Düdüklü Tencere

için 3,397 sonuç bulundu.

TESLİMAT ADRESİNİZ

Farklı Konum Seç

bölgesine özel avantajları keşfedin

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Avantajlı Ürünleri Gör

Artık konumunuzu seçerek size özel avantajlardan yararlanabilirsiniz

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Konum seç
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Düdüklü Tencere

Yemek pişirmek son derece keyifli ve eğlenceli etkinliklerden biri olsa da kimi zor pişen yiyecekler yüzünden yaratıcılığınız sınırlanabilir. En zor pişen yiyecekleri bile yüksek kaynama sıcaklıklarında hızlıca pişiren düdüklü tencere seçenekleriyle artık yaratıcılığınıza sınırlar koymak zorunda değilsiniz. Et yemeklerinden sebze yemeklerine her yemeği sıradan tencerelere oranla kat kat daha hızlı pişirerek işlerinizi kolaylaştıran düdüklü tencereler yüz yılı aşkın süredir evlerde ve restoranlarda insanlara yardım etmeye yepyeni teknolojilerle devam ediyor. Pek çok evde bulunsa da düdüklü tencere kullanımı konusunda çekincesi olan kimi yeni aşçıların gözünü korkutan bu ürünü tanıdıktan sonra sevmemeniz mümkün değil. Bir düdüklü tencere sahibi olarak en zahmetli yemekleri bile hızlıca pişirebilmek için düdüklü tencerenin nasıl çalıştığını öğrenmeniz ve kullanımıyla ilgili püf noktalarını öğrenmeniz yeterli oluyor.

Düdüklü Tencere ile Yemek Pişirmenin Hızlı Yollarını Keşfedin

Düdüklü Tencere ile Yemek Pişirmenin Hızlı Yollarını Keşfedin

Özellikle et yemeklerinin pişmesi uzun zaman alır ve kimi işlerinizin aksamasını istemediğiniz için karmaşık et yemeklerindense daha basit yemeklere yönelebilirsiniz. Bu duruma suyun yüksek ısılarda kaynayarak yemeğin daha hızlı pişerken sağlığını, lezzetini ve kokusunu muhafaza etmesini sağlayan düdüklü tencere modelleri son veriyor. Çalışma prensibinde basit fizik yasalarından yola çıkan düdüklü tencerelerin hızlı yemek pişirmesinin temel sebebi suyun kaynama sıcaklığı olan 100 dereceyi yemek pişerken buharın salınımına mani olarak tencere içindeki buhar basıncını artırmasıdır. Suyun daha yüksek sıcaklıklarda kaynamasına ve kaynama noktası artırılmış kaynar yemek suyunun yemekleri daha hızlı pişirmesine sebep olan düdüklü tencerelerin plastik bir şeritle güçlendirilen kapakları kaynama öncesinde buharı dışarı salmayarak hızlı pişirmenin ilk aşamasını hızlandırırken belli bir süre sonra yoğunlaşan su buharını dışarı salarken çıkan ıslık benzeri ses sayesinde tencerenin ismi “düdüklü” olarak benimsenmiştir. Yüksek sıcaklıklarda hızla yemek pişiren düdüklü tencerelerin et yemeklerini yarım saat gibi kısa bir sürede pişirirken sebze yemeklerini on beş yirmi dakika içinde yenilir kıvama getirdiği biliniyor. Yeni teknolojilerle alarmlı ve ayarlanabilir hale getirilen modelleri bulunan düdüklü tencerelerin daha eski modellerinin uzun süre kontrol edilmediği taktirde patladığına dair dedikodular kimi amatör aşçıların düdüklü tencereleri mutfaklarına sokmamalarına sebep olabiliyor. Bu durum eskiden nadiren de olsa söz konusu olabiliyorken yeni nesil düdüklü tencereler buhar deliklerinin temizliği ve bakımı yapıldığı sürece böyle bir risk taşımıyor. Özellikle ayarlanabilir modeller sebze yemeklerinde farklı et yemeklerinde farklı zamanlarda yani yemek piştiğinde buhar salınımını başlatarak kullanıcıya ihtiyaç duyduğu uyarıyı veriyor. Yemeklerin su buharıyla pişmesini sağlayan düdüklü tencereler kokunun ve tadın dağılmasına engel olurken lezzetli yemeklerin vazgeçilmez parçaları haline geliyor. Kullanım ihtiyaçlarına göre günlük kullanımda küçük düdüklü tencere özel günlerde kalabalık grupları doyurmak içinse büyük boy düdüklü tencerelerle kullanıcılara sunuluyor. Güvenli ve sağlıklı yemekler için hızlı çözümler sunan düdüklü tencerelerden her mutfakta farklı boyutlarda birkaç tane bulundurmak acil durumlarda stres olmadan sunumunuzu hazırlamaya başlamanız için son derece kullanışlı oluyor. Pek çok farklı modeliyle ve yeni nesil ürünlerin sıra dışı özellikleriyle mutfakların vazgeçilmezler düdüklülerden edinmenin tam zamanıdır.Mutfak Gereçleri arasında en çok tercih edilenlerden biri olan Düdüklü Tencere modellerinin tüm seçeneklerine sayfamız üzerinden erişebilirsiniz.

Düdüklü Tencere Modelleri, Özellikleri ve Fiyatları

Düdüklü Tencere Modelleri, Özellikleri ve Fiyatları

Zorlu yemekleri bile dakikalar içinde pişirerek mutfakta zamandan ve enerjiden tasarruf sağlayan düdüklü tencereler paslanmaz çelik ve alüminyum gibi dayanıklı malzemelerden üretilmekte olup, doğru kullanımda senelerce mutfağınıza can katabilir. Birçok mutfak eşyası markasının özenle ürettiği düdüklü tencerelerin birçok farklı modeli olmakla birlikte doğru tercihi yapmak için mutfaktaki deneyiminiz ve yeteneklerinizden ziyade farklı düdüklü tencereler hakkındaki bilgi sahibi olmanız faydalı olacaktır. Birbirinden kullanışlı seçenekleriyle karar vermenizi zorlaştıran düdüklü tencereleri seçerken kaç litrelik bir ürüne ihtiyaç duyduğunuz belirleyici bir unsurdur. Çalışan bir kadınsanız ve her gün yemeklerinizi hızla yaparak zamanınızı ve enerjinizi diğer işlerinize saklamak istiyorsanız 3 lt düdüklü tencere çeşitleri işinizi görürken bayram, misafir ağırlama gibi özel durumlarda bolca yemeği hızlı ve tam kıvamında pişirmek istiyorsanız altı- sekiz litrelik düdüklüler ihtiyacınızı karşılayacaktır. Geleneksel düdüklü tencereler uzun ve ince yapılı olup kapaklarında bulunan sert ve güçlü kapak yardımıyla son derece etkili ürünlerken kimi zaman kilidi açmakta zorlanmak mümkün oluyor. Bu modeller kimi zaman üç parçalı veya beş parçalı setler halinde satılarak tüm düdüklü tencere ihtiyaçlarını etkili bir şekilde karşılarken bu ürün türüyle yeni tanışan kullanıcılar için kullanmayı öğrenmek biraz zaman alabiliyor. Yeni nesil düdüklü tencereler iki veya dört farklı pişirme seçeneği, zaman ayarı ve sayaç gibi özellikleriyle yemek yapmayı seven herkesin işini kolaylaştırmayı hedefliyor. Birçok farklı seçeneğiyle zaman ayarlı veya pişirme seçenekli düdüklü tencereler özellikle yemek pişirmeyi yeni öğrenenler için son derece kullanışlı olurken pratik kullanımıyla usta şefleri bile kendisine bağlıyor. Açılması zor olan düdüklü tencere kapağı yeni nesil düdüklülerde kolayca kilitlenen ve açılan mekanizmalarla inadını kırarken alüminyum veya çelik fark etmeksizin düdüklü tencerelerin büyük çoğunluğu makinede yıkanabiliyor. Emniyet sistemli modeller olası unutkanlıklarınızda büyük korkular yaşamamanız için düdüklünün hem hava almamasını hem de uzun süre ateşte kaldığı durumlarda otomatik olarak buhar salınımı yaparak yiyeceklerin aşırı pişmesini önlüyor. Kimi zaman buharda sebze pişirme aparatı gibi pratik aksesuarlara sahip olan ve özelliklerine göre değişen düdüklü tencere fiyatları ile kullanıcıya sunulan düdüklü tencereler arasından dilediğinizi seçerek birbirinden lezzetli yemekleri şipşak yapmaya başlayabilirsiniz.

