Sahan

Yemek pişirmenin yanı sıra yemek ısıtmak için de en çok kullanılan mutfak gereçleri arasında yer alan sahanlar, mutfakların olmazsa olmazlarındandır. Yumurta yapmaktan yağ eritmeye, sos hazırlamadan yemek ısıtmaya pek çok işlevi bulunan sahan, çeşitli modelleriyle beğeninize sunulmaktadır.

Sahan Nedir & Ne İşe Yarar?

Sahan Nedir & Ne İşe Yarar?

Sahan kısaca; içinde yemek ısıtılan, yumurta menemen gibi yiyecekler hazırlanan, sos yapmaya ve yağ eritmeye yarayan derinliği az metal kaplar olarak tanımlanabilir. Tanımından da anlaşılacağı üzere yemek pişirme ürünlerinin yardımcısı olarak değerlendirebileceğimiz sahanların kapaklı modelleri tercih edildiğinde aynı zamanda yemek muhafaza etme görevi de görür. Büyük tencerelerde pişirdiğiniz yemekleriniz arttığında onları tencerelerle dolapta muhafaza etmek de ısıtmak da hayli zordur. İşte bu noktada imdada sahanlar yetişmektedir. Yemeklerinizi hem tek bir kapta saklamak hem de aynı kapta ısıtmak istediğinizde sahanları tercih edebilirsiniz. Ayrıca kahvaltıda leziz yumurtalar, menemenler hazırlamak için de yine sahanlardan yardım alabilirsiniz. Bunların yanı sıra yemeklere sos yapmak, yağ ya da salça eritmek gibi ihtiyaçlarınız olduğunda da sahanlar ideal pişirme gereçlerindendir.

Sahan Modelleri

Sahan Modelleri

Sahan modelleri; ürünün materyaline ve boyutuna göre farklılıklara ayrılmaktadır. En çok tercih edilen sahan modellerinden bazıları; granit sahan modelleri, teflon sahan modelleri, bakır sahan modelleri, sahan seti modelleri ve çelik sahan modelleridir. Bakır sahanlar, hazırladığınız sıcağı kahvaltı sofrasına sahanla birlikte sunma kolaylığı sağlar. Şık ve otantik görünümü sayesinde misafir sofralarında bile kullanabileceğiniz bakır sahanlar aynı zamanda yağ eritmek için de idealdir. Bunun yanı sıra granit sahanlar, yapışmaz özellikleri nedeniyle yumurta kırmak, menemen yapmak, salçalı sosis hazırlamak gibi amaçlarla kullanabileceğiniz sahan modellerindendir. Yine teflon ve çelik sahanlarda da sos hazırlayabilir, yağ eritebilirsiniz. Granit sahanlara göre daha uygun fiyatlı olan teflon sahanlar sıklıkla tercih edilmektedir.

Sahan Seti Modelleri

Sahan Seti Modelleri

Sahan modelleri arasında en çok tercih edilen çeşit sahan setleridir. İsminden de anlayacağınız üzere birkaç boy sahanın bir araya gelmesiyle oluşan bu setler; birkaç boy sahana birden daha uygun fiyata sahip olmak isteyenlerin tercihi olabilir. Sahan setleri genellikle 3 farklı boydan oluşmaktadır. Sahan setleri arasında kapaklı sahan setleri olduğu gibi kapaksız sahan setleri de bulunmaktadır. Kapaklı olan modeller hem buzdolabında yemek muhafaza edebilmenizi hem de salça eritirken ya da sos hazırlarken etrafa sıçratmamanızı sağlamaktadır. Granit sahan setleri olduğu gibi çelik sahan setleri de bulunmaktadır. Çelik sahan setlerinde ayrıca bir ya da iki kişilik çorbalar da hazırlanabilir veya ısıtılabilir. Ayrıca döküm sahan setleri de yemek pişirmek için gönül rahatlığıyla tercih edebileceğiniz modellerdir. Sahan fiyatları ürünün modeline ve kullanılan materyale göre farklılık gösterebilmektedir. Kategorimizde her bütçeye uygun sahan modeli bulunmaktadır. Ayrıca sahanların yanı sıra tüm pişirme ürünlerimizi incelemek isterseniz buraya tıklayabilirsiniz.

Sahan

için 1,649 sonuç bulundu.

Artık konumunuzu seçerek size özel avantajlardan yararlanabilirsiniz

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Konum seç
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Marka

(1)
(4)
(1)
Aksu (53)
Aryıldız (24)
(1)
Bambum (6)
(1)
(1)
(1)
(1)
(2)
Brioni (18)
Cem (17)
Ceylin (6)
(2)
(1)
(2)
Depa (7)
(155)
(2)
Emsan (51)
Esse (8)
(1)
Evimsaray (8)
Evren (6)
(1)
Falez (16)
(1)
(1)
(3)
Gülsan (19)
Hisar (9)
KAHLA (10)
(3)
(1)
Karaca (36)
(1)
Korkmaz (36)
(3)
(3)
Mehtap (6)
(1)
Nehir (18)
Neva (19)
(5)
(4)
POLOSHEF (22)
(2)
SCHAFER (55)
(4)
(1)
(1)
(1)
(4)
Taç (72)
(1)
(2)
(1)
(5)
(1)
(1)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Renk

Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Ürün Formu

(143)
(66)
Başka bir kelime deneyin

Hacim

(68)
(6)
(4)
(1)
Başka bir kelime deneyin

Ürün Notu

(164)
ve üzeri (221)
ve üzeri (237)
ve üzeri (244)
ve üzeri (247)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL