Kategoriler

Kampanya ve İndirimler

Marka

Başka bir kelime deneyin

Renk

Başka bir kelime deneyin

Ürün Formu

Başka bir kelime deneyin

Kargo Seçenekleri

Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Yurt Dışından Gelsin

Fiyat Aralığı

TL
-
TL

Ürün Puanı

5 yıldız
4 yıldız ve üzeri
3 yıldız ve üzeri
2 yıldız ve üzeri
1 yıldız ve üzeri

Mağaza Puanı

0 10
Tüm mağazalar

Bıçak

için 2,038 sonuç bulundu.
Akıllı sıralama nasıl çalışır? Arama ile uygunluk, satış miktarı, satıcı ve ürün puanı, teslimat avantajları, popüler kategoriler, ürüne ait reklam gibi kriterler belirleyici olabilmektedir.

Konum Seç

Bıçak

Mutfak araç gereçleri arasında kullanımı en fazla olan, en gerekli araçlardan birisi bıçaklardır. Yemek yapılan, pişirilen her yerde kullanımının önemi artmaya başlamıştır. Bıçak kullanımı mutfakta en usta aşçıdan, en başlangıç seviyesine kadar kullanımı zorunlu bir alettir. Gerek evlerde gerek restoranlarda, kamp alanlarında, dalışta ve daha birçok alanda kullanım alanı geniştir. Bıçakların bu kadar kullanım alanı geniş iken doğru seçilmesi de çok önemlidir. Doğru bıçak kullanımı sayesinde kesmek ve doğramak daha kolay hale gelecektir. Ancak çoğu ev ve mutfak alanlarında doğru bıçak tercihi yapılamadığı, her alanda tek tip bıçaklar kullanıldığı görülür. Bu da sizin yemek yapma işinizi zorlaştırır ve zamanınızı kaybedersiniz. Bıçak kullanırken tek tip bir bıçak kullanmak yerine her alanda farklı türde bıçaklar tercih edilmelidir. Farklı alanlarda kullanılan bıçaklar sayesinde işiniz kolaylaşır ve yaptığınız yemeği daha kısa sürede tamamlarsınız. Bıçak türleri her geçen gün sayısı artmakla birlikte, kullanım alanına göre üretimi de farklılaşmaktadır. Bıçakların en önemli özelliği keskinliğidir. Keskin bir bıçak doğramayı, dilimlemeyi kolaylaştırır. Özellikle kesmekte zorlanılan malzemelerle yemek yapmayı kolay hale getirir. Yemek yapmayı daha pratik ve zevkli bulma konusunda yardımcı olur. Keskin bıçak kullanımı malzemenin çabuk ve istenilen şekilde doğranmasını sağlar. Kesme işlemleri kolaylaşır. Bıçaklara ait ağırlık konusu da kullanım alanınıza göre çok önemlidir. Ağırlık açısından ise hafif ve ağır türleri mevcuttur; hafif bıçaklar daha pratik ve uzun sürmeyecek kesme işlemlerinde kullanılır iken ağır bıçaklar ise etleri doğramanın, ağır malzemeleri kesmenin kolay yolunu sağlar.

Bu Bıçak Modelleri Hayatınızı Kolaylaştırmaya Yardımcı Olacak

Bu Bıçak Modelleri Hayatınızı Kolaylaştırmaya Yardımcı Olacak

Bıçaklarda bir diğer önemli nokta hijyendir. Temizlenmesi kolay olmayan, sıcak suyla temas ettiği zaman dayanıklı olmayan tercih edilmemelidir. Bıçağın çelik olması temizlik işini rahat bir şekilde tamamlamaya yardımcı olur. Kaymayan ve çelik, paslanmaz türde bir bıçak kullanım alanınızı genişletir. Bıçaklarda paslanma sorunu yaşamamak için paslanmaz olanları kullanmaya özen gösterilmelidir. Paslanmaz bir bıçak tercih etmek uzun vadede kullanımı kolaylaştırır. Neredeyse ömürlük denecek kadar uzun süre kullanıma açık olan paslanmaz ve çelik bıçaklar, bir kere alındıktan sonra uzun süre kullanılabilirler. Bıçak setlerinde belli dönemlerde kampanyalar yapılmakta ve ürünlerde indirime gidilmektedir. İndirim zamanlarını takip ederek daha uygun fiyatlı setleri bulmak mümkün olacaktır. Bıçak seti alan kişiler genellikle bu konuda önceden mutfak hazırlığını yapan ve buna göre tercihte bulunacak kişilerdir. Bıçak kullanım alanı en çok mutfak olan ve yemek yapmanın en önemli aracı haline gelmiş bir üründür. Öncelikle bıçağın kullanım alanı seçilmelidir. Av için mi, kamp için mi, yemek yapmak için mi ya da sizin herhangi başka bir alanda kullanımınız için mi bunu belirledikten sonra artık geriye doğru bıçağı seçmek kalacaktır. Sert bir malzemeyi kesme, doğrama işlemi için sapı da plastik olmamalı, daha ağır ve sert bir sapa sahip olmalıdır. Daha hafif malzemeler için seçilen bıçak sapı ise, plastik yapıda olmalıdır. Bıçak kullanımını iyi bilmek, ortaya çıkan yemeğin tadını ve görüntüsünü de değiştirecektir. Doğru kullanımı doğru bir tutuş ve doğru seçilmiş bir bıçak ile olur. Bıçağı elinize yerleştirdikten sonra, güvenli bir şekilde kesim yapabilmek için yavaş hareketlerle ve elinizi destekleyerek kesme işlemini yapmalısınız. Bıçak eğer malzemenize uygun ise bu işi daha çabuk ve kolay yapacaksınız. Bundan dolayı kullanım alanını seçmek ve ona göre almak gerekir. Örneğin bir restoran açacaksanız döner kesme işlemini gerçekleştirmek için gerekli olan döner bıçağı kesim sıklığından dolayı paslanmayan, daima keskin ve çelik bir yapıda olmalıdır. Bu sayede ısınmanın kötü etkilerinden etkilenmeyen bıçak, uzun süre kullanılsa bile dayanıklılığını sürdürür.

 Farklı Kullanım Alanlarına Uygun Bıçak Modelleri

Farklı Kullanım Alanlarına Uygun Bıçak Modelleri

Kullanım alanına göre seçilmiş bir bıçak yemek yaparken malzemeleri kesmek, doğramak için kolaylık sağlar. Bıçak kullanırken önemli bir diğer şey, bıçağın elden kaymaması ve tutuşun kolay olmasıdır. Güvenliğiniz açısından, mutfak kazalarını engellemek için de en önemli şey o bıçağın kalitesidir. Kalitesiz bir bıçak sizi yarı yolda bırakır. Mutfak kazalarına sebep olabilir. Bu tarz riskleri almamak için daima kullanım alanını doğru seçmeli ve o alanda kullandığınız türlerini iyi bilmelisiniz. Malzemenin istenilen şekilde kesilebilmesi için ön şart budur. Bıçak modelleri gün geçtikçe artmakta ve kendisini göstermeye devam etmektedir. Farklı kullanım alanlarına göre farklı markalar da bu alanda farklı çeşit ve türde üretim gerçekleştirmektedir. Tercihinizi yaparken seçkin ve bu alanda kalitesini ortaya koymuş markaları göz önünde bulundurmalısınız. Bu sayede uzun ömürlü bıçak kullanımı sağlamış olursunuz. Bıçak setleri artık mutfaklarda çabukluk sağlamak ve yer kaplamamak adına çok önemli bir yere sahip olmuştur. Bıçak kullanımının mutfaklarda önemi bu kadar önemli hale gelmiş durumda iken, tüm bu bıçakları satın almanın en az maliyetli yolu bir bıçak takımına sahip olmaktır. Set halinde satın alınan bir takımı kullanmak mutfak işlerinde kolaylık ve el çabukluğu sağlar. Birçok bıçağın bir arada bulunması hepsini ayrı ayrı satın almayı da gerektirmez. Bir arada elinizin altında bulunan bıçak çeşitleri sayesinde malzemenin farklı olmasının önemi yoktur, doğrudan kullanım sağlama imkânı bulursunuz. Ayrıca bu setin içerisinde günlük olarak kullandığınız ve her alanda gerekli bıçaklar yer alır. Bıçak seti daha uygun fiyatlı satıldığı için neredeyse her evde bulunan, her mutfakta gereksinim duyulan bir araç gereçtir. Ancak sadece mutfakta değil, bıçak takımı av ile ilgilenenler için de oldukça önemlidir. Öncelikle kullanım alanı belirlenip daha sonra bu takım incelenmelidir. Av için kullanılan ve pratik bir taşıma ile işinizi görmenizi sağlayan av bıçağı kamplarda sıklıkla kullanılır. Şef bıçakları, doğranması sert olan etleri kolaylıkla kesmeye ve pişirmeye yarar. Evlerde ve büyük lokantalarda da kullanımı oldukça yaygın olan şef bıçakları, kullanılırken kesmesi zor olan ve doğramak ile zaman kaybedeceğiniz her şeyi kolaylıkla kesmeye yarar. Ayrıca bu bıçak modeli uzun vadede kullanım imkânı verir ve tasarruf sağlar. Aşçı bıçağı adıyla da geçen bu bıçaklar zamanının çoğunu mutfakta geçiren, yemek pişirmeyi sevenler için büyük bir kolaylık sunar.

 Hobilerinizi Kolaylaştıran Bıçak Çeşitleri

Hobilerinizi Kolaylaştıran Bıçak Çeşitleri

Kamp bıçağı ailenizle, arkadaşlarınızla kamp kurduğunuz zaman en çok ihtiyaç duyacağınız alettir. Kamp bıçağı ve av bıçağı olarak geçen bu bıçak modeli çok fonksiyona sahiptir. Bu bıçakların tutuşunun kolaylığı ve kesim işlemini zorlaştırmaması önemlidir. Arkadaşınız veya aileniz ile birlikte kamp kurduktan sonra doğada av yapmayı seviyorsanız mutlaka bir av bıçağına da ihtiyaç duyacaksınız. Av bıçağı alırken dikkat etmeniz gereken en önemli nokta ise keskin ve dayanıklı olmasıdır. Çelik yapıda tercih edilen bir bıçak işinizi kolaylaştırmaya yardımcı olur. Bu sayede avcılık yaparken parçalama işlemini kısa bir sürede gerçekleştirirsiniz. Çakı bıçağı kabzası sayesinde keskin tarafı içine doğru kapatılabilen genellikle boyunun küçülebilmesi sayesinde bir avantaj yaratıp cepte taşınması kolay bir bıçak türüdür. Çakı bıçağı kişinin kendini savunmasını sağlamasında önemlidir. Genellikle yanınızda taşıyarak kullandığınız bu bıçaklar, taşıdığınız meyve ve sebzeleri kesmek için de idealdir. Ayrıca kampta veya dağlık alanlarda tercihen kullanımı yaygındır. Bu bıçakların diğer bir adı cep bıçağı olarak geçmektedir. Dalış bıçağı artık dalgıçların vazgeçilmezi haline gelmiş bir alettir. Bu aletin sağladığı kolaylıklar deniz içerisinde saymakla bitmez. Bir dalgıcın hayatını kolaylaştırdığı söylenebilir. Dalgıçların ağlarla baş etmesini ve ağları kolayca kesmesini sağlar. Asker bıçağı olarak geçen ve askere gidenlerin sıklıkla kullandığı bir modeldir. Bu model, saklama kılıfında saklanan ve keskinliği oldukça önemli olan bir bıçak türüdür. Çünkü askerlik görevi sırasında askerlerin kendi hayatlarını kurtarmak için kullanılacak bu bıçak kırılmayan ve çelikten bir yapıda olmalıdır. Sağlığa zararı olmamalı ve mutlaka kalitesine, üreticisine dikkat edilerek alınmalıdır. Et bıçağı et kesme işlemini sürekli olarak gerçekleştirenler için pratiklik sağlar. Birçok modeli bulunan et bıçağı et ile doğrudan temasta bir kerede kesimi gerçekleştirmeye yardımcı olur. Eti sıyırmak, dilimlemek et bıçağının sağladığı faydalardandır. Eğimsiz ve kesici yönü güçlü olan et bıçakları vuruşun sertliğinden etkilenmez, eğilmez ve et doğramayı pratik hale getirir. İnce işleriniz için kenarda durması gereken bir bıçak modelidir. Peynir bıçağı kullanımı son zamanlarda artmaya başlamış, özellikle restoranlarda bu bıçakların kullanımı zamandan tasarrufu sağlamıştır. Çünkü peynir bıçaklara yapışır, temizlenmesi vakit alır ve kesimde bozukluklara sebep olabilir. Bu peynir bıçakları, peynire şekil verir ve kahvaltı tabaklarının görüntüsünü güzelleştirir. Peynir bıçağı içinde boşluk bulunan modeli sayesinde dar ve orta kısmı uzun yapıda üretildiği için böyle bir problemi engellemeye yardımcı olacaktır. Ayrıca peynir doğrama makinelerinde de kullanım alanı bulur. Sayfamızda bulunan Nehir bıçak modellerine de göz atabilirsiniz!

 Yemek Yapma İsteğinizi Artıracak Bıçak Çeşitleri

Yemek Yapma İsteğinizi Artıracak Bıçak Çeşitleri

Bıçak modelleri nelerdir ve bu bıçakları kullanırken en çok neye dikkat edilmelidir sorusuna ilk olarak kullanım alanı yemek için olan bıçaklardan başlanılır! Yemek yapmayı bir tutkuya dönüştüren herkesin mutfağında doğru bıçakları seçmesi ve ona göre yemek yapması oldukça önemlidir. Ayrıca bu işlem sanıldığı kadar basit değildir, bıçak modelleri oldukça fazladır. Eğer tercihiniz mutfakta kullanılacak bir bıçak ise mutfak bıçağı sizi tatmin etmeye yardımcı olur! Mutfakta yemek pişirmek için en fazla kullanılan modellerden birisidir. Doğru bir bıçak seçimi sayesinde mutfak bıçakları size yeterli kullanım alanı ve kolaylığı sağlar. Soğan bıçağı olarak geçen ve adı üstünde mutfağınızda en sık yaptığınız işlemlerden olan soğan doğrama işini satır biçimindeki yapısı ile yapan bir alettir. Hem sadece soğan da değil, sebzeleri doğrama işlemini de gerçekleştirir, hem de onları bir arada toparlama işini görür. Tırtıklı bıçak mutfaklarda genellikle ekmekleri kesmeyi sağlar bunun nedeni ise tırtıklı yapısının dağılmayı engellemesi ve keskinliği ile işinizi kolaylaştırır olmasıdır. Sadece ekmek değil kesilirken dağılmaya uğrayacak malzemeleri de yumuşak biçimde kesmeyi, doğrama işlemi gerçekleştirmeyi sağlar. Ekmek bıçağı tercihi mutlaka tırtıklı bir ağız yapısı ve kesim kolaylığı sağlamalıdır. Ekmek yapısı gereği bıçakları körelttiği için ekmek bıçakları seçiminde tercihen ekmeği dağıtmayan ve doğrudan kesebilen keskin yapı seçilebilir. Ekmek bıçağı dişli yapıda tercih edildiğinde daha rahat kullanmanıza yardımcı olur. Yemek bıçağı denilen bıçaklar restoranlarda ve evlerde yemek masalarının vazgeçilmezidir. Sofranın düzeni ve şıklığını sağlar. Bu bıçaklar bir misafir ağırlarken evinizde sofranızın düzenine eşlik eder. Genellikle yemek yeme sırasında kullanıldığı için çok keskin olmayan, metal ve görüntüde şıklığın aranıldığı bıçaklardır. Restoranlarda da yemek yerken mutlaka ilgi çeken bu bıçakların oldukça farklı modelleri vardır. Kahvaltı bıçağı yemek bıçakları arasında sofra düzeni sağlanmasında önemli bir yeri olan, klasik kesme işlemlerinde kullanılan bir bıçak modelidir. Bir diğer bıçak türü şef bıçaklarıdır. Şef bıçağı kesim kalitesini arttırır. Kesilen malzemenin yemeklerde daha özenle kullanılmasını sağlar. Şef bıçak kullanımı son zamanlarda yaygınlaşmaya ve mutfaklarda yerini almaya başlamıştır. Şefler mutfaktaki uzmanlıklarını göstermek için mutlaka kendilerine en iyi işlevi gösterecek bıçakları tercih ederler.

 Her Bütçeye Uygun Bıçak Fiyatları

Her Bütçeye Uygun Bıçak Fiyatları

Meyve bıçağı evlerde en çok kullanılan ve birçok kolaylaştırıcı yanı olan bıçak çeşididir. Cüssesi diğerlerine göre daha küçük olması itibariyle çocukların da çok kullandığı ve yetişkinlerin bu bıçakları tercih ederken kaliteli olmasına özen göstermeleri gereken bir modeldir. Meyve bıçağı, meyve ve sebze soymak, doğramak için kullanılır. Bu bıçakların hafif olmasına dikkat edilmeli, bunun yanında sağlam da olması gerekmektedir. Balık bıçağı balık ayıklama işinde kullanılan en önemli araçtır. Herhangi bir bıçakla bu işlemi gerçekleştirmeniz çok zordur. Bu sizin balığı parçalama, zarar verme ve görüntüde hoş olmayan sonuçlarla karşılaşmanıza yol açabilir. Fileto bıçağı bu alanda tercihin çok olduğu bir bıçak modelidir. Fileto bıçağı ile hem balıkları hem de eti kolaylıkla doğrayabilirsiniz. Bu işlemler genelde sert bıçaklarla daha zor ve zaman alır, balık gibi kolay dağılan bir yapı için daha hafif olan fileto bıçağını tercih edebilirsiniz. Doğrama bıçağı isminden de anlaşılacağı üzere doğrama işlemlerinde kullanılır. Meyve, sebze ve diğer malzemeleri doğramak için sivri ve keskin yapısı ile kolaylık ve çabukluk sağlar. Soyma bıçağı isminden anlaşılacağı gibi meyve ve sebzeleri pratik bir soyma aletidir. Soyma bıçağı genellikle uç kısmının keskin olması sayesinde meyveleri, sebzeleri temizlemekte, kesmekte ve soymakta çok fonksiyonel olarak tercih edilir. Bıçak fiyatları her modelde farklılık gösterir. Meyve bıçağı ve mutfakta sık kullanılan basit işlev gören bıçakların fiyatı nispeten daha uygun iken, av bıçaklarının ve daha ağır işleri gören bıçakların fiyatı daha fazla olabilir. Ancak bu işlevler gerçekleştirilir iken, bıçak tercihinizi doğru ve kaliteli olandan yana kullanmak sizin yemek yapma işinizi zevkli hale getirir. Ayrıca dalış, av ve askerlik gibi alanlarda kullanılacak bıçaklar mutlaka özenle seçilmelidir. Mutlaka her işinize uygun ayrı bir bıçak tercih etmelisiniz. Bu sayede yaptığınız işi en iyi ve en kısa sürede tamamlayabilirsiniz. Farklı türleri ile bu bıçak modelleri, işinizi kolaylaştırıcı, yemeğinizi lezzetli bir hale getirebilir. Bu bıçaklar alanlarına göre kullanıldığı zaman yüksek fayda sağlayabilirler. Hangi bıçak ile neyi keseceğinizi iyi bildiğiniz takdirde, geriye doğru marka tercihini yapmak kalır. Yemek yapmayı ve bu alanda iyi olmayı istiyorsanız mutlaka tercihiniz kaliteli olanlardan yana seçim yapmalısınız! Hobilerinizi göz önünde bulundurun, eğer yapmak istediğiniz şey bir dalgıçlık veya kamp ise ya da avcılık ise mutlaka ona uygun olan ürünü tercih etmelisiniz. Ayrıca yemek yapmayı seven ve her yemeğine özen gösteren biriyseniz, bu modeller ilginizi çekebilir. Farklı seçenekler, farklı model ve markalar arasından eğer kullanım alanınıza uygun ürünü bulduğunuzu düşünüyor iseniz, hemen sepetinize ekleyin. Avantajlı fiyatlardan yararlanın. Rooc bıçak sayfamızda birden fazla bıçak modeline ait ürünler mevcuttur. Bu ürünlerden kendinize ve iş alanınıza uygun olan, hobinize hitap eden hangisi ise anında sepete ekleyip satın alabilirsiniz.