Düdüklü Tencere ile Lezzetli Bir Yemek İçin Beklemenize Gerek Kalmıyor

Düdüklü Tencere ile Lezzetli Bir Yemek İçin Beklemenize Gerek Kalmıyor

Kalın tabanı ve dış yüzeyiyle yiyeceklerinizin yüksek sıcaklıklarda buhar gücüyle pişmesini sağlayan düdüklü tencereler pratiklikleri ve sağlıklı pişirme yöntemleriyle artık hemen hemen her evde bulunuyor. Kimi zaman tek tek alınsa da hem geniş aile yemeklerinde hem de günlük kullanımda kullanıcıya sağladığı avantajlarla düdüklü tencere seti olarak topluca alınması tercih edilen bu ürünlerin tek avantajı lezzet ve sağlık olmuyor. Su buharının tencere içine hapsedilerek basıncı artırması ve artan basınçla suyun daha yüksek sıcaklıklarda kaynayarak yemeği daha hızlı pişirmesi yoluyla çalışan düdüklü tencereler veya halk arasında kullanılan adıyla düdüklüler en sert etlerden en zor pişen sebzelere kadar tüm zahmetli yiyecekleri çok kısa sürelerde pişirerek kullanıcılarını yemeğin hazırlanması için saatlerce bekleme derdinden kurtarıyor. Hem zamandan tasarruf ettiren hem de saatlerce ocak üstünde durmadığı için harcadığı az enerjiyle bütçenizi koruyan düdüklü tencereler sayesinde evde asla hazırlayamadığınız yiyecekleri beslenme düzeninizin birer parçası haline getirebilirsiniz. Zor piştiği için hep dışarıda yenen koçanda mısır, kemikli et gibi zor pişen yiyecekleri evinizin konforunda ve hijyeninde pişirmenizi sağlayan düdüklü zorlu yemeklerin yanı sıra çat kapı gelen misafirleriniz için yemek yapma sürecinizi normalden daha kısa sürede bitirebilmenizi sağlayarak mutfaktaki kurtarıcınız oluyor. Yeni modellerinde kolay açma ve kapatma mekanizmalarının yanında emniyet kilitleriyle de üstün kolaylık ve güvenlik sağlayan düdüklü tencerelerde yapılan yemeklerin tadına doyamayacaksınız. Yemeğin piştiğini size hem sesli olarak hem de görsel olarak haber veren süreli düdüklü tencere seçenekleri sayesinde yemeklerinizi aşırı pişirmeden ocaktan alabilirsiniz. İçindeki buharın tahliye deliğinden dışarı atılmasının ardından kolayca açılan düdüklü tencereler sağlıklı, lezzetli ve sıcacık yemekleri hızlıca hazırlamanızı sağlarken bu ürünleri incelemek ve ihtiyacınıza en uygun modeller hakkında ayrıntılı bilgi almak için sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Benzer Kategoriler

Marka

3 Er (4)
7numara (2)
Acar (1)
Akdeniz (2)
Aksu (6)
Allware (1)
ALPER (1)
Amboss (15)
AMT (1)
Aral (1)
Aryıldız (22)
Berghoff (10)
BERLİN (6)
Bernardo (3)
Best (1)
Beyza (1)
Bondy (1)
BONERA (20)
Cancan (3)
Cem (3)
Cooker (1)
Cosiness (4)
Cvs (1)
Diamond (1)
(414)
Doğrular (2)
Emsa (1)
Emsan (131)
Esse (3)
Evimsaray (7)
F.DICK (1)
Falez (15)
Fishtech (1)
Fissler (445)
FMS (1)
Gülsan (15)
GÜRALLAR (2)
Happychef (1)
Hascevher (27)
Hisar (22)
Illy (1)
İpek (1)
Jumbo (4)
Karaca (57)
Korkmaz (164)
KOSOVA (1)
Marianna (1)
Nehir (1)
Neoflam (1)
Netlon (8)
Papilla (1)
PAÇİ (1)
Primanova (2)
Profi (1)
Raberk (2)
Remetta (48)
Saflon (24)
SCHAFER (105)
Silit (13)
Sinbo (1)
Sofram (12)
TantiToni (2)
Taç (144)
Tefal (134)
Teom (1)
Termikel (1)
Thehomese (1)
ThermoAd (1)
UBI (2)
Ultraform (1)
ULUTAŞ (37)
Waterone (1)
WMF (56)
ZL (4)
Zwilling (11)
Önsoy (1)
Özkent (4)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Hacim

(151)
(102)
(79)
(72)
(61)
(56)
(48)
(44)
(42)
(37)
(16)
(9)
(8)
(3)
(1)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Renk

Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Ürün Formu

(424)
(6)
Başka bir kelime deneyin

Ürün Notu

(514)
ve üzeri (686)
ve üzeri (731)
ve üzeri (741)
ve üzeri (761)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL