Kategoriler

Kampanya ve İndirimler

Fiyat Aralığı

TL
-
TL

Marka

Mağaza Puanı

0 10
Tüm mağazalar

Mağaza

Başka bir kelime deneyin

Taşıma Kapasitesi

Başka bir kelime deneyin

İsofix Özelliği

Başka bir kelime deneyin

Yaş Aralığı

Başka bir kelime deneyin

Renk

Başka bir kelime deneyin

Emniyet Kemeri

Başka bir kelime deneyin

Yatış Pozisyonu

Başka bir kelime deneyin

360 Derece Dönme Özellliği

Başka bir kelime deneyin

Kargo Seçenekleri

Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Yurt Dışından Gelsin

Ürün Puanı

5 yıldız
4 yıldız ve üzeri
3 yıldız ve üzeri
2 yıldız ve üzeri
1 yıldız ve üzeri

Oto Koltuğu

için 493 sonuç bulundu.
Akıllı sıralama nasıl çalışır? Arama ile uygunluk, satış miktarı, satıcı ve ürün puanı, teslimat avantajları, popüler kategoriler, ürüne ait reklam gibi kriterler belirleyici olabilmektedir.

Konum Seç

Oto Koltuğu

Ebeveyn olarak sahip olduğunuz en önemli işlerden biri, çocuğunuz bir araca binerken çocuğunuzu güvende tutmaktır. Ancak, piyasada çok sayıda farklı koltuk olduğundan, birçok ebeveyn koltuk seçiminde çok zorlanmaktadır. Çocuğunuzun ihtiyaç duyduğu koltuk türü, çocuğunuzun yaşı, boyutu ve gelişimsel ihtiyaçları dahil olmak üzere birkaç şeye bağlıdır. Çocuğunuza ve aracınıza en uygun araba koltuğu aramanız gerekmektedir. Tüm araba koltukları aynı değildir ve hepsi her tür arabada çalışmaz. Seçtiğiniz araba koltuğu çocuğunuzun boyuna ve kilosuna göre olmalıdır. Bunu belirlemek için, bebeğinize ve aracınıza uygun şekilde oturduğundan emin olmak için oto koltuğu dikkatli seçmelisiniz. Uzmanlar hastaneden eve ilk yolculuklarından başlayarak tüm bebeklerin oto koltuklarına arkaya dönük şekilde binmelerini önerir. Tüm bebekler ve küçük çocuklar, araçlarının güvenlik koltuğu üreticisi tarafından izin verilen en yüksek ağırlığa veya yüksekliğe ulaşana kadar mümkün olduğunca uzun süre arkaya bakan bir koltukta yolculuk etmelidir. Dönüştürülebilir koltukların çoğunda, çocukların 2 yıl veya daha uzun süre arkaya bakacak şekilde sürmelerine izin veren sınırlar vardır. Bebekler sadece arkaya bakan koltuklarından daha fazla büyüdüklerinde oto koltuğu dönen bir model gereklidir. Oto koltukları asla gereksiz ya da keyfi bir ürün değildir. Gerek çocuğunuzun güvenliği gerekse arabanızı kullanırken bir gözünüzün sürekli arkada olmaması ve çocuğunuz için endişelenmemeniz söz konusu olduğunda ne kadar ücret öderseniz ödeyin değeceğini siz de göreceksiniz.

Kolayca Takılabilen Oto Koltuklarla Çocuğunuzun Konforunu Artırın

Kolayca Takılabilen Oto Koltuklarla Çocuğunuzun Konforunu Artırın

Öncelikle oto koltuğu arabaya takmak birçok ebeveynin zorlandığı konulardan biridir. Takmayı kolaylaştırmak adına oto koltuk yanında kullanım kılavuzu gelse dahi insanlar karıştırabilmektedir. Oto koltuğu seçimi kurulumda ilk önemli maddedir. Oto koltuğunuzun arabanızla uyumlu olduğuna emin olduktan sonra takmaya başlayabilirsiniz. İlk olarak araba koltuğunuzun kullanım kılavuzunu ve aracınızın kullanım kılavuzunu okumanız gerekmektedir. Aracınızın emniyet kemeri sistemi ve emniyet kemerinin nasıl kilitleneceği hakkındaki bilgilere çok dikkat etmelisiniz. Her koltuk ve araç farklıdır, bu da koltuğunuzu yerleştirme şeklinizi etkiler. İlk olarak araba koltuğu tabanını aracınızın arka koltuğuna yerleştirin. Daha sonra emniyet kemerini arkaya bakan kemer yolundan dikkatlice geçirin. Emniyet kemerinde bükülme olmadığından emin olmak için kontrol edin. Emniyet kemerini bağlayın ve daha sonra emniyet kemerini kilitleyin. Oto koltuğu tabanına sıkıca bastırın ve sıkın. Taban, yan yana veya önden arkaya 2-3 cm’den fazla hareket etmemelidir. Araba koltuğu tabanınızın doğru yaslanma açısında takıldığından emin olun. Hava yolunu açık tutmak için bebeklerin yarı yaslanmış şekilde oturması gerekmektedir. Çoğu bebek oto koltuğunda size yardımcı olacak yerleşik açı göstergeleri veya ayarlayıcılar bulunur. Çocuğunuz büyüdükçe açının ayarlanması gerekebilir, bu nedenle üreticinin talimatlarını okuduğunuzdan emin olmanız gerekmektedir. Her şey bittiğinde ana kucağını tabana takın. Daha sonra ise çocuğunuzu sırtı düz bir şekilde oto koltuğa gelecek şekilde oturtun. Emniyet kemerlerini çocuğun omuzlarının üzerine yerleştirin. Emniyet kemerleri düz durmalı, bükülmemeli ve çocuğunuzun omuzlarında veya altında bulunan yuvalara yerleştirilmelidir. Kemeri ve göğüs klipsini bağlayın ve tam oturana kadar sıkın. Hacimli giysiler veya battaniyeler, emniyet kemerinin tam oturmasını önleyebilir. Her zaman önce bebeği koltuğa bağlayın ve ardından kemerin üzerine mont veya battaniye yerleştirin. Oto koltuğu üreticisi tarafından kullanılması tavsiye edilmedikçe bebeğin altına veya arkasına asla kalın yastık koymayın. Göğüs klipsini koltuk altı seviyesine yerleştirin. Bu, emniyet kemerlerini çocuğun göğsünde ve omuzlarında yerinde tutar. Böylelikle oto koltuğunuz takılmış olur. Oto koltuğu 9 ay-12 yaş arası çocuklar için kullanılabilir. Oto koltukların sağ arka tarafa takılması önerilmektedir. Sol arka taraf, şoför arkası olması ve görüş açısının dar olması nedeniyle tavsiye edilmemektedir.

Bebeğiniz İçin Farklı Modellerde Oto Koltuklar

Bebeğiniz İçin Farklı Modellerde Oto Koltuklar

Araba koltukları, bebeğinizin bir arabada taşınmasını daha güvenli hale getirmek için tasarlanmıştır. Hangi türü seçeceğiniz, bebeğinizin yaşına, boyuna, kilosuna, uzun ömürlülüğüne ve koltuğu kolayca çıkarabilmek isteyip istemediğinize bağlı olacaktır. Bebek oto koltuğu bebekler için tasarlanmıştır. Bu genellikle doğumdan bebeğinizin en az 2 yaşında olmasına ve koltuk için ağırlık sınırına ulaşması ve daha büyük bir oto koltuğa ihtiyaç duymasına kadardır. Bu araba koltukları, arabanızda yalnızca arkaya bakan konumda sabitlenmek için tasarlanmıştır. Daha sonra ise yeni yürümeye başlayan ve okul öncesine kadar sürebilen oto koltuk modelleri vardır. Oto koltuğu dönebilen modelleri çeşitli boyutlardaki çocuklarla kullanılabilen ve arkaya bakan bir koltuktan öne bakan bir koltuğa geçebilen bir araba koltuğudur. Bebekler ve yeni yürümeye başlayan çocuklar için arkaya bakan bir pozisyonda başlar ve daha sonra çocuğunuz büyüdükçe öne doğru çevrilir. Doğrudan bir tabana monte edilen ve kolay taşınabilirlik için arabanıza girip çıkacak şekilde tasarlanmış bebek oto koltuklarının aksine, dönüştürülebilir koltuklar aracın sistemi veya emniyet kemeri kullanılarak doğrudan aracınıza takılır. Diğer bir model ise hepsi bir arada koltuk modelidir. Hepsi bir arada oto koltuğu modeli, bebek günlerinden büyük çocuk yıllarına kadar çalışacak şekilde tasarlanmış, dönüştürülebilir bir koltuktur. Hepsi bir arada koltukların çoğu yaklaşık 10 yıllık bir ömre sahiptir, yani çocuğunuz büyüdükçe üç veya dört farklı koltuk satın almak yerine, yalnızca bir tane satın almanız yeterli olacaktır. Fakat bu açıdan çocuğunuzun oto koltuğu çok temiz bir şekilde kullanması gerekmektedir aksi takdirde 10 yıl pek mümkün olmayacaktır. Hepsi bir arada koltuklar, arkaya bakan koltuklardan öne bakan koltuklara ve nihayetinde yükseltici koltuklara dönüşürler. Oto koltuğu modelleri bu açıdan farklılık göstermektedir. Oto koltuğu güvenliği, ebeveynlerin küçüklerinin hayatı boyunca düşündükleri şeyler listesinde oldukça üst sıralarda yer alır. Bebeğinizin veya yürümeye başlayan çocuğunuzun güvenli, rahat bir araba koltuğunda olduğundan ve büyüdükçe uygun ağırlık ve boy gereksinimlerini karşıladığından emin olmak oldukça önemlidir. Bu genellikle bebeğiniz için bir bebek araba koltuğu, yürümeye başlayan çocuğunuz için dönüştürülebilir bir araba koltuğu ve nihayetinde daha büyük çocuğunuz için bir yükseltici koltuk satın almanız anlamına gelmektedir.

Her Yaşa Uygun Oto Koltuğu

Her Yaşa Uygun Oto Koltuğu

1 yaş oto koltuğu ile çocuğunuzu olabildiğince uzun süre arkaya dönük tutmanız gerekmektedir. Bu genellikle 1-3 yaş için geçerlidir. Bebeğinizi güvende tutmanın en iyi yolu budur. Çocuğunuz öne bakan bir oto koltuğuna geçtikten sonra, çocuğunuz bir emniyet kemeri ve ipi olan öne bakan bir araba koltuğunda seyahat etmeye hazırdır. 4 yaş oto koltuğu ve 7 yaş oto koltuğu ile 4-7 yaş arasındaki çocuğunuzu, araba koltuğunuzun üreticisinin izin verdiği en yüksek boy veya ağırlık sınırına ulaşıncaya kadar, bir kayış ve kemer ile öne bakan bir araba koltuğunda tutmanız en doğrusudur. 7-12 yaş arası çocuğunuzu emniyet kemerini düzgün bir şekilde takmak için yeterince büyüyene kadar onu yükseltici koltukta oturtmalısınız. Bir emniyet kemerinin tam olarak oturması için, kucak kemeri mideye değil üst uyluklara sıkıca oturmalıdır. Omuz kemeri, omuz ve göğüste sıkıca uzanmalı ve boynu veya yüzü çaprazlamamalıdır. Çocuk koltuğu seçerken en önemli faktörlerden biri, bebeğinizin ona tam oturması gerektiğidir. Bunu, uygun bir koltuk seçmek için bebeğinizin yaşını, kilosunu ve boyunu kullanarak sağlayabilirsiniz. Bebek araba koltukları arkaya bakan ve öne bakan tasarımlarda gelir ve bunlardan herhangi birinin seçilmesi bebeğin ağırlığına bağlıdır. Unutmayın, artık çocuk oto koltuğu kullanmıyor dahi olsanız çocuğunuz yine de arka koltuğa binmelidir çünkü en güvenli şekilde orada seyahat edecektir. Oto koltuğu 15-36 kg modelleri ise 15’ten 36 kiloya kadar tüm çocukları taşıyabilme potansiyeline sahiptir. Bel destek minderi sayesinde rahat bir kullanım sağlar. Çoğu çeşidi yerden yükseltmeli olsa da normal koltuk tarzı modelleri de mevcuttur. Bu oto koltuklar 4-12 yaş oto koltuğu dahil 12 yaşa kadar tüm yaş grupları için uygundur. Bu koltuk modelleri genellikle çocuğun büyüme ve gelişimine göre uzayabilir ve genişleyebilir. Bazı modeller ise orta düğmeye basarak dört farklı yatış konumuna gelinmesini sağlayabilir. Tek elle, 8 konumlu ayarlanabilir koltuk başlığı çocuğunuzla birlikte büyür ve her anında yanında olur. Temizlemesi kolay 2 bardak tutucu, çocuğunuzun içeceklerini ve atıştırmalıklarını elinizin altında tutmanızı sağlar. Bazı modellerdeki bardak tutucular bulaşık makinesinde yıkanabilir ve yerden tasarruf etmek için çıkarılması ve saklanması kolaydır. Sırtlık yaslanır ve daha büyük çocuklar için sırtı açık bir yükseltici oluşturmak için çıkarılabilir. Siz de şimdi çocuğunuzun yaşına uygun kaliteli bir oto koltuk almak istiyorsanız sayfamızdaki ürünlere göz atabilirsiniz.

 Çocuk Oto Koltuğu Temizliği

Çocuk Oto Koltuğu Temizliği

Lekelerin ve dökülmelerin uzun süre durmasına izin verirseniz, bunları başarıyla çıkarmak neredeyse imkânsız olacaktır. Kuru lekeler bazen bekleyebilir, ancak ıslak lekeler asla bekletilmemelidir. Muhtemelen önce bebeğinize bakacak ve iyi olduğundan emin olduktan sonra lekeyle ilgileneceğiniz göz önüne alındığında ikinci önceliğiniz, mümkün olan en kısa sürede bir bez veya mendil ile tüm lekeleri silmek olmalıdır. Zamanınız yoksa en azından koltuk kılıfını önceden ıslatabilirsiniz. Bu, dökülmenin kurumasını ve yerleşmesini önleyecektir. Bebeğin araba koltuğunu ilk kez temizliyorsanız, kılavuza aşina olmak isteyebilirsiniz. Çoğu araba koltuğu benzer malzemelerle gelse de, üreticinin herhangi bir özel temizlik talimatını kaçırmamanız gerekmektedir. Bu en önemli adımdır çünkü bir şeyi kaçırırsanız işleri alt üst edebilirsiniz. Yanlış temizlik ürünlerini veya yöntemini kullanarak onu kullanılamaz hale getirebilirsiniz. Örneğin, kuvvetli bir yıkayıcıyı çıkarıp tüm o lekeleri temizlemek cazip gelebilir, ancak bu aslında oto koltuğunuzun bazı kısımlarına zarar verebilir. Doğru talimatlarla, işin güvenli bir şekilde yapılması daha kolay olacaktır. Çamaşır makinesinde birçok oto koltuğu kılıfını temizleyebilirsiniz ancak diğerleri yalnızca elde yıkanır, bu nedenle ayrıntılı talimatlar için her zaman kılavuza bakmalısınız. Kirliliği arabanıza yaymamak için kumaş örtüleri çıkarmadan önce oto koltuğun üstüne bir makine tutmanız doğru olacaktır. Genellikle hafif deterjanlar önerilir ve kumaşa zarar vermekten kaçınmak için sıcaklık yönergelerine uymanız gerekir. Bunları çamaşır makinesine atmayın çünkü bu kumaşa zarar verebilir ve zedelenme durumunda düzgün çalışmayabilir. kılavuzunun yanı sıra oto koltuğu sökmeden önce bir fotoğrafını çekerek ürününüzün eski haline daha kolay getirilmesini sağlayabilirsiniz. Oto koltuğu tavsiyeleri bakımından bu yıkama püf noktaları çok önemlidir.

 Oto Koltuğu Ebeveynler İçin Bir Cankurtaran

Oto Koltuğu Ebeveynler İçin Bir Cankurtaran

Bebek koltukları ve araba koltukları, ebeveynlik hayatının gerekli bir parçasıdır. Bu koltuklar, birçok ebeveynin bebek arabasında görmek istediklerini belirttiği özelliklere göre modernize edildi. Örneğin, birçok bebek koltuğu kolayca katlanabilecek şekilde yapılmıştır. Bu araba koltukları sadece bebeğiniz için konfor sağlamakla kalmaz, aynı zamanda doğru seçildiklerinde optimum güvenlik sunarlar. Trafikte sıkışıp kalmak veya yeni doğan bebeklerle uzun mesafeler seyahat etmek yorucu ve sinir bozucudur. Çocuklarınız için araba koltukları, çocuklarınızın güvende olduğunu bildiğiniz için siz araç kullanırken size huzur verir. Artan önemi nedeniyle, bebek oto koltukları artık farklı boyutlarda, tasarımlarda ve çeşitli markalarda mevcuttur. Bebekler, siz arabayı sürerken titreşime veya ani durmalara karşı yeterli dirence sahip değildir ve koltuktaki dengesizlik nedeniyle çocuğun başı dönebilir ve bu nedenle çocuk oto koltukları bebeği korumak için önemlidir. Çocuğun doğal olarak ve çoğu zaman üç aylıktan sonra hareketleri gelişir. Çocuğunuz çevresini daha doğru tanımaya ve onları almaya ve onlarla oynamaya başlar, böylece çocuk oto koltukları bebeği uzun süre yerleşik ve güvenli bir biçimde tutabilir. Çocuk oto koltukları, günlük seyahatlerinizi ve görevlerinizi kolaylıkla ve hızlı bir şekilde yapmanıza yardımcı olur, bu nedenle evde bebeğiniz için endişelenmek yerine onu yanınızda götürebilirsiniz, bu bebeğiniz için yolculuktur. Bebeğinizi yanınızda götürmek, zamanınızın yarısını bebeğinizle ilgili endişe duymadan veya korkmadan kariyerinizi doğru bir şekilde geçirmenize yardımcı olur. Çocuğunuzu korumak, onlara sevgi göstermenin bir yolu olduğu için, araba koltuklarını kullanarak otomobildeki yolculukları onlar için rüya gibi yolculuklara dönüştürebilirsiniz. Çocuk oto koltukları, küçük çocukların sığması için mükemmel olacak şekilde tasarlanmıştır. Arabayla seyahat eden küçük çocukları taşımak için en kullanışlı cihazı oluştururlar. Çocuğunuzun bedeniyle orantılı bir yapıya sahip olup, ciddi yan darbelerde onları koruyan bir güvenlik sistemi vardır. Küçük bebekler için yararlı olmanın ötesinde bir emniyet kemeri de vardır. Dolayısıyla, bebekleriniz için bu tür araba koltuklarına sahip olmak, çocuğunuz için endişelenmeden güvenle sürmenize yardımcı olur çünkü onların araba koltuklarının içinde güvende olduklarını bilirsiniz. Seyahat ettiklerini unutmaları için onlara okumaları için kitaplar veya oynayabilecekleri elde oynanan oyunlar sağlayabilirsiniz. Çocuğunuzun oyuncaklarıyla oynamaktan veya araba koltuğunun içine sıkıştırılmış kitap okumaktan mutlu ve meşgul olmasını sağlamak, etrafındaki kayışlar ve tokalarla dikkatlerinin dağılmaması anlamına gelir ve bu da sürüşünüze konsantre olmanızı sağlar. Oto koltuğu fiyatları ürünlerin hangi yaş için olduklarına, ağırlıklarına ve kalitelerine göre değişmektedir. En doğru bilgiyi sayfamızdan almanız mümkündür. Şimdi sayfamıza giderek çocuğunuz ve onun güvenliği için bir oto koltuğu satın alabilir ve keyifli bir yolculuğun tadını çıkartabilirsiniz.