Kültür

Kültürünüzü genişletmek ve farklı bakış açıları edinmek için kültür dergilerinden ve kültür kitaplarından faydalanabilirsiniz. Düşüncelerinizi geliştirmek ve farklı kişilerin düşüncelerini öğrenmek için Doğu-Batı düşünce dergisini okuyabilirsiniz. Bu derginin birçok sayısını kolayca edinebilir ve ufkunuzu genişletebilirsiniz. Basım yeri Ankara olan bu derginin elinize kolayca ulaşabilmesini sağlamak için hemen şimdi harekete geçebilirsiniz. Kolektif tarafından yazılan Doğu-Batı düşünce dergilerinin her birinin konusu farklıdır. Bazısında Meşrutiyet anlatılırken, bazısında ise Roma'dan bahsedilmiştir. Farklı bakış açılarını okumak ve genel kültürünüzü arttırmak için bu derginden yararlanabilirsiniz. Ali Enver Ercan tarafından yazılan Yasakmeyve dergisinin okumayı atladığınız sayılarını buradan bulabilirsiniz. Bu derginin konuları arasında şiir ve edebiyat yer alıyor. Özellikle şiire ve edebiyata merakı olan kişiler, Yasakmeyve dergisi ile bilgi birikimini çoğaltabilir.

Farklı ülkelerin ve şehirlerin kültürlerini merak ediyorsanız, şehir kültürü kitaplarından faydalanabilirsiniz. Neredeyse her şehrin kültürünü anlatan kitaplar vardır. Yurtiçinde ve yurtdışında bulunan tüm şehirlerin tarihini ve kültürel yapısını öğrenmek için kendinize, kültür kitaplarından oluşan bir kitaplık oluşturabilirsiniz. Boş vakitlerinizde dinlenirken, bu kitaplara göz atabilir ve vaktinizi değerlendirebilirsiniz. İstanbul'un bilinmedik sokaklarını öğrenmek ve tarihi yapısı hakkında bilgi almak için Hagop Baronyan tarafından yazılan İstanbul Mahallelerinde Bir Gezinti kitabını okuyabilirsiniz. Kitapta, XIX. yüzyılın ikinci yarısının İstanbul’unda 34 mahallenin toplum yaşantısı, mahalle hayatı oldukça kuvvetli bir mizahi dille anlatılmıştır. Zengin fakir ayrımının yarattığı çelişkiler, kadın erkek ilişkileri ve kilisenin mahalle hayatı üzerindeki etkisi bu kitapta keskin gözlemlerle anlatılmıştır.

İstanbul hakkında farklı şeyler okumak ve şehri tanımak için Corci Zeydan tarafından yazılan İstanbul'a Seyahat kitabında yararlanabilirsiniz. Corci Zeydan, Arap dünyasına Batılı düşünce ve yaşam tarzını öneren Lübnanlı bir yazardır. Üstelik bu düşünce etrafında entelektüel bir çevre yetişmesinde önemli oranda pay sahibidir. Tarihten siyasete, romandan hikayeye kadar geniş bir yelpazede eserler veren Zeydan, İslâm Medeniyeti Tarihi gibi kitaplarıyla Türk okuyucuları tarafından da tanınan bir isimdir. Zeydan bu kitabında İttihat Terakki yanlısı bir bakış açısı kullanmıştır. İstanbul'un sosyal, kültürel ve siyasi ortamı ile İttihat Terakkinin belli başlı yöneticileriyle ilgili bilgiler verilirken; cami, saray, müze ve kasırları da ayrıntılı bir biçimde anlatmıştır.

Kültür

için 80,274 sonuç bulundu.

Artık konumunuzu seçerek size özel avantajlardan yararlanabilirsiniz

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Konum seç
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Yayınevi

Doğan Kitap (177)
A Kitap (170)
Omega (134)
Elips Kitap (129)
Hayykitap (61)
Akis Kitap (60)
Maya Kitap (55)
Almidilli (40)
Ganj Kitap (38)
Pergamino (38)
Az Kitap (36)
Say Çocuk (36)
Delidolu (32)
Lal Kitap (32)
Yuka Kids (28)
Esen Kitap (26)
İconinn (22)
Aya Kitap (20)
Ka Kitap (19)
Ahir Zaman (14)
Minik Ada (14)
OMNIA (14)
MonoKL (13)
h2o Kitap (13)
ARTER (12)
Civciv (12)
Hiper Tıp (12)
Psikonet (12)
Sufi Kitap (12)
Mona Kitap (11)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Kitap Türü

(2898)
(178)
Başka bir kelime deneyin

Yayın Dili

Türkçe (3021)
İngilizce (53)
Başka bir kelime deneyin

Baskı Sayısı

(270)
(39)
(18)
(12)
Başka bir kelime deneyin

Sayfa Sayısı

(37)
(26)
(24)
(21)
(18)
(13)
(11)
(10)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Basım Tarihi

(19)
(18)
(18)
(15)
(14)
(13)
(12)
(11)
(10)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Editör

(47)
(16)
(15)
Başka bir kelime deneyin

Ürün Notu

(163)
ve üzeri (195)
ve üzeri (205)
ve üzeri (208)
ve üzeri (219)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL