TESLİMAT ADRESİNİZ

Farklı Konum Seç

bölgesine özel avantajları keşfedin

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Avantajlı Ürünleri Gör

Artık konumunuzu seçerek size özel avantajlardan yararlanabilirsiniz

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Konum seç
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Tel

için 6,714 sonuç bulundu.

Tel

Gitar solo performanslarda ve gruplarda en çok tercih edilen enstrümanlardan biridir. Kullanılan gitar teli ise çıkardığı sesin rengini oldukça etkileyen önemli faktörlerden biridir. Genelde çalmaya yeni başlayanlar için önerilen klasik gitar teli bakımından diğer gitar türlerinden farklılık göstermesiyle birlikte kolay çalımıyla öğrenciler için oldukça uygundur.

Gitar Telinin Önemi

Gitar Telinin Önemi

Gitar telleri içinde klasik, akustik, bas ve elektronik gitar için farklı seçenekler mevcuttur. Bazı teller profesyonel sanatçılar için özel olarak yapılmışken, bazıları ise evde çalmak veya yeni başlayanlar için daha kolay çalış potansiyeline sahip olarak üretilmiştir. Tel, istediğiniz ses tınısını çıkartmak için büyük önem taşır. Ayrıca çalma kolaylığına da en çok etki eden faktörlerden birisidir. Kendi müzik tarzınıza göre, size en iyi uyan teli deneyerek kendiniz bulabilirsiniz. Klasik gitarlarda hem metal hem de naylon teller bulunmaktayken akustik, bas ve elektro gitarlarda metal teller kullanılır. Yeni başlayanlar ve rahat bir çalış isteyenler için klasik gitar teli tavsiye edilecek olursa çalımı daha kolay ve yumuşak sesli olan düşük tansiyonlu çeşitler önerilebilir. Ayrıca düzenli olarak telleri değiştirmek de ses yüksekliğini, berraklığını iyi yönde etkilerken ve gitara verilen zararı en aza indirir. Gitar teli ne kadar yeni olursa olsun 6 aya kadar kullanılmayan gitarların da tellerinin değişmesinde fayda vardır. Tel eskidikçe ve kullanılmadıkça seste bozulmalar yaşayabilirsiniz. Hemen siz de ürün sayfamızdan yeni tellerinizi satın alabilirsiniz.

Gitar Teli Modelleri, Özellikleri ve Fiyatları

Gitar Teli Modelleri, Özellikleri ve Fiyatları

Gitar teli seçimi aslında tamamen sizin müzik zevkinize ve çaldığınız türe kalmıştır. Kendi çalış stilinize ve istediğiniz ses rengine göre seçim yapmanız önemlidir. Gitar teli fiyatları ise kullanılan metalin ve malzemelerin kalitesine göre farklılık gösterecektir. Telin yapılmış olduğu materyal çıkan sesi etkileyen en önemli özelliklerdendir. Klasik gitar teli için gümüş kaplama ve altın kaplama modeller bulunduğu gibi, akustik gitar teli genelde bronzdan yapılır ve üstüne farklı metaller sarılabilir. Bu teller en çok tercih edilenlerden olup ses rengi oldukça parlaktır fakat daha çabuk eskiyebilirler. İpek gibi materyallere sarılmış çelikte üretilenler ise daha kolay çalıma sahiptir. Ayrıca bas gitar telleri fiber naylonlar kullanılarak üretilirken, çelik gibi görünürler. Sesi etkileyen bir diğer faktör ise tellerin kalınlığıdır. Normal bir gitar 09 ve 10 inç kalınlıkta en iyi ve kolay çalış deneyimini yaşatırken daha ince veya kalın telleri tercih etmek sanatçının sergilemek istediği performansa bağlıdır. Siz de hemen kendinize uygun gitar tellerine göz atmak istiyorsanız sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Gitar Teli Değiştirirken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Gitar Teli Değiştirirken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Gitarınızın telinde oksitlenmeler ve renk değişiklikleri görüyorsanız, tellerinizden biri kopmuş ise, ses tonunda bozulmalar varsa ya da kendi tarzınıza daha uygun bir tel satın almak istiyorsanız birkaç duruma dikkat etmenizde fayda vardır. Klasik gitar teli seçimi özellikle tansiyon seviyesine bakarak yapılabilir. Tansiyon seviyeleri sert, normal ve yumuşak olarak ayrılabilir. Hepsinin avantajları olduğu gibi dezavantajları da bulunur. Sert tansiyonlu teller genelde altın kaplama olup uzun ömürlüdür ve gerginlikleri yüksektir, gümüş kaplamalı olan modelleri de bulunur. Basması daha zor olmasına rağmen sert tansiyonlulardan daha metalik ve parlak bir ses alırken, yumuşak olanların çalması daha kolayken daha kısa ömürlüdür. Akustik ve elektro gitar teli seçiminde ise tansiyonun yanı sıra telin kalınlığına da dikkat edilmelidir. Tel kalınlıkları ‘mi’ notasına göre belirlenir ve genelde 08-12 inç arasındadır. İnce teller çalımı kolayken kalın tellere göre daha az ses çıkartır. Gitar tellerinin yanı sıra ihtiyacınız olan diğer gitar aksesuarlarını da Gitar Aksesuarları kategorimiz üzerinden satın alabilirsiniz.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Yurt Dışından Gelsin YENİ

Marka

Admira (1)
Alice (149)
Ashton (2)
Blackstar (24)
Boston (1)
Castle (1)
Cort (1)
Cremonia (1)
Daddario (1703)
Dadi (42)
(871)
DR (2)
Ernie Ball (233)
Extreme (36)
Fender (55)
Gemini (3)
Gibson (6)
Godin (1)
Gruv Gear (36)
Hannabach (144)
Ibanez (11)
Köhner (8)
La Bella (224)
Martin (74)
Masterwork (10)
Nomad (3)
Pirastro (2)
Pyramid (36)
Ritter (2)
Segovia (5)
Spread (2)
Stagg (21)
Thomastik (58)
Valencia (2)
Warwick (8)
XM (1)
Yamaha (6)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Ürün Notu

(582)
ve üzeri (704)
ve üzeri (737)
ve üzeri (748)
ve üzeri (765)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL