TESLİMAT ADRESİNİZ

Farklı Konum Seç

bölgesine özel avantajları keşfedin

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Avantajlı Ürünleri Gör

Artık konumunuzu seçerek size özel avantajlardan yararlanabilirsiniz

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Konum seç
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Kanepe

için 991 sonuç bulundu.

Kanepe

Ev dekore edilirken oturma odası, üzerine en çok düşünülen alanların başındadır. Evde geçirilen zamanın çok büyük bir bölümü oturma odasıyla kaplandığı için bu alandaki eşyaların hem tasarım hem de konfor odaklı olarak çok iyi seçilmesi gerekmektedir. Rahat kanepe ve tekli koltukların, halı ve kırlentlerin, lambaderlerin, televizyon ünitelerinin, tekli ya da çoklu sehpaların, duvar aksesuarlarının (tablo, LED ışıklandırmalar, cam üniteler vb.) ve eğer düşünülüyorsa kitaplık gibi ek mobilyaların alımının iyi planlanması gereklidir. Tüm bu mobilya alternatifleri arasında kanepe modelleri konfor durumları, temizlenebilirlikleri, yükseklikleri ve kapladıkları alanlar ile birçok alternatife kapı açmaktadır. Oturma odası ihtiyaçlarınıza yönelik kanepe modelleri ve fiyatları için oturma grupları kategori sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Kanepe Modelleri

Kanepe Modelleri

Günümüzde değişen iş ve sosyal hayat koşulları ile birlikte ev boyutlarındaki farklıklar, insanları daha canlı, minimalist ve pratik kullanıma sahip kanepe modellerine yöneltti. Doğru mobilya seçimi ile büyük alanları daha çekici bir yapıya kavuştururken, küçük alanları olduğundan daha geniş ve daha ferah göstermek de mümkün. Evinizin misafir yoğunluğu çok ise, yerinizden feragat etmek yerine yataklı modelleri tercih edebilirsiniz. Her geçen gün gelişen teknoloji sayesinde eski yataklı ürünlere nazaran çok daha şık ve pratik olan yeni çekyatlı kanepe çeşitleri hayatınızı kolaylaştıracaktır. Normal zamanda konforu ve şıklığıyla oturma odanızı süsleyen çekyatlı kanepeler, misafir ağırlamanız gerektiğinde açılır yapısı sayesinde yatak ayarlama derdini ortadan kaldıracaktır. Evinizin köşelerini de değerlendirmek ve bunu yaparken konforunuzu kaybetmemek istiyorsanız köşe koltuklar sizin için doğru seçim olacaktır. Hem yer aldığı alanı kaplayıp, daraltmayan hem de çok daha fazla kişinin oturabilmesine olanak sağlayan köşe koltuklar oturma odalarınıza şık ve düzenli bir dekorasyon kazandıracaktır. Eğer küçük bir oturma odasına / salona sahipseniz seçiminizi büyük ve geniş çeşitler yerine daha küçük, minimal ve kullanışlı modelleri tercih etmelisiniz. Böylelikle küçük alanınızı daha da daraltmanıza gerek kalmayacaktır. Oturma odanıza 2 adet kanepe almak gibi bir düşünceniz varsa, bunları birbirine karşılıklı şekilde yerleştirerek ferah bir görünüm elde edebilirsiniz ancak köşelerde duracak şekilde bir yerleşim düşünüyorsanız boyut ve genişliklerinin, oturma ve zemin alanını kapatmayacak şekilde ayarlanmasına dikkat etmelisiniz. Kanepe seçimi yaparken evinizdeki kişi sayısı ve kullanım sıklığı çok önemlidir. Hatta bu ürünleri oturarak ya da uzanarak kullanıp kullanmadığınız bile önemli bir kriterdir. Bu değişken ihtiyaçlarınıza göre çekyatlı, üçlü, ikili ya da L kanepe seçeneklerini değerlendirebilirsiniz. Genel olarak televizyon karşısına konumlandırılan oturma gruplarını yerleştirirken bir “C” kombinasyonu yapmanız önerilir. Bu “C” formu alan genişliğinizi korur ve konforlu bir oturma odası deneyimi sağlar. Tüm bunlarla birlikte kanepe seçimi yaparken kumaş kalitesi, yerden yüksekliği ve kolay temizlenebilir yapıda olması uzun ömürlü kullanım için önem arz etmektedir. Satın alacağınız kanepe ile ilgili bu teknik detayları detaylı öğrenmeniz ve incelemeniz gerekmektedir. Hemen Modalife kanepe ürün sayfamıza göz atarak markanın kanepe modellerini inceleyerek seçiminizi yapabilirsiniz.

Kanepe Kumaş Seçimleri

Kanepe Kumaş Seçimleri

2’li kanepe 3’lü kanepe, L koltuk gibi kanepe alternatifleri arasında seçim yaparken dikkat etmeniz gereken bir diğer nokta, kumaş seçimidir. Günlük kullanım detaylarınız, evdeki insan sayısı ve diğer ev rutinleriniz, kanepe kumaşı seçmede etkili olacaktır. Kadife modellerin kumaşları özellikle modern oturma grupları için tercih edilmektedir. Kadife kumaşlar, uzun liflerin yüzeylerini kaplayarak kanepeye tüylü bir görünüm kazandırır. Yumuşak yapıda, hacimli bir kumaştır. Keten kumaşlar, kanepelerde en çok kullanılan kumaş türleri arasındadır. Esnememe ve dayanıklılık özelliğiyle öne çıkan keten kumaşlar uzun ömürlü kullanım sağlaması nedeniyle sık tercih edilmektedir. Ayrıca toz çekmeme özelliği de bulunmaktadır. Sabit kanepe döşemeleri için kullanılan şönil kumaşlar da uzun ömürlü yapısıyla öne çıkmaktadır. Sıkı dokunan şönil kumaşlar, polyester ve pamuk versiyonlar ile üretilmektedir. Deri kumaşlar ise ham deri ve suni deri olarak ikiye ayrılmaktadır. Ham deri kanepe kumaşların işlem görmüş hallerine de ‘mamul deri’ denmektedir. Deri alternatiflerde en çok tercih edilen deri türüdür. Yalnızca kanepelerde değil, tekstil sektörü başta olmak üzere otomotiv, ayakkabı, seraciye gibi çeşitli alanlarda da bu deri türü tercih edilmektedir. Suni deri kumaşlar ise işlenmiş yapay derilerdir. İnce dokulu yapılarıyla şık ve modern bir görünüm sunarlar. Kir tutmayan suni deri kanepelerin en büyük faydası kolay temizlenebilir yapısıdır. Süet kumaşlar ise ürünlere renk ve desen katkısının yanında premium bir görünüm de kazandırır. Süet aynı zamanda ev dekorasyonunda, farklı alanlarda da tercih edilebilir. Akrilik kumaşlar da ev içi kanepelerden ziyade dış mekan, bahçe mobilyalarında tercih edilir. Bununla birlikte şezlong ya da minder kumaşı olarak kullanılırlar. Su itici özelliği bulunan akrilik kumaş, güneşe karşı dayanıklı yapısı ile öne çıkmaktadır. Kanepe modelleri ve kanepe fiyatları arasında seçim yaparken tüm bu kumaş türlerini ve daha fazlasını göz önünde bulundurmalısınız. Aynı zamanda bu kumaş türlerinin temizleme yöntemleri de uzun ömürlü ve konforlu bir kullanım için seçiminizde rol oynayacaktır. Eviniz için uygun olan tasarımları keşfetmek için Bellona kanepe ürün sayfamıza göz atabilirsiniz.

Kanepe Alırken Renk Seçimi

Kanepe Alırken Renk Seçimi

Ev dekorasyonunda tüm mobilya renklerinin birbiriyle uyumlu olması önemlidir. Renk uyumlu bir dekorasyon için duvar rengi, perde rengi, halı rengi, masa – sehpa rengi ve tabii ki kanepelerin rengi çok önemlidir. Kanepe takımı için renk belirlerken, evinizdeki diğer mobilya ve renk paletleriyle de uygun olacak şekilde, en sevdiğiniz renklerden ya da ruh halinizden yola çıkabilirsiniz. Sessiz, sakin bir kişiliğiniz varsa daha soft tonları; eğlenceli ve kıpır kıpır biriyseniz de daha kontrast renkleri tercih edebilirsiniz. Sakin düzen istediğiniz takdirde uyumlu renkleri; eğlenceli bir dünya yaratmak istediğinizde ise tamamlayıcı renkleri tercih etmeniz gerekmektedir. Tamamlayıcı renkler, birbirinin karşıtı olan renklerin bir kolaj içerisinde bütünleşmesiyle ortaya çıkmaktadır. Örneğin sarı ve mor, mavi ve turuncu. Eğer vaktini evde geçiren insanlardansanız, mobilyalarınızdaki renk seçimi aradığınız enerjiyi size verecektir. Radikal renk seçimlerine karşı çekimserseniz ya da daha modern çizgilere sahip renkler tercih ediyorsanız tek bir renk ile ilerlemek sizin için daha doğru olacaktır. Örneğin: Monokromatik. Monokromatik, tek bir rengin tonlarını imler. Monokromatik içerisinden kanepeniz için dilediğiniz estetik ve modern renk tonunu belirleyebilirsiniz. Beyaz mobilyalara sahip olduğunuz bir salon düzeniniz varsa sarı ve krem rengi koltukları düşünebilirsiniz. Yine beyaz ortamlarda mavi tonları ve grinin birleşimi de şık ve estetik durmaktadır. Bu iki seçenek ile eviniz modern bir tasarıma kavuşabilir. Kafanızda tek renk üzerinden ilerlemek istediğiniz bir dekorasyon şeması varsa, aynı rengin 3 ayrı tonunu seçerek işe başlayabilirsiniz. Örneğin, lacivert renk, gökyüzü mavisi ve kobalt mavisi. Bu modern çizgilere heyecan verici ve vurgulu eklemeler yapmak istiyorsanız zıt renklerde (sarı vb.) aksesuarlar, kırlentler ve yastıklar tercih edebilirsiniz. Son yılların modasını yakalamak için araştırma yaparak da kanepe renklerinize karar verebilirsiniz. 2020’nin popüler renk paletleri arasında antrasit gri, mürdüm rengi, krem rengi ve yeşil rengi öne çıkmaktadır. Özellikle mürdüm rengi evlere kattığı nostaljik hava ile öne çıkmaktadır. Eğer 2’li ya da 3’lü kanepe kullanacaksanız bu renklerden sadece birini kullanmak zorunda değilsiniz. Renk birleşimlerinden güzel bir kolaj yaratabilirsiniz.

Kanepe Yerleşimi

Kanepe Yerleşimi

Oturma odaları hem vakit geçirme hem de misafir ağırlama anlamında evin en önemli alanlarından biridir. Büyük ölçüde vakit geçirilen bu alanda geniş ve konforlu bir oturma düzeni oluşturmak gerekmektedir. Bu düzenle birlikte salonunuzun hem işlevselliğini hem de görsel kompozisyon kalitesini artırabilirsiniz. Doğru bir düzen için ilk aşamada salonunuzun genel görünümünü analiz etmek ve kanepe yerleşimi yapacağınız alanların ölçülerini belirlemek gelir. Kanepe koltuk takımı seçenekleri arasında dolaşmadan önce salonunuzun mobilya alanlarının hassas ölçümlerini yaparsanız daha doğru ve uzun ömürlü sonuçlar elde edersiniz. Salonunuzda kanepe yerleşimine yönelik bir odak noktası belirlemelisiniz. Bu odak noktası, salon dizaynınızda öne çıkarmak isteyeceğiniz mobilya ve aksesuarlarla birlikte kanepe yerleşiminizi bir harmoni içerisine sokacaktır. Örneğin, kanepe yerleştireceğiniz alanı TV ünitesi, şömine, evin ışıklı alanları veya masa alanına göre belirleyebilirsiniz. Küçük bir oturma odasına sahipseniz, minik minik tekli koltuk ya da sandalyelerle değil, büyük kanepe seçimleriyle ilerlemelisiniz çünkü hem küçük alan hem de küçük detaylı mobilyalar karışık bir düzene sebep olur. Tek ve büyük kanepe seçimleri ise alanı dolu ve ferah gösteren bir kolaj sağlar. Büyük modeller esasında çok kişinin oturabilmesinden ziyade, konforlu ve gösterişli bir oturma deneyimi sunmak için tasarlanmışlardır. Açılır kapanır sandalyeler ya da tekli birden fazla koltuk yerine büyük kanepe seçimleri ile alanınızı verimli kullanabilirsiniz. Büyük bir oturma odasına sahipseniz, kanepe yerleşimini yaparken alanınızı hayali şekilde ortadan ikiye bölerek hareket edebilirsiniz. Odanın bir kısmı misafir ağırlamak ve yemek yemek için kullanırken, bir diğer kısmını da oturma ve televizyon izleme alanı gibi konumlandırabilirsiniz. Özellikle bu alanlarda berjer koltuklar tercih edilebilir. Genel anlamda, salon düzeniniz nasıl olursa olsun, ana hedefinizin geniş, ferah ve konforlu bir alan yaratmak olmalı. Oturma odanız, alanına göre, insan yoğunluğunu kaldırabilen bir yapıda kalmalı. Büyük, küçük ya da orta ölçekli alanlarınız için alternatiflere göz atmak ve kanepe fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Kanepe Temizliği

Kanepe Temizliği

Ev içinde en çok kullanılan mobilya, kanepelerdir. Yorgun bir günün sonunda uzanırken, hafta sonları keyif yaparken, dizi ya da film izlerken ya da eşinizle, dostlarınızla muhabbet ederken hep kanepelerinizdesinizdir. Bu denli sık kullanım da kanepelerin kolay kirlenmesine neden olmaktadır. Sık kullanımın yarattığı kirliliğin yanı sıra çay, kahve, çikolata, yemek vb. yiyecek, içeceklerin dökülmesi de çok karşılaşılan kirlenme durumlarındandır. Bu nedenle, kanepe almadan önce kolay temizlenebilir yapıda olan kumaşları ve kanepe modelleri tercih etmeniz gerekir. Koltuk temizliğinde, bu konuda hizmet veren profesyonel şirketlerle anlaşabileceğiniz gibi, temizliğinizi kendiniz de üstlenebilirsiniz. Temizliği kendiniz üstlendiğinizde ilk yapmanız gereken, kanepenizin kumaşına ve malzemesine göre bir temizleme seçeneği yaratmanız olacaktır. Bunun için kanepenizin temizleme talimatlarını okumanız en doğrusu olacaktır. Temizlik malzemesi seçiminde yapacağınız ufak bir hata dahi kanepenizin kullanılamaz duruma gelmesine neden olabilir. Deri kanepe kullanıyorsanız temizlikte yarım kahve fincanı sirke ve yarım su bardağı doğal zeytinyağı kurtarıcınız olabilir. Sirke ve zeytinyağını bir kap içerisinde karıştırdıktan sonra karışımı sprey sıkma özelliği bulunan bir şişeye doldurun ve deri kanepenize püskürtün. Püskürtmelerle tüm yüzeylerini kapladıktan sonra nemli ya da yumuşak bir bez ile silin. Böylece kanepeniz temizlenmesinin yanında parlak bir görünüme de kavuşacaktır. Pamuklu bir kanepeye sahipseniz 1 kahve fincanı sirke, 1 fincan su ve çeyrek su bardağı sabun (sıvı ya da arap sabunu) ile tertemiz bir kanepeye sahip olabilirsiniz. Deri koltuk temizliğinde olduğu gibi burada da tüm malzemeleri karıştırıp, bir sprey şişe aracılığıyla koltuğunuza sıkarak silme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Kadife kanepe takımı çeşitlerinde ise seçenekler arasına bulaşık deterjanını ekleyebilirsiniz. 1 bardak su ve 1 yemek kaşığı bulaşık deterjanını bir şişe içerisinde iyice karıştırarak ve kanepenize uygulayarak temizliğini sağlayabilirsiniz. Bir diğer temizleme alternatifi de tüm yüzeyler için geçerli olan aspirin yöntemidir. Çok amaçlı aspirin sprey ve 1 bardak suyu karıştırıp, kanepenizin üzerindeki kirlenmiş noktalara sıkıp bezle sildiğinizde nasıl temizlendiğini göreceksiniz.

Kanepe Nasıl Temizlenir?

Su dolu bir kap içerisine Arap sabunu veya sıvı / beyaz sabun koyun. Kanepeyi silme işlemine geçtiğinizde kullanacağınız nemli ve yumuşak bir bez, orlon ya da lifi, su ve sabunu harmanladığınız kabın içerisine bırakın. Bezi su ve sabunla tamamen buladıktan sonra, temizleyeceğiniz kanepeyi yıpratmayacak şekilde, yumuşak dokunuşlarla silmeye başlayın. Silme işleminiz bittikten sonra sıra durulama işlemine gelecektir. Durulama yaparken, soğuk su ve az bir yumuşatıcıyı karıştırarak ve yeni bir beze bu karışımı dökerek hareket edin. Yumuşatıcı kullanmak mobilyalarınızın güzel kokmasını da sağlayacaktır.

Kanepe Hangi Deterjanla Silinir?

Kanepe ve oturma gruplarının temizliğinde deterjan tercih edecekseniz, temizliği elle yapmanız gerekecektir. Özellikle kanepelerinizin kumaş kaplamaları fermuar aracılığıyla çıkarılabilir nitelikte değilse, çamaşır makinesi kullanmanız da olanaksızdır. Kanepenizin yüzeyini silmek için çamaşır yıkarken tercih ettiğiniz tüm deterjan türlerini (çamaşır suyu dışında) kullanabilirsiniz. Kanepenizi silmeye başlamadan önce kıl ve kırıntı gibi toz tanelerini elektrik süpürgesiyle ortadan kaldırabilirsiniz. Kanepenizin tüm ayrım noktalarını elektrikli süpürgeyle tekrar çekerek de gözden kaçan diğer toz taneciklerini temizleyebilirsiniz. Devamında, deterjanlı ve nemli bir bez aracılığıyla silme işlemine geçebilirsiniz. Deterjanın yanında doğal bir temizlik çözümü kullanmak istiyorsanız beyaz sirke ve karbonat karışımını da deneyebilirsiniz. Deri koltuklarınızda ise arap sabunu kullanmak ideal seçenek olacaktır.

Kanepe Seçerken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

Kanepe alırken, ürünü hangi alanda ve nasıl kullanacağınıza bakmanız gerekmektedir. Sık misafir ağırlıyorsanız ya da ev nüfusu kalabalıksa buna göre alternatiflere bakılmalıdır. Eviniz için yaratmak istediğiniz bir tasarım havası varsa, kanepe renk seçimlerinin de önemi vardır. Bunlarla birlikte kanepeleri kullanım sıklığınız en mühim konulardan biridir. Kanepenizin kolay temizlenebilir olması ve uzun ömürlü olması için doğru model ve kumaş seçilmelidir. İhtiyacınıza ve zevkinize göre kadife kumaşlar, keten kumaşlar, şönil kumaşlar, nubuk kumaşlar, tay tüyü kumaşlar, deri kumaşlar, suni deri kumaşlar, flok süet kumaşlar, gabardin kumaşlar, moher kumaşlar, akrilik kumaşlar ve alkantara kumaşlar tercih edilebilir. Seçiminizi kullanım sıklığına, temizlenebilme hacmine ev dekorasyonunuzun uyumuna göre yapmalısınız.

En Uygun Kanepe Modelleri Hangileridir?

Oturma odanız ve salonunuz için kanepe seçimi yaparken alternatifler arasındaki fiyat farklarına göre en verimli seçimi yapmak istersiniz. Bunun için dikkat etmeniz gereken bazı noktalar vardır. Kanepeyi kullanacak kişi sayısı, eve gelip giden misafir sıklığı, evdeki çocuk sayısı ve evde geçirilen zaman en verimli tercihi yapmanız için size olanak sağlayacaktır. Kanepelerin kolay kirlendiği bir evdeyseniz, kolay temizlenme özelliği olan kanepe alternatiflerine bakmanız gerekir. Eğer evde geçirdiğiniz süre az ve kirlilik probleminiz yok ise daha modern çizgilere sahip kanepe alternatifleri size göre olacaktır.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Marka

Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Materyal

Ahşap (296)
Metal (217)
Gürgen (129)
Kumaş (100)
Kayın (60)
Suntalam (57)
Masif (46)
Sünger (18)
Çelik (10)
MDF (9)
Nubuk (7)
(3)
(2)
(1)
(1)
(1)
(1)
(1)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Renk

Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Ürün Notu

(53)
ve üzeri (82)
ve üzeri (88)
ve üzeri (91)
ve üzeri (95)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL