Elmas Kolye

Pırlanta kolye modellerinin en sevilenlerinden biri olan elmas kolye hem Türkiye’de hem dünyada kadınların mücevher koleksiyonlarından hiç eksik olmuyor. Elmas pırlanta kolye modelleri ile yakından tanışma fırsatını kaçırmayın.

Elmas Kolye Modelleri

Elmas Kolye Modelleri

Elmasın pırlanta kategorisinde yer alması şaşırtıcı değil çünkü aslında elmas da pırlanta da aynı taş. Aralarında sadece kesim farkı var. Pırlantada en yaygın olan kesim olan yuvarlak kesimde 57 yüzey (faset) bulunuyor ve bu da pırlantaya muazzam bir ışıltı sağlıyor. Elmas kesim veya diğer adıyla gül kesimde ise yüzey sayısı 12 ile 37 arasında değişmekte. Bu da biraz daha az ışıltı demek ama anlaşılacağı üzere pırlantayla elmas arasında kalite farkı yok. Elmas kolye modelleri pırlanta kolye modellerinden neredeyse farksız. Elmas montür kolye özel bir vurguyu hak ediyor. Kalın ya da ince dişli olabilen ve elması tutan montür, takının havasını tamamen değiştirir. Anturaj elmas kolyelerde ise yakut (kırmızı renkli), zümrüt (yeşil renkli) ve safir (mavi renkli) taşlara rastlamak mümkün. Ayrıca, bazı elmas kolyeler karartılır ve takıya antik bir hava katılır.

Elmas Kolye Seçerken

Elmas Kolye Seçerken...

Elmas kolye seçerken kolyedeki unsurlara tek tek dikkat etmeniz gerekir. Aynı pırlantada olduğu gibi elmasta da taş rengi, taş berraklığı ve karat önemli. Elmas ne kadar berrak, ne kadar açık renkli ve ne kadar büyük olursa o kadar makbuldür. E’den I’ya kadar olan ara renkler, VS ve SI arası berraklık yaygın. 0,01 Ct’tan 0,50 Ct üstüne kadar elmas var. Tek taşlarda karar genelde daha yüksek olur. Elmas kolyelerde 8 ayar, 14 ayar veya 18 ayar altın ya da 925 ayar gümüş kullanılabilir. Maden renklerinde beyaz ve sarının dışında kırmızı, pembe ve bronz da mevcut. Elmas inci kolye düşünüyorsanız incinin özelliklerine de göz atmayı unutmayın. Elmas kolyeleri elmas kolye uçları ve zincir halinde kendiniz oluşturabilir veya elmas kolye setleri dahilinde de edinebilirsiniz.

Elmas Kolye Fiyatları

Elmas Kolye Fiyatları

Elmas kolye fiyat açısından pırlanta kolye fiyat ortalamasından biraz daha düşük. Yukarıda bahsedildiği gibi bu, elmas kesiminde yüzey sayısının daha az olmasından kaynaklanıyor. Ama tabii ki buradan elmas kolyelerin pırlantalardan daha aşağı konumda olduğunu düşünmeyin. Aralarında ışıltı farkından başka bir kalite farkı yok. Elmas kolyeleri şık takı seçenekleri olarak veya küçük yatırımlar olarak düşünebilirsiniz. Elmas kolyeler veya elmas kolye setleri sevdiklerinize kalıcı ve değerli hediyeler olarak da gayet yerinde olacaktır. Altınbaş, Altınkaynak, Ariş, Arya Pırlanta, Aypa Mücevher, Dorsay Pırlanta, Lizay Pırlanta, Sirius Pırlanta, Safir ve daha birçok markanın elmas kolyeleri burada sizi bekliyor. Anturaj kolyeler, inci kolyeler, tek taş kolyeler, elmas kolyeler, spor ve fantezi kolyeler dahil pırlanta kolye modelleri için Pırlanta Kolye kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Elmas Kolye

için 770 sonuç bulundu.

Artık konumunuzu seçerek size özel avantajlardan yararlanabilirsiniz

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Konum seç
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Marka

18Glory (7)
Altınbaş (126)
(4)
Ariş (178)
(1)
(2)
(4)
(4)
(2)
Gülaylar (10)
(1)
(2)
(4)
Kuyumcunuz (14)
(4)
Maygold (16)
Peraleda (18)
(4)
Praticco (26)
Safir (32)
(2)
(4)
(3)
(1)
(1)
(5)
(3)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Maden

Altın (726)
(2)
Başka bir kelime deneyin

Maden Ayarı

8 Ayar (447)
14 Ayar (71)
18 Ayar (57)
(1)
Başka bir kelime deneyin

Maden Rengi

Kırmızı (183)
Beyaz (101)
Bronz (54)
Pembe (37)
Sarı (23)
Başka bir kelime deneyin

Taş Rengi

(207)
(170)
(15)
(3)
(2)
Başka bir kelime deneyin

Taş Kesimi

Yuvarlak (296)
Damla (31)
Oval (9)
(2)
(1)
Başka bir kelime deneyin

Taş Berraklığı

(224)
(43)
(42)
(20)
(4)
Başka bir kelime deneyin

Karat

(93)
(79)
(56)
(39)
(32)
(14)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Taş Cinsi

Pırlanta (229)
(2)
(2)
(2)
(1)
Başka bir kelime deneyin

Tema – Koleksiyonlar

Aşk (38)
(3)
(1)
Başka bir kelime deneyin

Ürün Notu

(3)
ve üzeri (4)
ve üzeri (4)
ve üzeri (4)
ve üzeri (4)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL