Kategoriler

Kampanyalar

Fonksiyonlarına Göre Masalar

Başka bir kelime deneyin

Materyal

Suntalam (1330)
Ahşap (259)
MDF (156)
Cam (92)
Metal (79)
Masif (9)
Gürgen (7)
Çelik (7)
(5)
(5)
(4)
(3)
(2)
(2)
(1)
(1)
(1)
(1)
(1)
(1)
Başka bir kelime deneyin

Marka

Şekil

(1736)
(95)
(69)
(16)
Başka bir kelime deneyin

Renk

Başka bir kelime deneyin

Kargo Seçenekleri

Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Fiyat Aralığı

TL
-
TL

Ürün Puanı

5 yıldız (205)
4 yıldız ve üzeri (342)
3 yıldız ve üzeri (383)
2 yıldız ve üzeri (392)
1 yıldız ve üzeri (413)

Mağaza Puanı

0 10
Tüm mağazalar
Akıllı sıralama nasıl çalışır? Arama ile uygunluk, satış miktarı, satıcı ve ürün puanı, teslimat avantajları, popüler kategoriler, Ürüne ait reklam gibi kriterler belirleyici olabilmektedir.

Konum Seç

Mutfak Masası

için 3,865 sonuç bulundu.

Mutfak Masası

Evde en çok zaman geçirilen yerlerden biri olan mutfakta yer alan mutfak masası, gerek dekorasyona uyumlu olması gerekse de işlevselliği ile oldukça önemli. Sadece yemek yenilen alan olmaktan çıkan mutfaklar, ailelerin yanı sıra misafirler ile de zaman geçirilen bir yaşam alanı olmuştur. Bu yaşam alanını daha keyifli hale getirmek için tercih edilen takımı seçerken doğru karar vermek ise uzun yıllar kullanımı da beraberinde getirir. Ölçü, rengi, yapıldığı materyali ve şekli gibi farklı seçenekler masa alırken dikkat edilmesi gereken kriterler arasında. İşlevsellik ve konforun bir arada sunulduğu mutfak masalarında her zevke ve bütçeye göre birçok seçenek sunuluyor. Kişisel tercihlere göre bu seçenekler arasından tercih yapabilir ve evinizde keyifli bir yaşam alanı oluşturabilirsiniz.

Mutfak Ölçüsüne Göre Mutfak Masası Seçme Avantajı

Mutfak Ölçüsüne Göre Mutfak Masası Seçme Avantajı

Mutfak masalarında birçok model kullanıcıları karşılamakta. Modellerin arasında ürünün boyutu ve özelliklerinin yanı sıra sandalye adedi de çeşitlilik göstermekte. 2 ya da 4 kişilik mutfak masası takımı modelleri küçük mutfaklar için tercih edilebilir hale gelirken 6 kişilik takımlar ise büyük mutfaklarda rahat kullanım alanı sunmakta. Mutfak masası takımı seçerken dikkat edilmesi gereken özelliklerin başında ürünün büyüklüğü gelir. Mutfakta kullanım alanı oldukça dar ise katlanabilir ya da duvara monteli alternatifler tercih edilebilir. Katlanabilir masaları ihtiyacınız olduğu zaman kullanabileceğiniz gibi kolaylıkla taşıyabilir ve başka yerde de değerlendirebilirsiniz. Mutfak masası katlanır haldeyken temizlik yapmak da oldukça pratik hale gelir. Yuvarlak modeller ise birçok mutfak tipinde tercih edilir. Masanın konulacağı alan müsait ise yuvarlak masalar estetik bir görünüm kazandırır. Yuvarlak masa tipleri çocuğu olan aileler için de oldukça uygundur. Sivri uçlu seçeneklerin yanı sıra bu tip kesimler çocuğunuzun çarpma durumunda olası tehlikelerden korur. Küçük mutfaklarda ise yuvarlak masaların katlanır özelliğinde olanları seçilebilir. Kişi sayısına göre bu ürünler açılabileceği gibi kapalı da durabilir. Orta boy mutfaklarda kullanım kolaylığı sağlayan takımlarda ise genellikle açılır-kapanır modeller bulunuyor. Dikdörtgen şeklinde görebileceğiniz bu masalarda büyümeyi ortadan ya da yandan çıkan parçalar ile sağlayabilirsiniz. Bu tip alternatiflerde kapalı halinde yemek yeme sizin için yeterli bulunuyorsa açık halini dekoratif ürünler koyarak değerlendirebilirsiniz. Masanızı süsleyecek materyallerin yanı sıra sürekli elinizin altında durmasını isteyeceğiniz mutfak ürünlerini de kullanabilirsiniz. Geniş mutfağa sahip olanlar ise büyük kare, oval ya da L tipi takımlar ile mutfak dekorasyonunu tamamlayabilir. Zamanınızın çoğunu mutfakta geçiriyorsanız ve konfor sizin için ön plandaysa köşe takımları oldukça ideal olacaktır. Cam kenarında alanınız uygun ise koyacağınız köşe takımı ile sohbetlerinize manzara keyfi de ekleyebilirsiniz. Mutfak masası köşe takımı aynı zamanda kalabalık aileler için de tercih edilebilir bir oturma grubu. Yemek yemenin yanı sıra kahve veya çay saatlerinizi köşe/L masalarda geçirebilirsiniz.

Zevkinize Göre Mutfak Masası Bulmak Oldukça Kolay

Zevkinize Göre Mutfak Masası Bulmak Oldukça Kolay

Masanın kullanım alanına karar verdikten sonra dekorasyona uyum sağlaması da oldukça önemli. Bu konuda ise takımın üretildiği materyal, rengi ve şekli her zevke uygun olacak şekilde çeşitlilik gösteriyor. Bu ürünlerde ahşap, cam, çelik, plastik, metal gibi farklı seçenekler görebilirsiniz. Tercih yaparken ise öncelikle konforunuza daha sonrasında ise mutfağınızın genel dekorasyonuna göre karar verebilirsiniz. Mutfak masası ahşap seçimlerinde tamamlayıcı faktörlerden biri de mutfak dolaplarınız ya da tezgahlarınızdır. Eğer dolaplarınız ahşap rengine daha uyumlu ise kombininizi masa ile tamamlayabilirsiniz. Ceviz, gürgen ya da meşeden üretilen ahşap masalar size uzun ömürlü kullanım avantajı da sağlar. Cam modeller da birçok mutfakta tercih edilen ürünler arasında yer alır. Mutfak masası camı skalasında ise oldukça geniş bir yelpaze bulunmakta. Saydam olan camların yanı sıra rengarenk camları tercih edebilirsiniz. Mutfağınızda kullandığınız başka bir renk varsa camı bu renkten seçebilir ya da beyaz bir mutfağa sahipseniz canlı bir renk ile mutfağınıza renk katabilirsiniz. Cam seçenekler temizlik konusunda da oldukça pratiklik kazandırıyor. Nemli bir bezle sileceğiniz masalarınız pırıl pırıl olacaktır. Mutfak masası mermer detaylı ürünler ise son dönemlerde oldukça revaçta. Mutfak tezgahında da mermer deseniniz var ise harika bir uyum yaratabilirsiniz. Mermerin sunduğu avantajlardan biri de ahşapta olduğu gibi modası geçmemesidir. Uzun yıllar sağlıklı bir şekilde mermer masanızda birçok anı biriktirebilirsiniz. Suntalam ise birçok mobilyada olduğu gibi bu ürünlerde de oldukça sık kullanılıyor. Tercihlerin yüksek tutulması ile de suntalam masalarda çeşitlilik göze çarpıyor. Mutfak masası ölçüleri, ayak detayları, kalınlık, açılır-kapanır ve katlanabilir fonksiyonlarına kadar aranılan çeşitli özelliklerin bulunduğu suntalam modellerde zengin desen ve renk seçenekleri de mevcuttur. Hafifliği sebebiyle suntalam mutfak masalarını kolaylıkla da taşıyabilir ya da yer değiştirebilirsiniz. Seçim yaparken kullanılan materyallerde sizi daha birçok seçenek karşılar. Bu seçenekler arasından filtreleme yaparak aradığınız ürüne direkt olarak ulaşabilirsiniz. Dekorasyona hangisinin uyumlu olacağı ya da hangi ürünün daha kullanışlı olacağı konusunda kararsızsanız kullanıcı yorumlarına göz atarak tercih yapabilirsiniz. Siz de sabit masalar arasından seçiminizi yapmak için ürün sayfamıza ilerleyebilirsiniz.

Mutfak Masası Tamamlayıcısı Sandalyeler

Mutfak Masası Tamamlayıcısı Sandalyeler

Masaların olmazsa olmazlarından biri de sandalyelerdir. Mutfak masası seti tamamlayıcısı olan sandalyelerde masaya uyumu kadar rahatlık da oldukça önemli. Sandalye üretiminde kullanılan ürünler arasından seçim yaparken mutfakta ne kadar zaman geçirileceği göz önünde bulundurulmalı. Süngerli üretilen sandalyeler, uzun saatler boyunca oturabilir hali ile konfor sağlıyor. Süngerli sandalyelerde kumaş seçenekleri de yine alıcının beğenisine sunuluyor. Sandalyeler kadifeden olabileceği gibi deriden de üretiliyor. Sandalye seçerken önce konforu göz önünde bulundurup daha sonrasında renk ve desen seçeneklerine karar verebilirsiniz. Sandalye seçenekleri arasında bir diğer göze çarpan ürün ise sırtı metal, oturma yeri süngerli olan ürünler oluyor. Metallerin farklı geometrik şekiller ile işlenmesi göze hoş gelebileceği gibi masalar ile de uyumlu hale geliyor. Metal ayaklı bir model seçtiyseniz yine metal detaylı bir sandalyeden yana tercihinizi kullanabilirsiniz. Cam bir alternatif kullanacaksanız da camın üzerinde yer alan desenlerin renginden ilham alarak sandalyenize karar verebilirsiniz. Mutfak masası sandalyeli olarak alınacaksa sandalye sayısına da dikkat etmek gerekir. Ailenin kaç kişi olduğu ya da mutfakta ağırlanacak misafirlerinize göre bu sayıya karar verebilirsiniz. Mutfak masası 6 kişilik olacaksa mutfağın genişliği de göz önünde tutulmalıdır. Fazladan alınan sandalyeler alanınızı daraltabilir. Çekirdek aileler ise 4 kişilik mutfak masası seçenekleri arasından seçim yapabilir. Sandalye seçiminde alışılmışların biraz daha dışına çıkıp banklı sandalye takımını da tercih edebilirsiniz. 4 sandalye 1 bank ya da sadece 2 banklı sandalyeler mutfağınıza ayrı bir hava katacaktır. Banklı sandalyelerin avantajı mutfakta yer kaplamamasıdır. Kullanmadığınız zamanlarda bankı, masanın altına koyarak yerden tasarruf sağlayabilirsiniz. Duvara monteli aldığınız masanızı bar konseptinde kullanacaksanız yüksek sandalyeler de mutfağınıza yakışacaktır. Vücut tipine ve rahatlığa göre tasarlanmış olan sandalyelerde renklerde özenle seçiliyor. Masa ile bir örnek sandalyeler, renk uyumu sağlarken sadelikten yana olanların da mutfağında yer alabiliyor. Tek renk sandalyelerin yanı sıra rengarenk sandalyeler de yine sizlerin beğenisine sunuluyor. Her sandalye başka bir renk olabileceği gibi yarısını bir, diğer yarısını da başka bir renk tercih edebilirsiniz. Bu şekilde bir takım seçerken beğendiğiniz ürünlerin açıklama kısmında tüm detaylarını görebilirsiniz. Bu kısımlarda sandalyenin üretim malzemesi, rengi ve daha birçok açıklama sizleri bilgilendiriyor. Dilerseniz hemen Gardelia mutfak masası ürün sayfamıza ilerleyerek markanın tasarımlarını keşfedebilirsiniz.

Mutfak Masası Seçerken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Mutfak Masası Seçerken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Masa takımı alırken göz önünde bulundurulması gereken birçok faktör bulunmakta. Bunlardan ilki kullanılacak olan mutfak masası ölçüsü. Mutfakta masanın konulacağı yerdeki alana göre bu ölçüye karar verilmesi gerekir. Dar bir alana konulacak büyük masa çok fazla yer kaplayacağı gibi kullanmada zorluk da yaratacaktır. Hem mutfağı daha küçük göstermemek hem de yerden kazanmak için standart ölçülerde tercih yapılabilir. Ürünün ölçüsü kadar şekline de dikkat etmek gerekir. Geniş bir mutfakta, mutfak masası yuvarlak ise ortama ferahlık kazandırılırken uzunlamasına bir mutfakta dikdörtgen modeller hareket kabiliyetini yükseltir. Bu yüzden de seçim yapmadan önce mutlaka mutfağınızı ölçün ve koyacağınız yere göre tercih yapın. Ufak bir mutfağınız varsa katlanabilir alternatifleri da seçebilirsiniz. Böylelikle mutfakta rahatlıkla yemek yiyebileceğiniz gibi dilediğiniz zaman masayı katlayarak kendinize yeniden alan yaratabilirsiniz. Evin her yerinde dekorasyona ve renk uyumuna önem verenler için mutfağa konulacak olan takım da özenle seçilmelidir. Bu konuda tercih yaparken ise mutfak dolaplarına, ankastreye, halı ya da yer döşemesi rengine ve dokusuna kadar birçok konuda detaylı düşünmek gerekir. Mutfak dolaplarınız son zamanların modası country tarzda ise mutfak masası beyaz olarak tercih edilebilir. Beyaz modeller, mutfağınıza huzur katabileceği gibi aynı zamanda istediğiniz renk sandalye ile kombin de yapabilirsiniz. Mutfağınıza ahşap renk hâkim ise masa takımı tercihiniz doğal ahşap modellerden yana olabilir. Doğal ahşap masalar son zamanlarda asimetrik kesimler ile evlere farklı bir hava da katıyor. Doğal ahşabın yanı sıra MDF ya da diğer materyallerden üretilen ahşap ürünlerle de mutfağınızı tamamlayabilirsiniz. Beyaz eşyalarınız gümüş renkte ise siyah ya da mermer desenli alternatifler ile de uyumu yakalayabilirsiniz. Masa seçiminde çizilmeyen ve kolay temizlenebilir ürünleri tercih etmek büyük kolaylık sağlayabileceği gibi kullanım süresini de uzatacaktır. Pürüzsüz yüzeyli ürünler bu konuda tercih edilebilir seçenekler arasında yer alabilir. Demir ya da metal sandalye yerine takımda mutfak masası koltuklu olacaksa da yine silinebilir ürünler arasından seçim yapmak temizlik konusunda size büyük bir kolaylık sağlayacaktır. Leke tutmayan koltuklar, temizlemeye uygun süngerli yapılar ile dökülen ya da pislenen koltuklarınızı kısa bir sürede silebilirsiniz. Seçeceğiniz masa ve sandalyede konforlu zaman geçirmenin yanı sıra dekorasyon ile gözünüze hoş gelecek bir tasarım yaratmak için tüm bu detaylara dikkat etmelisiniz. Böylelikle mutfakta geçireceğiniz zaman daha keyifli hale gelecek ve misafirlerinizi büyük bir mutlulukla ağırlayacaksınız.

Her Bütçeye Uygun Mutfak Masası

Her Bütçeye Uygun Mutfak Masası

Masa ve sandalye seçiminde şıklık, konfor ve kalite kadar bütçeye uygun olması da aranılan kriterler arasında. Mutfak masası modelleri ve fiyatları arasında farklılıklar ortaya çıkmakta. Bu farklılıkları ise üretimde kullanılan malzeme, işçilik sandalye sayısı gibi birçok etmen belirliyor. Doğal ahşaptan üretilen modeller, ağırlığı ve uzun ömürlü oluşu sebebiyle suntalam ya da MDF ürünlere göre fiyatta değişiklik gösterebiliyor. Cam ya da metal alternatifler arasında da kullanım miktarı ya da işçilik, fiyatları değiştirebiliyor. Masalar arasındaki fiyat skalasını sadece kullanılan ürün değil boyut da belirliyor. Daha küçük mutfaklar için kullanılan kare ya da yuvarlak ürünler ile büyük mutfaklarda bulunan uzun, dikdörtgen ya da L takımlar arasında fiyat farkı görülebiliyor. Masalarda fiyatı etkileyen bir diğer faktör ise işlevsellik oluyor. Masanın açılı-kapanır, katlanır ya da kolaylıkla taşınabiliyor olması değişiklik sebepleri arasında bulunuyor. Mutfak masası takımı fiyatları arasında sandalye sayısı da oldukça önemli. 2 ya da 4 kişilik sandalye ile banklı, L veya 6 kişilik sandalye arasında fiyat farkı değişiklik gösterebiliyor. Mutfak masası fiyatları arasından bütçenize göre tercih yapmak için fiyat aralığını kendiniz belirleyebilir ve aramanızı daraltabilirsiniz. Önceliğinizi aynı zamanda “akıllı sıralama” başlığından da belirleyebilirsiniz. Size uygun masa ve sandalyeler arasından tercih yapmak işinizi kolaylaştırabileceği gibi zamandan da tasarruf sağlar. Fiyat skalasının yanı sıra “satış miktarı, ürün notu, yeni ürün, mağaza puanı, yorum sayısı” gibi farklı seçenekler ile filtreleme yapabilirsiniz.

Mutfak Masası Nereye Konur?

Geniş bir mutfağınız varsa masayı mutfağınızın merkezine koyabilirsiniz. Böylelikle masanın, hem her yere eşit uzaklıkta olmasını sağlarsınız hem de mutfağınıza ferahlık katarsınız. Mutfağınızda cam kenarı müsaitse masanızı camın önüne de koyabilirsiniz. Böylelikle hem yemek yerken hem de sevdiklerinizle vakit geçirirken gün ışığından faydalanmış olursunuz. Dar bir mutfağa sahipseniz de tezgâhın karşısında bulunan duvara masanızı yerleştirebilirsiniz. Bu işlev içinse yuvarlak masalar yerine dikdörtgen, kare ve duvara monteli modelleri seçebilirsiniz. Masanın kapıya ya da buzdolabı gibi açılan yerlere denk gelmemesine de özen göstermelisiniz.

Mutfak Masası Nasıl Olmalı?

Masanın, mutfakta hareket kabiliyetini kısıtlamayacak şekilde olması gerekir. Bunun için de küçük mutfaklara büyük mobilyalar konulmamalı. Oval ya da yuvarlak modellere uygun bir mutfağa sahipseniz tercihinizi kare yerine bu masalardan yana kullanabilirsiniz. Masa aynı zamanda mutfakta bir bütünlük de sağlamalı. Renk uyumuna ve modeline mutfaktaki diğer mobilyaları göz önünde bulundurarak karar verebilirsiniz. Ahşap ağırlıklı bir dekorasyonununuz varsa metal yerine yine ahşap masalar ahengi bozmayacaktır.

Mutfak Masası Nasıl Yerleştirilir?

L şeklinde bir takım tercih ettiyseniz mutfağınızın bir köşesine yerleştirmelisiniz. Estetik bir görümün yanı sıra alandan da tasarruf edersiniz. Masa yerleştirirken sandalyelere de dikkat etmelisiniz. Otururken sandalyeler yanda veya arkada bir yere çok yakınsa rahat oturmak pek mümkün olmayabilir. Bu yüzden de sandalye seçiminde sayı ve şekil önemli olmakta. Açık mutfağa alacağınız masa için ürün araştırıyorsanız oturma bölümü ile mutfağı ayıracak bir model tercih etmelisiniz. Alanınız dikdörtgen ise uzunlamasına bir masa ile mutfağınıza hoş bir görünüm ekleyebilirsiniz. Tezgâhınızın bir ucu açıksa ve açık olan kısımda yeterince boşluk varsa tezgâh boyutlarında bir ürün ile devamlılık sağlayabilirsiniz. Böylelikle hem mutfağınızda yer kazanmış hem de dekorasyonunuza modern dokunuşlar eklemiş olursunuz.

Mutfak Masası Nereden Alınır?

Zamanınızın büyük bir kısmını geçirebileceğiniz mutfağa masa alırken farklı seçenekleri bir arada görmek doğru karar vermenizi sağlayacaktır. Bu yüzden de her bütçeye uygun, farklı renk ve seçeneklerde, birçok materyalden üretilen masaların bulunduğu sayfamızı inceleyebilirsiniz. Karar vermek için isterseniz sizlere sunulan filtreleme seçeneklerini de kullanabilirsiniz. Farklı modellerden seçim yapmak için ise kullanıcı yorumlarına ya da mağaza puanına göz atabilirsiniz.

Mutfak Masası Hangi Malzemeden Olmalı?

Masanın su geçirmez ve neme karşı dayanıklı olması gerekir. Üzerine bir şey döküldüğü zaman silinebilir olması masanın ömrünü uzatacaktır. Masanın gıdalar ile sürekli temasta olmasından dolayı da seçerken çevre dostu olmasına dikkat etmelisiniz. Gelişen teknoloji ile üretici firmalar bu konuya özenle yaklaşsa da sağlığınızı ön planda tutmalı ve seçiminizi buna göre yapmalısınız. Tercihiniz camdan yana olacaksa da çok çabuk çizilmeyen masaları tercih edebilirsiniz. Bu da yine kullanım kolaylığının yanı sıra ürünü uzun seneler kullanmanız demektir.