Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Konum Seç

Koltuk

için 854 sonuç bulundu.

Koltuk

Evinizde kişisel konfor alanınızı yaratırken hem estetik hem de fonksiyonel açıdan beklentilerinizi karşılayacak mobilya ürünlerini kullanmanız gerekir. Bu mobilya ürünleri arasında oturma üniteleri olarak piyasada yer alan koltuk modelleri, kullanım alanlarına renk katan ve rahat bir vakit geçirmek üzere kullanılan ürünlerdir. Günümüzde kişilerin beklentilerini karşılayabilmek adına ürünlerinde çeşitliliğe giden mobilya markalarının ürün yelpazeleri içerisinde koltukların birçok farklı görünümü ve farklı özelliği görülebilmektedir. Ölçüleriyle birbirlerinden ayrılan koltuklar, yerleşim alanlarına uygun farklı ebatlarla karşınıza çıkıyorlar. Böylelikle siz koltuk yerleştirmeyi düşündüğünüz alana uygun olan bir modeli belirleyerek, ergonomik açıdan çözüme sahip olabiliyorsunuz. Koltuk renkleri , ölçüleri ve özellikleri hakkında bilgi edinerek kişisel alanınız için ideal olan modeli edinebilirsiniz.

Koltuk Seçiminde Kriterler Önemli

Koltuk Seçiminde Kriterler Önemli

Yaşam alanınız, gününüzün büyük bir kısmını içerisinde geçirdiğiniz ortamdır ve bu ortamda yer alan eşyalarınızın sizi mutlu eden, rahatlatan, pratiklik kazandıran özellikleri bulunması gerekir. Çünkü hem geçirdiğiniz zamanı keyifli kılmak hem de işlevsel açıdan kolaylık elde etmek istediğinizde bu özelliklerin önemli bir rolü vardır. Ev ve ofis gibi çeşitli ortamlarda rahat oturma ihtiyacına yanıt veren koltukları bu özellikleriyle inceleyerek seçim yapabilirsiniz. Evinizin ya da ofisinizin içerisinde bir koltuğa ihtiyacınız varsa; yerleşim alanınız genel olarak köşeli yapıya sahipse ergonomik açıdan ihtiyacınız olan faydayı elde edebilmek adına köşe koltuk modellerini tercih edebilirsiniz. Bu ürünler köşeli tasarımlarıyla yerleştirildikleri alanda duvar kenarına bütünleşebiliyorlar ve iki düzlemde duvara temas eden sırt bölümleriyle de kullanıcılara rahatlık sağlıyorlar. Birkaç koltuğu bir araya getirdiğinizde geniş bir oturma alanı yaratabilmenizi de sağlayan köşe koltuk modelleri, alanınızı verimli bir şekilde kullanmak istediğinizde de size fayda sağlayabiliyorlar. Köşe koltuk modelleri arasında çeşitli görünümleri de tercih edebiliyorsunuz. Renk, doku ve kesit özellikleriyle birbirinden ayrılan çok sayıda köşe koltuk modeli piyasada karşınıza çıkıyor. Daha fazla kişiyi ağırlamak için L tipi olarak edinebileceğiniz köşe koltuklarla, fazla alan kullanmadan çok sayıda kişiye oturma alanı sunabilirsiniz. Berjer koltuk seçenekleri, piyasadaki pratik ve dekoratif alternatifler arasında yer alıyorlar. Genel olarak minimal bir tasarım anlayışından yola çıkarak tasarlanan berjer koltuklar, özel döşemeleriyle dikkat çekiyorlar. Sırt kısmında döşeme uygulaması bulunan ve uygulamalar neticesinde farklı görünümler kazandırılan bu minimal koltukları sadece fonksiyonel kullanım için değil aynı zamanda dekoratif bir araç olarak da kullanabiliyorsunuz. Sallanan koltuk çeşitleri, piyasadaki fonksiyonel modeller olarak gösterilebilirler. Görülebilir ya da görünmez olacak şekilde koltuğun sallanmasını sağlayan sistemi bulunan bu modeller, keyifli vakit geçirmek üzere tercih edebileceğiniz ürünlerdir. Sallanma düzeyi birbirinden ayrılan çok sayıda sallanan koltuk modeli arasından kişisel zevkinize göre bir ürün seçimi yapabilir, evinizde bu ürüne yer vererek kendinizi dinlendirmek üzere sallanan koltuğunuza yerleşerek keyifli vakit geçirebilirsiniz. Ev & Yaşam kategorisi üzerinden pek çok seçeneğe erişebilirsiniz.

Koltuk Modelleri, Özellikleri ve Fiyatları

Koltuk Modelleri, Özellikleri ve Fiyatları

Mobilya üreticilerinin farklı kullanıcıların ihtiyaçlarına yanıt verebilmek üzere dizayn ettikleri koltuklar, estetik açıdan birbirlerinden ayrılıyorlar. Bu ayrım farklı ev ya da ofis dekorasyonuna uyumlu görünümler yaratılabilmesi adına kullanıcılara fayda sağlıyor. Klasik bir ortam için koltuk seçimi yapacağınız zaman tercih edebileceğiniz koltuklar, renkleriyle, dokularıyla ve yapılarıyla bu ortama uyumlu görünümler sunuyorlar. Klasik koltuk alternatifleri, çoğunlukla ahşap birimler kullanılarak dizayn edilen tasarımlarıyla dikkat çekiyorlar. Kolları ve ayakları ahşap olan bu koltuklarda, kolların üst kısmında koltuğun genel görünümüne uyum sağlayan yaslanmak üzere yerleştirilen parçalar bulunabiliyor. Salon ve ofis gibi ortamların ambiyansını tamamlama özelliği bulunan klasik tasarım özelliklerine sahip koltuklarda kapitone uygulamalar bulunabiliyor. Kareli bir görünüm kazandırılmak üzere özel zımbalarla süslenen bu modeller, yerleştirildikleri alanlarda şık görünümler ortaya koyuyorlar. Modern koltuk seçenekleri ise genel olarak çok katmanlı tasarımlarla karşınıza çıkıyorlar. Bu segmentteki koltuklarda oldukça fazla sayıda farklı görünümler yaratılıyor. Ayakları, kolları ve sırtı çeşitli şekillerde kesilerek dizayn edilebilen bu modeller çoğunlukla dinamik bir imaj kazandırılarak üretiliyorlar. Sade tasarımlara sahip modern koltuklar, düz kesitleriyle ve düz renk uygulamalarıyla kullanıcıların beğenisini kazanıyorlar. Kompleks görünüm arayışında olan kullanıcılar içinse piyasada çok renkli ve asimetrik kesimlere sahip koltuklar yer alıyor. Yeni koltuk modelleri arasında klasik ve modern tasarıma sahip alternatifleri inceleyerek, ortamınız için ideal uyumluluğu yaratacak olan seçenekleri belirleyebilirsiniz. Modelleri incelerken koltuğu yerleştirmeyi düşündüğünüz alanın genişliğini ve mimari yapısını dikkate almayı unutmamanız önerilir. Bu noktada markalar belirli bir tasarım çizgisindeki modellerinde farklı ölçülere sahip alternatifleri kullanıcılarla buluşturuyorlar. Böylelikle siz kendi alanınıza uygun olan, beğendiğiniz tasarıma sahip alternatifi edinerek ihtiyacınıza karşılık bulabiliyorsunuz. Koltuk fiyatları ele alındığında, markaların genel olarak ürettikleri modellerin tasarım çizgisine, üretimde kullanılan malzemelere ve büyüklüğüne göre fiyatlarda farklılığa gittikleri görülebiliyor. Bu parametrelerin piyasada oldukça çeşitli olması nedeniyle fiyat açısından da çok geniş bir aralığın ortaya çıktığı söylenebilir. Böylelikle farklı bütçeler için uygun düzeyde fiyatlarla birçok koltuk çeşidi piyasada yer alıyor.

Koltuk Yapılarına Yakından Bakış

Koltuk Yapılarına Yakından Bakış

Üretici markaların koltuk tasarımlarında farklılaştırma yaratabilmek adına faydalandıkları çeşitli materyaller vardır. Bu materyaller arasında deri, zarif ve şık bir görünüm yaratmak amacıyla kullanılmaktadır. Siyah, kahverengi, bordo, lacivert, kırmızı gibi çeşitli renklerdeki deri malzemeyle döşemesi yapılan koltuk modelleri özellikle ofis tipi alanlar için oldukça dikkat çekici seçeneklerdir. Deri koltuk alternatiflerinin dikey şeritlerle ayrılmış veya kare kare bölünmüş yüzey görünümüne sahip seçenekleri piyasada bulunabiliyor. Yenilikçi tasarımıyla fark yaratan modeller arasında puf tipi koltuklar da bulunuyor. Klasik olarak armut adı verilen oturaklara benzetilmek suretiyle tasarlanmış bu modeller, konforlu oturma araçları olarak tercih edilebiliyorlar. Salon, oturma odası, ofis ve genç odası gibi ortamlara uygun görünümlerle dizayn edilen puf koltuklar, şık tasarıma sahip spor modellerdir. Puf koltuk alternatiflerinin kullanıcılar tarafından beğenilen özellikleri arasında kullanıcının oturduktan sonra kendi rahat edeceği şekilde pufunu şekillendirebiliyor olması olarak gösterilebilir. En rahat oturma pozisyonunu belirlemek için birkaç basit fiziksel hareket gerçekleştirmenizin yeterli olduğu puf koltukların renk ve desenlerini inceleyerek ortamınız için uygun bir modeli edinebilirsiniz. Piyasadaki koltukların kullanıcılara ergonomik faydalar sağlayan özellikleri de bulunabiliyor. Yataklı koltuk alternatifleri, yerleştirildikleri alanda günlük rutinde bir koltuk olarak kullanılabilirken, misafirlerinizi yatıya kaldıklarında ağırlamak için bir yatağa dönüştürülebiliyorlar. Alt kısmında yavru yatağı bulunan koltuk modelleri katlanarak ya da çekerek açılan sistemleriyle ortamınızda pratik bir yatağa sahip olabilmenizi mümkün kılıyorlar. Bu tarz bir kullanım için özel olarak tasarlanan modeller, yumuşak dolgularıyla ve dokularıyla uyku konforu sağlayan özellikler de sunuyorlar. Kullanıcıların ortamlarında ihtiyaçları olan koltukları arzu ederlerse tek, çift ya da üç kişilik olarak tercih edebilme imkanları da bulunuyor. Hane içerisinde yaşayan kişi sayısına göre edinilebilen koltukları, kişisel rahatlığınız için de fazla kişi sayısına uygun tasarımlarla tercih edebilirsiniz. Siz de şimdi farklı markaların özgün tasarım anlayışlarını yansıttıkları koltuk modelleri, özellikleri ve fiyatları hakkında bilgi edinmek için Oturma Grupları kategorisini inceleyebilir; yerleştireceğiniz alanın estetik özelliklerine uygun olan bir koltuk alternatifini belirleyerek hızlı bir şekilde satın alabilirsiniz.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Materyal

Ahşap (253)
Metal (175)
Kumaş (112)
Gürgen (98)
Sünger (27)
Kayın (22)
Deri (20)
Suni Deri (18)
Nubuk (17)
Plastik (13)
Çelik (11)
İp (7)
(5)
(5)
(5)
(4)
(3)
(3)
(2)
(2)
(2)
(2)
(1)
(1)
(1)
(1)
(1)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Marka

Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Renk

Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Ürün Notu

(58)
ve üzeri (90)
ve üzeri (104)
ve üzeri (107)
ve üzeri (111)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL