TESLİMAT ADRESİNİZ

Farklı Konum Seç

bölgesine özel avantajları keşfedin

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Avantajlı Ürünleri Gör

Artık konumunuzu seçerek size özel avantajlardan yararlanabilirsiniz

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Konum seç
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Akort Burgusu

için 559 sonuç bulundu.

Akort Burgusu

Gitarınızdan maksimum performansı alabilmeniz ve parçalarınızı en iyi şekilde icra edebilmeniz için parçalarının eksiksiz ve sağlam olması şart. Olmazsa olmaz gitar aksesuarları arasında birçok farklı gitar türüne ve modeline uygun akort burgusu çeşitleri de yer alıyor.

Gitar Akort Burgusu Nedir?

Gitar Akort Burgusu Nedir?

Gitar akort burgusu, diğer bir adıyla gitar kulağı, bütün telli çalgılarda farklı şekillerde bulunan ve notaların perdesini ayarlamaya yarayan parçadır. Gitar akort ayarlama gitarınızdan veya çalacağınız eserlerden istediğiniz sonucu alabilmeniz için önemli. Klasik gitar için konuşursak altı telde hiçbir notaya basmadan çıkan notanın perdesini bu burguları sıkarak veya gevşeterek değiştirebilir ve düzeltebilirsiniz. Her gitar çeşidi (klasik gitar, akustik gitar, bas gitar ve elektro gitar) için akort burgusu da çeşitlenir. Klasik gitarlarda kulaklar daha belirgindir. Akustik ve elektro gitarlarda bazı üst modellerde kulaklar kalıcı yağlamayla mühürlenmiş olabilir. Bas gitarlarda baskı daha yüksek, uzun ve ağır olduğu için burgu şekli daha belirgindir, hatta fil kulağı diye adlandırılır. Akort burgularında kullanılan malzemelerin başında plastik ve metal gelir. İkisinin de sürekli sürtünmeye direnci değişkendir.

Doğru Akort Burgusunu Seçmek

Doğru Akort Burgusunu Seçmek

Akort burgusu kırıldı sorunuyla sık sık karşılaşmamak için doğru ve kaliteli bir ürün almanız gerekli. Bunu kendiniz deneyimleyebilir veya ürünler hakkındaki kullanıcı yorumlarına göz atabilirsiniz. Ne var ki gitar burgularının bir ömrü vardır ve kullandıkça bazı yerleri aşınarak istediğiniz sonuçları vermemeye başlayabilir. Bu durumda değişim şart. Akort burgusu değiştirmek için önce eski burguları tellere zarar vermeden çıkarmalı, sonra da yeni burguları tellerin yerlerini gözeterek takmalısınız. Gitarınızda kilitli akort burgusu varsa kilidi açıp telleri çıkarmanız, burguyu değiştirip telleri takmanız, akordu yapmanız ve sonra tekrar kilidi kapatmanız gerekir. Doğru akort için ilk aracınız tabii ki kendi kulaklarınız ama burguların olduğu baş kısmına takacağınız bir akort aleti sayesinde daha kesin ve emin sonuçlar almanız mümkün.

Akort Burgusu Fiyatları

Akort Burgusu Fiyatları

Gitar akort burgusu fiyatları öncelikle malzemeye göre değişir. Plastik ürünler metal ürünlerden daha ekonomiktir ve genelde takım halde, mesela altılı setler halinde satılır. Metal burgular ise daha dayanıklıdır. Ama hiçbir burgu sürtünmeden kurtulamayacağı için günün birinde elbet aşınacaktır. O zamanın geldiğini tellerin gerginliği ve notaların perdesi size haber verecektir. Agostin, Alice, Dadi, DR Parts, Extreme, Fender, Manuel Raymond, Miguel Angela, Rodriguez, Saz, Schecter, Stanislava, SX, Valencia, Xenon ve diğer markaların akort burguları burada sizi bekliyor. Akort burguları dışında akort aleti, metronom, tel, askı, sehpa, pena, kablolar, prosesör, pedal, kılıf, çanta, amplifikatör, kapo ve equalizer ihtiyaçlarınız da varsa Gitar Aksesuarları kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Marka

Alice (20)
Brahner (1)
Cremonia (9)
Dadi (1)
(182)
Dominguez (5)
DR Parts (2)
Extreme (10)
Ibanez (1)
Rodriguez (1)
Saz (13)
Valencia (34)
Wittner (2)
Xenon (2)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Ürün Notu

(30)
ve üzeri (47)
ve üzeri (53)
ve üzeri (55)
ve üzeri (58)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL