Kategoriler

Kampanya ve İndirimler

Fiyat Aralığı

TL
-
TL

Marka

Mağaza Puanı

0 10
Tüm mağazalar

Mağaza

Başka bir kelime deneyin

Renk

Başka bir kelime deneyin

Renk Kodu

Başka bir kelime deneyin

Kargo Seçenekleri

Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Yurt Dışından Gelsin

Ürün Puanı

5 yıldız
4 yıldız ve üzeri
3 yıldız ve üzeri
2 yıldız ve üzeri
1 yıldız ve üzeri

Eyeliner

için 566 sonuç bulundu.
Akıllı sıralama nasıl çalışır? Arama ile uygunluk, satış miktarı, satıcı ve ürün puanı, teslimat avantajları, popüler kategoriler, ürüne ait reklam gibi kriterler belirleyici olabilmektedir.

Konum Seç

Eyeliner ve Sürme

Makyaj yapmak bir kişinin özgüvenini olumlu yönde etkileyebilen bir aktivitedir. Birçok kişi belirli yerlerini kapatmak veya belirli bölgeyi daha da ortaya çıkarmak için makyaj yapar. Bu sayede istedikleri görünüşe sahip olup kendilerine olan güvenleri artar. Makyaj yaparken dikkat edilmesi gereken konulardan bir de eyeliner, dipliner ve sürme çekmektir. Yüzdeki ifadeyi önemli bir ölçüde değiştirdiği için makyajdaki önemi büyüktür. Eyelineri sürüş biçiminize göre ifadeniz de değişecektir. Makyaj yaptığınız gün nasıl görünmek istediğinizi eyeliner çekerek sağlamanız mümkün. Ürün sayfamızda birçok marka tarafından piyasaya sunulmuş eyeliner ve sürme modellerine bakabilir, sevdiğiniz bir ürünü üzerinden satın alabilirsiniz.

 Eyeliner ve Sürme Nedir?

Eyeliner ve Sürme Nedir?

Göz makyajınızın daha da belirginleşmesini sağlamak için eyeliner veya sürme kullanmanız gerekmektedir. Belirginleştirdiğini anlamanız için bir gözünüze eyeliner veya sürme kullanınabilirsiniz. Daha sonra iki gözünüz arasındaki farkı değerlendirebilirsiniz. Eyeliner veya sürme kullandığınız gözünüzün daha da belirgin ve yüzünüzdeki hatları daha da ortaya çıkardığını fark edeceksiniz. Kirpik diplerine çizgi çekmek için üretilmiş olan bir göz kalemi türü olan eyeliner, gözlerdeki güzelliği daha da vurgulamak için kullanılır. Eyelinerin, göz kaleminden farkı, daha parlak ve canlı renkte olmasıdır. Bu yüzden gözlerinizi ortaya çıkarmak için eyeliner çekmek yeterli olacaktır. Sürme ise kozmetik malzemesi içermediği için birçok kişi tarafından tercih edilmektedir. İsmid taşından elde edilen sürmenin içerisinde bulunan antimuan, sülfür ve çinko maddeleri sayesinde gözlerde oluşabilecek iltihapları önlemektedir. İçerisinde bulunan antimuan maddesi sayesinde kirpikler daha sıklaşır ve kirpiklerin uzamasına yardımcı olur. İçerisinde bulunan çinko sayesinde kişinin görme yetisini artırır. Sürme süren kişinin gün boyunca gözlerinde biriken tozu ve kiri temizler bu sayede göz sağlığı korunmuş olur. Güneş ışınlarının gözdeki etkisinden dolayı deforme olmuş göz hücrelerini yeniler. Kozmetik maddesi içermeyen bir ürün arayışındaysanız ve gözlerinizi belirginleştirmek isterseniz de sürme kullanabilirsiniz. Birçok marka tarafından piyasaya sunulan eyeliner ve sürme çeşitleri sayesinde tüketici istediği ürünü seçebilmektedir. Siz de ürün sayfamızdaki ürünleri inceleyerek size uygun olan eyeliner ve sürme ürünlerinden bir tanesini satın alabilirsiniz.

 Eyeliner ve Sürme Nasıl Sürülür?

Eyeliner ve Sürme Nasıl Sürülür?

Makyaj yaparken önemli bir adım olan göz makyajında, dikkat edilmesi gereken bir unsur eyeliner sürmektir. Eyelineri çekmeye başlamadan önce yapılacak ilk adım, göz çevresine ince bir tabaka olacak şekilde herhangi bir göz kremi uygulamaktır. Bu sayede göz çevresinde ve gözdeki kurulukları ortadan kaldıracaksınız ve daha pürüzsüz bir göz çevresine sahip olacaksınız. Bu sayede eyelineri kolaylıkla gözünüze çekebileceksiniz. Bir diğer adım ise far kullanmasanız bile gözünüze eyeliner çekmeden önce bir göz primeri sürmektir. Bu adım sayesinde eyelineriniz daha kalıcı olacak ve göz kapaklarınızda dağılmasını engelleyecektir. Gözlerinizdeki etkiyi daha da artırmak için yaptığımız bu işlemin daha etkili olması için göz tipimize uygun şekilde olan eyeliner modelleri uygulamanız gerekir. Eğer badem gözlülere sahipseniz neredeyse tüm eyeliner şekilleri yakıştığı için istediğiniz stili uygulayabilirsiniz. Eyelineri ince bir biçimde gözlerinin iç köşelerinden itibaren çekmeye başlayıp dip köşelere doğru eyeliner çizgisini kalınlaştırabilirsiniz. Gözlerinin dış köşelerine ulaştıkları zaman eyeliner çizgisini hafifçe yukarıya doğru çekerek kuyruk kısmını oluşturabilirsiniz. Eğer çukur gözlere sahipseniz, size uygun olan, gözlerinizin dış köşesine yoğunlaşan eyeliner stili olabilir. Göz kıvrımının en yüksek noktasından itibaren eyelineri sürmeye başlayıp kirikleriniz bittiği noktada uygulamayı bitirebilirsiniz. Eğer eyeliner çizgisini uzatırsanız bu gözlerinizin aşağıya doğru çekilmesine neden olacaktır. Eğer düşük göz kapaklarına sahipseniz, göz kapaklarınızı daha kalkık göstermeniz gerekebilir.. Bunun için eyelinerınızın kuyruğunu uzatabildiğiniz kadar uzatabilirsiniz. Ayrıca kalın eyelinerdan uzak durmalısınız çünkü kalın eyeliner göz kapaklarına kolayca bulaşır. Bu durum da göz kapaklarınızın daha küçük görünmesine neden olur. Düşük olan göz kapaklarını kalkık göstermek için göz pınarından ince bir çizgi ile başlayan ve kalınlaşarak devam eden modeli uygulamalısınız. Eğer iri ve büyük gözlere sahipseniz, gözlerinizin şeklini eyeliner sayesinde vurgulayabileceksiniz. Eyelineri üst kirpik çizgisine hem içte hem de dışta aynı kalınlıkta olacak şekilde çekebilirsiniz. Alt kirpik çizgisinin iç kısmına mutlaka bir göz kalemi uygulayabilirsiniz. Bunun için eyelinerın kuyruğunu uzatıp etkileyici bir bitiş verilmelidir. Göz boyunda ve kirpik diplerinde çekilen eyelinera yukarıya ve dışa doğru bir efekt verilerek iki köşeyi buluşturup daha belirgin bir kuyruk oluşabilirsiniz. Bu sayede gözlerinizin dış kısmı ortaya çıkacaktır. Bu da gözlerinize badem ve kalkık gözlü ifadesi verecektir. Toz sürme ise iki parçadan oluşmaktadır. Üst kısmında sürme aplikatörü, alt kısmında ise boyası bulunmaktadır. Sürmenin aplikatörüne bir miktar boya sürdükten sonra gözlerinizi kapatıp yeteri kadar sürme sürebilirsiniz. Gözlerinizi daha da dikkat çekici hale getirmek için siz de Avon eyeliner ve sürme sayfamızda bulunan ürünlere bakabilir, istediğiniz ürünü satın alabilirsiniz.

 Dipliner ve Eyeliner Çeşitleri Nelerdir?

Dipliner ve Eyeliner Çeşitleri Nelerdir?

Göz makyajı yaparken kirpik diplerini belirginleştirmek ve gözleri daha dikkat çekici göstermek için gözlerinize dipliner da uygulayabilirsiniz. Diplinerlar genel olarak likit formda olup sivri bir keçe uçlarına sahiptirler. Bu keçe uçları sayesinde dipliner çekme işlemi daha da kolaylaşmaktadır. Aynı zamanda bu sivri ve keskin keçe ucu ile eyeliner çekmekte zorlanan biriyseniz artık kolaylıkla gözlerinizi belirginleştireceksiniz. Diplinerda da aynı eyelinerda olduğu gibi göz şeklinize göre uygulamanız gerekmektedir. Eyeliner uygulamaya başlamadan önce yapılacak ön adımları dipliner çekmeden önce de yapmalısınız. Daha sonra diplinerinizi çalkalamanız gerekiyor. Böylece dipliner homojen bir forma sahip olacağı için daha opak ve canlı bir sonuç elde edeceksiniz. İsterseniz göz pınarlarınızdan gözünüzün dışına doğru tek seferde çekebilirsiniz, isterseniz de parça parça çizgiler çizerek diplinerinizi çekebilirsiniz. Dipliner sürerken dikkat edilmesi gereken noktalar vardır. Öncelikle dipliner sürerek ellerinizin titrememesi gerekir. Eğer elleriniz titrerse düzgün bir şekilde dipliner çekemezsiniz. Ellerinizin titremesini engellemek için dirseğinizi sabit bir yere koyup oradan destek alabilirsiniz. En önemli husus tıpkı eyeliner da olduğu gibi göz şeklinize uygun dipliner modelleri uygulamalısınız. Yoksa elde etmek istediği göz şekline ulaşamazsınız. Eğer sadece kirpik diplerini ortaya çıkarmak için ince bir çizgi çizmek isterseniz bunu parçalı olarak değil, tek seferde, hızlıca çekerek oluşturabilirsiniz. Dipliner çektikten sonra kirpiklerinize mutlaka maskara uygulamalısınız. Bunun nedeni belirginleşecek olan kirpik dipleri bakışları o yöne çekecektir.

 Dipliner ve Eyeliner Arasındaki Farklar Nelerdir?

Dipliner ve Eyeliner Arasındaki Farklar Nelerdir?

Dipliner ile eyeliner aynı ürünler olarak görülse de aslında aralarında farklar bulunmaktadır. Aralarındaki en büyük fark fırça yapılarıdır. Eyelinerin fırça yapısı diplinerinkine göre biraz daha uzun ve yumuşak yapılıdır. Bu sayede eyeliner fırçası kolaylıkla kıvrılabilir ve istediğiniz şekli verebilirsiniz. Ancak eyeliner çekmeye yeni başladıysanız bu kıvrılan fırça yapısından dolayı kontrolü zorlaşabilir. Bu kıvrılma durumu diplinerin fırçasında yoktur. Kısa keçe ucundan dolayı hareket etme olasılığı azdır. Kontrol de size ait oluyor. Aynı zamanda diplinerin sivri ucu noktasal olarak kişinin uygulama yapmasını sağlıyor. Bu sayede yapmak istediğiniz çizgiyi kirpik dibine rahatlıkla çizebiliyorsunuz. Eğer kuyruklu eyeliner görüntüsünden hoşlanıyorsanız sizi memnun edecek ürün eyelinerdır. Kirpik dibine ince çizgi yapmak isterseniz o zaman sizi memnun edecek ürün diplinerdir. Birçok marak tarafından piyasaya sunulduğu için ve çok fazla çeşit ürün bulunduğundan eyeliner ve dipliner fiyatları farklılık göstermektedir. Fazla seçenek bulunması sayesinde tüketiciler istedikleri ürünü kolaylıkla bulup satın alabiliyorlar. Tüketicilerin yaptığı eyeliner ve dipliner yorumları araştırması yaparak da ürünler hakkında ipuçları elde edebilirsiniz.

Kolay Uygulanabilen Eyeliner ve Dipliner Çeşitleri

Kolay Uygulanabilen Eyeliner ve Dipliner Çeşitleri

Makyajınızda eyeliner kullandığınız zaman gözlerinizi daha da ortaya çıkacaktır. Bu gözlerin daha da belirginleşmesi için göz şeklinin önemine uygun eyeliner modelleri kullanmak gerekiyor. Bununla birlikte eyeliner sürerken dikkat edilmesi gereken bir durum da göz kapağını gerdirmeden eyelineri sürmektir. Bu durum en çok eyelinerin kuyruğunu çizerken yapılıyor. Derinin ardından çizildiği için eyeliner çizgisi de bozuluyor. Bu da gözlerinizin güzel görüntüsünü yok ediyor. Bu hattı takip ederek eyeliner kuyruğu oluşturmanız mümkündür. Bir diğer seçenek ise hazır olarak satılan eyeliner şablonlardan kullanmaktır. Şablonlar aynı dereceye göre hazırlandığı için eşit boyda ve şekilde kuyruklar çekebilirsiniz. Eyeliner çekerken aşağıya doğru bakmayı deneyebilirsiniz. Bu sayede daha düzgün sürmüş olacaksınız. Eğer çektiğiniz çizgileri daha net bir şekilde görmek isterseniz büyüteçli ve yuvarlak olan makyaj aynasının önünde bu uygulamayı yapmalısınız. Eyeliner sürmesi zor ancak etkisi çok büyük olan bir makyaj malzemesidir. Bu yüzden piyasada birçok eyeliner çeşidi mevcuttur. Bu eyeliner çeşitleri ise keçe uçlu eyeliner, jel eyeliner ile likit eyeliner ve kalem eyelinerdır. Eğer eyeliner sürmeye yeni başlayacaksınız, keçe uçlu eyelinerin tutuşu rahat ve daha pratik bir şekilde işlem yapacağınızdan dolayı sizin için idealdir. Aynı zamanda hızlı bir şekilde kuruduğu için birçok kez kullanabilirsiniz. Keçe uçlu olan eyeliner ile daha kalın ve net çizgiler çekme imkanınız vardır. Jel eyelinerlar ise minik bir şişenin içinde bulunurlar. Bu sayede fırça ile ürünü kolaylıkla alıp uygulayabilirsiniz. Sürüldükten sonra anında sabitlenen ve kalıcı olan jel eyelinerlar kremsi bir forma sahiptirler. Kuyruklu, kalın çizgili bir görüntüden hoşlanıyorsanız bu jel eyeliner çeşitlerine bakabilirsiniz. Likit eyelinerler ile ince çizgiler çekilebilir. Bu yüzden tecrübeli olan kişilere daha uygundur. Likit eyelinerlar ile derin ve gizemli bakışlara sahip olacaksınız. Kalem eyelinerların da formundan dolayı yeni eyeliner çekmeye başlayan kişiler için kullanımı rahat ve kolaydır. Yaz aylarında daha canlı bir görüntüye sahip olmak istiyorsanız mutlaka renkli dipliner modellerine bakmalısınız. Birçok çeşit renk skalasından dolayı istediğiniz rengi bulabilirsiniz. Renkli eyelinerlar sayesinde daha belirgin bir göz makyajı elde edilecektir. Böylece dış görünüşünde anında farklılık yaratacaksınız. İsterseniz pastel tonlarındaki bir eyelineri kullanarak bir farklılık yaratabilirsiniz. Birkaç renk tonunu aynı anda kullanarak farklı bir görüntü elde edebilirsiniz. Göz pınarınız ile göz kapağının ortasına kadar bir renk, göz kapağının ortasına başka bir renk ve en sonunda eyeliner kuyruğuna başka bir renk kullanabilirsiniz. Son yıllarda popüler olan neon renklerini göz kapağında da görmek isterseniz bu renklerin de eyelinerları mevcuttur. Sadece istediğiniz bir neon rengini uygulayarak stilinizi ve görüntünüzü anında değiştirebilirsiniz. Özel bir partiye katılacaksınız ve iddialı olmak istiyorsanız beyaz eyeliner kullanabilirsiniz. Bu sayede partideki dikkat çeken kişiler arasında olabilirsiniz. Renkli eyelineri hem göz farı olarak hem de eyeliner olarak kullanabilirsiniz. Eyeliner çekmeye yeni başlayanların severek kullanacağı bir yöntem olacaktır. Eğer ışıltılı bir görümünden hoşlanıyorsanız simli eyelinerlar tam size göre olacaktır. Her renk farklı bir anlam içermektedir. O gün kendinizi nasıl hissetmek isterseniz o renkteki eyelineri veya diplineri gözlerinize uygulayabilirsiniz. Siyah renk eyelinerlar, cesur ve çarpıcı bakışlar elde etmenizi sağlayacaktır. Kahverengi eyelinerlar ise bir anda fark edilmeyen ancak gözlere dumanlı bir görünüm verecektir. Gri ve pastel renkteki eyelinerlar, daha parlak ve yumuşak bakışlar elde etmenizi sağlar. Kirpik diplerinize eğer ten renginde bir eyeliner sürerseniz daha canlı ve sağlıklı bir görünüme ulaşmış olacaksınız. Bu sayede göz bebekleriniz artık size küçük görünmeyecektir. Makyaj yaparken önemli bir adım olan eyeliner kullanmak ise artık sizin için daha kolay olacaktır. Herkesin isteğine yönelik birçok marka tarafından piyasaya sunulan birbirinden farklı renk seçenekleri ve farklı özelliklere sahip modelleri daha yakından incelemek, her ihtiyaca yönelik ürünleri görmek isterseniz Alix Avien eyeliner ve sürme sayfamızdaki seçenekleri inceleyebilirsiniz.