Kategoriler

Kampanya ve İndirimler

Fiyat Aralığı

TL
-
TL

Marka

Mağaza Puanı

0 10
Tüm mağazalar

Mağaza

Başka bir kelime deneyin

Materyal

Cam
Başka bir kelime deneyin

Renk

Başka bir kelime deneyin

Parça Sayısı

Başka bir kelime deneyin

Hacim

Başka bir kelime deneyin

Kargo Seçenekleri

Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Yurt Dışından Gelsin

Ürün Puanı

5 yıldız
4 yıldız ve üzeri
3 yıldız ve üzeri
2 yıldız ve üzeri
1 yıldız ve üzeri

Limon Sıkacağı

için 321 sonuç bulundu.
Akıllı sıralama nasıl çalışır? Arama ile uygunluk, satış miktarı, satıcı ve ürün puanı, teslimat avantajları, popüler kategoriler, ürüne ait reklam gibi kriterler belirleyici olabilmektedir.

Konum Seç

Limon Sıkacağı

Limon sıkacağı mutfaklarda limon, mandalina, portakal, greyfurt veya lime gibi meyvelerin suyunu çıkarmak için kullanılan aletlere verilen isimdir. Meyvenin posasını kolay bir şekilde ayırmaya uygun dizaynı sayesinde pratik bir kullanımı vardır. Aside dayanıklı herhangi katı bir materyalden üretilebiliyor olmalarına rağmen genellikle cam, plastik, alüminyum veya seramikten yapılırlar. Zevk ve ihtiyacınıza göre değişik materyal renk ve tasarımlarla manuel veya elektrikli seçenekleriyle satışta olsalar da temelde hepsinin çalışma prensibi aynıdır. Yarıya kesilmiş limon sıkacağın üstünde olan dışa doğru oyuk kısma bastırılarak çevrilir ve limonun suyu kapaktaki deliklerden kaba akar. Delikli kapak limonun çekirdeklerinin kabın içine dökülmesini engeller. İşlem yapıldıktan sonra kapak kaptan çıkartılarak kolayca temizlenebilir. Bazı modellerde kase kısmı olmadığı için sıkılan limon suyu kullanıcının isteğine göre farklı bir kaba aktarılır veya direk olarak salatanın veya yemeğin üstüne dökülür. Yine aynı şekilde limon sıkacağı limon çekirdeğinin suyla karışmasını engelleyecek şekilde dizayn edilmiştir. Vidalı limon sıkacağı ve ahşap limon sıkacağı gibi bazı modeller ise limonu kesmenize gerek kalmadan suyunu çıkarmanıza olanak sağlar. Bu modeller limon veya portakal gibi suyu çıkarılmak istenen ürünün kabuğunu delmeye yetecek sivrilikte bir uçla üretilirler. Sivri uçlarını bastırarak kabukta açılan delikten su istenilen bir kaba akıtılır. Bu modellerin en büyük avantajı boyutlarıdır. Üstelik küçük olmalarına rağmen büyük hacimli turunçgillerin de suyunu çıkartabilirler. Modeller arasında kullanım açısından bazı farklar olabilir. Manuel modellerin kullanımı fiziksel güce dayanırken elektrikli limon sıkacakları fiziksel güce ihtiyaç duymazlar. Hangi modelin uygun olduğu kullanıcının istek ve ihtiyaçlarına göre değişir. Limon sıkacağı fiyatları kullanılan malzemeye, tasarıma, sıkacağın çeşidine göre farklılık gösterir.

Limon Sıkacağı Alınırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Limon Sıkacağı Alınırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Her ne kadar temelde aynı işlem yapıyor da olsalar bazı ayrıntılar ile birbirlerinden ayrılırlar ve ihtiyaç ve isteklere göre tercih sebebi olabilirler. Limon sıkacağı alırken göz önünde bulundurulan ilk faktör ürünün fiyatıdır. Her satın almada olduğu gibi ürünün materyal ve fiyat ilişkisi ve kullanım ömrü dikkate alınmalıdır. Bazı limon sıkacakları sadece limon sıkmak için dizayn edilmiştir ancak istenildiği takdirde daha büyük turunçgilleri sıkmaya olanak sağlayan ayarlanabilir modeller de vardır. Fiyatları modeller arasında değişiklik gösteren limon sıkacaklarını alırken kullanıcı ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak bir tercih yapabilir. Bir diğer dikkat edilmesi gereken kısım ise tasarımı. Her ne kadar aynı işlemi yapıyor olsalar da limon sıkacakları renk, boyut, şekil ve materyal bakımından farklılık gösterebilirler. İhtiyaca göre çift kaseli, silikon tutacaklı veya kapaklı limon sıkacakları bu farklı tasarımlara örnek olarak verilebilir. Bazı limon sıkacaklarında ise tasarımları sayesinde elleriniz limona değmeden sıkma işlemini gerçekleştirme imkanı sağlar böylece eller limon suyuyla temas etmediği için kirlenmez. Bu modeller özellikle limon sıkarken ellerini kirletmekten hoşlanmayan insanlar için büyük kolaylık sağlar. Limon sıkacaklarının kullanım kolaylığı da alıcıların dikkat etmesi gereken bir diğer özelliktir. Yumuşak menteşelere sahip, kullanımı kolay ve güçlü basınçlara dayanabilen bir limon sıkıcısını tercih etmek özellikle uzun vadede kullanıcıya avantaj sağlar. Limon sıkacağının yapıldığı materyal de göz önünde bulundurulması gereken faktörlerden birisi. Cam limon sıkacağı, tahta limon sıkacağı veya seramik limon sıkacağı gibi birçok farklı materyalden yapılmış ürün bulmak mümkün. Ürünün dayanıklılığını ve uzun ömürlülüğünü sağlamak için meyvenin asitliğine dayanabilen ve pas oluşturarak aşınmayan malzemeleri tercih edilmelidir. Bazı mutfak ürünleri sadece yetişkinlerin kullanımı için tasarlanmıştır çünkü kullanımları çocuk için tehlikelidir veya çocukların bu aletleri kullanabilecek yeterli fiziksel kuvvetleri yoktur. Ancak doğru malzemeden yapılan limon sıkacağı seçildiği takdirde çocukların da rahatlıkla kullanabileceği bir mutfak aletidir. Sayfamızdan küçük mutfak gereçleri ve çeşitlerini inceleyebilirsiniz.

Limon Sıkacağı Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Limon Sıkacağı Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Limonu ikiye bölerek başlanır ve ardından kabın içinde sıkmak için dışa doğru çıkıntılı olan bölgeye yerleştirin. Daha sonra bastırarak çevrilir. Limon sıkacağını portakal, mandalina gibi farklı meyveleri sıkmak için de kullanmak mümkün ancak bunun için sıkacağın büyüklüğü göz önünde bulundurulmalı. Limon suyunu muz gibi diğer meyvelerin, özellikle de pişirmeyi düşündüğünüz meyvelerin üzerine serptiğinizde kahverengileşmesini önleyecektir. En iyi sonuç için sıkma işlemi oda sıcaklığında yapılmalı. Limon sıkacaklarını kullanım kılavuzuna ihtiyaç duymadan kolaylıkla kullanabilirsiniz. Tasarımı sayesinde limon suyunun içine çekirdek kaçmasını engeller. Bulaşık makinasında temizlenmesi kolaydır. Birçoğu uzun ömürlüdür ve paslanmaz malzemelerden üretilmiştir. Limondan ne kadar su çıkacağı limonun cinsine ve seçtiğiniz limonun kalitesine bağlıdır. Yumuşak limonlardan daha fazla su çıkar ancak limonun bozmamış olmasına dikkat edilmelidir. Limon sıkmak için en ideal sıcaklık oda sıcaklığıdır. Normal günlerde oda sıcaklığında saklanan limon kullanılabilir ya da sıkma işlemi yapılmadan önce mikrodalgada 10-20 saniye kadar ısıtılıp daha sonra suyu çıkarılabilir. Yine limonu sıkma işleminden önce tezgahın üzerinde biraz yuvarlamak suyunu daha rahat çıkarmaya yardımcı olacaktır. Limonu bu şekilde yuvarlamak içini gevşeterek meyveyi sıkıma hazırlar. Limonun nasıl kesildiği de içinden çıkan limon suyu miktarını etkiler. Limonu uzunlamasına kesmek daha kolay bir şekilde daha fazla su çıkarmanıza yardımcı olacaktır. Limonun sıkacağa kesilmiş tarafı aşağı bakacak şekilde yerleştirilmesi önemlidir aksi takdirde limon suyu fışkırır. Uygun fiyatlı mutfak tartıları da sayfamızda yerini almaktadır.

 Manuel Limon Sıkacakları ve Elektrikli Limon Sıkacakları

Manuel Limon Sıkacakları ve Elektrikli Limon Sıkacakları

Elle kullanılan limon sıkacakları manuel limon sıkacağı kategorisine girer. Kullanmak için elektriğe ihtiyaç duyulmaz. Limon sıkma işlemi tamamen fiziksel güce dayandığı için çok sayıda limon sıkımı yapılması gereken kafe, restoran gibi yerlerde kullanılması avantajlı değildir. Bu tip limon sıkacaklarının avantajlarından birisi kullanım kolaylığıyla zaman kazandırması ve manuel tip bir sıkıcı olduğundan elektrik kesintisi gibi olumsuz durumlardan etkilenmemesi. Genelde alüminyum metal, plastik veya toksik olmayan kurşun kaplamadan yapılır ancak cam, tahta veya seramik gibi farklı formlarda da bulmak mümkün. Manuel limon sıkacakları farklı materyallerin yanı sıra farklı formlarda da yapılabilmektedir. Bunlardan birisi limonu sıkarken ellerini kirletmek isteyenler için iyi bir alternatif olan ceviz kıracağı formundaki limon sıkacaklarıdır. Bu tip limon sıkacakları kullanılırken limon kesildikten sonra hazneye yerleştirilir ve ellerle tutacaklardan tutup tutacaklar birbirlerine doğru itilir. Limon tersyüz olana kadar sıkmaya devam edilir. Bu tip limon sıkacaklarının en büyük avantajı ellerin temiz kalmasıdır. Ancak limon sıkacağı kabıyla gelmediği için harici kaba ihtiyaç duyulur. Limonun suyunu tamamen çıkartmanızı sağlar ve çekirdeklerin suyla karışmasını engeller. Taşınması kolay, dayanıklı ve pratik olması gibi bir çok avantajları vardır. Yıkaması kolay olduğu gibi elleri kirletmediği için de limon suyunun ciltte bıraktığı hissiyattan hoşlanmayan kullanıcılar için ideal ürünleridir. Vidalı limon sıkacakları da aynı şekilde ellerini kirletmekten hoşlanmayan kullanıcılar için bir diğer ideal tip limon sıkacağıdır. Elektrikli limon sıkacakları ise fiziksel kuvvete ihtiyaç duymadıkları için çok fazla sayıda limon sıkma yapılması gerek toplu beslenme yapılan yerlerin kullanımı için uygundur. Boyutu manuel limon sıkacaklarından büyük olduğu için çoğunlukla narenciye de sıkmak isteyen kullanıcılar için iyi bir seçenektir. Ancak küçük mutfaklarda boyutu sıkıntı yaratabilir. Kullanımı ve temizlemesi oldukça kolaydır ve elektrikle çalıştığı için insanı yormaz. İsteğe göre farklı renk ve tasarımlarda bulmak mümkündür.

Plastik, Ahşap ve Metal Limon Sıkacakları

Plastik, Ahşap ve Metal Limon Sıkacakları

Limon, portakal veya diğer sitrik yiyecekleri sıkmanız gerekiyorsa, metal limon sıkacağı yerinde bir seçim olacaktır. Diğer tip limon sıkacakları gibi kullanımı oldukça kolaydır ve fazla kuvvet gerektirmezler. Temizlemek oldukça kolay olduğu gibi fazla yer kaplamadıklarından mutfakta muhafaza edilmeleri de oldukça kolaydır. Metal ağır bir materyal olmasına rağmen genellikle metal limon sıkacakların kullanımı oldukça pratik ve kolay olur ve limonun suyunu çıkartmak konusunda oldukça başarılıdırlar. Yine doğru seçimde paslanmaz metalle yapılan metal limon sıkacakları oldukça dayanıklı birer seçim olacaklardır. Paslanmaz çelik limon sıkacakları ve döküm limon sıkacakları da metal limon sıkacaklarına bir örnektir. Üstelik döküm limon sıkacakları renkli tasarımlarıyla mutfağında renk seven kullanıcıların gözlerine de hitap eder. Genellikle klasik tip limon sıkacağı metalden üretilse de pratik limon sıkacakları da metalden üretilebilir. Pratik limon sıkacaklarında limon sıkılırken el ile temas etmez bu yüzden limon suyunun ellerde sebep olduğu yapışkan histen hoşlanmayan kullanıcılar için iyi bir tercihtir. Pratik limon sıkacakları daha büyük hacimdeki portakal greyfurt gibi meyveleri sıkmaya uygun değildir çünkü limonun yerleştirildiği yerin üstüne gelen kapağın hacmi portakal gibi büyük bir meyveyi kaplayabilecek büyüklükte olmaz. Bu sebeple metal limon sıkacağı alıp başka meyvelerin de suyunu çıkarmak isteyen kullanıcılar klasik metal limon sıkacaklarını tercih edebilirler. Ayrıca bazı modellerde tutacak kısmı plastikten yapılmış olabilir. Plastik metalden daha yumuşak bir madde olduğundan bazı kullanıcılar için daha rahat bir tercih olabilir. Ancak metal daha dayanıklı olduğundan tamamı metalden üretilmiş olan limon sıkacaklarının ömrü daha uzun olur.Plastik Limon sıkacakları hemen her modelde üretilebilirler. Genellikte bulaşık makinasında yıkamaya uyumlu plastikler kullanıldığı için temizlenmesi oldukça kolay olur. Manuel formda olanları fiziksel güç istese de plastik sert bir malzeme olmadığı için eli acıtmaz. Seçilen modele göre elleri limon suyuna bulaştırmadan sıkım yapmak istenildiği takdirde mümkün olur. Otomatik limon sıkacağı olarak da bilinen elektrikli limon sıkacakları kaliteli plastikten üretilebilir. Elektrikli limon sıkacakları genellikle portakal, mandalina, greyfurt gibi meyvelerin suyunu çıkarmak için de kullanılabilir. İşlem sırasında fiziksel güç gerektirmediği için kullanımı oldukça kolaydır ve meyvenin suyunu tamamen çıkartır. Temizliği oldukça kolay olduğu gibi limon sıkarken elleri de kirletmez. Çalıştırmak için elektrik gerektiğinden olası bir elektrik kesintisinde kullanılamaz. Boyutları manuel limon sıkacaklarına göre daha büyük olur. Bu turunçgiller gibi daha büyük meyveleri de sıkabilecekleri bir alet almak isteyenler için avantajlı bir durum olsa da küçük limon sıkacağı arayanlar için uygun değildir. Vidalı limon sıkacakları da plastik malzemeden yapılır. Sıkacağın tırtıklı ucu el ile limonun içine doğru iterek yerleştirilir ve diğer uçtan limon suyu bir kaba aktarılır. Vidalı limon sıkacağının limonun dışında kalan ucunda bulunan kapak sayesinde limon daha sonra ihtiyaç olduğunda kullanılmak üzere buzdolabında muhafaza edilebilir. Hem temizlemesi kolaydır, hem de ufak boyutundan dolayı rahatlıkla her yerde muhafaza edilebilir. Bu özelliklerinden dolayı vidalı limon sıkacağına pratik limon sıkacağı da denir. Klasik hazneli limon sıkacakları da genellikle dayanıklı plastikten üretilirler. Limon suyu direk olarak sıkacağın kendi haznesinde biriktiği için ekstra kap kullanılmasına gerek kalmaz. Kapaklı limon sıkacakları da klasik hazneli limon sıkacağı formundadır. Aralarındaki tek fark kapaklı limon sıkacağında limonun sıkıldığı kısmın kapakla kapanabilir olmasıdır. Bu sayede limon sıkacağı kullanılmadığı zamanlarda kir toz gibi dış etkenlerden korunur. Plastik limon sıkacaklarının diğer materyalden yapılan limon sıkacaklarına göre en büyük avantajı üretimlerinin çeşitli renklerde yapılabiliyor olmasıdır. Bu mutfak ürünlerinde pratikliğe olduğu gibi tasarıma da önem veren kullanıcılar için önemli bir artıdır.

Cam ve Ahşap Limon Sıkacağı

Cam ve Ahşap Limon Sıkacağı

Cam limon sıkacağı limonun suyunu çıkarmak için dışa doğru oyuk kısmın bulunduğu delikli tabak ve akan suyun birikmesi için bulunan kâse şeklinde hazne olmak üzere iki parçadan oluşur. İkiye kesilen limon dışa doğru çıkık tırtıklı yapının üzerine sulu kısmı aşağı gelecek şekilde yerleştirilir ve iterek döndürülmeye başlanır. Limondan akan su aradaki deliklerden aşağı akarak kâsede birikir. Delikler çekirdeklerin geçebileceği kadar büyük olmadığı için limon suyunun içine çekirdeklerin karışmasını engeller. Böylece hazırlanan limon suyu herhangi başka bir ayıklama işlemine gerek kalmadan kullanılabilir. Cam kırılgan bir materyal olduğu için kullanırken de saklanırken de dikkat edilmelidir. Asit cama zarar vermediği için kırılmadığı sürece uzun yıllar kullanılmasında bir sakınca yoktur. Cam limon sıkacağının temizliği kolay olsa da sıkarken eller direk limonla temas ettiği için limon suyu cilde bulaşır. Bu hissiyattan hoşlanmayan kullanıcılar için uygun bir tercih değildir. Cam yapı olarak estetik durduğu için cam limon sıkacakları tasarım olarak zarif dururlar. Bu yüzden sadece pratik bir mutfak gereci olmakla kalmaz aynı zamanda şık görüntüleriyle de mutfağı tamamlarlar. Kırılgan yapıda oldukları için çocukların kullanımına uygun değildir. Kullanılan camın kalitesine göre bulaşık makinasında yıkanabilir. Bazı modellerde kâseler daha kolay bir kullanım sunmak için kulplu dizayn edilmiştir. Cam limon sıkacaklarının en önemli avantajlarından birisi ise sürdürülebilir bir materyalden yapıldığı için çevre dostu olmasıdır. Ayrıca cam limondaki vitaminlere zarar vermediği için de bazı kullanıcılar için öncelikli tercih sebebidir. Ahşap limon sıkacakları son derece basit yapısı ve kullanımı olan bir limon sıkacak türüdür. Ahşabın oyularak bir tarafının sivrileştirilmesiyle yapılır. Burada yapılan işlem limon sıkmaktan çok oymaktır. Kullanımı vidalı limon sıkacağına benzer ancak ahşap limon sıkacağının herhangi bir ucunda kapak olmaz. Sıkacağın sivri ucu narenciyenin kabuklu kısmını delerek içerideki suyun akmasını sağlar. İşlem manuel olarak yapıldığından kullanımı fiziksel güce dayalıdır. Bazı elektrikli modellerde de ahşap tercih edilebilmektedir ancak bu kullanım pek yaygın değildir. Hemen her meyvenin suyunu çıkarmak için kullanılabilir. Ahşap yapısıyla hem göze hitap eder hem de kullanımı oldukça kolaydır. Mutfak ürünlerinde doğal malzemeyi tercih eden kullanıcılar için oldukça uygun bir tercihtir. Ufak olduğu için yer kaplamaz ve kullanıldıktan sonra mutfağın herhangi bir köşesinde rahatlıkla muhafaza edilebilir. Ancak her ahşap üründe olduğu gibi ahşabın saklama kurallarına uygun koşullarda muhafaza edilmesi ürünün daha uzun ömürlü kullanılmasını sağlayacaktır. Ahşap kaliteli ve sağlam bir malzeme olduğundan uzun yıllar sıkıntı yaşamadan kullanmak mümkün olacaktır. Temizliği oldukça kolay olsa da, kullanırken eller için ekstra bir koruma sağlamaz. Ayrıca limon çekirdeğini filtrelemek için bir düzeneği yoktur bu nedenle kullanırken çekirdeklerin limon suyuna karışması engellenmek isteniyorsa ekstradan bir süzgeç veya benzeri bir filtre yardımıyla limon çekirdekleri ayrıştırılmalıdır. Ahşap limon sıkacağının limon kabuğunu delmek için kullanılan kısmı son derece sivri olduğundan çocukların bir yetişkin gözetimi olmadan kullanmaları tehlikeli olabilir. Yine aynı sebepten kullanılmadığı zamanlarda çocukların erişemeyeceği yerlerde saklamak daha güvenli olacaktır.