Kategoriler

Materyal

Başka bir kelime deneyin

Marka

Renk

Başka bir kelime deneyin

Kargo Seçenekleri

Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Fiyat Aralığı

TL
-
TL

Ürün Puanı

5 yıldız
4 yıldız ve üzeri
3 yıldız ve üzeri
2 yıldız ve üzeri
1 yıldız ve üzeri

Mağaza Puanı

0 10
Tüm mağazalar

Bar Sandalyesi

için 509 sonuç bulundu.
Akıllı sıralama nasıl çalışır? Arama ile uygunluk, satış miktarı, satıcı ve ürün puanı, teslimat avantajları, popüler kategoriler, ürüne ait reklam gibi kriterler belirleyici olabilmektedir.

Konum Seç

Bar Sandalyesi

Mobilya ve dekorasyon alanında pek çok yeni ürünler kullanıcılara sunuluyor. Modern çağın getirdiği teknolojiler sayesinde kullanışlı ve yenilikçi tasarımlar ortaya çıkmaktadır. Tercih edilen ürünlerin çoğu pratik olmasının yanı sıra küçük alanlarda yer kazanımı da sağlamaktadır. Yüksek tezgahlar son yıllarda ev ve iş yerlerinde masa olarak da kullanılabilmektedir. Bar sandalyesi ya da daha bilinir adı ile bar tabureleri, yüksek tezgah bulunan mutfak vb. alanlarda oturma amaçlı kullanılmaya son derece uygundur. Sandalyeleri, kare, dikdörtgen ya da yuvarlak bir masa etrafına dizilen normal sandalye modellerine kıyasla daha az yer kaplaması ve iş görmesi sayesinde birçok alanda kullanılmaktadır. Bar sandalyesi modelleri kullanılacak mekana ve amaca yönelik olarak farklı çeşitlerde üretilmektedir. Çoğunlukla bar, kafe, restoran gibi mekanlarda görmeye alışkın olunan modeller, yüksek masası bulunan Amerikan mutfak tarzı evlerde de son zamanlarda tercih edilmektedir. Kullanım alanlarına uyacak şekilde doğru ölçülerde ve malzemelerde üretilen sandalyeler arasından zevkinize uygun modeli kolaylıkla seçip, dekorasyonunuzu tamamlayabilirsiniz.

Bar Sandalyesi Modelleri

Bar Sandalyesi Modelleri

Değişik kullanım alanlarına uygun birbirinden farklı modelde üretilmiş bar sandalyelerinin en belirgin özelliği, dar ve yüksek oluşudur. Modellerin çoğunda yüksekliği sebebi ile ayaklarınızı destekleyici dayanak da bulunmaktadır. İç ya da dış her mekanda kullanıma uygun birçok sandalye modelleri bulunmaktadır. Yeni nesil dekorasyonların tamamlayıcı ürünlerinden olan sandalyeler, kullanılan mekana şık bir hava katmaktadır. Küçük mutfaklarda ya da salonlarda geniş masa kullanımına çoğu zaman yer kalmadığında, yüksek bir raf önüne eklenen sandalyeler kullanışlı bir yemek alanı oluşturmanızı sağlar. Ahşap ya da metal malzeme kullanılarak üretilen bar sandalyesi mutfak dekorasyonunuza uygun modeli bulmanızı kolaylaştırır. Çağdaş bir tasarıma sahip evlerde metal ayaklı, canlı renklerde deri oturma alanı kullanılan modeller tercih edilebilir. Çoğunlukla ahşap ürünler kullanılarak dekore edilen mekanlarda, doğallığı bozmayacak şekilde siyah metal ayaklı model oturma alanına ahşap karışımı da eklenen modelleri tercih ederek modern bir hava yaratabilirsiniz. Bar sandalyesi ahşap malzeme ile üretildiğinde her alanda doğallığı sevenler için son derece uygun modeller ortaya çıkar. Bazı sandalye modellerinde kişilerin arkasına yaslanabilmesi için sırtları vardır. Normal sandalye modellerine benzer oturma alanı bulunan türlere ek olarak tabure tarzında da sandalye üretilmektedir. Bar taburelerinin de metal ya da ahşap malzemeden, birçok farklı renklerde seçenekleri bulunmaktadır. Tabure formundaki bar modelleri tümüyle tek renk olabileceği gibi ayakları ve oturma alanı farklı renklerde olacak şekilde de kullanıcılara sunulmaktadır. Çeşitler arasında en bilindik model, arkalıklı ahşatır. Restoran ya da pub gibi kişilerin uzun süre oturduğu mekanlarda rahat kullanımı sebebi ile sıklıkla karşılaşılır. Son zamanlarda oldukça ön planda olan kafes modelleri gibi aynı tel malzeme kullanılarak üretilen bar sandalyeleri de dikkat çekiyor. Model olarak da birbirine oldukça benzeyen çeşitler modern tasarımların bir parçası olmaktadır. Hem oturma alanında hem de sırt kısmında minder olan modeller rahat kullanımları ile ön plan çıkıyor. Bu modeller seçilen alana sabitlenerek kullanılabileceği gibi yer değiştirmeye uygun tekerlekli olan modeller ile esnek bir kullanım da sunar. Siz de ürün sayfamızı inceleyerek Siesta bar sandalyesi ve diğer markaların bar sandalyelerini yakından inceleyerek seçim yapabilirsiniz.

Bar Sandalyesi Kullanım Yerleri

Bar Sandalyesi Kullanım Yerleri

Bar sandalyeleri çoğunlukla modern tarza sahip alanlarda kullanıldığı görülen mobilyalardır. Geçmiş zamanlarda yalnızca iş ortamında daha yaygın kullanımı tercih edilen bar sandalyeleri, gün geçtikçe ev dekorasyonlarındaki yerini de almaktadır. Yeni yapılan evlerde Amerikan mutfak tarzı oldukça sık görülmekte ve özellikle genç kesim tarafından tercih edilmektedir. Amerikan mutfak yani salon ile mutfağın bir arada olduğu evlerde az ve öz eşya kullanımı önemlidir. Evlerdeki temel kullanım amaçlı olan bu iki alanı bölmek için yüksek masalar yapılır. Bu masa ya da tezgahlarda kullanılabilir. Mutfak tezgahının devamı niteliğinde olan masaların yüksekliğine uygun bir model ölçüsü seçildiğinde, son derece kullanışlı ve modern bir görünüm oraya çıkar. Bar tabureleri ile büyük bir salon da bölünerek, farklı kullanım alanları yaratılabilir. Bar sandalyesi beyaz renkte tercih edildiğinde ferah bir ortam da yaratılmış olur. Yeterli alan olmadığından masa kullanılamayan yerlerde yüksek tezgahların önüne konulan seçenekler bu alanları masa olarak kullanılmasını sağlar. Farklı ölçüler kullanılarak üretilen ve değişken tasarıma sahip bar sandalyesi yüksekliği, ihtiyacınız olan mekana uygun ürünü seçebilmenizi kolaylaştırır. Ayarlanabilir bar sandalyesi, yükseklik ayarı yapılabilmesi sayesinde oldukça pratik bir kullanım sunar. Dönerli bar sandalyesi ise oturduğunuz alanda size özgürlük sağlar. Kolaylıkla her yöne dönebilen oturma alanı ile sandalye üzerindeyken her noktaya hakim olabilirsiniz. Her yöne dönme özelliği de bulunan modeller, kafe, restoran, toplantı salonları gibi alanlar için kullanıma uygundur. Bu gibi kapalı mekanlarda sağlamlık açısından özellikle metal ve şık olan modelleri kullanımı sıklıkla tercih edilmektedir. Mutfak tezgahının uzantısı olan masa önünde kullanılan çeşitler, mutfak içerisinde ayrı bir alan olan mutfak adası etrafına da yerleştirilebilir. Böylece masa kullanmadan da yemek yiyebileceğiniz bir alan yaratmış olursunuz. Oteller gibi kalabalık mekanlarda oluşturulan bistro tarzı alanlarda kullanımı için oldukça uygundur. Otelin açık alanlarından olan havuz başı kafe, bistro ya da bar gibi bölümlerinde yüksekliği ve yer kaplamayışı ile kullanımı oldukça sık tercih edilir. Hemen ürün sayfamızı inceleyerek Ankara Mobilya sandalyesi çeşitlerini inceleyerek tarzınıza uygun modeli satın alabilirsiniz.

İdeal Kullanım İçin Doğru Bar Taburesi Ölçüleri

İdeal Kullanım İçin Doğru Bar Taburesi Ölçüleri

Ev ya da iş yeri kullanımı için mobilya seçimi oldukça önemlidir. Bu alanlarda uzun süre oturarak zaman geçirmek gerekebilir. Uzun süreler oturulan bu mekanlarda şıklığın yanı sıra rahat ve konforlu zaman geçirmek de son derece önemlidir. Ofis masası, yemek masası ya da yüksek masa kullanılan, kafe gibi ticari alanlara uygun seçimi de doğru yapmak sağlık açısından büyük faydalar sağlar. Günlük yaşantımızda sıkça kullanılmaya başlanan bar sandalyelerinin ölçüleri de doğru seçilmelidir. Kullanım alanına göre ideal ölçülerde seçilmediğinde bel ağrısı, kambur oturma gibi çeşitli sağlık sorunlarına yol açabilir. Masa ya da tezgah yüksekliğine uygun şekilde seçilecek bar taburesi, son derece rahat bir kullanım sunar. Ölçüleri genellikle, genişliği 40 cm, yüksekliği 100 cm ve ortalama 7 kg ağırlığa sahip olacak şekilde tasarlanmaktadır. Normal bir kullanıma uygun bar sandalyesi için ideal yükseklik 76 cm’dir. Ortalama sandalye yükseklikleri ise 70 – 80 cm arasında olabilmektedir. Mutfak tezgahları karşısında ortalama yüksekliği 66 cm olan tabureler kullanılabilir. Ekstra yüksek masaların önünde kullanılabilmesi için 90 cm’lik bar sandalyeleri de üretilebilmektedir. Bir kişinin ayakta dururken parmak uçları ile yükseldiğinde rahat bir şekilde tabureye oturabilmesi, doğru bar taburesi ölçüleri belirlenmesinde en önemli kriterdir. Amortisörlü mekanizması bulunan bar sandalyeleri ise bu kıyasın dışında tutulabilir. Bu çeşitler amortisörleri sayesinde kolayca yükselip alçalabileceği için kullanmak isteyen kişilerin kolaylık sağlar. Amortisörlü bar sandalyesi tercih edildiğinde ekstra rahat bir oturum sağlanmış olur. Özellikle ev tipi kullanım için oldukça uygun modeller arasındadır. Belirli standart ölçüler korunarak üretilen modeller arasından, kullanım alanına en uygun modeli seçip, satın alabilirsiniz. Ayak dayama yeri olan ya da olmayan pek çok model arasından seçim yapmak da mümkündür. Paslanmaz ve krom malzemeden üretilen, ayarlanabilir yükseklik ayarı bulunan hem ahşap hem de metal malzeme kullanılarak üretilen modeller gibi pek çok çeşidi bulunmaktadır. Bu modeller arasından zevkinize uygun bir tanesini bulmakta zorlanmayacaksınız.

Renkler ve Kullanılan Malzeme

Renkler ve Kullanılan Malzeme

Bar sandalyelerinin piyasada ilk kullanım alanı ticari işletmeler olmuştur. Günümüzde modern dekorasyonlar ön plana çıkmaktadır. Minimal evler, mekanlar kullanılmaya başlanması ile az ama işlevsel eşya kullanımı oldukça ön plandadır. Pek çok ortama uyum sağlayan bar sandalye çeşitleri ticari mekanların dışında evlerde de oldukça tercih edilen sandalyeler arasındadır. Her mekana uyum sağlayabilecek birçok bar sandalyesi modeli bulunmaktadır. Çoğunlukla bar sandalyesi metal ve ahşap malzemeler kullanılarak üretilmektedir. Metal malzeme bazı modellerde yalnızca ayak kısmında kullanılmakla kalmayıp, oturma alanında da tercih edilmektedir. Metal malzeme kullanılarak üretilen bar sandalyesi tel bir sandalye gibi görünür. Kafes tarzı bar tabureleri, uygun minderler kullanılarak daha konforlu bir hale getirilir. İş yerleri, bar, kafe, restoran gibi ticari alanlarda metal malzemeden yapılan sandalyelerin daha sık kullanıldığı görülür. Kullanılmak istenen mekanlarda alçak masalarda kullanılan benzer sandalyeler ile takım olarak kullanılabilmesi için, taburelerin zengin renk ve model seçenekleri de mevcuttur. Sandalyeler ofislerde, toplantı alanları, mini kafe ya da girişte bulunan bekleme alanı gibi bölümlerde kullanıma uygundur. Kullanılacak yer ev, ofis ya da restoran olsun, doğru sandalyeyi seçebilmek için ilk olarak kullanılacak alanın dekorasyonuna karar vermek gerekir. Bar taburesi ölçüsü ayarlanabilir olduğunda, kalabalık alanlarda kullanımı çok daha rahat olacaktır. Ticari mekanlarda, döner ve zemine monte edilebilen bar tabureleri kullanımı oldukça yaygındır. Ev dekorasyonlarında daha önce sıkça karşılaşılmayan modeller, yeni evlerin yapısına ve dekorasyonlarına sağladığı uyum ile oldukça sık tercih ediliyor. Amerikan mutfak adı verilen açık mutfaklar yeni ev modellerinde sıkça görülüyor. Mutfak tezgahının devamı olan alan önünde kullanıma en uygun seçenek bar sandalyeleri olmaktadır. Özellikle ahşap malzemeden üretilen seçenekler ev kullanımı için de oldukça uygundur. Ahşap bar sandalyesi kırmızı, beyaz, sarı, yeşil gibi pek çok renkte üretilmektedir. Dekorasyonunuza uygun şekilde özelleştirilebilen tabureler tarzınızı en güzel hali ile yansıtmanızı sağlar. Retro dekorasyon tarzına uygun bar sandalyesi siyah metal ayakları ile dikkat çeker. Retro Amerikan bar sandalyesi farklı alanlar oluşturmanız için tercih edilebilen, şık modellerdir. Bar sandalyesi plastik malzeme kullanılarak da üretilir. Plastik pratik kullanımı ile mutfak, dış mekan ya da havuz başı gibi su ile temasın çok olabileceği alanlarda kullanıma uygundur.

Bar Sandalyesi Fiyatları

Bar Sandalyesi Fiyatları

Kapalı mekanlarda seçilecek dekorasyon oldukça önemlidir. Tarzınızı en doğru şekilde yansıtacak dekorasyon ürünlerini seçmek uzun zaman alabilir. Seçilen dekorasyonu tamamlayacak, uzun süreli kullanmak amacı ile seçilen ürünlerin şık ve dayanıklı olması birinci etkendir. Bu özelliklerin yanı sıra pek çok kullanıcı için fiyat bilgisi de ürün seçiminde belirleyici olmaktadır. Mutfak, ofis, kafe, restoran gibi birden fazla alanda kullanılabilen bar sandalyelerinin, oldukça fazla modeli ve geniş kullanım alanları vardır. Tüm bu özellikler bar sandalyesi fiyatları için belirleyici olmaktadır. Seçtiği ürünlerin kalıcı ve uzun süreli kullanımına da oldukça önem veren kişiler için fiyat aralığı da satın almak için belirleyici kriterler arasındadır. Modellere de bağlı olarak geniş fiyat aralıklarına sahip bar sandalyeleri, her kesimden kullanıcı tarafından temin edilebilir. Pek çok renk seçeneğine sahip olan ürünler, göz alıcı tasarımları ile her bütçeye hitap edebilmektedir. Bar sandalyesi modellerinde bir ya da daha fazla materyal kullanılarak üretilmesi, üretim maliyetini arttıracağından fiyat olarak da aynı oranda bir artış göstermesine neden olabilir. Oturma alanında ve ayak kısmında ahşap, metal gibi tek bir malzeme kullanılarak üretilen bar sandalyesi uygun fiyat aralığına sahip olur. Ahşap malzemenin işçilik bedeli her zaman daha fazla olacağından, bu tarz bar taburesi satın alırken daha yüksek ücretler ödemeniz gerekebilir. İdeal yükseklik baz alınarak üretilen bar sandalyeleri, geniş fiyat seçenekleri ile kullanıcılara sunulur. Tabure tarzı üretilen modellere göre arkalığı bulunan, yüksek bir sandalye gibi rahatça kullanılabilen modeller de ev, ofis gibi mekanlarda oldukça fazla kullanılmaktadır. Eklenen arkalık, oturma alanı minderi, kolluk gibi parçalar rahat kullanım sağlar. Bu gibi artan özellikler de fiyat değişikliklerini belirleyici etkenlerdir. Yüksekliği ayarlanabilir özellikte olan sandalyeler olduğu gibi zemine sabitlenebilen bar sandalyeleri de birçok alanda kullanım kolaylığı sağlar. Tüm bu özelliklere sahip farklı fiyat aralıklarındaki bar sandalyesi çeşitleri sayfamızı inceleyip, modeller hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Bar Sandalyesi Neden Yüksektir?

Bar sandalyeleri, yüksek masa ya da tezgahların önünde kullanılır. Çoğunlukla kafe, bar, bistro benzeri ticari alanlarda kullanılmak üzere üretilmektedir. Bu mekanlarda her alan oturma amaçlı düzenlenmektedir. Bazı bölümlerde yüksek masalar kullanılır. Bu masalara normal yükseklikteki sandalyeler ile oturulduğunda rahat bir kullanım sağlanamaz. Yüksek masalarda kullanıma uygun olacak şekilde yüksek ayaklı olarak üretilir. Farklı yüksekliklere ya da kişilere uyum sağlayabilmesi için yükseklik ayarı yapılabilen modeller de bulunmaktadır.

Bar Sandalyesi Nasıl Kurulur?

Zemine monte edilen ya da normal sandalyeler gibi kullanılabilen bar sandalyeleri vardır. Bar sandalyelerinin her iki durumda da ilk olarak ayak kısmının montajı yapılır. Zemin montajı gerektiren bir model ise ayakları zemine sabitlenir. Sonrasında oturak alanı yüksek ayaklar üzerine monte edilir. Bar sandalyesi kurulumu yapılırken varsa ürün yanında sunulan montaj şemasına uygun hareket etmek gerekir. Düz tabure tarzı modeller dışında amortisör kullanılan modellerin montajı ekstra dikkat gerektirmektedir. Ürün demonte halde kutu içerisindeyken, amortisörlerin kutudan çıkmaması için belirli güvenlik mekanizması ile korunur. Kurulum sonrası belirtilen şekilde güvenlik kilidinin açılması önerilir.

Bar Sandalyesi Kaç cm Olmalı?

İdeal bar sandalyesi yüksekliği, rahat bir oturum sağlayabilmesi için ortalama 70 – 80 cm aralığında olmalıdır. Daha yüksek ya da daha alçak olan boyutlar, kişilerde sağlık sorunlarına neden olabilir. Sabit bir yüksekliğe sahip, uzun bir tabure formunda üretilen modeller de bulunmaktadır. Bun yanı sıra yükseklik ayarı yapılabilen bar sandalyesi modelleri de sıklıkla tercih edilen seçeneklerden biridir.

Bar Sandalyesi Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Doğru bar sandalyesi seçimi için ilk olarak mekan dekorasyonuna karar vermek gerekir. Dekorasyon tarzı belirlendikten sonra buna uygun malzeme kullanılarak üretilen modeller arasından seçim yapılır. Kullanılacak masa ya da tezgaha uygun, doğru sandalye yüksekliğinin de belirlenmesi oldukça önemlidir. Bar sandalyesinin kullanım yeri de seçim sırasında dikkat edilmesi gereken bir başka detaydır. Örneğin dış mekan kullanımlarında hava şartları dikkate alınmalıdır. Bu alanlarda çoğunlukla metal malzemeden üretilen modellerin tercih edilmesi uzun ömürlü bir kullanım sağlar.