Kategoriler

Kampanya ve İndirimler

Fiyat Aralığı

TL
-
TL

Renk

Başka bir kelime deneyin

Mağaza Puanı

0 10
Tüm mağazalar

Mağaza

Başka bir kelime deneyin

Materyal

Mdf
Başka bir kelime deneyin

Raf Sayısı

Başka bir kelime deneyin

Fonksiyon

Başka bir kelime deneyin

Marka

Ron
4M
Kzy
Asi
A1
Ayz
Gia
Jms
Başka bir kelime deneyin

Ölçüler

Başka bir kelime deneyin

Tarz

Başka bir kelime deneyin

Seçenekler

Başka bir kelime deneyin

Boy

Başka bir kelime deneyin

En

Başka bir kelime deneyin

Kargo Seçenekleri

Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Yurt Dışından Gelsin

Ürün Puanı

5 yıldız
4 yıldız ve üzeri
3 yıldız ve üzeri
2 yıldız ve üzeri
1 yıldız ve üzeri

Kitaplık & Raf

için 6,936 sonuç bulundu.
Akıllı sıralama nasıl çalışır? Arama ile uygunluk, satış miktarı, satıcı ve ürün puanı, teslimat avantajları, popüler kategoriler, ürüne ait reklam gibi kriterler belirleyici olabilmektedir.

Konum Seç

Kitaplık ve Raf

Ev ve ofislerin dizaynı için sıkça kullanılan kitaplık ve raflar mobilya dekorasyonun vazgeçilmez parçalarıdır. Kullanışlı olmasının yanında estetik bir görünüm de sunan raflar, hemen hemen her yaşam alanında kullanılmaktadır. Kitap ve dergiler için uygun olmasının yanında vitrin amaçlı süs eşyalar için de kullanıma uygundur. Mobilya dekorasyonunuza uygun kitaplık modelleri satın alarak yaşam alanınızın atmosferini değiştirebilirsiniz. Evin dekorasyonu için vazgeçilmez olan kitaplıklar kullanım alanına ve amacına göre farklı modellerde tasarlanmaktadır. Ofis kullanımına uygun sade ve klasik modellerin dışında evin sıcak atmosferini bütünleyecek olan seçenekler oldukça çeşitlidir. Örnek vermek gerekirse geleneksel kitaplık anlayışının sınırlarına çıkan bağımsız bölümlü kitaplıklar sade ve şık bir görünüme sahiptirler. Pratik bir kullanım alanı sunan raflar farklı amaçlar için uygun potansiyele sahiptir. Üretilen malzeme çeşidine göre değişiklik gösteren renkleriyle ev ve ofisler için birçok alternatife sahiptir. Eğer siz de ev ve işyeriniz gibi yaşam alanlarında kullanmak üzere raf çeşitleri araştırıyorsanız, sınırsız bir seçme imkânına sahipsiniz demektir. Tamamen zevkinize ve yaratıcılığına göre vereceğiniz kararlarda hem görüntü açısından hem de kullanışlılık açısından iyi sonuçlar elde edebilirsiniz. Sadece güzelleştirmek için değil, dar ve kullanışsız olduğunu düşündüğünüz alanları genişletmek ve optimal fayda sağlamak için de bu tarz ürünleri tercih edebilirsiniz. Tercih edeceğiniz duvar rafı hem size büyük alanlar yaratacak hem yerdeki eşyalarınızı yukarılara taşımanızı sağlayacak hem de optimal bir fayda sağlayacaksınız. Renk ve model çeşitliliğiyle her tarza uyum sağlayabilen dekoratif raf modelleri ile kendi stilinizi yaratabilirsiniz.

Farklı Tarzdaki Raf ve Kitaplık Modelleri

Farklı Tarzdaki Raf ve Kitaplık Modelleri

Ofis, salon, mutfak ve yatak odası gibi çeşitli yaşam alanlarında kullanıma uygun olan bu ürünler en kullanışlı mobilyalar arasındadır. Ofis içinde dosya ve defterler için kullanılanlar genellikle demir kitaplık gibi keskin çizgili ve klasik modellerdir. Bunun yanı sıra mutfakta kullanmak için satın alınabilecek raflar açık renkli, geniş ve modern kesimlere sahiptir. Salonunuzun mobilya döşeme tarzına uygun modeller arasında kendi stilinizi yansıtan ürünü bulabilir ve satın alabilirsiniz. Salon ve yatak odası için tercih edilen asimetrik kesimli raflar genellikle ahşap malzemeden üretilmektedir. Açık rafların yanı sıra kullanışlı olan cam kapaklı kitaplıklar temizlik açısından oldukça avantajlıdır. İçine koyacağınız eşyaların ve kitapların toz tutmasından rahatsız oluyor iseniz cam kapaklı modelleri tercih ederek eşyalarınızı koruyabilirsiniz. Kullanım ve temizlik açısından pratik olan cam kapaklı ürünler salon ve çalışma odalarının yanı sıra ofis alanları için de şık bir tercihtir. Yatak odalarında başucu rafı olarak tercih edilen masif ahşap, kısa ve geniş modeller abajurunuzu konumlandırmak için oldukça uygundur. Abajurun yanı sıra kitap, cep telefonu ve aksesuarlar için de kullanım alanı sağlayan rafların kullanımı oldukça pratiktir. Yaşam standartlarınızı küçük dekorasyon eşyalarıyla değiştirmek istiyorsanız ahşap raf modellerini inceleyebilirsiniz. Kitaplık ve raf satın alırken düşünmeniz ve karar vermeniz gereken bazı konular vardır. Bunların başında kullanım amacı gelmektedir. Satın alacağınız ürünü dekoratif amaçlı mı, depo amaçlı mı yoksa kitaplık amaçlı mı kullanacağınıza karar vermelisiniz. Kullanım amacınıza göre kapaklı, kapaksız, tek raflı, çok raflı gibi değişen modeller arasından karar verebilirsiniz. Aynı zamanda ürünün üretiminde kullanılan malzeme de tercihinizi şekillendirebilir. Ofiste depolama amacıyla klasik ve metal kitaplık modelleri kullanılırken ev içinde genellikle ahşap modeller tercih edilir. Asimetrik tasarımlarıyla mobilya dekorasyon tarzınızı bütünleyecek olan raflar oldukça geniş bir renk skalasına sahiptir. Klasik mobilyalar için beyaz modeller tercih edilirken spor stille dekore edilmiş alanlarda doğal ahşap rengi tercih edilmektedir. Ahşap kitaplık ve raf modelleri için sayfamızı inceleyebilir ve siparişlerinizi oluşturabilirsiniz.

Her Stilde Raf ve Kitaplık Modelleri

Her Stilde Raf ve Kitaplık Modelleri

Alışılmış olan raf bütünlüğüne sahip kitaplıklara karşın duvara monteli kitaplık modellerinde bütün raflar birbirinden bağımsız kutucuklardan oluşmaktadır. Dilediğiniz şekilde monte edebileceğiniz kutucuklarla farklı şekiller yaratabilirsiniz. Bunun yanı sıra salon dekorasyonunuzun parçası olarak da kitaplıklar tercih edilebilir. Salonunuz ile kitaplığınızı birleştirmek için televizyon ünitesinin üzerine monte raflar kullanarak alandan tasarruf edebilirsiniz. Diğer yandan küçük bir salonunuz varsa ve kullanılmayan alanları değerlendirmek istiyorsanızköşe kitaplık serilerini inceleyebilir ve karar verebilirsiniz. Ölü alanları kullanılabilir bir hale sokan bu modeller küçük evlerin kurtarıcısıdır. Ev içinde merdiven varsa ve merdiven altını en faydalı şekilde değerlendirmek istiyorsanız bu boş alanları kitaplık olarak kullanabilirsiniz. Geniş çalışma alanlarını seviyor ve kitaplarınızı hiçbir yere sığdıramıyorsanız kapaklı ya da kapaksız büyük kitaplık modelleri ihtiyacınızı karşılayacaktır. Diğer yandan farklı mekânlarda kullanmak için tercih edilen metal ürünleri ahşap malzemeler ile birleştirebilir ve yumuşak bir hava yaratabilirsiniz. Ahşap ve metal raf çeşitleri salonlarda kullanılabileceği gibi banyolarda da yaygın bir şekilde kullanılmaktadır. Diğer yandan bahçe ve balkon gibi dış mekânlarda dekoratif amaçlı kullanmak için genellikle ferforje raf modelleri tercih edilmektedir. Suya ve soğuk havaya dayanıklı ferforje şık görünümün yanı sıra basit ve pratik bir kullanıma sahiptir. Çiçek saksıları ya da bahçede kullanılan malzemeler için ihtiyaç duyulan depo alanını sunan bu ürünler kibar yapıları sayesinde çok az yer kaplar. Diğer yandan ev dekorasyonu için tamamlayıcı bir seçenek olan dekoratif kitaplık modelleri geniş bir renk yelpazesine sahiptir. Ferah ve geniş bir görünüm için beyaz ahşabın yanı sıra metal borulu modeller tercih edilebilir. Yaratılmak istenen modern havaya uyumlu asimetrik kesimli modeller salon ve yatak odaları için oldukça uygundur. Diğer yandan iç dekorasyonun tamamlayıcı ürünleri olan kitaplıklar zevkinizi de yansıtmaktadır.

Her Yaş Grubuna Uygun Kitaplık ve Raflar

Her Yaş Grubuna Uygun Kitaplık ve Raflar

Farklı yaşam alanları için üretilen farklı modeller arasında en çok dikkat çeken ürün, çocuk odaları için üretilenlerdir. Çocuklar için tasarlanmış kitaplıklarda genellikle canlı ve enerjik renkler tercih edilir. Çocukların dikkatini çekmesi için kullanılan renkler dışında bu ürünlerin tasarımı da oldukça önemlidir. Çocukların boylarına uyumlu olarak tasarlanan modeller genellikle kısa ve geniş olur. Çok uzun olmayan çocuk kitaplık modellerinde genellikle sağlık açısından zararlı olmayan ahşap malzemeler tercih edilmektedir. Diğer modellerden oldukça farklı bir görünüme sahip olan çocuk odası kitaplıklarının raflarında kitabın düşmesini engelleyen ek parçalar bulunmaktadır. Çocuklar kitaplarının renkli kapaklarını her zaman görebilsin diye sergi stilinde tasarlanan bu ürünler duvara kolayca monte edilebilir. Bunun yanı sıra evin farklı kısımlarında ihtiyaç duyulan raf özellikleri değişmektedir. Örnek vermek gerekirse banyo raf modelleri genellikle geniş, yüksek ve kapaksız olmaktadır. Cam ya da ahşabın metal ile birleşimden oluşan bu ürünlerin temizliği oldukça basittir. Metal borulardan oluşturulan çerçeve ile banyonuzu geniş göstermesinin yanı sıra banyonuza estetik ve şık bir hava katacaktır. Her alan için ihtiyacınız olan modellere farklı malzeme çeşitliliği avantajıyla sahip olabilirsiniz. Yine banyolarınızda kullanabileceğiniz farklı materyaller ile tasarlanmış, çeşitli renk skalasına sahip ürün modellerini de bulabilirsiniz. Monte edeceğiniz raflara ister kişisel bakım ürünlerinizi, isterseniz de vakit geçirmek adına dergi, kitap gibi eşyalar yerleştirebilirsiniz. Satın alıp monte edeceğiniz dekoratif raf ile hem yaşam alanlarınızla uyumlu bir görüntü yakalayacak hem de fonksiyonel özellikleri sayesinde konfor alanları yaratmış olacaksınız. Raf sayısını dilediğiniz kadar artırabilir, yukarıya taşıyabilir ya da aşağılara kadar uzandırabilirsiniz. Yine kendiniz seçeceğiniz raf genişliği, kalınlığı ve uzunluğu ile yaşam alanlarınızı dilediğiniz gibi şekillendirebilirsiniz. Bunun yanı sıra özel üretim ürünlerini satın alarak özgün tasarımlar yapabilir ve yaşam stilinize, mobilyalarınızın tarzına göre harika kombinler yaratabilirsiniz. İster klasik çizgiye sadık kalarak tasarımlarınızı gerçekleştirin isterseniz de modern bir bakış açısıyla ağaç kitaplık gibi özgün materyalleri kullanarak minimalist yaklaşımlar sergileyin, kendi tarzınızı yaratmış olacaksınız.

Şık ve Zarif Kitaplık Modelleri

Şık ve Zarif Kitaplık Modelleri

Gerek eşyalarınızı koruma ve depolama için gerekse de dekoratif materyallerinizi görünen yerlerde sergilemek için beyaz kitaplık ve camlı kitaplık gibi modelleri tercih edebilirsiniz. Şık dekorasyon objelerinizi, ansiklopedilerinizi, heykellerinizi, fincan takımlarınızı, bardaklarınızı ve daha pek çok objeyi bu gibi raf ve kitaplıklarda sergileyebilir ve saklayabilirsiniz. Raf ve kitaplıklarınızı seçerken dikkat etmeniz gereken bazı hususlar da bulunmaktadır. Örneğin üzerine ne koyacağınıza göre kararlarınızı şekillendirmelisiniz. Üstüne koyacağınız obje, materyal ya da dekorasyon ürünleriniz ağır ise daha kalın ve sağlam bir ürün seçimi yapmanız gerekebilir. Kalın, sağlam tahta raflar yerine metal raf çeşitlerini de inceleyebilir, bu dayanıklı ürünlerden faydalanabilirsiniz. Ancak üzerine yerleştireceğiniz materyalleriniz küçük, minimal ve hafif özellikteler ise daha ince ve şık görünümlü raf çeşitlerini tercih edebilirsiniz. Diğer yandan üzerine yerleştireceğiniz materyallerin yanı sıra, raflarınızı monte edeceğiniz mekânın özelliklerini de dikkate almalısınız. Raflarınızla odayı boğmamalı, renk seçimlerinizle gözleri yormamalısınız. Örneğin beyaz, siyah kitaplık gibi ürünlerinizi yaşam alanlarınıza yerleştirirken daha dikkatli olmalısınız. Çünkü böylesi keskin renklerle uyumlu mobilya ve duvar rengini yakalamak bir hayli zor olabilir. Bu gibi zor renkler yerine soft ve yumuşak renk tonlarını tercih ederek de yaşam alanlarınızı süsleyebilir ve görünümlerini ileriye taşıyabilirsiniz. Sadece tasarımsal, dekoratif bakımdan düşünmüyor fonksiyonel oluşunu da önemsiyor iseniz kapaklı kitaplık gibi oldukça kullanışlı ve eşyalarınızı yerleştirebileceğiniz ürünleri tercih edebilirsiniz. Eğer eşyalarınızı rahat ve geniş bir biçimde yerleştirmek, ihtiyaç halinde de hemen ulaşabilmek istiyorsanız mini raf ve kitaplıklar yerine daha geniş tarzda tasarlanmış ürün modellerini tercih edebilirsiniz. Dilediğiniz ebat, renk, tarz ve modeldeki ürüne sayfamızı inceleyerek ulaşabilir ve sipariş kaydınızı kolayca oluşturabilirsiniz.

Hem Kullanışlı Hem Estetik Kapaklı Kitaplık Çeşitleri

Hem Kullanışlı Hem Estetik Kapaklı Kitaplık Çeşitleri

İster işyerinizde ister evinizin herhangi bir köşesinde kullanacak olun dolaplı kitaplık çeşitleri hem işlerinizi kolaylaştıracak hem de alan tasarrufu yapmanızı sağlayacaktır. Kapağını kapatabileceğiniz bu ürün modelinde içerisine sadece kitap değil, kullanmadığınız eşyaları, kutuları, objeleri, işinizle ilgili dosyaları, eğitimle ilgili materyallerinizi de yerleştirebilirsiniz. Kapağını da kapatarak hem görüntü açısından faydalar sağlayabilir hem de alandan epey tasarruf edebilirsiniz. Alan yönetiminiz açısından büyük faydalar getirecek olan dolap içi raf çeşitleri de kullanıcılar tarafından sıkça tercih edilmektedir. Bir dolap satın almış olabilirsiniz ve bu dolabın içerisinde yeteri kadar raf olmadığını fark etmiş olabilir ya da zamanla bu raflar size yetmemiş olabilir. Bu gibi durumlar dolap içi alternatif çözümlere yönelmeniz gerekebilir. Satın alacağınız dolap içi materyaller ile hem alanınızı artırabilir hem de yerleştirmeniz gereken eşya ve ürünleri rahatça yerleştirebilirsiniz. Diğer yandan balkon, banyo ya da müştemilat gibi alanlarda çelik raf gibi ağır eşyaları taşıyabilecek türden bir seçim yapabilirsiniz. Böylece üzerine koyacağınız matkap, boya kovası, takım çantası gibi ağır eşyalar güvenle depolanabilir. Diğer yandan uzun süre kullanmayacağınızı düşündüğünüz araç ve gereçlerinizi de bu gibi alanlara yerleştirerek alan tasarrufu sağlayabilirsiniz. İster profesyonel amaçlarla bakınıyor olun isterseniz de amatör olarak, aradığını türden bir ürünü bulmanız çok kolay olacaktır. İstediğiniz renkte, genişlikte, hacimde, kalınlıkta, desende ve modelde modeller bulabilir ve satın alabilirsiniz. Örneğin 5 raflı kitaplık satın almak istediğiniz takdirde karşınıza pek çok ebatta, renkte ve tasarımda model çıkacaktır. Siz de ihtiyaçlarınıza, yaşam stilinize ve bütçenize göre seçimlerde bulunabilir, yaşadığınız ortamı güzelleştirmek ve iyileştirmek için adımlar atabilirsiniz. Ürün çeşitlerini incelemek için sayfamızı inceleyebilir, siparişinizi kolayca oluşturabilirsiniz.

Raf Nasıl Monte Edilir?

Seçilen modele ve üretim malzemesine göre değişiklik gösteren raf monte işlemleri için gerekli olan ana malzeme matkaptır. Duvarınızın rafın ağırlığı için uygun olduğundan emin olduktan sonra matkap yardımıyla ürünü monte edebilirsiniz. Duvarınız alçıpan ise monte işlemlerinde oldukça dikkatli olmalısınız çünkü alçıpan duvarlar rafın ağırlığını taşıyamaz. Bu yüzden alçıpan duvarlara yapılan monteler oldukça sağlıksız ve tehlikelidir. Bunun yanı sıra gizli montaj yapmak istiyorsanız ihtiyacınız olan en önemli malzemelerden biri dübeldir. Öncelikle rafı konumlandırmak istediğiniz yerleri duvar üzerinde kurşun kalem yardımı ile işaretlemelisiniz. Dübelleri işaretlenen noktalara monte ettikten sonra vidaları dübellere kurbağacık yardımıyla vidalamalısınız. Daha sonra raflarınızı kolay bir şekilde vidalara geçirebilirsiniz. Aynı işlemi L destek ayakları ile de yapabilirsiniz. L destek ayaklarını işaretlenen yerlere matkap yardımıyla monte ettikten sonra raflarınızı destek ayaklarına koymalı ve küçük sunta vidaları ile sabitlemelisiniz.

Kitaplık Nasıl Düzenlenir?

Kitaplarınızın düzeni kitaplık modeline göre değişiklik gösterecektir. Bunun yanı sıra kitapların uzunluğuna ve ağırlığına göre de kitaplığı düzenlemek mümkündür. Örnek vermek gerekirse ağır ve büyük kitapların kitaplığın alt raflarına yerleştirilmesi hem kullanıcılar için hem de kitaplığın ömrü için sağlıklı olacaktır. Diğer yandan hafif ve küçük kitaplar üst raflar için oldukça uygundur. Kitaplık düzenlemenin diğer bir yöntemi ise yayınevine göre sıralamaktır. Aynı yayınevinden çıkmış kitapları biraraya koyarak kolay bir şekilde düzenleme yapabilirsiniz. Bunun yanı sıra kitapların konusuna ve tarzına uygun bir sıralama yapmak da mümkündür. Bu seçenekler arasından size uygun olanı belirleyerek bir düzenleme yapabilirsiniz. Kişiden kişiye farklılık gösteren kitaplık düzenleme işleminin birçok farklı seçeneği vardır. Bunlardan birisi de alfabetik sıralamadır. Aradığınız isimdeki kitabı hemen bulmak istiyorsanız bu yöntemi tercih edebilirsiniz. Diğer yandan estetik görünüm kaygısı güdenler için uygun olan düzenleme şekli ise renge göre sıralamadır.

Hangi Kitaplık Modelini Almalıyım?

İç mekânların dekorasyonu için ve kitapların düzenlenmesi için tercih edilen kitaplık seçiminin belirleyici özelliklerinin başında oda şekli gelmektedir. Odanın şekline ve büyüklüğüne uygun kitaplık seçmek yaşam alanınızın ferahlığı için önemlidir. Mekân darlığı olan alanlar için duvarın üst kısımlarına monte edilebilecek modeller tercih edilmelidir. Bunun yanı sıra dar ve uzun kitaplıklar da dar mekânlar için bir seçenektir. İnce iskelete ve raf sistemlerine sahip modeller de dar odalar için kullanıma uygundur. Geniş odalar için ise mobilya gösterişine sahip dekoratif ve kapaklı modeller tercih edilebilir. Sahip olduğunuz kitap hacmi de kitaplık tercihinde önemli bir kriterdir. Sayıca fazla olan kitaplarınız için güçlü ve büyük kitaplık modellerini satın almalısınız. Evinizin dekorasyonuna uygun mobilya malzeme seçeneği de önemlidir. Odadaki diğer eşyalarla uyum sağlaması gereken kitaplığınızı; ahşap, metal ya da demir malzemelerden seçebilirsiniz.