Kategoriler

Benzer Kategoriler

Kampanya ve İndirimler

Fiyat Aralığı

TL
-
TL

Marka

Cem
Wmf
Oms
Eda
Fms
Amt
Bks
Ygl
Ems
Att
Abm
Ece
Ggs
Cms
Cvs
Eko
Nis
Nms
Başka bir kelime deneyin

Mağaza Puanı

0 10
Tüm mağazalar

Mağaza

Başka bir kelime deneyin

Ürün Formu

Başka bir kelime deneyin

Materyal

Başka bir kelime deneyin

Renk

Başka bir kelime deneyin

Hacim

Başka bir kelime deneyin

Ölçü

Başka bir kelime deneyin

Parça Sayısı

Başka bir kelime deneyin

Ürün Türü

Başka bir kelime deneyin

Seçenek

Başka bir kelime deneyin

Kargo Seçenekleri

Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Yurt Dışından Gelsin

Ürün Puanı

5 yıldız
4 yıldız ve üzeri
3 yıldız ve üzeri
2 yıldız ve üzeri
1 yıldız ve üzeri

Tava

için 4,441 sonuç bulundu.
Akıllı sıralama nasıl çalışır? Arama ile uygunluk, satış miktarı, satıcı ve ürün puanı, teslimat avantajları, popüler kategoriler, ürüne ait reklam gibi kriterler belirleyici olabilmektedir.

Konum Seç
  • ÜCRETSİZ KARGO

    Mehtap Granit Wok Tava 28 CM

    (49)
    388,80 TL SEPETTE 278,64 TL
    +
  • Mağazaların Seçtiği ÜrünlerREKLAM

Tava

Mutfakların vazgeçilmezi olan materyaller göz önünde bulundurulduğunda akla ilk gelen gereçlerden biri tavadır. Mutfak genel anlamda yemek hazırlamak için kullanılan bir alandır. Bu alanda yemek pişirmek için gerekli olan en önemli malzemelerden biri de tavalar, tencerelerdir. Tavalar ile kahvaltılıklar hazırlandığı gibi, günün her öğününü hazırlamada kullanılabilir. Sos hazırlarken, omlet yaparken, yemek yaparken, kızartma yaparken pek çok ürün pişirmede bu gereçlerden faydalanılabilir. Tavalar diğer pişirme gereçlerine göre daha uygun fiyatlı ürünler olduğu için farklı kesimler oldukça fazla tercih edilir. Ürünün çeşitliliği fazla olması nedeniyle de farklı ihtiyaçları karşılar niteliktedir. Çelik, granit, teflon gibi farklı materyallerden üretilmiş tava çeşitleri de mevcuttur. Kişiler ihtiyaçları ve talepleri doğrultusunda bu ürünlerden kendilerine uygun olanı kolayca tercih edebilir.

Döküm Tava Özellikleri

Döküm Tava Özellikleri

Tava ürünleri geniş ürün yelpazesi bulunan ürünlerdir. Hem materyal hem de farklı ürünleri pişirmek için farklı tavalar üretilmiştir. Döküm tava sağlığa zararı bulunmayan bir yapıda olduğu için oldukça kullanışlı bir üründür. Döküm tava tamamen demirden üretilen bir üründür. Demir eriyik hale getirilerek tava şekli verilir. Ürün bu özelliği sayesinde sağlığa zararlı materyaller içermez. Ayrıca ürün yapısı gereği ısıyı uzun süre bünyesinde muhafaza edebilir. Hem soğuk hem sıcağı uzun süre muhafaza edebilen bu ürünü sofralarınızda yemeklerinizi sunarken de kullanabilirsiniz. Hem soğuk yemeklerinizin soğukluğunu korumak hem de sıcak yemeklerinizin sıcaklığını korumak için bu üründen faydalanabilirsiniz. Diyet için yemek hazırlamak istediğinizde yüzeyi yapışmayan bu tava sayesinde daha az yağ kullanarak yemeklerinizi pişirebilirsiniz. Döküm tavalar ısıyı muhafaza ettikleri için yemek pişirirken enerji tasarrufu sağlar. Döküm tavaların kulpları birbirinden farklılık göstermektedir. Bu da farklı talepleri karşıladığı için önemli bir özelliktir. Döküm tavalar ısındığında her yeri ısındığı için kulpları ısınmasın diye daha kolay bir tutuş imkânı sağlamak amacıyla kulpları farklı materyallerden üretilebilir. Bu tavalar ocak üzerinde sizlere kolay bir kullanım imkânı yaratırken bazı döküm tava ürünlerinde tutma aparatları dâhil hiçbir parçası farklı bir materyallerden yapılmaz. Bu ürünler fırın içerisinde kullanabilme özelliği sayesinde hem ocakta hem fırında rahatlıkla kullanılabilir. Ürün alırken materyallerine dikkat etmeli hem ocak hem fırında kullanmak istediğiniz ürünlerin fırına girebilen malzemeden üretildiğine dikkat etmeniz gerekmektedir. Tavalar ayrıca farklı boylarda üretilen ürünlerdir. 28 cm tava orta boy bir üründür. Yine bu üründen daha büyük bir boyutta olan ve oldukça fazla kullanılan diğer bir ürün de 32 cm tava ürünüdür. Her iki ürün de evlerde en çok tercih edilen boyutlardaki ürünlerdir. Tavalar farklı kullanımlarına göre çeşitlenir. Kızartma yapmak için kızartma tavaları, krep için krep tavaları gibi özel tavalar da bulunmaktadır.

Granit Tava Özellikleri

Granit Tava Özellikleri

Granit tava mutfaklarda oldukça fazla tercih edilen bir tava türüdür. Granit yaygın bir taş ürünüdür. Granit taşı tanecikli bir yapıdadır ve tavalara baktığınızda ürünün yapısı gereği tanecikli yapıyı görebilirsiniz. Granit tavalar, malzemesi taş olan bir ürün olduğu için sağlığa zararlı değildir. Döküm tava gibi granit tava da bu nedenle son dönemlerde oldukça yaygın kullanımı olan ürünler arasındadır. Granit taşı gri, beyaz, pembe renkleri içerebilir. İçeriğindeki mineraller bu ürünün renklerini belirler. Granit tavalar sağlam yapıdaki ürünlerdir. Çizilmeler tavalar için büyük sorundur ama granit tavalar çizilmelere karşı oldukça dayanıklı bir yapıdadır. Aynı zamanda yapışma özelliği de olmadığı için kolayca temizlenebilir. Daha sağlıklı bir şekilde yemekleri pişirmenize olanak tanırken aynı zamanda ısıyı eşit dağıtabilen yapısı sayesinde de enerjiden tasarruf etmenizi sağlar. Bu ürün yapışmaz tava özelliği sayesinde hem daha az yağ kullanmanıza imkân tanır hem de temizliği kolay olması nedeniyle sudan tasarruf etmenizi sağlar. Granit çizilmez tava , çizilen ürünlere göre daha uzun ömürlü bir yapıdadır. Ürün sağlam, ağır ve kaliteli bir yapıda olmasıyla çok fazla tercih edilir. Granit döküm tava granit malzeme içeren döküm tava türüdür. Bu ürün sağlıklı yapısı nedeniyle fazlaca tercih edilir. Yine yanmaz tava ürünleri de özellikleri sayesinde çok kullanışlı ürünlerdir. Yanmaz, yapışmaz özellikler tavalar için dikkat edilen unsurlardır. Ürünlerin bu özellikleri barındırmasına tercih edilme oranlarını da arttırır. Her mutfakta birden fazla boyutta ve farklı malzemelerden üretilmiş tavalara yer verilir. Her bir tavanın tercih edilme sebebi farklıdır.

Teflon Tava Özellikleri

Teflon Tava Özellikleri

Teflon tava eski dönemlerden günümüze kadar çok yaygın bir şekilde kullanılan tavalardandır. Teflon tavanın en önemli özelliği yapışmaz olması ve hafif bir yapıda olmasıdır. Hem bu özellikleri hem de uygun fiyatlı olması nedeniyle en çok tercih edilen tava türleri arasında yer alır. Teflon ürünü tavaların tencerelerin kapanmasına kullanılan politetrafloroetilen olarak bilinen bir kimyasaldır. Ürün kimyasal bir yapıda olduğu için sağlığı tehdit oluşturup oluşturmadığı en çok merak edilen durumlardandır. Teflon içeriğindeki madde sadece tavalara değil günlük yaşamımızda farklı alanlarda da kullanılır. Yerel su kaynaklarında dahi bu maddeye rastlanmaktadır. Görüleceği üzere teflon yapım aşamasında kullanılan perflorooktanik aside sadece teflon tava ürünleriyle maruz kalmayız. Farklı alanlardan da maruz kalmamız söz konusudur. Ayrıca bu maddenin kanser gibi hastalıklara neden olduğuna dair herhangi bir kanıt yoktur. Tüm bu durumlar göz önüne alınarak tava alırken tercihte bulunmak en sağlıklı yöntem olacaktır. Teflon tava uygun fiyatlı bir ürün olduğu ve yapışmaz yapıda olduğu için kızartma tavası olarak yaygın şekilde tercih edilir. Ürün yine kızartma tavası gibi balık tavası olarak da fazlaca tercih edilir. Kızartmalar ve balık yaparken bu ürünler kolayca tavaya yapışır. Yemek yapmayı zorlaştırdığı gibi ürünün temizlenmesi de oldukça zorlaşır. Bu nedenlerden dolayı kızarma yaparken veya balık pişirirken teflon ürünlerden oldukça fazla faydalanılır. Çift taraflı tava ürünleri de kapağı da pişirmeye uygun olduğu için ve alt üst çevrimi olabildiği için balık gibi ürünlerin ocakta pişirilmesinde yaygın olarak tercih edilen tavalar arasında yer alır. İki taraflı tavalar olarak adlandırılan bu ürünler balık tavası olarak kullanılabilir. Özellikle hamsi gibi türlerin pişirilmesinde kolaylık sağlar. Ürün kolay kullanımı sayesinde alt üst pişirme yapmak için çevirmeye ihtiyaç duymadan altı pişirdikten sonra tavayı ters çevirip üst tarafın alt tarafa gelmesini sağlayarak her iki tarafı da kolay bir şekilde pişirmenize imkân tanır. Ocak başında beklemeden tavandaki ürünleri tek tek çevirme zorluğuna katlanmadan bu ürün sayesinde tek seferde çevirme yapabilir kolay bir şekilde pişirme yapabilirsiniz.

Bakır Tava Özellikleri

Bakır Tava Özellikleri

Bakır malzemesi insanlığın ilk çağlarında beri kullanılan bir malzemedir. Geçmişte olduğu gibi günümüzde de bakır kullanımı yaygın bir şekilde devam etmektedir. Bakır sağlam yapıda olup yumuşak ve kolay işlenebilir bir ürün olması nedeniyle birçok alanda kullanımı olan bir üründür. Isıyı iletmede iyi bir iletkendir. Bakırın yaygın olarak kullanım alanlarından biri de mutfaklardır. Hem süs eşyası hem sunum ürünleri hem kap kacak olarak kullanılan bakır aynı zamanda tava olarak da yaygın bir şekilde kullanılır. Bakır tava ürünleri hemen her evde bulunan ürünlerdendir. Özellikle Anadolu’da yaygın bir şekilde kullanılır. Bakır malzeme, pişirmeye uygun bir üründür. Ürün ayrıca sağlıklı yapısı sayesinde de fazlaca tercih edilir. Tencere ve tavalar arasında ısı iletkenliği en fazla olan ürün bakırdır. Bakır bu nedenle tercih edilebilir ürünlerin başlarında yer alır. Yemekler bakır tavalarda pişerken lezzetini kaybetmez. Bakır malzeme kalaylanarak kullanılır. Kalaylama çok eski tarihlerden beri kullanılan bir yöntemdir. Bakır tavanız eskidikçe tekrar kalaylatabilirsiniz. Bu sayede ürünü bir kere satın alıp uzun yıllar boyunca rahatlıkla kullanabilirsiniz. Bakır tavalar, kullanılırken özenli davranılması gereken ürünlerdir. Bu ürünü kullanırken kısık ateşte kullanmalısınız. Yine metal kaşık kullanılmamalıdır. Ürünü temizlerken de özenle davranılmalıdır. Krem temizleyiciler ve bez yardımıyla kolayca temizliği yapılabilir ve bu sayede uzun süre kullanılabilir. Porselen tava da bakır tava gibi kullanımı özen isteyen bir üründür. Ürün porselenden üretildiği için kırılgan bir yapıdadır. Darbelere ve çarpmalara karşı dikkatli olunması gerekir. Porselen, malzeme itibariyle mutfakta en çok yer alan ürünlerden biridir. Özellikle tabak takımları, kap kaçak ve sunum ürünlerinde porselen malzeme en fazla kullanılan üründür. Yine porselenden üretilmiş tavalar da mevcuttur. Porselen tavalar özellikle kahvaltıda sıcak öğün hazırlamak için yaygın bir şekilde kullanılır. Yumurta yapmak, sosis ve benzeri tava yemekleri pişirmek için de yaygın bir şekilde kullanılır. Elektrikli tava ürünleri de özellikle yeterli ocak olanı olmayan durumlarda yine yaygın bir şekilde kullanılan üründür. Pişirme için ateşe ve ocağa gerek kalmadan elektriğin olduğu her alanda kolayca yemek pişirebilirsiniz. Bu ürün sayesinde yemek yapmak için mutfakla sınırlanmazsınız. Elektrik olan her alanda kolayca yemek yapabilirsiniz.

Çelik Tava Özellikleri

Çelik Tava Özellikleri

Çelik tava günümüzde hemen her evde kullanılan bir üründür. Sadece tavalarda değil özellikle tencere seçiminde de çelik oldukça fazla tercih edilir. Ürün uzun ömürlü yapısı sayesinde bir kere alınıp çok uzun yıllar kullanılabilir. Bu ürün kolay yıpranmayan dayanıklı yapısı sayesinde tercih edilir. Bu ürünle pişirme yaparken besinlere herhangi bir toksit madde geçirmez bu nedenle sağlıklı bir şekilde besinlerinizi tüketebilirsiniz. Çelik tava yapısı gereği yapışmaz bir ürün değildir. Bu nedenle yapışmaz çelik tava tercih ederek bu problemin önüne geçebilirsiniz. Tencereler ve tavalar sadece malzemesiyle çeşitlilik sağlayan ürünler değildirler. Birbirinden farklı modellerde ve işlevlerde geniş ürün yelpazesi olan ürünlerdir. Bu ürünlerden biri de wok tava ürünüdür. Wok tavaderin bir yapısı olması nedeniyle soslanacak olan ürünleri kolayca sallanarak soslanmasına ve pişirilmesine yardımcı olur. Birçok yemeğin pişirilmesinde kullanılan bu ürün genellikle makarna gibi yemeklerin pişirildikten sonra soslanmasında kullanılır. Vakumlu tava ürünü de çift taraflı tavalarda bulunan bir özelliktir. Hem altı hem üstü tava olan bu ürün ters çevrilerek kullanılacağından dökülme gibi sorunlar yaşanmaması için vakumlu olarak üretilir. Ürün kapatıldığında aradaki malzeme sayesinde çevirme işlemi yapılırken herhangi bir dökülme problemiyle karşılaşılmaz. Tavalar çeşitliliği fazla olan ürünlerdir. Bu ürünlerden biri de bölmeli olan tavalardır. Tek bir tava bölmelere ayrılarak bir ürünle birden fazla yemek pişirilebilir. Hem alandan tasarruf hem enerjiden tasarruf hem de tek ürünle birden fazla yemek yapma imkânı sunar. 2 bölmeli tavalar olduğu gibi 3, 4 ve 5 bölmeli tava da ürün çeşitleri arasındadır. Bir yandan patates kızartırken bir bölmede de tavuk, et gibi ürünleri pişirebilir diğer bir alanda sebzelerinizi soteleyebilirsiniz. Tek bir tavayla aynı anda birden fazla yemek çıkartabilir, öğününüzü tek bir ürünle rahatla hazırlayabilirsiniz. Bölmeler sayesinde yemekler birbirine karışmaz. Birbirinden farklı tavalar için sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Döküm Tava Nasıl Temizlenir?

Döküm tavalar sağlıklı yapısı itibariyle oldukça fazla tercih edilen ürünlerdendir. Bu ürün kanserojen maddeler içermesi için de güvenle kullanılabilir. Tavayı satın aldıktan sonra ilk kullanımdan önce sıvı sabun ve bulaşık süngeri kullanarak temizlenmelidir. Yemek pişirdikten sonra temizlemek için sıcak tavanızı soğuk suyla temizlememelisiniz. Tavanın içerisine su koyarak ocakta kaynatılmalıdır. Birkaç dakika ocakta kalan tavanın içindeki pis suyu boşaltmalı ve tavayı güzel bir şekilde durulayarak ve kurulayarak istediğiniz alana kaldırabilirsiniz. Bu şekilde her yemek pişirimi sonrası aynı işlemi kolay bir şekilde uygulayarak ürününüzü uzun yıllar sağlıklı bir şekilde kullanabilirsiniz. Döküm tavalar sanıldığı gibi temizliği zor olan ürünler değildirler.

Döküm Tava Nasıl Kullanılır?

Döküm tavalar son dönemlerde mutfaklarda yerini alan ürünlerdendir. Bu ürünler geniş kullanım alanı sayesinde, sağlıklı yapısıyla ve lezzetli yemek pişirmesi sayesinde oldukça fazla tercih edilen tava türleri arasındadır. Döküm tavalar diğer tavalar gibi ocaklarda kullanılabileceği gibi kulpları gibi alanlarda farklı malzemelere yer verilmemişse fırınlarda da kullanılabilir. Ürün uzun süre ısıyı koruduğu için soğuk ürünlerinizi dolapta bekletirken de kullanabilirsiniz. Ürüne düzenli aralıklarla bakım yapmanız gerekmektedir. Bu bakım kolay bir işlemdir. Temiz olan döküm tavanızı ısıya dayanıklı bir yağ yardımıyla yağlayın. Bu yağı fazla kullanmayın, fazla olabilecek yağı bir kâğıt havlu yardımı ile azaltabilirsiniz. Daha sonra tavanızı ısıttığınız fırında ters bir şekilde yaklaşık bir saat bekletin. Fırınınızı yaklaşık 180 ila 200 derece arasında ayarlayabilirsiniz. Ürünü bir saat beklettikten sonra çıkartıp en az bir, iki saat soğumasını beklemelisiniz.

Döküm Tavada Neler Yapılır?

Döküm tavalarda birçok yemek kolayca pişirilebilir. Döküm tavalar genel olarak et ürünlerini pişirmek için kullanılır. Sadece et ürünleri değil hem et hem sebze hem de ikisini aynı anda da pişirebilirsiniz. Sebzeli köfte pişirebilir, bonfile yapabilirsiniz. Karides gibi deniz mahsullerini de döküm tavada lezzetli bir şekilde pişirebilirsiniz. Ayrıca döküm olan bu ürünlerde ekmek dahi pişirebilirsiniz. Fırında pişirme yapmanız gereken yemekler için döküm tavanın başka herhangi bir malzeme kullanılmadan yapıldığına dikkat etmeniz gerekmektedir. Bazı tavaları kulpları farklı malzemelerden üretilir. Bunlara dikkat ederek ürün tercihinde bulunmanız gerekmektedir.

Granit Tavada Ne Pişirilir?

Granit tavalar sağlığa zararlı madde içermemesi sebebiyle kolaylıkla tercih edilebilir. Son dönemlerde mutfaklarda eski malzemelerin yerini alan granit kullanım kolaylığı sayesinde fazlaca tercih edilir. Granit tavalarda sebze yemekleri, et yemekleri, yapılmadığı için yapışan ürünler kolaylıkla pişirilebilir. İstediğin herhangi bir yemeği granit tavada kolay bir şekilde pişirebilirsiniz. Granit tava günümüzde hemen her mutfakta yerini almıştır. Ürün ısıyı eşit bir şekilde dağıttığı için yemeklerinizin güzelce pişmesini sağlar. Tavuk, kırmızı, balık gibi ürünleri pişirebileceğiniz gibi sebze yemeklerini de kolaylıkla yapabilirsiniz. Soslar, kahvaltılıklar da granit tava kullanılarak pişirilebilir. Makarnaları soslamak için de bu tavalardan faydalanabilirsiniz.