Akort Burgusu

Akort burgusu, gitar akordunu yapabilmek için kullanılan gitar aksesuarlarından biridir. Metal akort burgusu olduğu gibi gümüş akort burgusu da bulunmaktadır. Bazı gitar türleri, kilitli akort burgusu içeriyor olabilir. Bu durumda telleri taktıktan sonra akort edebilir ve kilitleyebilirsiniz. Bazı gitar kullanıcıları, kilitli akort burgusu içeren gitarlarını akort etme işlemi sırasında, telleri taktıktan sonra akort etmeden kilitleyebilir. Bunun nedeni ise tellerin esneme payını ortadan kaldırmak. Kilitli olduğu için akort burgusu içerisinde oynama olmaz, tellerde normal esnemeler olduğu için ilk ve akort kaçıyor. Böylece ilerleyen zamanlarda akordun kaçmadığını söylüyor gitar kullanıcıları.

Gitar ekipmanları arasında bulunan akort burgusu, gitar türlerine göre değişiklik göstermektedir. Gitarınızın türüne göre; elektro gitar burgusu, akustik gitar burgusu ya da klasik gitar akort burgusu satın alabilirsiniz. Extreme, Masterwork, Valencia, Dad gibi markalar tarafından gitar burgusu çeşitleri üretilmektedir. Akort burgusu nasıl kullanılır diye merak ediyorsanız, internette bulunan verilerden yardım alabilirsiniz. Akort burgusunun kullanımı sırasında, kilit açılır, teller çıkartılır, yeni teller takılır ve akort yapılır. Tüm bu işlem bittikten sonra tekrar kilitlenir. Akort burgusu fiyatları, markalara ve özelliklerine göre değişiklik göstermektedir. Akort burgusuna ihtiyacınız varsa kategorimizi inceleyebilir ve sizin için uygun olanını tercih edebilirsiniz.

Metal burgu çeşidinin, burguların tutulacağı burgu başları da metal nikelden imal edilmiştir. Oldukça dayanıklı olan bu ürün aynı zamana da şık bir tasarıma da sahiptir. Cümbüş, tambur, gitar, saz, bağlama, mandolin gibi birçok telli çalgı aletlerinde metal akort burgu çeşitleri kullanılmaktadır. Wilkinson akort burgusu, diğer akort burgu fiyatlarına göre daha pahalıdır. Altın rengi görünümündedir ve elektro gitar akort burgusu olarak kullanılır. Elektro gitar akort burgusu üreticileri arasında en çok tercih edilen bir diğer marka da Planet Waves'dir. Planet Waves elektronik gitar akort burgusu, fazla teli kesen otomatik bir sisteme sahiptir. Akordun bozulmaması için telleri sıkıca kenetlemektedir. Böylece teli burguların üzerinde defalarca sarmaya gerek kalmaz.

Akort Burgusu

için 1,070 sonuç bulundu.

Artık konumunuzu seçerek size özel avantajlardan yararlanabilirsiniz

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Konum seç
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Marka

Alice (15)
(4)
(3)
(264)
(5)
Extreme (55)
(3)
(4)
(3)
(1)
Schecter (15)
(1)
Valencia (39)
(3)
(1)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Ürün Notu

(19)
ve üzeri (22)
ve üzeri (25)
ve üzeri (26)
ve üzeri (27)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL