın sağlıklı bir şekilde iyileşmesini sağlayarak, kıkırdak küpenizi keyifli bir şekilde kullanmaya devam edebilirsiniz. Kıkırdak bölgesi, kulak memesine oranla daha uzun süren bir iyileşme süresine sahiptir. Bu sebeple bakım süreci görece daha uzun sürebilir.

  • Küpenize, elleriniz sadece temizken dokunmaya dikkat etmelisiniz.
  • 12 hafta boyunca küpe takmaya devam etmeniz, 12 ay boyunca kanca tasarımlı küpeler yerine arkası kısa olan küpeler kullanmanız tavsiye edilir.
  • Düzenli olarak küpenizi sola ve sağa yüz seksen derece olacak şekilde iki-üç defa çevirmeniz de önerilir.
  • Küpenizin klipsisi kıkırdağınızı sıkıştırması durumunda klips hava almayacak ve bu da iyileştirme hızını yavaşlatacaktır. Bu nedenle küpe klipslerinin kıkırdağınızı sıkıştırmadığından emin olun.
  • Kıkırdak deliğinizin bakımı için çeşitli jeller ve solüsyonlar kullanmak deliğinizin iyileşmesini hızlandıracak ve daha hijyenik kalmasını sağlayacaktır.
  • Sabun, şampuan ve saç spreyiyle teması halinde bol su ile yıkamanız tavsiye edilir.

Kulak kıkırdak küpe bakım gerektiren bir aksesuar olsa da son derece hoş görünen bu takı, günümüz modasının vazgeçilmezleri arasında yer alır. Siz de beğendiğiniz kıkırdak küpe modellerini hemen inceleyebilir, kendinize özgün bir tarz yaratabilirsiniz.