Düdüklü Tencere

Yemek pişirme konusunda mutfaklara adeta bir devrim getiren düdüklü tencere, en uzun pişme süresine sahip yemekleri bile yarım saat içerisinde sofraya koymanıza olanak sağlayan, adeta mucizevi bir yemek pişirme aracı. Mutfakta yemek yaparken geçirdiğiniz vakti tahmin bile edemeyeceğiniz kadar keyifli hale getirecek düdüklü tencere modelleri, ocağınızda yer bulmak için can atıyor.

Düdüklü Tencere Nasıl Çalışır?

Düdüklü Tencere Nasıl Çalışır?

Düdüklü tencerenin çalışma prensibi aslında temel fizik ve kimya kurallarına dayalıdır desek yeridir. Yüksek basınç altında kaynama uygulaması ile çalışan düdüklü ya da basınçlı tencere, özel mekanizmalı kapağı ile yemeklerin pişme süresini kısaltmaktadır. Şöyle düşünün: Suyu hiç buhar kaçırmayan bir tencerede kaynattığınızda tencerenin içinde oluşan su buharı dışarı kaçmayacak ve yemeğin içindeki suyun üzerine basınç uygulayacaktır. Bu baskı, suyun kaynamasını zorlaştırdığından ötürü su, kaynama noktası olan 100 derecenin üzerinde olsa bile kaynamayacak ve yemeklerin çok daha hızlı bir şekilde pişmiş hale gelmesine vesile olur. Tencerenin içine konan yemeğin suyu, buharlaşıp kendi üzerine baskı uyguladıkça kaynama noktasında bile pişmeyen yemek, 100 derecenin üzerindeki sıcaklıkla kolayca pişmiş olur. Komplike ve karmaşık gelen düdüklü tencere kullanımı aslında ne kadar da basit, değil mi?

Düdüklü Tencere Nasıl Kullanılır?

Düdüklü Tencere Nasıl Kullanılır?

Gelelim düdüklü tencere kullanımının püf noktalarına. Özellikle düdüklü tencere ile ilk defa tanışan gurme adayları, tencerenin karmaşık görünen kullanımı yüzünden ona çekimser yaklaşabiliyor. Oysa ki tek bir seferde çalışma ve kullanma mantığını çözdükten sonra yemeklerinizi başka herhangi bir tencerede pişirme olasılığınız çok düşük; emin olun düdüklü tencere ile tanıştığınız ve kolaylığını deneyimlediğiniz andan itibaren çorbadan sulu yemeğe, etten pirince her şeyi onun içinde pişirmek isteyeceksiniz! Standart bir düdüklü tencere kullanımına baktığımız zaman izlemeniz gereken adımlar çok basit: Tarife göre malzeme ve su ölçünüzü tencerenin içine koyduktan sonra tencerenin düdüğünü dik/açık konuma getirin. Yemeğin suyu kaynamaya başladığı zaman buhar mekanizmasını kapatarak belirtilen süre kadar pişirmeye bırakın. Düdüklünüzün alarmı ya da düdüğü öttüğünde ocağın altını kapatın ve birkaç dakika bekleyin. Düdüklü tencere patlaması gibi sıkıntılarla karşılaşmamak adına buhar mekanizmasını yavaşça açın ve içeride biriken buharın tamamen çıkmasına izin verin. Yine birkaç dakika bekledikten sonra tencerenin kapağını açabilirsiniz. Yemeğiniz hazır, afiyet olsun!

Düdüklü Tencere Markaları & Fiyatları Nelerdir?

Düdüklü Tencere Markaları & Fiyatları Nelerdir?

Düdüklüde kuru fasulye, et haşlama, tavuk, mercimek çorbası ve nohut başta olmak üzere birbirinden lezzetli ve pratik yemekler yapmanız mümkün. Geceden ıslatması, ön hazırlığı, pişirme süresi derken sofraya ulaşması neredeyse 24 saati bulabilen yemekleri yarım saat gibi kısa bir süre içerisinde misler gibi hazırlayan tüm düdüklü tencere markaları tek çatı altında burada buluşuyor. Düdüklü tencere Tefal, Emsan, Karaca, Korkmaz ve Schafer gibi öncü üreticilerden temin edildiği zaman uzun yıllar boyu hiçbir sorun çıkartmadan mutfaklarda hizmet verebiliyor. Düdüklü tencere fiyatları her şeyden önce seçeceğiniz markaya göre değişkenlik gösterebileceği gibi düdüklünün çalışma mekanizmasına ve fonksiyonlarına göre de farklılık arz edebilir. Tüm fiyatları incelemek, markalar arasında kıyaslama yapmak ve sizin için ideal olan düdüklü tencereyi seçmek için tek yapmanız gereken kategorimizi incelemek. Tüm tencere ve tava ihtiyaçlarınızı karşılamak için Tencere, Tava, Setler kategorimizi ziyaret etmeyi ihmal etmeyin.

Düdüklüde 15 Dakikada Pişer:

 • Bezelye
 • Kuru fasulye
 • Nohut
 • Kırmızı et
 • Yeşil mercimek
 • Mercimek çorbası

Sakın!

 • Tencereyi ağzına kadar doldurmayın.
 • Düdüklü öter ötmez kapağını açmayın.
 • Ocağın altını kapattıktan sonra tencereyi hemen ocaktan almayın.
 • Asla susuz yemek pişirmeyin.
 • Dondurulmuş gıdaları çözülmeden tencereye koymayın.

Düdüklü Tencere

için 3,004 sonuç bulundu.

Artık konumunuzu seçerek size özel avantajlardan yararlanabilirsiniz

 • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
 • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Konum seç
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Benzer Kategoriler

Marka

(1)
(1)
(1)
(2)
Aksu (13)
(1)
(3)
(1)
(1)
Aryıldız (24)
(1)
Berghoff (18)
(4)
(1)
(1)
BONERA (17)
(1)
Cem (6)
(1)
(1)
(3)
(4)
(243)
Emsan (192)
(1)
(2)
(1)
Falez (33)
(1)
Fissler (369)
(1)
Gülsan (17)
(2)
(2)
Hascevher (19)
Hisar (35)
(4)
(1)
(1)
(1)
(1)
Karaca (90)
(1)
Korkmaz (224)
(1)
(1)
(3)
(1)
(1)
(1)
(1)
(1)
Netlon (14)
(2)
(1)
(4)
Remetta (41)
(1)
Saflon (13)
SCHAFER (136)
(1)
Silit (18)
(1)
Sofram (19)
(1)
TantiToni (9)
Taç (171)
Tefal (183)
(1)
(1)
(1)
(1)
(1)
(2)
(1)
(2)
(1)
ULUTAŞ (6)
(1)
(1)
WMF (36)
(4)
Zwilling (11)
Özkent (11)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Hacim

(171)
(109)
(62)
(61)
(60)
(52)
(43)
(36)
(23)
(21)
(12)
(12)
(10)
(5)
(3)
(1)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Renk

Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Ürün Formu

(335)
(3)
Başka bir kelime deneyin

Ürün Notu

(446)
ve üzeri (607)
ve üzeri (638)
ve üzeri (650)
ve üzeri (666)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL