Kategoriler

Marka

Materyal

MDF
Başka bir kelime deneyin

Renk

Başka bir kelime deneyin

Kargo Seçenekleri

Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Fiyat Aralığı

TL
-
TL

Ürün Puanı

5 yıldız
4 yıldız ve üzeri
3 yıldız ve üzeri
2 yıldız ve üzeri
1 yıldız ve üzeri

Mağaza Puanı

0 10
Tüm mağazalar

Köşe Koltuk

için 355 sonuç bulundu.
Akıllı sıralama nasıl çalışır? Arama ile uygunluk, satış miktarı, satıcı ve ürün puanı, teslimat avantajları, popüler kategoriler, ürüne ait reklam gibi kriterler belirleyici olabilmektedir.

Konum Seç

Köşe Koltuk

Evlerimizin en çok vakit geçirdiğimiz alanları olan oturma odaları için biçilmez kaftan niteliğinde olan köşe koltuklar hem diğer takımlara karşı daha uygun fiyatlı olması hem de odanın her köşesine kolayca uyum sağlayabilmesi ile tercih sebebi olmaktadır. Genellikle salon ve oturma odası dekorasyonunda tercih edilen ve işlevselliği ile birlikte şık tasarımlarıyla evlerin tarzını tamamlayan köşe takımları, son dönemlerde en çok tercih edilen koltuk modellerinin başında geliyor. Mantık olarak bir parça ve tek sıra halinde olarak oturma grupları işlevini gören köşe koltuk takımları, her kesimden alıcı bulmaktadır. Bulunduğu odanın alanını gerçek manada verimli bir şekilde kullanmamızı sağlayan kullanışlı bir parça olarak öne çıkıyor. Kullanışlı ve oldukça rahat hareket imkanı sağlayan köşe koltuk, tek bir parça olduğu için ortamın dekorasyonunu tek başına tamamlar. Hem sahip olduğu tasarım, hem de işlevselliği açısından özenle seçilmesi gereken bir ev dekorasyonu ürünü olarak karşımıza çıkıyor. Özellikle evini yeni kuran çiftlerin tercihi olan bu mobilyalar yeni bir evin ilk alınan eşyalarından olmaktadır. Piyasada birçok köşe koltuk takımı modelleri bulunmaktadır. Evini yenileyenler için de son derece kullanışlı olan köşe koltuk mutfak, salon ve oturma odaları için ideal eşyalardan olmaktadır. Birçok farklı renk ve modeli bulunan Modalife köşe koltukmodelleri arasından zevkinize uygun olanını seçerek sipariş verebilirsiniz.

Köşe Koltuk Modelleri

Köşe Koltuk Modelleri

Köşe koltukların zevkinize uygun olarak birçok model ve seçeneği bulunmaktadır. Köşe koltuk puflu, pufsuz ya da köşe koltuk bazalı ve bazasız olarak modelleri bulunmaktadır. Yaşam alanlarınız için özel olarak tasarlanan ve her boyutta birçok seçeneği bulunan köşe koltuklar ile ister evinizi, ister ofisinizi modern bir tasarıma kavuşturabilirsiniz. Hem yabancı hem de yerli üreticilerin ürettiği köşe koltuk modellerinde seçiminize uygun olarak birçok kumaş modeli de bulunmaktadır. Süet ve deri gibi özel kumaş seçeneklerine de sahip olan bu ürünler ile ilgi çekici bir stil elde edebilirsiniz. Deri kaplı modellerde evinizin dokusuna uygun olarak koyu renkleri tercih edebileceğiniz gibi, daha açık ve canlı renkleri de tercih ederek oturma odası ve salonlarınıza dinamik bir görünüm kazandırabilirsiniz. Kumaşı deri olan bir köşe koltuk seçerseniz üzerinde herhangi bir leke tutmayacağı için birçok kişi tarafından temizliğinin kolay olması sebebiyle tercih edilmektedir. Köşe takımlarının stilini anında değiştirebileceğiniz kılıflar da mevcuttur. Bu kılıfları N11 üzerinden satın alarak kullanabilir ve köşe koltuk takımınızın görünümüne yeni bir hava katabilirsiniz. Köşe koltuk kılıflarının birçok çeşidi bulunmaktadır. Özellikle evinizde kedi ya da köpek besliyorsanız sevimli dostlarımızın döşemelere zarar vermesinin önüne geçmiş olabilirsiniz. Köşe koltukların L ve U şeklinde farklı modelleri vardır. U şeklinde olan köşe koltuk modelleri L şeklinde olan köşe koltuk modellerine göre daha büyük alanlar için tasarlanmıştır. İki yanda tek kişilik, orta alanda ise 3-4 kişilik koltuklardan oluşmaktadır. L koltuk takımı ise sol tarafta tek kişilik bir koltuk, onun yanında ise 2-3 kişilik koltuklardan oluşur. L koltuk özellikle her odaya daha pratik şekilde yerleştirilebilirken, U köşe koltuklar daha büyük alanlar için kullanılabilir. Ayrıca hem U hem de L şeklindeki mobilyaların sandıklı ve yataklı olarak kullanılan modelleri mevcuttur. Bu modellerin işlevselliği sayesinde oturma grubunuzun altına eşyalarınızı saklayabilir, köşe koltuk yataklı modelleri sayesinde isterseniz altında bulunabilen yatağı da misafirlerinizi ağırlamak için kullanabilirsiniz. Bunların dışında ahşap, balkon ve şark isimleriyle farklı modelleri olan köşe koltuklardan zevkinize ve ihtiyacınıza en uygun olanı N11’den güvenle satın alabilirsiniz.

Köşe Koltuk Fiyatları

Köşe Koltuk Fiyatları

Köşe koltuk fiyatları, kumaş türü, ölçüleri ve üretildiği malzemenin türüne göre farklılık gösterir. Köşe koltuklar iki kısımdan oluşur. İlki koltuğun üzerindeki kaplamasını oluşturan kumaş türleri, ikincisi ise iskeleti oluşturulurken kullanılan malzemedir. Koltuğun üzerindeki kumaş süet, deri, tay tüyü, kadife ve diğer birçok çeşit kumaştan oluşabilir. Buradaki kumaş seçimi tamamen evinizin dekoruna ve kişisel seçiminize bağlı olarak değişmektedir. Buna bağlı olarak seçeceğiniz kumaşın kalitesi de fiyatlarına etki edecektir. Bir diğeri ise koltuğun iskeletini oluşturan malzemelerin ahşaptan mı, mastiften mi yoksa ceviz ağacından mı yapıldığı da son derece önemlidir. Burada genellikle ahşap kullanılmasına rağmen mastif ya da ceviz ağacından yapılan modellerin fiyatları ahşap iskeletlere göre çok daha yüksek olmaktadır. Bu ürünlerin fiyatlarında bir diğer önemli etken ise koltukları nerede kullanacağınızdır. Ev ve ofis için yapacağınız malzeme tercihi ile bahçe ve balkon için yapacağınız malzeme tercihi arasında fark olmalıdır. Bahçeler için yapacağınız malzeme tercihinde mobilyanıza dışarıdan birçok etki olabileceği için daha kaliteli malzemeleri tercih etmelisiniz. Ayrıca, köşe koltukların yanında opsiyon olarak sunulan sehpalar, minderler ve puflar da alacağınız ürünün fiyatını etkiler. Tamamlayıcı ürün niteliğinde satılan bu opsiyonlar dekorasyona önem veren kişiler için olmazsa olmazlardandır. Köşe koltuk dekorasyonunuzu ürünle birlikte sunulan opsiyonlar haricinde çeşitli yastık ve minderler ile de tamamlayabilirsiniz. Köşe koltuk renkleri için tam uyum gösteren bu seçenekler ile evinizin dekorasyonuna uyacak yapıdaki minderler, puflar, sehpalar, yastıklar ile alacağınız köşe koltuğunu kişiselleştirebilirsiniz. Köşe koltuk seçiminizi yaparken birçok opsiyon ve kişiselleştirme seçeneği olduğu için değişebilecek fiyatları bu etkenlere göre göz önünde bulundurmanızı öneririz. Oturma odanızın tamamlayıcı parçası olarak sayfamızdan puf modellerine de bakabilirsiniz.

Köşe Koltuk ile Ev Modası

Köşe Koltuk ile Ev Modası

Eğer tercihiniz takımın yataklı olmasından yana ise isterseniz köşe koltuğunuzu sandıklı komodinler ile tamamlayabilirsiniz. Böylece altı sandık gibi kullanılan köşe koltuk sayesinde fazladan depolama alanı elde edebilirsiniz. Köşe koltuk takımları denilince bir de bu mobilyaları tamamlayan renk renk kırlentler akla gelmektedir. Birçok renk ve modelde kırlentler ile köşe koltuk takımlarınız tamamen kişiselleştirilmiş bir hal alır. Bütünleşmiş ve size özel olan köşe koltuklarınızla da ev dekorunuzu tamamlayabilirsiniz Köşe takımların tercih sebebi olmasının en büyük nedeni ister küçük ister büyük tüm oda tiplerinde ev dekorunu tamamlayabilme özelliğidir. Şeklinden dolayı L de denilen köşe koltukları evinizin istediğiniz köşesine konumlandırabilirsiniz. Boyutlarına göre de sınıflandırılabilen atlernatifler odalarınız için mükemmel bir tamamlayıcı olmaktadır. İsteğinize göre tekli berjerler ile tamamlayabilirsiniz. Bu tamamen size kalmış bir seçim, her şekli ile kullanımı ve ev dekorasyonundaki yeri ayrıcalıklıdır. Köşe koltuk takımlarının diğer bir avantajı ise modern çizgileridir. Yalın çizgilerden hoşlananların tercihi olan modeller özellikle son zamanlarda en çok modern görünüşüyle en çok kullanılan koltuklardan olmaktadır. Köşe koltuğunuzun size sağlayacağı farklı fonksiyonel özellikler hayatınızı kolaylaştırarak yaşam alanlarınızdaki konforunuzu yükseltir. Bunlardan biri olarak bahsedilebilen, köşe koltuk yataklı modelleri sayesinde evinizde yeni alanlar açmanıza yardımcı olabilmektedir. Ayrıca, köşe koltuk takımlarının en önemli özelliklerinden olan parçaların ayrılabilmesi, iç içe geçerek tekrar birleşmesi ve katlanması size sevdiklerinizle birlikte keyifli vakit geçirirken ciddi kolaylık sağlayacaktır. Bazı tarzdaki ürünlerde sandık, sehpa ve puflar fiyata dahil olarak gelmektedir. Bu özellikler sayesinde sandıklarınıza dışarıda yer kaplayan araç ve gereçlerinizi yerleştirebilir, sehpalara içecek ve yiyeceklerinizi koyabilir, puflarla ise kendinize ekstra bir konfor alanı sağlayabilirsiniz. Evinizin ihtiyaçları doğrultusunda belirleyeceğiniz kriterlere uygun köşe koltuk takımlarına sitemiz üzerinden göz atabilir, beğendiğiniz ürünleri yüksek kalite ve avantajlı fiyatlarla satın alabilirsiniz.

Köşe Koltuk Temizliği

Köşe Koltuk Temizliği

Köşe koltuk temizliğinde dikkat edilmesi gereken en önemli nokta kolay temizlenebilen bir kumaş seçimi yapmış olmanızdır. Köşe koltuğunuzun kumaş seçiminizi doğru yaptığınız zaman koltuğunuzu rahatça temizleyebilirsiniz. Bunun haricinde koltuğunuzu kullanacağınız ortama göre seçmeniz ve bu seçimi yaparken kumaşına da kesinlikle dikkat etmeniz gerekir. Örneğin; kahverengi ve gri tonlarından seçeceğiniz bir koltuk takımı kolay kolay toz tutmayacağı ya da leke göstermeyeceği için en çok tercih edilen modellerdendir. Bahçe kullanımı için alacağınız çeşitli modellerde ise sarı, yeşil, turuncu gibi canlı renkleri tercih etmeniz durumunda güneş, yağmur, kar gibi dış etkenlere maruz kalarak koltuğun kumaşında renk solmaları ve eskimeler görülebilir. Bu renklerde bir tercih yapacaksanız kesinlikle koltuk kılıfı ya da koruyucu örtülerle kullanmanızı öneririz. Birçok köşe koltuğunun minderi üzerinde bulunan fermuarları sayesinde çıkarılarak çamaşır makinasında yıkanabilir. Burada dikkat etmesi gerekilen nokta ise minder kumaşının yıkama talimatlarına uygun yıkama modunda yıkanmasıdır. Aksi halde minderinizin kumaşında çekmeler ve renk solmaları olabilir. Ofisler için tercih edilen takımlar ise genellikle deri kumaşa sahip olan modellerden oluşur. Bu ürünler genellikle büyük köşe koltuk modellerinden seçilir ve yıpranmalara karşı dayanıklıdır. Özellikle derinin kolay kolay kirlenmemesi, leke ve toz tutmaması gibi özellikleri olduğundan ofis için yapacağınız tercihlerde alacağınız ürünün temizliği için kesinlikle deri modelleri tercih etmelisiniz. Evleriniz için kullanmayı düşündüğünüz köşe koltuklarda ise leke tutmayan kumaşları seçmeniz son derece önemlidir. Böylelikle mobilyalarınızı düzenli aralıklarla temizlik malzemeleri ve ıslak bir bezle silmeniz üzerindeki tozu alacak, takımınıza tekrar parlaklık kazandırarak daha uzun ömürlü olmasını sağlayacaktır.

Köşe Koltuk Seçimi

Köşe Koltuk Seçimi

Son dönemlerde en çok tercih edilen koltuk takımı modelleri arasında dikkat çeken köşe koltuklar, öncelikli olarak mekânın büyüklüğüne ve uygunluğuna sahip olmalıdır. Tasarımını gerçekten çok beğendiğiniz fakat mekân için kullanışlı alan bırakmayacak büyük yapıda bir model, doğru bir tercih olmayacaktır. Salon ya da oturma odasında kullanılan köşe koltuklar, çoğunlukla bir dinlenme alanı sunduğu için, açılabilen bir özellikteyse sizin için konforlu bir seçim olabilir. Köşe takımı almaya karar verdiğinizde, dikkat etmeniz gereken bazı hususlar var. Bunlar başlıcaları; alacağınız koltuğun kumaşı, mobilyanın işçiliği ve malzemenin kalitesidir. Alacağınız ürünün kumaşının kolay temizlenebilir olması, renk, model ve ölçü seçimi gibi kriterleri aklınızda bulundurarak alışverişinizi tamamlayabilirsiniz. Özellikle günümüzde sıvıyı emen kumaştan üretilen köşe koltuk modelleri oldukça fazladır. Bu size seçim yapmanız açısından kolaylık sağlayacaktır. Ergonomik sünger kullanılarak üretilen seçenekler kaliteli bir yay sistemine sahip olması ve fiziksel olarak rahat etmenizi sağlaması da köşe koltukların bulundurması gereken özelliklerinin arasındadır. Bu yüzden köşe koltuk alırken evinizin dekorasyonuna ve kişisel beğeninize uygunluğunun yanında konforlu olması da son derece önemlidir. Kullanacağınız yerin de çok önemli olduğu durumlarda küçük odalar için 2-4 kişilik kapasiteye sahip ürünler sizi rahatlatacaktır. Koltuğunuzu salon ya da oturma odasında kullanacaksanız farklı model ve ölçülerdeki ürün alternatiflerini tercih etmelisiniz. Bir diğer önemli unsur da seçeceğiniz koltuk takımının konforunuzda ve koltuğunuzun ömründe belirleyici bir rol oynamasıdır. Bunun için kumaş seçiminizi kullanacağınız alana ve kumaşın özelliklerine göre belirlemelisiniz. Örneğin; keten kumaşlar özellikle havaların ısındığı dönemlerde daha ferah bir kullanım sundukları için yazlık evler için tercih sebebi olabilir. Günlük kullanım için ise salon ya da oturma odalarınızda yıpranma, aşınma ve sökülme yapmayan şönil diye tabir edilen dayanıklı kumaşlar koltuğunuzun uzun ömürlü olmasına yardımcı olacaktır. Özellikle evinizde çocuklarınız bulunuyorsa bu seçimlerin üzerine bir de kumaşın leke tutmaması opsiyonunu eklemenizi öneririz. Birçok model ve seçenekteki köşe takımlarından ihtiyacınıza en uygun olanını kullanım alanlarınıza göre seçerek sayfamız üzerinden güvenle satın alabilir, ev dekorasyonunun keyfini çıkarabilirsiniz.

Köşe Koltuk Nasıl Ayrılır?

Modeline bakılmaksızın, herhangi bir koltuk türü için ürünün nakliyesinden önce nasıl ayrılıp, nasıl taşınacağı sorusu gündeme gelir. Bu yalnızca ustaların yapabileceği bir iş değildir, genel prensibi anladıktan sonra siz de yapabilirsiniz. Sökmeniz için pense ve tornavidaya ihtiyacınız olacaktır. Köşe koltuklar genelde iki ya da üç parçadan oluşur. Bu parçaların arası büyük somunlarla tutturulmuştur. Birleşim yerlerine vida ve somunla sabitlenmiş mekanizmayı tornavida yardımı ile sökün ve vidaları tek tek çıkarın. Sonra çıkan parçaların hepsini kaybolmaması ve daha sonra kullanımı için bir torbanın içinde saklayabilirsiniz.

Köşe Koltuk Nasıl Yerleştirilir?

Köşe koltuklarda koltuğun bulunduğu alana göre yerleştirilmesi önemlidir. Demonte olarak gelecek olan takımınızı birleşim yerlerinden iç içe geçirerek birleştirebilir ve daha sonra kullanım alanınıza doğru taşıyabilirsiniz. Genellikle TV ünitesinin önüne yerleştirilen köşe koltuklarının yerlerini kullanım alışkanlıklarınıza göre değiştirebilirsiniz. Buradaki ana kural, koltuğun daha kısa olan kısmı solda kalacak şekilde yönü ayarlanmalıdır. Koltuğunuzun arkasını ister duvara ister pencerenize yaklaştırarak köşe koltuk yerleşiminizi gerçekleştirebilirsiniz. Koltuk takımınızla beraber puf ya da sehpa da aldıysanız bu ürünleri de zevkinize özel olarak koltuk takımınızın etrafına dekoratif şekilde yerleştirebilirsiniz. Dilerseniz birçok üründe sunulan montaj servisinden de faydalanabilirsiniz.

Köşe Koltuk Nasıl Kaplanır?

Genelde kullanılan malzemeler aynı olmakla beraber köşe koltuk kaplaması normal kaplamaya nazaran biraz daha detaylı bir iştir. Bunun için gereken başlıca malzemeler şunlardır; döşemelik kumaş, zımba tabancası, sıcak silikon ve fitil. Kumaş makası ile iyi kalite bir döşemelik kumaş sünger iskeletin üzerine ölçüsüne göre kesilip yerleştirilir. Süngerin üzeri ise tercih edilen uygun bir döşemelik kumaş ile belli ölçülere göre kesilir. Daha sonra eğer dikilmesi gereken yerleri varsa dikilip sonra sünger üzerine gererek kaplamaya geçilir. Zımba, silikon tabancası yardımı ile modeline göre, gergin bir şekilde, potluk ve kumaşta düzensiz kaymalar olmadan kaplanır.

Köşe Koltuk Seçerken Neye Dikkat Edilmeli?

Köşe koltuk seçerken kullanım amacına dikkat edilmelidir. Bahçe için bir mobilya almayı düşünüyorsanız daha sağlam bir iskeletli bir ürün takımı almanızı öneririz. Salon ya da oturma odanız için alacaksanız ahşap modelleri tercih edebilirsiniz. Bir diğer önemli konu da koltuğunuzun kumaşını kullanacağınız mekana göre seçmenizdir. Yazlık bir evde kullanacaksanız keten kumaş tercih sebebidir, ofis için ise deri kumaşlı köşe koltuklar daha dayanıklı olacaktır, salon ya da oturma odası için kullanmak istiyorsanız şönil ya da kadife kumaşlı modelleri kullanabilirsiniz. Tüm bu kıstasları göz önünde bulundurarak dilediğiniz ürünleri zevkinize göre seçebilir; minder, yastık ve puf opsiyonlarıyla koltuk takımınıza kişisel dokunuşlar yapabilirsiniz.