TESLİMAT ADRESİNİZ

Farklı Konum Seç

bölgesine özel avantajları keşfedin

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Avantajlı Ürünleri Gör

Artık konumunuzu seçerek size özel avantajlardan yararlanabilirsiniz

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Konum seç
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Mutfak Sandalyesi

için 4.868 sonuç bulundu.
Materyal seçiniz

Mutfak Sandalyesi

Mutfakta yemek yemek, özellikle çekirdek ailelerin sıcak bir masa etrafında toplanması ve sabahları, akşamları ve bazı günler öğlen saatlerinde yemek yemeleri daha keyifli bir hal alıyor. Bu sürecin keyifli olmasını etkileyen belirli faktörler bulunuyor. Öncelik mutfak mobilyalarının oluyor. Kaliteli ve konforlu olmalarıyla ön plana çıkan mutfak sandalyesi ve masası ile aileler yemeklerini daha keyifli bir şekilde yiyorlar. Mutfak için mobilya araştırmasına başlandığında, piyasada birden fazla marka ve model ile karşı karşıya kalınıyor. Çok renkli mutfak sandalyesi ahşap tasarımlı olanlar, hafif olmaları ve uygun fiyatları ile dikkat çekiyorlar. Ayrıca plastik modellerin de ergonomik ve kolay taşınabilir olmalarının yanı sıra mutfağa modern bir görünüm katan bar tipi olanların ve son dönemde tercih edilirliği yüksek olan tel ürün çeşitliliği içerisinde yerlerini alıyorlar. Mutfaklarda hali hazırda bir masa varsa ve dekorasyona uyum gösterecek, mutfağın mevcut tarzına yakışacak seçimde bulunabiliyor. Bunun yanı sıra yeni bir masa ile sandalye seti de satın alınabiliyor. Alternatif olarak yenilikçi bir tavır sergilemek isteyenler için de mutfak sandalyesi kumaş kılıflar ile kaplanarak farklı bir dekoratif dokunuş gerçekleştirilebiliyor. Seçim yapılırken mutfağın ihtiyacı olan modeli bulmak, ürün çeşitliliğinin fazla olması ile kolaylıkla bulunabiliyor. Mutfak sandalyesi fiyatları ürünün üretildiği materyale bağlı olarak geniş bir skalada değerlendirilebiliyor. Demir ya da plastikten üretilen sandalyeler, genelde uygun fiyat aralıklarına sahip olurken, hakiki ahşaptan yapılma olanlar, standardın biraz üzerinde bütçelere hitap ediyor. Set olarak satılan sandalyeler, bu şekilde satın alındığı zaman daha uyguna denk gelebiliyor. Model, fiyat ve performans açısından bakıldığı zaman oldukça kaliteli bir kullanım fırsatı sunan ürünler, bütçeye ve dekorasyon zevkine uyumlu olarak seçiliyor. Mutfaktaki temel ihtiyaçlardan biri olan ürünler, diğer mobilyalar ile uyum içerisinde kullanılarak daha etkili bir dekorasyonun altına imza atıyorlar.

Mutfak Sandalyesi Almanın Püf Noktaları

Mutfak Sandalyesi Almanın Püf Noktaları

Mutfak sandalyesi modelleri içerisinde bir seçim yapılırken, en az konfor kadar mutfağın genel dekoruna uyum sağlayacak ürünlere öncelik verilmesi gerekiyor. Eğer kahverengi tonlarının ağırlıkta olduğu bir mutfak için seçim yapılacaksa ahşap olan alternatiflere öncelik verilebiliyor. Modern bir dizayna sahip mutfaklar için de metal ve krom gibi fonksiyonel açıdan öne çıkan tarzda seçimler yapılabiliyor. Mutfak sandalyesi metal özellikli olan işlevsel olmasıyla da her mutfağın dekorunu farklılaştırıyor. Ürün seçimi aynı zamanda mekan büyüklüğü de baz alınarak yapılması gerekiyor. Büyük ve geniş mutfaklara daha büyük tasarımlı ve desenli modeller tercih edilirken, küçük olanlara da ortamı daha geniş göstermesi adına sade tasarımlı ve açık renkli modellere yer verilmesi uygun oluyor. Tel mutfak sandalyesi modelleri, bulundukları ortama daha modern bir katkıda bulunurken, işlemeli olanlar vintage ve klasik tarzda bir görünüm elde edilmesini sağlıyor. Mutfak sandalyesi renkleri çeşitlilikleri ile ortamlara dinamik bir hava katıyorlar. Cam modeller estetik şeffaf yapıları ile dikkat çekmektedir. Metalik olanlar da mutfakların modern görünümlerine yönelik hamlede bulunuyorlar. Mutfak sandalyesi olarak tercih edilen tabureler de fonksiyonel mutfaklar için uygunluk gösteriyor. Mutfak sandalyesi deri baskılı modeller de alana canlılık katmalarıyla etkili seçeneklerden biri oluyor. Masa sandalyesi seçim aşamasında tasarım, ebat ve konfor öncelikli olmak üzere birçok faktöre dikkat etmek gerekiyor. Oturulduğu ve yemek yenildiği zaman eşyaların rahat ve konforlu olmasına özen gösteriliyor. Bu faktörlere ek olarak ergonomik olan ürünler, dekorasyon açısından da etkili olması için mutfak fayanslarından, ankstre setlerine ve mutfak tezgâhlarına uyumlu olacak şekilde tasarlanıyorlar. Çoğu modern mutfağın geniş alanı olmadığı için dikkat edilmesi gerek bir diğer önemli nokta da modellerin ebatları oluyor. Portatif ve kompakt yapıdaki sandalye setleri hem fonksiyonel açıdan hem de estetik olmalarıyla tüketicilerin beğenisini kazanıyor. Sayfamızdan Allmode mutfak sandalyesi modellerine bakabilirsiniz.

Ev Dekorasyonuna Özgün Tasarımlı Mutfak Sandalyeleri

Ev Dekorasyonuna Özgün Tasarımlı Mutfak Sandalyeleri

Mutfak dekorasyonunun önemli parçalarından biri olan sandalyeler hem evlere hem de ofislere konforu taşıyorlar. Her tarza ve mevcut dekorasyona hitap eden mutfak sandalyesi çeşitleri fonksiyonellikleriyle de ön planda oluyorlar. Kullanıldıkları alana göre doğru seçim yapıldığında alınan verimin artması ve modern bir tarz oluşturulması, zarafeti ve şıklığı evlere taşıması mümkün oluyor. Zevke ve ihtiyaca uygun seçim için de ürün yelpazesine göz atmak gerekiyor. Geçmişten ilham alarak modern bir forma sokulan mutfak sandalyesi beyaz rengiyle mutfaklara daha ferah bir hava katıyor. Özellikle küçük alanların vazgeçilmez parçası olan beyaz renkli sandalyeler, kullanıcıların beğenisini kazanıyor. Birbirinden farklı modelleriyle her türlü kullanıma uyum gösteren 4’lü mutfak sandalyesi, çeşitli tasarımlarıyla farklı tarzlar yaratma şansı sunuyor. Açık mutfak dekorasyonlarında da tercih edilen modeller, rahat bir oturuş desteğinde bulunuyor. Sağlam ve kaliteli olmalarıyla beraber farklı malzemelere sahip olan ve ihtiyaca uygun bir deneyim yaşatan ürünlerden, balkon ve bahçelerde sıkça kullanılan mutfak sandalyesi plastik modelleri, birçok farklı tasarım ve renk seçeneğiyle kullanıcı karşısına çıkıyor. Çok amaçlı kullanılan modellerin bulunması ev ve ofislerde ağırlıklı olarak bu ürünlerin kullanılmasını sağlıyor. Ergonomik yapılarıyla kolay bir kullanımı da beraberinde getiren ürünler, dayanıklı olmalarıyla uzun süre kullanılabiliyor ve dekorasyonda yer ediniyorlar. Masalara eşlik eden alternatifler plastik, deri, hasır, metal ve ahşap gibi materyallerden üretiliyor. Estetik açıdan birbirlerinden ayrılan ürünler, kullanılacakları alana uygun ebatlarda seçiliyorlar. Kolay temizlenebilir yapıda olan ürünlerin yaşam alanlarında tercih edilmesi, hafif olmalarıyla da sandalyeleri ön plana çıkarıyor. Küçük alana sahip mutfaklarda tercih edilen katlanabilir modelleri de kullanılmadıklarında mekândan tasarruf sağlıyor. Son dönemde salonlarda olduğu gibi farklı alanlarda da kullanılan kumaş kaplamalı modeller, konforlu olmalarıyla tercih edilirliklerini artırıyorlar ve mutfakta geçirilen zamanı daha kaliteli hale getiriyorlar.

