Kategoriler

Benzer Kategoriler

Kampanya ve İndirimler

Marka

Renk

Başka bir kelime deneyin

Kullanıcı

Başka bir kelime deneyin

Beden

Başka bir kelime deneyin

Kargo Seçenekleri

Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Yurt Dışından Gelsin

Fiyat Aralığı

TL
-
TL

Ürün Puanı

5 yıldız
4 yıldız ve üzeri
3 yıldız ve üzeri
2 yıldız ve üzeri
1 yıldız ve üzeri

Mağaza Puanı

0 10
Tüm mağazalar

Çorap & Tozluk

için 1,365 sonuç bulundu.
Akıllı sıralama nasıl çalışır? Arama ile uygunluk, satış miktarı, satıcı ve ürün puanı, teslimat avantajları, popüler kategoriler, ürüne ait reklam gibi kriterler belirleyici olabilmektedir.

Konum Seç

Termal Çorap & Tozluk

Kıyafetlerimizin bir parçası olan çoraplar, son yıllarda gittikçe popülerleşen bir hale gelmiştir. Sadece, ayaklarımızı sıcak tutması işlevi ile kalmayıp; dış görünüşte veya kıyafet kombinlerinde farklı havalar yakalamaya yardımcı olmaktadır. Dış görünüşte renkli, sevimli çoraplarla tamamlanan kombinler, her yaştan kişinin hem severek giydiği hem de ayaklarının üşümesini önleyen bir giysidir. Bir çorap türü olan termal çorap ise, ayakların üşümesini önlemek amacıyla özel olarak üretilir. Termal çorap ayağı normal çoraplara göre daha iyi ısıttığı için, bu tarz termal çorapların üretiminde kullanılan yöntemler ve malzemeler de farklılık gösterebilmektedir. Bir giysi çeşidi olan termal çorap özellikleri içinde en önemli olanı, soğuk hava ile ten arasında bir boşluk yaratmasıdır. Yaratılan boşluk aslında bir tabaka görevi üstlenmektedir ve bir koruyuculuk sağlamaktadır. Bir diğer çorap çeşidi olan termal tozluk ise, pantolonun altına ya da ayakkabı üzerine geçirilerek kullanılır. Kimi zaman tozluklar, kişisel bir koruyucu ekipmanı olarak da tercih edilmektedir. Birçok çeşitte bulunabilen termal çorap ve tozluk modellerinden kişisel zevkinize ve ihtiyacınıza yönelik olan çeşidi seçebilirsiniz. Piyasada farklı desenli ya da renkli termal çorap olduğu gibi; çizme içine giyilebilen, yünlü, uzun ya da termal havlu çorap gibi birçok çeşitler de bulunabilir. Ayrıca, bileğinize kadar gelen termal çorap modellerine termal soket çorap adı verilmektedir. Bileğinize kadar uzanmayıp bilek altında kalan modellere de termal patik çorap denilmektedir. Termal çorap çeşitlerini, kullanacağınız etkinliğe ve kişisel tercihlerinize göre seçebilirsiniz. Sayfamızda üzerinden yapabileceğiniz aramalarda daha fazla termal çorap çeşitleri hakkında bilgi alabilirsiniz.

Termal Çorap ve Tozluk Özellikleri

Termal Çorap ve Tozluk Özellikleri

Genellikle, doğada vakit geçirmeyi seven kişilerin özellikle tercih ettiği tozluk ve termal çorap ürünleri, mevsim şartlarına uygun şekillerde tasarlanır. Hem yaz hem de kış mevsimlerinde rahatlıkla kullanılabilen termal çorap çeşitleri oldukça fazladır. Örneğin, daha çok kış aylarında tercih edilen termal polar çorap modellerini; yaz aylarında ise, terlemeyi azaltmada etkili materyallerden geliştirilmiş çorap çeşitlerini bulabilirsiniz. Ayakların sıcak kalması için tasarlanan bu çorap çeşitleri, yalnızca doğada yapılacak etkinlikler için değil, günlük olarak da rahatlıkla kullanılabilecek şekilde tasarlanır. Ayakların sıcak kalmasını sağlamak için termal çorap ürünleri, ısıyı hapsetme özelliği olan materyallerden hazırlanır. Kış aylarında, gece vakitlerinde ya da soğuk iklimin süregeldiği yerlerde sıkça tercih edilen termal çorap modelleri birçok seçenek ile karşınıza çıkabilir. Kimi zaman da kamp hayatı yaşamak isteyen kişilerce tercih edilen termal yün çorap ayakların sıcak kalmasını sağlamada oldukça etkili ürünlerdir. Tozluk ise, termal çorabın aksine ayağa geçirilen değil, bileğe geçirilen bir çorap türü olarak sayılabilir. Termal çorap gibi birçok çeşidi olan tozluk çorap da diz altına kadar uzayabilir ve soğuğa karşı korumada ciddi etkilere sahiptir. Trekking, tırmanış, kampçılık ya da doğa yürüyüşleri gibi aktiviteleri yapmaktan keyif alan ya da kirli arazi ortamında çalışan kişilerin fazlasıyla tercih ettiği tozluk çorap yalnızca ısıyı hapsetmek için değil; pantolon ya da paçaların kirlenmesini de önlemek için de tercih edilmektedir. Tozluk çorap, zorlu doğa koşullarında ya da kötü hava şartlarında yüksek bir koruyuculuk görevi üstlenmektedir. İleri seviyede kamp yaşamını deneyimleyenler ve başlangıç seviyesinde olan dağcılar için geliştirilen bu ürün, olası darbelere karşı güçlü ve su geçirmezdir. Kimi tozluk modellerinin ayakkabı altından geçirilen kayışları vardır. Ayakkabılar ile birlikte uyum içinde olması adına özel olarak tasarlanan bu modellerin kullanımı da oldukça pratiktir. Bazı tozluklar, diz büzgüleri sayesinde kar ya da yağmur sularının ayaklara ulaşmasını da engellemektedir. Ayarlanabilir özellikte olan bu modeller, diz boyuna kadar ulaşan karlı havalarda da rahatlıkla kullanılabilir.

Termal Çorapların Kullanım Alanları

Termal Çorapların Kullanım Alanları

Çeşitli hava koşulları için ayrı olarak hazırlanan tozluk ve termal çorap özellikleri birbirinden farklılık gösterebilir. Her iki çorap türü de, farklı kalınlık ve kumaşlarda olabilir. Ayrıca, tozluk ve termal çorap üretiminde, kullanılan ham madde ya da materyaller birbirinden tamamen farklı olabilmektedir. Birçok kişi için, termal çorapların içinde ayaklarının rahat etmesi önemli bir konudur. Termal çorap kullanımdaki bir diğer önemli konu ise, çorabın hava geçirgenliği özelliği taşımasıdır. Hava geçirgenliği özelliğine sahip çoraplarda, ayaklar uzun saatler boyunca çorap içinde kalsa da; herhangi bir koku ya da terleme yapmaz. Isı dengeleme özelliği ile bilinen ince yapıdan üretilmiş termal çorap çeşitleri hava geçirgenliğine sahip olduğu için oldukça konforludur. Bir diğer termal çorap faydaları içinde sayılabilecek konu da çoraplardaki dokuma niteliğidir. Doğal pamuktan ve polyesterden dokunan kumaşlar ile kalın bir kumaş elde edilmektedir. Bu kalın kumaş soğuk havalarda, ayakların ısınmasını kolaylaştırmaktadır. Bir diğer kış mevsiminde kullanılabilecek çorap ise şardonlu termal çorap çeşitleridir. Şardonlu olduğundan dolayı kalın bir koruyucuk görevi üstlenen termal çorap, aynı zamanda balıkçılık ya da avcılık gibi aktiviteler için de oldukça idealdir. Ek olarak, yünlü bir dokuma ile üretilen termal yün çorap çeşitleri de, gerek şehir yaşamında gerekse spor etkinliklerinde rahatlıkla kullanılabilecek modelleri kapsar. Ayrıca, terleme ya da kokma yapmadığı için de güvenle kullanılabilir. Koton kumaştan hazırlanan trekking çorapları ise, açık havadaki aktivitelerde kullanılmak için iyi bir tercih sayılabilir. Dilerseniz termal çorap modelleri hakkında daha fazla bilgi için sayfamızdaki ürünleri inceyelebilir, size uygun olan termal çorap çeşitleri ile ilgili ürün bilgi ve yorumlarına erişebilirsiniz.

Çorap Seçimi Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Çorap Seçimi Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Tozluk ve termal çorapları satın almadan önce; çorapların ayak numaranızla birebir uyumlu ve hava geçirgen bir dokumadan hazırlanmış olmasına özen gösterebilirsiniz. Bir de, yıkandıktan ya da ıslandıktan sonra hızlıca kuruyabilen termal çorap modelleri seçiminde bulunmanız size pratiklik ve konfor anlamında kolaylık sağlayacaktır. Çorap tercihinizi özellikle termal çorap su geçirmez modellerinden yana kullanırsanız; çorabınızdan yalnızca şehir yaşamında değil, doğada gerçekleştireceğiniz etkinliklerde de rahatlıkla faydalanabilirsiniz. Eğer trekking için tercih edeceğiniz bir termal çorap modeli arıyorsanız; bu çorap çeşidine özel olarak tasarlanan burun kısımlarına dikkat edebilirsiniz. Özel bir teknik ile dikilen bu çorap çeşidinde, paralel dikişler olabildiği gibi antibakteriyel dikişler de bulunmaktadır. Çorabınızı rahat bir şekilde kullanabilmek adına kendinize uygun olan dikiş modelini tercih edebilirsiniz. Bir diğer dikkat etmeniz gereken nokta ise; termal tozluk seçimi yaparken, tozluğun rahatlıkla giyilip çıkartılabiliyor olmasıdır. Ayrıca, termal tozlukta bacak ve ayak bölümünün cırt cırtlı yapıda olması, tozluğu kolayca temizleme imkanı sunar. Çeşidine, modeline ya da üretilirken kullanılan materyallere göre termal çorap fiyatları değişiklik gösterebilmektedir. Ancak, her türlü bütçeye uygun termal çorap ürünlerine ulaşabilmeniz mümkündür. Daha fazla termal çorap çeşitleri için ürünleri inceleyebilir, sizin için özenle seçilmiş modellerin özelliklerine termal çorap yorum içeriklerine ulaşabilirsiniz.