Kategoriler

Kampanya ve İndirimler

Fiyat Aralığı

TL
-
TL

Marka

Başka bir kelime deneyin

Mağaza Puanı

0 10
Tüm mağazalar

Mağaza

Başka bir kelime deneyin

Kitap Türü

Başka bir kelime deneyin

Yayın Dili

Başka bir kelime deneyin

Yayın Tarihi

Başka bir kelime deneyin

Sayfa Sayısı

Başka bir kelime deneyin

Yayınevi

Başka bir kelime deneyin

Yazar

Başka bir kelime deneyin

ISBN

Başka bir kelime deneyin

Kargo Seçenekleri

Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Ürün Puanı

5 yıldız
4 yıldız ve üzeri
3 yıldız ve üzeri
2 yıldız ve üzeri
1 yıldız ve üzeri

Gezi & Turizm

için 1,968 sonuç bulundu.
Akıllı sıralama nasıl çalışır? Arama ile uygunluk, satış miktarı, satıcı ve ürün puanı, teslimat avantajları, popüler kategoriler, ürüne ait reklam gibi kriterler belirleyici olabilmektedir.

Konum Seç
 • ÜCRETSİZ KARGO

  Tepki

  289,92 TL SEPETTE 246,43 TL
  +
 • New York - Cep Rehberi

  140,39 TL SEPETTE 126,35 TL
  +
 • Mağazaların Seçtiği ÜrünlerREKLAM

 • ÜCRETSİZ KARGO

  Gençlik Güzel Şey

  221 TL SEPETTE 165,75 TL
  +
 • Pekin - Cep Rehberi

  (1)
  140,39 TL SEPETTE 126,35 TL
  +
 • Tayland - Cep Rehberi

  140,39 TL SEPETTE 126,35 TL
  +

Gezi ve Turizm

Farklı ülkeleri tanımak ve bilmek her zaman kişiye olumlu hisler bırakır. Hem farklı kültürleri hem de görülmesi gereken yerleri tanımak geliştirir ve öğretir. Buna bir çeşit dünyayı tanımak da denebilir. Gezi ve turizm arasında farklılıklar bulunmaktadır. Geziler belli bir yeri kastetmeksizin birçok alana ve mekana hitap eder. Belli bir süresi yoktur. Kişinin tercihi bir sürede tercihi alanları gezmesi demektir. Resmi değildir. Fakat turizm belli bir yere bağlı resmi gezi türleridir. Sadece belli bir alanı görmek amacıyla düzenlenen aktivitelerdir. Ülkeye, başka ülkelerden gelen yabancıları ağırlama ve misafir etme olarak da bilinmektedir. Turist olarak adlandırılan bu yabancı ülkelerden gelen kişilerin, ülkeyi ziyaret ve tatil amaçlı gelmelerini sağlayan bir çeşit çalışmaların bütünüdür turizm. Turizm geniş kapsamlıdır. Gezi kişisel olduğundan dolayı belli bir plan ve program bulunmaksızın anlık gelişen olaylardır. Turizm her anlamda çalışmaları bulunan ve planlı olarak faaliyete geçirilen bir programdır. Turizm hakkında birçok kitap bulabilirsiniz. Çok sayıda bilgi veren turizm kitapları ülkeyi tanıma ve turist edasıyla gezmenize olanak tanır. Dünyadaki önemli yerleri, yaşayış biçimlerini, gelenek ve göreneklerini tanıyabileceğiniz birçok gezi kitapları bulunmaktadır. Sizleri o dünyaya götürecek ve öğretecek kitap çeşitleri bulunmaktadır. Dünyada bilinmesi gereken bir sürü yer vardır. Bunları tanımak ve öğrenmek hem gelişiminize katkı sağlar hem de farklı kültürleri anlamanıza yardımcı olur.

 Gezi Kitapları Tarzları

Gezi Kitapları Tarzları

Her ülkenin kendine özgü kültürü ve yaşayış tarzı bulunur. Eğer ileride bir seyahat yapmayı düşünüyorsanız gezi rehber kitapları sizler için en doğru seçenek olacaktır. Seyahat yaptığınız zaman bu kitaplar sayesinde sanki daha önce gezip görmüşsünüz gibi bir hisle rahatlıkla yerleri tanımanıza yardımcı olur. Seyahat edeceğiniz yerin sadece gezilecek yerlerini değil, o bölge hakkında bilmeniz gereken çoğu şey yazmaktadır. Başka ülkelerin, şehirlerin önemli tarihi eserlerini görmek ve o tarihi bilmek için yapılan bir çeşit yolculuktur. Zaten kitap okumak bir çeşit yolculuk türüdür. Okuduğunuz olaya ve mekana götüren bir çeşit ruhsal yolculuktur. Bedeninizi değil ama ruhunuzu kitaplardaki yerlere götürür. Özellikle gezi türündeki kitaplar eserleri olduğu yerlerde sanki ordaymışsınız hissini verir. Hem bu sayede daha kolay ve eğlenceli bir şekilde gezi yerlerini öğrenebilirsiniz. Sadece farklı ülkeleri değil, kendi bulunduğunuz yerin gezi yazılarını da okuyabilirsiniz. Bulunduğunuz ülkenin hiç bilmediğiniz yerlerini ve yaşayış tarzını okuyabilir ve öğrenebilirsiniz. Ülkenin tamamını bilmek çok güç ister. Her yeri gezip göremediğinizden dolayı kendi şehrinizi veya ülkenizi de çok daha iyi tanıyabilirsiniz. Bunun dışında birçok ülkenin gezi yazısı kitapları hakkında bilgi almak ve okumak mümkündür. Sadece gezi kitapları değil, başka insanların ağzından yaşadıkları ve öğrendikleri kitapları da tercih edebilirsiniz. İçerisinde hem gezi ile ilgili yazılar hem de gezide yaşanılan olaylar göz önüne alınmaktadır. Birçok konu ve çeşitlilikte gezi ve turizm kitapları bulabilirsiniz.

 Gezi Kitapları Önerileri

Gezi Kitapları Önerileri

Birçok türde gezi ve turizm kitapları bulunmaktadır. Gezi ve turizm birbiriyle karıştırılan anlamlar olmaktadır. Ama ikisi arasında farklılıklar bulunmaktadır. Gezi kişisel bir seyahat olurken turizm ise resmi bir seyahat türüdür. Daha çok yabancı ülkelerden turistlerin gelmesini sağlayan çalışmalar da denilmektedir. Sayfadan yorumları okuyarak veya araştırmalar yaparak birçok gezi kitap önerileri bulmanız mümkündür. Bilmek istediğiniz ülke veya merak ettiğiniz yerleri anlatan kitapları okuyabilirsiniz. Kitap içeriğine başlıkta yer verilmektedir. Ona göre dilediğiniz gezi kitap türlerini bulabilirsiniz. Örneğin gitmeyi planladığınız bir ülke varsa gezi rehber kitapları çok doğru bir seçenek olacaktır. Rehber niteliğinde yer hakkında birçok bilgi vermektedir. Bu sayede gitmeden önce detaylı bilgilenebilirsiniz. Sürükleyici yapısıyla gezi yazısı kitapları çok ilgi görmektedir. Ünlü gezginlerin kaleme aldığı yazılar, gördükleri yerleri anlatarak okuma zevkini çok fazla arttırmaktadır. Ünlü gezginlerin yanı sıra ünlü yazarlar da gezi yazısı türünü kaleme almışlardır. Tıpkı bir gezgin yazar niteliğinde gezip gördükleri yerleri bir olay edasıyla anlatım yapmaktadırlar. Yabancı ülkelere yapılan gezilerin anlatıldığı kitapların yanı sıra Türkiye gezi kitapları seçeneklerini bulmanız da mümkündür. Sadece farklı ülkeleri değil kendi ülkenizi tanıtan ve öğreten kitap tercihi de yapabilirsiniz. Ne kadar yaşadığınız ülkeyi bildiğinizi düşünseniz de bilmediğiniz bir o kadar yeri ve özellikleri bulunmaktadır. Yaşadığınız coğrafyayı daha iyi tanımanızı sağlayan Türkiye gezi yazısı kitaplarına sahip olabilirsiniz. Birçok türden gezi seyahat kitapları bulmanız mümkündür. Birçok alana seyahat eden ünlü gezgin yazarların kaleme aldığı bu eserler, sizleri alıp oraya, olayın anlatıldığı mekana götürebilmektedir. Çok sürükleyici ve akıcı bir şekilde anlatım yapılmıştır. Yorumlar kısmında gezi yazısı tavsiye edilen kitaplar bularak kendinize uygun birçok ünlü gezi kitapları bulmanız mümkündür. Gideceğiniz yere veya görmek, bilmek istediğiniz yerler için birçok gezi yazısı kitaplarına sahip olabilirsiniz. Ayrıca, alternatif hobi kitaplarına da sayfamızdan ulaşabilirsiniz

 Turizm Kitapları Önerileri

Turizm Kitapları Önerileri

Turizm birçok alanda ülkeye yabancı turist çekmek için yapılan düzenlemelerdir. Çeşitli sayıda kişinin yaptığı seyahatleri ve etkinlikleri konu almaktadır. Bu gibi yazıların kaleme alındığı turizm kitapları bulunmaktadır. Bir çeşit seyahat rehberi kitabı da denebilir. Gezip görmek isteyen bir turistin daha önceden bilgilendirilmesidir. Çeşitli yerleri tanıtan rehber kitaplar ile seyahat edilen yeri önceden tanıma imkanı sunmaktadır. Sadece gezip görebileceği yerler değil, bulunabileceği otel veya konaklayabileceği alanları araştırmasını ve öğrenmesini sağlamaktadır. Seyahat edeceği alan ile ilgili bilmesi gereken her şey turizm kitaplarında mevcuttur. Birçok alanda rehberlik edecek ve öğretecek ders kitabı niteliğinde kitaplar da bulabilirsiniz. Seyahatiniz boyunca sizlere rehberlik etmeye yardımcı olur. Daha iyi öğrenebilmeniz ve hatta gitmek istediğiniz yerleri aklınızda tutmanız için iyi çalışıp dikkatli bir şekilde okumanız ve araştırmanız tavsiye edilmektedir. Hoşunuza gidebilecek birçok turizm ile ilgili kitaplar sizlerin beğenisine sunulmuştur. İhtiyacınız olan veya bilmek istediğiniz yerler ile ilgili turizm kitapları bulmanız mümkündür. En sık kullanılan turizm rehberliği kitapları, size her alandan yarar sağlamaktadır. Seyahat rehberi olarak da adlandırılan bu kitapların içeriğinde, ihtiyacınızı karşılayacak birçok bilgi bulunmaktadır. Merak ettiğiniz turizm hakkında kitaplar için sayfamıza göz atabilirsiniz. Ayrıca turizm gezi kitapları hem gezi yazısı türünden hem de turizm alanından birçok şey öğrenebilirsiniz. Turizm kitapları seyahat sırasında çok büyük yardımcı olmaktadırlar. Turizm rehber kitapları sayesinde istediğiniz alana dışarıdan yardım almadan ulaşabilirsiniz. Bulunduğunuz yeri daha öncesinden tanıyormuş hissi ile seyahatinizi gerçekleştirebilirsiniz. Hem daha kolay hem daha zevkli bir tatil veya gezi seyahati gerçekleştirebilirsiniz.