Mutfak Sandalyeleriyle Güçlü Dekorlara İmza Atılıyor

Mutfak Sandalyeleriyle Güçlü Dekorlara İmza Atılıyor

Tarzları ve renkleriyle ev dekorasyonunun tamamlayıcı bir unsuru olan ürünler, mobilya ürünleriyle kombinlenerek daha etkili bir görünüm elde edilmesini sağlıyor. Daha çok masalarla ortak bir şekilde kullanılan sandalyeler, kaliteli malzemelerden üretilerek, birçok model seçeneği ile her ortama kolaylıkla uyum sağlıyorlar. Pedli mutfak sandalyesi modelleri başta olmak üzere hemen her ürün, vücut yapısına uygun tasarımlarıyla konforlu bir deneyim yaşatıyor. Bedensel sağlığı her zaman ön planda tutacak şekilde üretilen modeller, evlerin mutfağında keyifli vakit geçirmeye katkı sağlıyor. Gerek yemek yerken gerek masada çalışırken kullanılabilen ürünler, her amaca hizmet edecek donanımlarıyla kullanıcı karşısına çıkıyor. Bu ürünlerin leke tutmayan yapıları sayesinde her kullanımda hijyenik bir ortam yaratılıyor ve estetik bir görünüm sunmaya devam ediyorlar. Her kullanım için özel olarak tasarlanan yüksek mutfak sandalyesi modelleri, farklı boyut ve sayı seçenekleri ile alıcıya kolaylık sağlıyor. Tekli ürünler, mutfakla kullanılmadığı zamanlarda odalarda kullanılarak, bu alanın da dekorasyonuna katkıda bulunabiliyor. Keyifli ve verimli bir gün geçirmek için, misafirler ya da arkadaşlarla toplanıldığında masa etrafında bir şeyler yiyip içmek için kullanılan sandalyeler, bu gibi durumlar için kişi sayısına göre belirlenip alınıyor. İhtiyaca bağlı olarak bütçeye de uygun olan fiyatlar ile ürün çeşitliliği içerisinden seçim yapılıyor. Dekor olarak sade bir mutfağa bile canlı bir görünüm kazandıran renkli modeller arasından istenen renkte karar kılınabiliyor. İsteğe göre her biri farklı renklerde alınabilen alternatifler gökkuşağı etkisi yaratılabiliyor. Büyük ya da küçük, dikdörtgen veya kare gibi her türlü formda üretilerek mutfaklara uyum sağlayan mutfak sandalyesi takımı kumaş, plastik veya metal gibi ana gövde üzerine oturtulan farklı materyallerle tasarlanarak evlere tarz bir dokunuşta bulunuyorlar. Ayrıca farklı renkler kullanılarak da mutfağa pozitif bir enerji kazandırmak mümkün oluyor. Sadeliği sevenler ve mutfak dolapları beyaz olanlar için beyaz renkli modeller tercih edilirken, şıklıktan ve modern etkili görüntüleri sevenler de mutfak sandalyesi siyah renkli olanlardan yana karar kılıyorlar.

Fonksiyonel Mutfak Sandalyesi Modelleri

Fonksiyonel Mutfak Sandalyesi Modelleri

Mutfak için sandalye modelleri arasında hemen her mutfağa uyumlu bir yer alıyor. Eğer alan küçükse ve mobilyalar mutfağa çok kaplıyorsa, boş alan yaratmak adına katlanabilir ve şık mutfak sandalyesi seçeneğinden yana tercihte bulunulabiliyor. Sadece kullanılacağı zaman açılabilir olan modeller, kapalı olduklarında yer kaplamayacak boyutlarda tasarlanıyor. Renkli ve desenli çeşitlerle de evlerde ayrı bir dekoratif dokunuşta bulunabiliyor. Dar olan mutfaklarda da tabure modelleri tercih edilebiliyor. Kullanılmadıkları zaman iç içe geçerek fonksiyonel bir kullanım avantajı sağlıyor. Geniş bir renk skalasına sahip olan ürünler, aynı zamanda yüksek raflardaki ürünlere ulaşabilmek için de kullanılabiliyor. Yerden yüksek olan mutfak sandalyesi tekli modeller ayakları yerden kesmesine rağmen, güvenli bir kullanım alanı yaratıyor. Sahip oldukları tasarım ile bar sandalyelerini anımsatan ürünler, farklı bir mutfak yaratımına öncülük ediyor. Bu ürünlerin hem klasik hem de modern tarzda üretilen modelleri bulunuyor ve aralarından doğru bir seçimde bulunulabiliyor. Ceviz ağacından yapılma sandalyelerin klasik dokusu, modern bir tarz ile buluşarak, mutfaklara farklı bir yorum katıyor. Bunun yanı sıra şeffaf cam alternatifler de tekli olarak alınabilen modeller arasında yer alıyor. Son zamanlarda tercih edilirliği yüksek olan modeller, dayanıklı malzemelerden üretildikleri için mutfaklarda kullanılıyor. Bu modellerin renk seçenekleri de mutfak dekorasyonuna uygun olacak şekilde yerini alıyor. Cam yansıma özelliğinin yüksek oranda hissedilmesi için genellikle açık renkli modeller tercih ediliyor. Bunlar; mavi, sarı, turuncu ve pembe gibi canlı renkler ve açık tonlarına sahip modeller oluyorlar. Cam tasarımın karakteristik özelliğini yansıtarak mutfaklara modern ve marjinal bir hava katıyor. Mutfağının şık ve modern bir görünüm kazanmasını isteyen herkesin tercih edebileceği ürünler, birçok model ve renk seçeneği ile seçim aşamasını kolaylaştırıyor.

Mutfak Sandalyelerinde Üst Düzey Teknoloji

Mutfak Sandalyelerinde Üst Düzey Teknoloji

Ahşabın yanı sıra demir ve metal gibi materyallerle tasarlanan sandalyeler, dekor olarak mutfaklara farklı bir boyut kazandırıyor. Kabarma veya bu gibi durumlara mahal vermeyen bir teknoloji kullanılarak üretiliyor. Mutfak sandalyesi demir modelleri, uzun ömürlü kullanımlar önünü bu sayede açmış oluyor. Demir olmalarına rağmen hafif ve birinci sınıf malzemelere sahip olan ürünler aynı zamanda sağlıklı bir kullanım da gerçekleştiriyor. Zaman içerisinde nemden dolayı oluşabilecek oksitlenmeye karşı güçlü bir performans sergileyen ürünler, sırt ve oturma bölümünde farklı kumaş türü kullanılmasıyla geniş bir çeşitlilik oluşuyor. Bunların yanı sıra metal malzemenin kullanıldığı sandalyeler de ferah ve aydınlık bir alan yaratılmasını sağlıyor. Işığı yansıtması ve bu şekilde parlak görünüm elde edilerek mutfağa şıklık kazandırması, ürünlerin tercih edilmesini sağlıyor. Ayrıca her türlü paslanma ve aşınamaya karşı dayanıklılık gösteren sandalyelerin temizlenmeleri kolay bir işlem oluyor. Özel tasarımlarıyla mutfaklar için doğru tercih olan modeller, sadece oturma kısmındaki kumaşın, sırt ve ayak bölümündeki tel metalin kullanıldığı modelleri ile küçük mutfaklarda yer kaplamamalarıyla değer kazanıyor. Farklı desen ve renk seçeneğine sahip olan seçenekler farklı materyallerin bir araya geldiği modelleriyle de farklı dekorasyon oluşumlarına katkı sağlıyor. Düz veya farklı tasarımlara sahip olan kumaş kapamaların, sandalyelerin ayak kısımlarıyla uyum içerisinde olması, denge yaratılmasını sağlıyor. Aynı zamanda küçük aileler veya mutfaklar için 4’lü takım tercih edilirken geniş mutfaklar ve aileler için de 6’lı mutfak sandalyesi takımları ideal oluyor. Mutfak sandalyeleri ve fiyatları ürünlerin ebadına, tasarımına ve markaya göre farklılık gösterebiliyor.

Mutfak Sandalyesi Nasıl Temizlenir?

Mutfaklarda yemek yenildiği için sandalyelerin kirlenme olasılığı yüksek oluyor. Özellikler çocuk varsa, yemek veya içecek dökülmesi mümkün oluyor. Bu doğrultuda ürünlerin temizlenmesi gerekiyor. Ürünün modeline göre farklı şekillerde temizlenen alternatifler, genel olarak elektrikli süpürge, buharlı temizleyiciler, sabun, beyaz sirke, hidrojen peroksit ve karbonat gibi ürünler yardımıyla arındırılıyor. Hem lekeleri çıkaran hem de kokuları gideren malzemeler ile detaylı bir sandalye temizliği yapılabiliyor.

Mutfak Sandalyesi Nasıl Kaplanır?

Yıpranma ve aşınma sonucunda döşeme kısımlarını değiştirme veya kaplama işlemi sandalyelerin tamamına uygulanabiliyor. Bu durumlarda sandalyeleri değiştirmek yerine alternatif bir hamlede bulunulabiliyor. Yapılacak ilk iş, aşınmış veya yırtılmış olan kaplama bezleri veya döşemeleri çıkarmak gerekiyor. Kaplamalar eğer yapıştırma ise çıkarma işlemi pratik bir şekilde yapılabiliyor. Zımbalı ve yapıştırmalı olanlar ise zımbalar sökülerek ardından yapıştırma kaplamaları iç ve dış tarafta yer alan süngerlere zarar vermeden çıkarmak gerekiyor. Ardından gerekli malzemeleri temin ederek, sünger aşınmış ve eskimişse bu kısmı değiştirilerek tekrar kaplanabiliyor. Ayrıca istenen model, renk ve görüntüye sahip olan bezlerle de kaplama işlemi yapılabiliyor.

Kullanışlı Mutfak Sandalyeleri Hangileridir?

Evlerin mutfak alanlarında kurtarıcı konumda olan sandalyeler birbirlerinden farklı modelleriyle kullanışlı oluyorlar. Puf, katlanabilir, metal, demir veya plastik mutfak sandalyesi tüm ihtiyaçları karşılayacak şekilde tasarlanıyorlar. Bu mutfak sandalyelerinin yanı sıra ahşap seçenekli olanlarla beraber sallanan seçenekler de yer alıyor. Gün içerisinde yemek saatlerinde veya vakit geçirmek için kullanılan sandalyelerden bahçe ve balkonlarda kullanılanlarda ideal ve kolay kullanım sağlıyorlar. Geniş ürün yelpazesi içerisinde yer alan tüm modeller, farklı renk seçenekleri de dâhil olmak üzere çoğunlukla kullanışlı oluyorlar. Hem dekorasyon açısından hem de kullanım açısından kolaylık sağlayan ürünler, birçok modeliyle tercih edilir oluyorlar ve kullanıcıların memnuniyetini sağlıyorlar.

Mutfak Sandalyesi Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Mutfak için sandalye alırken dikkat edilmesi gereken hususlar bulunuyor. Bunlar arasında öncelikli olarak, mutfağın dekorasyonuna ve genişliğine uygun özelliklerde bir seçim yapmak gerekiyor. Mutfaklarda yemek masası ile kullanılan sandalyelerin gün içerisinde birçok sefer kullanılıyor olması nedeniyle, bu yoğunluğa karşı dayanıklı olacak bir seçim yapmaya da özen gösterilmeli. Aynı zamanda ürünün modeli de sağlamlığı kadar önemli oluyor. Sandalyenin cinsi, yapılacak ve tamamlanacak olan dekora uygun olacak şekilde klasik veya modern tasarımlı olanlardan yana seçim yapılabiliyor. Buna ek olarak sandalyeler dış ve iç mekân olmak üzere iki farklı ortama özel olarak üretiliyor. Seçim yaparken de bu hususa dikkat etmek, kullanılacak ortamın şartlarını göz önünde bulundurmak gerekiyor. Günümüze pek çok farklı materyal kullanılarak üretilen sandalye çeşitlerinden birini belirli faktörlere göre seçerek, kullanım esnasında ve dekorasyon açısından alınacak verim daimi kılınabiliyor.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Yurt Dışından Gelsin YENİ

Materyal

Ahşap (1256)
Metal (636)
Kumaş (279)
Çelik (144)
Plastik (69)
Suni Deri (69)
Krom (33)
Polikarbon (32)
MDF (14)
Aleminyum (9)
Ferforje (6)
(2)
(2)
(1)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Marka

312Dizayn (1)
4M (7)
86Möble (1)
A1 (19)
A2 Decor (21)
Abre (1)
Achill (1)
Adaset (1)
Adore (1)
ALAMET (2)
Alfemo (27)
Anadolu (1)
Anje (23)
Archi (3)
ARDEKO (3)
AvE HOME (15)
avmpark (3)
Bellona (5)
Berjeria (1)
Boo (8)
bystol (2)
Cenan (1)
Chic Life (29)
Comforma (6)
Dekmanya (4)
Dekoroda (1)
DepoLife (1)
Deryawood (4)
DİA'S (4)
(2876)
Dogant (3)
Dr Otto (1)
Enucuz10 (1)
Enzi (5)
EraHome (1)
Erva (41)
EVAŞK (2)
Evdemo (9)
Evka (5)
EVNESYA (1)
Evolini (1)
Eymense (2)
Fold & Go (1)
Hiper (2)
HOLIDAY (1)
HOMMY (1)
Ikea (2)
inemob (6)
Koç Antik (12)
LİDER (1)
Lina (8)
MANDELLA (45)
Manolya (2)
MasifArt (2)
Metropol (1)
Mobetto (14)
Mobpazar (3)
Moda4Home (1)
Modilayn (13)
Molden (4)
Mondi (1)
Moonlife (1)
mymassa (28)
NAGGIS (1)
NEROWOOD (1)
Netvizyon (4)
Novussi (1)
NTCONCEPT (6)
Nunemo (3)
Papatya (170)
POPDEKO (1)
PÜFF (14)
Ratolye (25)
ReHome (4)
Ressa Home (23)
Rovena (56)
Seduna (5)
Sefes (2)
Sempre (1)
Siesta (123)
Stoker (1)
Tasarım (4)
Te-Home (5)
Tekman (17)
Tictac (1)
TorosHome (1)
TUBİX (11)
VİLİNZE (6)
Vitale (2)
Vize (19)
Woodine (3)
XL (1)
YZC (3)
Zeepmax (1)
Zio (11)
Zucaca (1)
Zugazo (2)
ÖZELL. (26)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Renk

Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Ürün Notu

(265)
ve üzeri (397)
ve üzeri (450)
ve üzeri (469)
ve üzeri (489)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL