Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Konum Seç

Elek

için 317 sonuç bulundu.

Elek

Oldukça fonksiyonel küçük mutfak gereçlerinden biri olan elek; un, pudra şekeri ya da iri taneli şeylerin incesini kabasından ayırmak ya da içinde bulunan yabancı maddeyi ayıklamak için kullanılan bir üründür. Genellikle bir kasnak ve tek etrafa geçirilmiş gözenekli tel, kıl gibi gereçler kullanılarak yapılan eleklerin daha pek çok farklı modeli bulunmaktadır.

Un Eleği Çeşitleri

Un Eleği Çeşitleri

Genellikle un elemek için kullanılan elekler, un eleği olarak bilinmektedir. Kategorimizde de bulabileceğiniz un eleği çeşitlerinden bazıları; ahşap un eleği, metal un eleği, paslanmaz çelik un eleği, ölçekli un eleği, plastik un eleği gibi modellerdir. Hepsi birbirinden fonksiyonel olan bu un elekleri arasından dilediğiniz kolayca sipariş edebilirsiniz. İçinde un bulunan lezzetleri hazırlarken unu eleyerek ilave ederseniz; unun kabasından ayrılmasını sağlar ve topaklanmasını önleyebilirsiniz. Özellikle köy unlarını elerken ihtiyaç duyacağınız un elekleri aynı zamanda süzgeç işlevi de görmektedir. Mercimek, pirinç, bulgur gibi bakliyatları yıkarken de elekleri kullanabilirsiniz.

Diğer Elek Modelleri Nelerdir?

Diğer Elek Modelleri Nelerdir?

Elek modelleri, yalnızca un eleği ile sınırlı değildir. Özellikle son zamanlarda sunuma ve estetiğe verilen önemin artmasıyla genelde kafetaryalarda kullanılan süsleme elekleri de hayli talep görür hale gelmiştir. Bunun yanı sıra pudra şekeri eleği de yine kek, kurabiye gibi lezzetleri hazırlarken kullanılmaktadır. Aynı zaman kek ya da kurabiyeler piştikten sonra süslemek için de yine pudra şekeri eleklerini kullanabilirsiniz. Özellikle hamur işi pişirmeyi seven kadınların mutlaka edinmesi gereken süsleme aparatı setleri ve pudra şekeri elekleri şık sunumların olmazsa olmazlarındandır. Süsleme setleriyle yalnızca kek, kurabiye gibi tatlılarınızı değil kahve, sahlep gibi içeceklerinizi de süsleyebilirsiniz. Hem kendinizi şımartmak hem de misafirlerinize şık sunumlar hazırlamak istiyorsanız tüm bu elek çeşitleri tam size göre!

Elek Fiyatları & Markaları

Elek Fiyatları & Markaları

Elek fiyatları, birçok küçük mutfak gereci gibi uygun bir fiyat skalasında sizlere sunulmaktadır. Elek fiyatları genel olarak; ürünün materyaline, markasına, tasarımına ve modeline göre farklılık göstermektedir. Eğer uygun fiyatlı bir elek satın almak istiyorsanız plastik elek modellerimizi inceleyebilirsiniz. Paslanmaz çelikten üretilen elek modelleri için ise bütçenizi biraz daha esnetmeniz gerekebilir. Paslanmaz çelik eleklerde oksitlenme sorunu olmadığından uzun süre boyunca kullanılabilir modellerdendir. Kategorimizde yer alan bazı elek markaları; Acar, Bambum, Gönül Porselen, Lux Plastic, Hemaks, Alf gibi markalardır. Tüm bu markaların ve çok daha fazlasının eleklerini kategorimizden inceleyebilirsiniz. Bütçenize ve ihtiyacınıza uygun bir elek modelini güvenle sipariş edebilirsiniz. Bunun yanı sıra; mutfakta işinizi kolaylaştıracak diğer küçük mutfak gereçlerini görmek isterseniz buraya tıklayabilirsiniz.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Yurt Dışından Gelsin YENİ

Marka

3 Er (8)
Acar (9)
Acura (3)
Alaca (1)
Alf (1)
Alfi (1)
Bastonlu (6)
Boğaziçi (14)
Cvs (1)
(229)
FREECOOK (2)
Globy (1)
Gondol (1)
GÖNÜL (1)
Komo (1)
Neva (1)
Obje (1)
OKYANUS (1)
PENGUEN (18)
Star (1)
SUNCOOK (1)
Tefal (1)
Titiz (1)
ZL (3)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Renk

Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Ürün Formu

(26)
(2)
Başka bir kelime deneyin

Hacim

(9)
(3)
(1)
(1)
(1)
Başka bir kelime deneyin

Ürün Notu

(35)
ve üzeri (51)
ve üzeri (54)
ve üzeri (57)
ve üzeri (60)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL