Tel

için 8,162 sonuç bulundu.

Artık konumunuzu seçerek size özel avantajlardan yararlanabilirsiniz

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Konum seç
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Tel

Gitaristler bazı gitar aksesuarlarına “belki” diyebilir ama teller bu aksesuarlar arasında yer almaz. Gitar teli bir gitarı çalabilmeniz için gövdeyle birlikte gereken en temel parçadır. Gitar çalıyorsanız veya çalmayı düşünüyorsanız bu tellerin neler olduğunu ve nasıl takıldıklarını öğrenme fırsatını kaçırmayın.

Gitar Teli İsimleri ve Özellikleri

Gitar Teli İsimleri ve Özellikleri

Teller, telli müzik aletleri ailesinin ses vermesi için şarttır ve doğru notalar için akort edilmeleri gerekir. Gitar telleri de gitarların çalışması için gereken tel türüdür. Gitarın çeşidine göre kalınlıkları ve uzunlukları değişebilir. Gitarlar genelde 6 tellidir ama mesela bas gitarların 4 telli veya 5 telli modelleri, akustik gitarların 12 telli modelleri de mevcuttur. Gitar teli isimleri ve gitar teli notaları aynı şeyi ifade eder. Gitar teli harfleri ile birlikte sıralamak gerekirse: 1. Tel: Mi (İnce E), 2. Tel: Si (B), 3. Tel: Sol (G), 4. Tel: Re (D), 5. Tel: La (A), 6. Tel: Mi (Kalın E). Tabii ki tel sayısı değiştikçe bu sıralama da değişecektir. Klasik gitar teli iki çeşittir. Alt üç tanesi naylon, üst üç tanesi metal olur. Naylon teller karbon ve diğer bileşenlerle güçlendirilir. Bas gitar tellerinde sentetik veya ipek liflere metal sarılır. Bu metaller genelde kromdur ama gümüş ve bakır da kullanılabilir.

Gitar Teli Nasıl Takılır?

Gitar Teli Nasıl Takılır?

Gitarınızı hiç kullanmasanız bile özellikle metal alaşımlı teller zamanla oksitlenerek performansı düşürür, hatta kopabilir. O yüzden gitar teli takmak her gitaristin bilmesi gereken bir şeydir. Bu işlem gitardan gitara göre değişir ama klasik gitar teli takmaktan biraz bahsedelim. Takacağınız altı telin uçları için baş kısmında ve gövde kısmında birer karşılık vardır. Satın aldığınız tellerin üstünde de size yol gösterici etiketler olacaktır. Bunları deliklerden geçirip düğüm atarak sıkılaştırın. Gitar teli akorları daha sonra baş kısmındaki akort burgularından (kulaklardan) ayarlanabilir. Gitar tellerinizden bir tanesi koparsa sadece onu değiştirebilirsiniz ama yerine koyacağınız telin aynı marka ve model olmasına dikkat edin. Gitar tellerinin tansiyona (gerilime) göre hard (sert), normal, light (hafif), extra light (ekstra hafif) olarak değiştiğini unutmayın.

Gitar Teli Fiyatları

Gitar Teli Fiyatları

Gitar teli fiyatları markaya, malzemeye, gitar türüne, uzunluğa ve başka etmenlere göre değişiklik gösterebilir. Teller müzik aletinin ses kalitesine direkt etki eder. Mümkün olduğunca iyi ve uygun telleri seçerseniz uzun vadede memnun kalma olasılığınız yükselir. D’addario gitar teli başta olmak üzere üzere, Alice, Ashton, Blue, Cordoba, Dadi, Dean Markley, DR, Ernie Ball, Extreme, Fender, Gibson, Hannabach, İbanez, La Bella, Manuel Raymond, Masterwork, Pirasyro, Pyramid, Stagg, Thomastik, Warwick ve diğer gitar teli markaları tam ihtiyacınız olan ürünleri size sunuyor. Tellerin yanı sıra pena, kapo, akort burgusu, akort aleti, metronom, askı, sehpa, kablolar, processor, pedal, kılıf, çanta, amplifikatör ve equailizer da Gitar Aksesuarları kategorimizde sizi bekliyor.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Marka

Alice (116)
Ashton (6)
Blue (2)
Boston (5)
Cort (1)
Daddario (1710)
Dadi (94)
Dean Markley (214)
(1041)
Dominguez (1)
DR (24)
Ernie Ball (273)
Extreme (74)
Fender (141)
Gemini (4)
Gibson (14)
Hannabach (245)
Ibanez (11)
La Bella (282)
Martin (68)
Masterwork (13)
Picaldi (1)
Promark (1)
Pyramid (33)
Spread (2)
Stagg (15)
Thomastik (82)
Warwick (8)
Yamaha (1)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Ürün Notu

(458)
ve üzeri (534)
ve üzeri (552)
ve üzeri (562)
ve üzeri (571)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL