Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.
Akıllı Sıralama Nasıl Çalışır?
Ürünün satış hızı, görüntüleme sayısı,
ücretsiz kargo, mağaza puanı ve
siparişi gönderme süresi akıllı sıralamayı belirler.

Konum Seç

Kek Kalıpları

için 12,564 sonuç bulundu.
Marka seçiniz
 • 224,92 TL 159,95 TL
  % 29
  (83)

  Schafer
  %72
 • 169,99 TL 161,49 TL
  % 5
  (10)

  Emsan
  %96
 • 70,90 TL 62,39 TL
  % 12
  (11)

  VipTrend
  %99
 • 119,90 TL 105,51 TL
  % 12
  (426)

  emineller
  %95
 • 127,90 TL 112,55 TL
  % 12
  (571)

  frapan
  %100
 • 199,00 TL 119,90 TL
  % 40
  (17)

  ThermoAd
  %97
 • 210,00 TL 122,32 TL
  % 42
  (10)

  sembolRS
  %100
 • 109,90 TL 101,11 TL
  % 8

  kelepir-market
  %100
 • 129,99 TL 99,99 TL
  % 23

  Emsan
  %96
 • 119,90 TL 110,31 TL
  % 8

  kelepir-market
  %100
 • 119,90 TL 110,31 TL
  % 8
  (1)

  kelepir-market
  %100
 • 109,90 TL 101,11 TL
  % 8

  kelepir-market
  %100

Kek Kalıpları

Kek kalıpları, mutfakta zaman geçirmekten ve kek ya da kurabiye pişirmekten keyif alanların en sevdiği mutfak gereçlerinden birdir. Çeşitli malzemelerden üretilmiş, çeşitli modellerde kek kalıpları günümüzde piyasada mevcuttur. Granit, teflon, alüminyum ve silikon gibi farklı malzemelerden üretilen kek kalıpları, yuvarlak, dikdörtgen, kelepçeli ve kelepçesiz olmak üzere farklı modellere ayrılmaktadırlar. Bunlar arasından granit ve teflon malzemeden üretilen kek kalıpları yapışmaz yüzeye sahip olmaları nedeniyle yaygın bir kullanıma sahipken son zamanlarda silikon kalıpların kullanımı da oldukça yaygınlaşmıştır. Hem temizlik hem de kullanım açısından kullanıcılara büyük kolaylık sağlayan silikon kek kalıpları, her evin ihtiyaçları arasında yerini almış bulunmaktadır. Bunun yanında, sıklıkla kullanılan kek kalıplarından biri de alüminyum malzemeden üretilmiş olanlardır. Bu kalıplar kek pişirirken kekin her tarafının aynı şekilde kabarmasına olanak sağlaması nedeniyle kullanıcılar tarafından yoğun talep görmektedir. Üretildiği malzemenin yanında kek kalıpları, şekilleri itibariyle de birbirlerinden farklılık gösterirler. Özellik teflon ve granit malzemeden üretilen kaplarda yaygın bir şekilde tercih edilen kelepçeli modeller, fırından çıkarıldıktan sonra kekin parçalanmadan ve şekli bozulmadan kalıptan çıkarılmasına imkan tanıması nedeniyle oldukça pratik bir kullanım sunar. Bu modeller çoğunlukla çember biçimindedir, böylece kekin kesim işlemi tamamlandıktan sonra oldukça şık bir görüntü meydana getirir. Silikon kaplarda ise genellikle küçük boyutlardaki keklerin pişirimi uygulanır ve bu kaplar, kelepçeli kek kalıplarında olduğu gibi kekin parçalanmadan kalıbın dışında çıkarılmasını sağlayan bir niteliğe sahiptir. Alüminyum kaplar ise çoğunlukla düz yapıdadır ve kekin yapışmaması için kek yapmaya başlamadan önce mutlaka kalıbın yağlanması veya kaba un serpilmesi gerekir. Ancak kekin düzgün kabarmasına olanak vermesi nedeniyle günümüzde sıkça tercih edilmeye devam edilmektedir.

Mutfağınıza Uygun Kek Kalıbı Modelleri

Mutfağınıza Uygun Kek Kalıbı Modelleri

Kek kalıpları, çeşitli malzemelerden üretilmekte ve çeşitli modellere ayrılmaktadır. Farklı kullanım amaçlarına hizmet eden farklı yapıda ve türde kek kalıbı çeşitleri mevcuttur. Kek kalıbı üretiminde kullanılan malzemeler alüminyum, granit, teflon ve silikon olarak sıralanabilir. Bu malzemelerden yapılan farklı modellerde kek kalıpları ise kelepçeli, kelepçesiz, çember dikdörtgen ve baton olmak üzere çeşitlere ayrılmış durumdadır. Bu modeller kullanım alanlarına göre değişkenlik göstermektedir. Granit, teflon ve silikon türdeki modeller kekin kalıba yapışmasını ve dağılmasını önlemesi nedeniyle kullanıcılar tarafından sıkça tercih edilirken, alüminyum kaplama kek kalıpları da kekin dengeli bir şekilde kabarmasını sağlaması nedeniyle kullanıcıların öncelikli tercihleri arasında yer almaktadır. Ancak bu türdeki kek kalıplarının kullanımı sırasında oldukça dikkatli olunmalıdır. Granit ve teflon malzemeden üretilen kek kalıplarına metal herhangi bir malzeme ile temas etmemeli, çizilmemesine özen göstermek gerekir. Çizilmesi durumunda kek kalıbınızı kullanmaya devam etmemeniz, sağlığınızı korumanız açısından önem arz etmektedir. Silikon malzemeden üretilen kalıplar çoğunlukla küçük boyutlarda kekler için dizayn edilmektedir; ancak büyük boyutlardaki kekler için de silikon kek kalıpları piyasada mevcuttur. Kek kalıpları kimi zaman set halinde bulunmaktadır; bunlar içerisinde kelepçeli, çember, baton, daire ve dikdörtgen biçimlerinde kalıplar mevcuttur. Kurabiye gibi küçük boyutlu pastalarınız için üretilmiş çoklu kek kalıpları da bulunmaktadır. Hane içerisindeki kişi miktarına göre kek kalıbınızın kaçlı olacağını seçebilirsiniz. Altı kişilik bir aile için 12’li kek kalıbı ihtiyacınızı karşılayacaktır. Buna benzer şekilde 3’lü kek kalıpları ve 4’lü kek kalıpları da bulunmaktadır. Bu kalıplar, ufak boyutlardaki keklerin kalıptan çıkarılırken dağılmasını ve şeklinin bozulmasını önlemek amacıyla çoğunlukla silikon malzemeden üretilmektedir. Bu kaplardan bazıları tekli olarak da satılmaktadır. Kaç tane kaba ihtiyacınız varsa o kadar miktarda kek kalıbı edinebilirsiniz. Küçük boyutlardaki tekli kek kalıpları çoğunlukla yalnız yaşayanların tercihleri arasında yer almaktadır. Kalabalık bir kutlamaya hazırlanıyorsanız veya hanedeki insan sayısı fazlaysa, bu kalıpları ayrı ayrı almak yerine 12'li kek kalıplarına yönelebilirsiniz.

Kek Kalıbı Nasıl Kullanılmalıdır?

Kek Kalıbı Nasıl Kullanılmalıdır?

Her evin olmazsa olmazı arasında yer alan kek kalıpları, sevdiklerinize, özel günlerde kendi emekleriniz ile kek yapma imkanı sağlar. Bu nedenle mutfakta zaman geçirmekten hoşlanan çoğu insanın mutfağında mutlaka kek kalıbı bulunur. Farklı modellerdeki kek kalıplarının her biri farklı bir kullanım alanına hitap etmektedir. Granit ve teflon malzemeden üretilmiş kek kalıpları çoğunlukla ıslak kek ve mozaik pasta gibi pastaların yapımında kullanılırken, küçük boyutlardaki silikon kek kalıpları kurabiye ve brownie yapımında sıklıkla kullanılmaktadır. Granit ve teflon ürünler çoğunlukla kelepçelidir; bu kelepçeler sayesinde büyük boyuttaki keklerinizin bozulmadan kalıptan çıkarılmasını sağlayabilirsiniz. Bu kullanım alanlarını, kendi geliştirdiğiniz tarifler doğrultusunda genişletme imkanınız da vardır. Ancak bunun yanında, kek kalıplarının kullanımı sırasında dikkat edilmesi gereken bazı hususlar vardır. Bunların başında teflon, granit ve alüminyum malzemeden üretilen kek kalıplarının kullanım koşulları yer almaktadır. Bu çeşitteki kek kalıplarına metal cinsinden sert cisimlerin temas ettirilmemesi gerekmektedir. Çünkü bu ürünlerin kaplamasının çizilmesi durumunda zararlı maddeler açığa çıkmakta, bu durum sağlığınızı olumsuz yönde etkilemektedir. Bu nedenle bu ürünlerin, çizilmeleri durumunda, kullanımı durdurulmalıdır. Ancak, eğer kullandığınız kek kalıpları silikon ise çizilme gibi sorunlar için endişelenmenize gerek yoktur. Bunun yanında kek kalıplarının kullanımından önce kalıpların yağlanması ve üzerine mümkünse un serpilmesi, kekin kalıba yapışmasını engelleyecektir. Kek hamurunuzu kek kalıbınıza dengeli bir şekilde yerleştirmeniz, malzemenin dengeli bir şekilde kabarması açısından oldukça önemlidir. Kek yapımı, tariften tarife değişiklik gösterebilmektedir; ancak kek yapımı ile ilgili bilinmesi gereken genel bir kaide de fırın kapatıldıktan sonra kekin aniden soğuk havaya maruz bırakılmaması gerektiğidir; bu durumda kabarmış olan kekiniz sönecektir. Kek kalıbınızın kullanımı bittiğinde temizliğini özenli bir şekilde yapmanız gerekmektedir. Kek kalıplarının bakımı, kalıbın üretiminde kullanılan malzemeye göre değişkenlik gösterebilir. Kek kalıbının kullanım kaideleri kısaca bu şekilde özetlenebilir.

Kek Kalıbı Bakımı Hakkında

Kek Kalıbı Bakımı Hakkında

Kek kalıpları, kullanıcılara profesyonel anlamda kek yapma imkanı sunması nedeniyle sıkça tercih edilmektedir. Kullanıcılar, kek kalıpları sayesinde farklı ebatlarda ve şekillerde kekler hazırlayarak sevdiklerini mutlu etme imkanı elde etmektedirler. Severek kullanılan bu mutfak aletlerinin bakımı da oldukça önemli bir meseledir. Farklı türlerdeki kek kalıpları farklı bakım koşullarını gerektirir. Alüminyum, granit ve teflon ürünlerin bulaşık makinesinde yıkanması tavsiye edilmez; çünkü bulaşık makinesinde yıkandığı takdirde kaplamasında soyulmalar meydana gelmekte, bu da kek kalıbınızı sağlığınız açısından bir tehdit haline getirmektedir. Bu soyulmaların meydana gelmemesi için bu tipteki ürünlerinize metal veya herhangi bir sert cisim değdirmemeniz gerekmektedir. Keklerinizi, kek kalıbınızın içerisinden tahta bir spatula yardımıyla çıkarmanız gerekir. Eğer kek kalıbınız kelepçeli ise, buna gerek yoktur; kelepçeyi çıkardıktan sonra kekinizi rahatlıkla farklı bir kaba aktarabilirsiniz. Dilerseniz kelepçesiz kek kalıplarınızda kullanmak üzere yemek pişirme kağıtları edinebilirsiniz. Bu kağıtlar kekin kalıba yapışmasını önleyerek hem kekinizin şeklinin bozulmamasını sağlar hem de temizlik işlemini büyük ölçüde kolaylaştırır. Üstelik kek kalıpları kağıt ile kullanıldığında, çok daha uzun süren bir kullanım imkanı sağlarlar. Silikon malzemeden üretilmiş kek kalıpları ise bulaşık makinesinde rahatlıkla yıkanabilir. Metal yüzeye maruz kalmasında bir sakınca yoktur; ancak bıçak gibi sivri uçlu malzemeler ile temasından yine de kaçınmanız gerekir. Aksi durumda kek kalıbınızda delinmeler ve yırtılmalar meydana gelebilir. Kek kalıbınızın uzun süre kirli kalmamasına özen gösteriniz. Kullanım bittikten hemen sonra temizlik işlemini gerçekleştirmeniz, kek kalıbınızın uzun süreli kullanımını sağlamak açısından oldukça önemlidir. Aksi durumda inatçı lekeler, temizlik sırasında size zorluk çıkarabilir. Kek kalıplarınızı temizlerken, yanmış veya yapışmış bölgelerin temizliği için bulaşık teli gibi sert cisimler kullanmayınız. Gerekirse ılık su içerisinde bir süre beklettikten sonra temizlik işlemini gerçekleştiriniz. Bakımı doğru yapılan kek kalıplarının kullanıcıya uzun ömürlü bir kullanım imkanı sunduğunu aklınızdan çıkarmamanız gerekir.

Yapacağınız Keklere Uygun Uygun Kek Kalıbı

Yapacağınız Keklere Uygun Kek Kalıbı

Uygun kek kalıbı seçimi, sizin tercihleriniz doğrultusunda şekillenecektir. Kek kalıbınız ile ne tür pastalar yapmak istiyorsanız buna göre bir kek kalıbı seçmeniz gerekir. Yumuşacık ve kabarmış türde kekler elde etmek için kullanacağınız kek kalıpları kelepçeli olmalıdır. Çoğunlukla meyveli kek yapmak için tercih edilen bu ke kalıpları, kek hamurunu sabitlemesi ve kekin dengeli biçimde kabarmasını sağlaması nedeniyle sıkça tercih edilmektedir. Islak kek yapmak amacıyla kek kalıbı kullanıyorsanız, daire veya dikdörtgen biçimindeki kek kalıpları sizin ihtiyaçlarınıza cevap verebilir. Kremalı kekler için baton kek kalıpları önerilmektedir; öte yandan bu kek kalıpları yalnız yaşayanlar veya çiftler için de oldukça idealdir. Baton kek kalıpları, yalnızca tatlı yapımında değil, çeşitli hamur işleri için de oldukça uygun bir kullanım imkanı sunar. Özellikle ekmeğini evde yapmayı tercih eden kullanıcılar, baton kek kalıplarına yönelmektedirler. Daire ve dikdörtgen biçimindeki kek kalıplarının boyutları çoğunlukla büyük olduğu için insan sayısı az olan haneler açısından kullanışlı değildir. Yine benzer şekilde tek veya iki kişilik evler için en uygun seçeneklerden biri de küçük boyutlardaki silikon kek kalıplarıdır. Bu kek kalıpları ile kurabiye veya brownie tarzı pastalar yapabilirsiniz. Bu kaplarınızı, sıcaklık veren materyale doğrudan maruz bırakmamaya özen gösteriniz. Silikon kek kalıbınızın içi boşken, hijyen amaçlı fırında ısıtmayınız. Bu kaplar, küçük aileler ve yalnız yaşayanların kullanımına uygun olmakla birlikte, parti keki hazırlamak için de oldukça idealdir. Eğer kek kalıbınızı parti malzemesi hazırlamak için kullanacaksanız 12'li kek kalıplarına yönelebilirsiniz. Ancak yalnız yaşıyorsanız veya evdeki kişi sayısı az ise, 3'lü veya 4'lü kek kalıpları sizin işinizi görecektir. Kek kalıplarınızı, burada sunulan tavsiyeler dışında da kullanmanız mümkündür. Birbirinden farklı Kaiser kek kalıpları ve seçeneklerini, sayfamız üzerinden inceleyebilir; ihtiyacınızı ve taleplerinizi karşılayacak ürünü kendiniz belirleyebilirsiniz.

Dayanıklı Kek Kalıbı Fiyatları

Dayanıklı Kek Kalıbı Fiyatları

Kek kalıpları fiyatları, kek kalıbının üretildiği malzemeden kalıbın boyutuna kadar birçok farklı kritere göre değişkenlik göstermektedir. Günümüz piyasasında her bütçeye uygun kek kalıbı bulmak mümkündür. Kek kalıbı alırken önce ihtiyaçların belirlenmesi, ardından bu ihtiyaçlara yönelik kek kalıplarının fiyatlarının kontrol edilmesi gerekir. Buna karşın, genel olarak kek kalıbı fiyatları belli bir çerçeve çizmektedir. Ancak her kek kalıbının fiyatını kendi türü içerisinde değerlendirmek gerekir. Örneğin silikon malzemeden üretilmiş bir kek kalıbının fiyatları kendi arasında değişkenlik göstererebilir. Silikon kek kalıpları yıkayıp tekrar kullanıma uygundur. Bu nedenle, uzun yıllar kullanacağınız bu ürünlerin ihtiyaçlarınızı karşıladığından emin olarak satın almanız sizin için avantajlı olacaktır. Bunun yanında, granür benzeri malzemelerden elde edilen kek kalıplarını da set halinde satın almak da kek kalıplarını ayrı ayrı almaktan daha avantajlı olabilir. Ancak bu kriterler her koşulda geçerli değildir. Her türden ihtiyacı karşılayan, her fiyattan ürünün piyasada mevcut olduğunu akılda tutmakta fayda vardır. Bu nedenle, öncelikli olarak ihtiyaçların ve taleplerin belirlenmesi, bu doğrultuda ürünlerin kendi aralarında fiyat karşılaştırmasının yapılması gerekmektedir. İlginizi çeken ürünlerin fiyat karşılaştırmalarını gerçekleştirmek için dilerseniz Tupperware kek kalıpları sayfamıza göz atabilirsiniz.

Kek Kalıpları Nasıl Kullanılır?

Günümüz piyasasında farklı modellerde kek kalıpları bulunmaktadır ve bunların kullanım şekilleri birbirlerinden oldukça farklıdır. Ancak kek kalıbı kullanımına dair genel hatlarıyla birkaç ipucu vermekte fayda vardır. Granit, teflon ve alüminyum malzemeden elde edilen kek kalıplarınızı kullanırken yüzeye metal gibi sert cisimler temas ettirmekten kaçınmanız gerekir. Granit ve alüminyum kek kalıplarınızı kullanırken, eğer kek kalıbınızın şekli de bunun için uygunsa, pişirme kağıdı kullanmayı tercih edebilirsiniz. Pişirme kağıdının kullanımı hem kekin kalıba yapışmasını engeller hem de kek kalıbınız için uzun süreli bir kullanım imkanı sağlar. Teflon kek kalıplarında çoğunlukla pişirme kağıdı kullanımı tercih edilmez; ancak uygun gördüğünüz koşullarda kullanabilirsiniz. Kelepçeli kek kalıpları için de pişirme kağıdı kullanımı tercih edilmemektedir; zira kelepçeli kapların dizaynı pişirme kağıdı kullanmak için pek uygun değildir ve pek ihtiyaç da duyulmamaktadır. Kelepçeli kek kalıplarınızı yağladıktan sonra kekin kalıba yapışmasından endişe duymadan kullanabilirsiniz. Silikon kek kalıpları ise benzer şekilde yağlandıktan sonra kullanılır ve pişirme kağıdı kullanılmaz. Bu kaplarda pişirim yapan kullanıcılar kimi zaman hamuru kalıba dökmeden önce un ya da kakao gibi yapışmayı önleyici farklı malzemeler de kullanmaktadırlar. Bu konuda, tarifinize uygun biçimde kendi önlemlerinizi kendiniz de geliştirebilirsiniz. Silikon malzemeden üretilmiş kek kalıplarınıza sivri uçlu alet değdirmemeye özen gösteriniz. Aksi durumda yaşanacak delinme ve yırtılma gibi durumlarda üretici firma sorumlu değildir.

Kek Kalıpları Sağlıklı mı?

Kek kalıpları, usulüne uygun şekilde kullanıldığında sağlık açısından bir tehlike arzetmez. Granit, teflon ve alüminyum türündeki kek kalıplarınızın çizilmemesine dikkat edilmesi gerekmektedir.Kek kalıbınıza metal cinsinden sert bir cisim değdirmediğiniz ve çizilmesine neden olmadığınız müddetçe uzun yıllar güvenle kullanabilirsiniz.

Kek Kalıpları Nasıl Yağlanır?

Kek kalıbınızı her kullanımdan önce yağlamanız hem kekin kalıba yapışmaması açısından hem de kek kalıbınızın zarar görmemesi için oldukça önemlidir; bu işlemi ihmal etmemeniz gerekir. Kek kalıplarınızı sıvı yağ, margarin veya tereyağı gibi uygun gördüğünüz çeşitteki herhangi bir yağ ile yağlayabilirsiniz. Her kullanımdan önce bu işlemin gerçekleştirilmesi, kekin kalıba yapışmamasını sağlamak için oldukça önemlidir. Yağın kızdırılmamış veya ısıtılmamış olması gerekir. Bir peçete yardımı ile kalıbınızı yağlamanız mümkündür.

Kek Kalıbı Çeşitleri Nelerdir?

Birçok farklı çeşitte kek kalıpları mevcuttur; bunlar yapımında kullanılan malzemelere ve kek kalıbının şekline göre farklılık gösterir. Kek kalıpları çoğunlukla granit, teflon, alüminyum ve silikon olmak üzere farklı malzemelerden üretilmektedirler. Bunlara ek olarak, kelepçeli, kelepçesiz, çember, daire, baton ve kare olmak üzere farklı şekillerde kek kalıpları mevcuttur; bunlara ek olarak muffin ve brownie tarzı kekler için silikon malzemeden üretilmiş küçük kek kalıpları da mevcuttur. Bu kalıpların bazıları tek kullanımlık kağıt malzemeden de elde edilebilmektedirler. Kalabalık bir partiye hazırlanıyorsanız, bulaşık ile meşgul olmamak için kağıt malzemeden üretilmiş kek kalıplarına yönelebilirsiniz.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Benzer Kategoriler

Yurt Dışından Gelsin

Marka

Emsan (84)
SCHAFER (38)
Acar (82)
Tefal (16)
Taç (98)
Korkmaz (46)
ThermoAd (10)
karaca (50)
Amboss (25)
EWs (87)
Zenker (44)
Şan (44)
Fackelmann (31)
Thermoad (31)
Cosiness (26)
PENGUEN (25)
Tantitoni (20)
POLOSHEF (19)
Pyrex (18)
Aryıldız (16)
Nehir (15)
Papilla (15)
PORLAND (11)
SUNCOOK (11)
Tupperware (11)
Demsan (10)
Menzir (10)
Aksu (9)
Cem (9)
Cooker (9)
DU (9)
3 Er (8)
Berghoff (8)
Neva (6)
Sunplast (6)
AROX (5)
ULUTAŞ (5)
Depa (4)
KAPP (4)
Mehtap (4)
ZL (4)
Borcam (3)
Brioni (3)
Dami (3)
Jumbo (3)
7numara (2)
Atadan (2)
Bambum (2)
Biev (2)
CuteChef (2)
Epinox (2)
FİSKO (2)
Gondol (2)
Kampanya (2)
Remetta (2)
Sinbo (2)
ALEV (1)
Alessia (1)
Allware (1)
Aroni (1)
Balerina (1)
Brabantia (1)
Buffer (1)
Cemile (1)
Ersamica (1)
Esse Home (1)
FMS (1)
Grandeur (1)
Gravel (1)
Homedora (1)
INDEKOR (1)
KAI (1)
KLT (1)
Kaiser (1)
Karaca (1)
Leggno (1)
Mos'ev (1)
PATİSSE (1)
Simax (1)
Sunny (1)
VU+ (1)
WMF (1)
dr otker (1)
ÇALKAN (1)
(1558)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Renk

Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Ürün Formu

(355)
(32)
Başka bir kelime deneyin

Hacim

(107)
(38)
(5)
(4)
(4)
(1)
(1)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Ürün Notu

(581)
ve üzeri (776)
ve üzeri (838)
ve üzeri (858)
ve üzeri (886)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL