Kategoriler

Kampanya ve İndirimler

Fiyat Aralığı

TL
-
TL

Yayınevi

Başka bir kelime deneyin

Mağaza Puanı

0 10
Tüm mağazalar

Mağaza

Başka bir kelime deneyin

Sayfa Sayısı

Başka bir kelime deneyin

Kitap Türü

Başka bir kelime deneyin

Marka

Yayın Dili

Başka bir kelime deneyin

Yazar

Başka bir kelime deneyin

Yayın Tarihi

Başka bir kelime deneyin

ISBN

Başka bir kelime deneyin

Kargo Seçenekleri

Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Yurt Dışından Gelsin

Ürün Puanı

5 yıldız
4 yıldız ve üzeri
3 yıldız ve üzeri
2 yıldız ve üzeri
1 yıldız ve üzeri

Okul Çağı Çocuk Kitapları

için 36,891 sonuç bulundu.
Akıllı sıralama nasıl çalışır? Arama ile uygunluk, satış miktarı, satıcı ve ürün puanı, teslimat avantajları, popüler kategoriler, ürüne ait reklam gibi kriterler belirleyici olabilmektedir.

Konum Seç
 • ÜCRETSİZ KARGO

  Ortaokul 4. 5. 6. 7. 8. Sınıf Eğitici ve Eğlenceli Roman Seti

  (14)
  30 günün en düşük fiyatı!
  598 TL SEPETTE 271,91 TL
  +
 • ÜCRETSİZ KARGO

  Levent Türkiye’yi Geziyorum – 1 9 Yaş - Timaş Çocuk

  (181)
  30 günün en düşük fiyatı!
  349,90 TL SEPETTE 271,12 TL
  +
 • ÜCRETSİZ KARGO

  Dedektifler Için Hidden Pictures Puzzle - Dikkat Atölyesi Yayınları

  (129)
  30 günün en düşük fiyatı!
  218 TL SEPETTE 170,90 TL
  +
 • Mağazaların Seçtiği ÜrünlerREKLAM

 • ÜCRETSİZ KARGO

  Model Çocuk Yayınları Fen Köyü

  (5)
  30 günün en düşük fiyatı!
  239 TL SEPETTE 190,96 TL
  +
 • ÜCRETSİZ KARGO

  9 Yaş Levent Iz Peşinde - 1 (Timaş Çocuk)

  (11)
  30 günün en düşük fiyatı!
  300,84 TL SEPETTE 240,37 TL
  +
 • ÜCRETSİZ KARGO

  Levent Iz Peşinde 3 Set - 5 Kitap - Mustafa Orakçı - Timaş Yayınları

  (147)
  30 günün en düşük fiyatı!
  400 TL SEPETTE 276,25 TL
  +
 • ÜCRETSİZ KARGO

  Levent Türkiyeyi Geziyorum 1 Set - 5 Kitap

  (4)
  30 günün en düşük fiyatı!
  400 TL SEPETTE 276,25 TL
  +
 • Kategoride Öne Çıkanlar REKLAM

Okul Çağı Çocuk Kitapları

Okul çağı çocuk kitapları okuma yazmayı yeni yeni öğrenmeye başlayan, okul ve eğitim hayatına yeni başlamış olan çocuklar için yazılmış olan kitaplardır. Bu kitaplar yeni okuma yazma öğrenen çocukların kolay kavrayabilmesi kısa ve öz anlatımla yazılmış olan kitaplardır. Aynı zamanda büyük harflerle yazılır ve sayfaları genellikle çocukların ilgilerini çekmek ve dikkatlerini kitapta tutmak için resimlerle doldurulur. Bu kitaplar farklı türlerde yazılmış kitaplar olabilir. Örneğin; masal, öykü tarzı örneklerde de yazılmış olabileceği gibi sadece öğretme amaçlı yazılmış kitaplar yani çocuğun okumasını geliştirmesi, hızlandırması, doğru hecelemeyi öğrenmesi, harfleri daha iyi tanıması için yazılmış olan kitaplar da olabilir. Genellikle ilkokul seviyesi için yazılmış olan bu kitaplar, içeriklerine göre farklı yaş kategorilerine de ayrılır. İlkokula giden her çocuk elbette ki aynı seviyede değildir. Okumaya yeni başlayanlar için farklı kitaplar, daha büyük yaşta olanlar için farklı kitaplar bulunur. 1. ve 2. sınıf gibi çocukların okuma yazmayı daha yeni öğrendiği sınıflar için genellikle doğru heceleme öğreten, hızlı ve doğru okumaya teşvik eden kitaplar bulunurken diğer ilkokul sınıfları için öğretici hikayelerin, masalların hatta kısa romanlardan oluşan kitap çeşitliliği bulunur. Bu kitapların genel amacı farklı yazım türleri ve eğlenceli hikayeleriyle çocukların okuma yazmayı öğrendiği ilk andan itibaren daha çocuk yaşlarda bir okuma alışkanlığı kazandırmaktır. O yaşlarda okuma alışkanlığı kazanan ve okumayı seven bir çocuk hayatı boyunca okumaktan zevk alabilir ve severek okumaya devam eder. Bu her ebeveyn ve öğretmenin çocuklara kazandırmaya çalıştığı bir alışkanlık olmakla birlikte, bu alışkanlığı kazanmış olan çocukların da ileriki hayatlarında daha başarılı olduğu da açıkça görülmektedir. Elbette ki okuma alışkanlığı daha küçük yaşta çocuğun eline kalın bir roman vererek kazandırılamayacağından daha basit kurguya sahip ve çocuğu okumaya sevk eden eğlenceli kitapları tercih etmek, okuma alışkanlığı kazandırmakta hem ebeveynlere hem çocuklara daha fazla yardımcı olur. Okuyacağı kitabı çocuğun seçmesi de okumayı severek devam ettirebilmesi için bir başka önemli konudur. Çocuk; kendisi beğenmediği kitabı ailesi veya öğretmeninin zoruyla birkaç defa okuduktan sonra sıkılıp bırakabilir. Dahası bir kitap onu bu kadar sıktıktan sonra, kitap okumayı kendisine sıkıcı bir etkinlikmiş gibi kodlayabilir. Bu gibi durumların önüne geçmek için bir kitap satın alırken çocuğunuzun beğenisini de ön planda tutmak gerekir.

Okul Çağı Çocuk Kitaplarının İçeriği ve Özellikleri

Okul Çağı Çocuk Kitaplarının İçeriği ve Özellikleri

Okul çağı çocuk kitapları yaşlara göre kategorilere ayrılsa da genellikle içeriğine bağlı olarak iki çeşidiyle karşımıza çıkabilir. Bunlardan bir tanesi daha ilkokula yeni başlamış çocuklar için basılmış, yazılmış olan daha büyük yazılı ve bol resimli, çocuğa doğru hecelemeyi öğretmeyi amaçlayan kitaplardır. Bir diğeri ise 1. ve 2. sınıfı tamamlamış, okumayı iyice öğrenmiş olan çocuklar için; akıcı ve hızlı okumayı öğretmeyi amaçlayan, aynı zamanda da yavaş yavaş kitaptaki kurgu ve karakterleri takip edebilmesi ve anlayabilmesi için bir olay anlatan kitaplardır. Bu kitaplar genellikle 10 yaş için okuma kitapları olarak karşınıza çıkabileceği gibi ilkokul çağındaki diğer yaş gruplarındaki çocukların da rahatlıkla anlayabileceği ve okuyabileceği kitaplardır. Bu kitapların dış görünüşü genellikle eğlenceli bir görünüme sahiptir. Kalın ciltler üzerine parlak yazılar, kapaklarda sevimli hayvanlar, palyaçolar, gülen insanlar, eğlenen çocuklar, şapkadan çıkan tavşan, basit ama göze hitap eden çizimler, rengarenk manzaralar gibi resimler çocuk okuma kitapları kapaklarını süsler. Kitapların içi de genellikle aynı kapaklarında olduğu gibi oldukça renklidir. Genellikle hikayeye uygun, hikayeyi görsel bir şekilde tasvir eden resimler bulunur. Bu resimlerin kitabın içine konulmasının birçok amacı vardır. Bunlardan bir tanesi kitap boyunca sadece yazı görmek çocuğun bir süre sonra canının sıkılmasına sebep olabilir fakat sayfaları geçtikçe farklı ve eğlenceli resimler görmek çocuğu kitaba daha çok bağlayan önemli bir detaydır. Çocuk kitaplarının resimli olmasının bir diğer sebebi ise; hikayeyi çocukların zihninde görselleştirmek, doğru bir şekilde betimlemek ve hayal güçlerini geliştirmelerini sağlamaktır. Daha ilkokul çağlarında okuduğu kitapları zihninde canlandırmayı öğrenen çocuk ileride okuduğu romanlarda veya ağır kitaplarda hikaye kurgusunu zihninde daha kolay yaparak sıkılmadan olay akışını rahatlıkla takip edebilir. Çocuk kitaplarının çocuk gelişimine görüldüğü üzere birçok faydası bulunmaktadır. Çocuk yaşta öğrenilen her şey bütün yetişkinlik yaşamını da etkiler. Bu nedenle çocuklara fayda sağlayacak olan öğretileri, çocukları sıkmadan ve bunaltmadan ona aşılamak oldukça önemlidir. Kitap okuma alışkanlığı bu öğretilerin belki de en başında gelir. Severek, eğlenerek okumayı öğrenen, kitap okuma alışkanlığı kazanan çocuk bunu hayatı boyunca büyük bir zevkle devam ettirir ve bu durum hayatında birçok olumlu etkiye sebep olur. Siz de çocuklarınızın bu gelişimine destek olmak istiyorsanız sayfamız üzerinden tüm çocuk okuma kitapları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Çocuk Okuma Kitabı Satın Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Çocuk Okuma Kitabı Satın Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Çocuğunuz için bir okuma kitabı arıyorsanız ya da öğrencilerinize tavsiye etmek üzere bir kitap arayışı içerisindeyseniz mutlaka dikkat etmeniz gereken bazı konular vardır. Bunlardan biri elbette ki kitabın içeriğidir. İlkokul çağındaki çocuklar henüz çok küçük olduğundan dolayı her olayı rahatlıkla anlayamayabilir, her karakteri doğru tahlil edemeyebilir. Bu durum o yaşlardaki çocuklar için oldukça tehlikelidir. Erkenden kitaptan sıkılır ve kendisinin kitabı anlayamadığını düşünüp kitap okumaktan soğuyabilir. Bir kitabı okuyamadığı için diğer kitaplarda da aynı şey olacak düşüncesiyle kitap okumaya tamamen son verebilir. Bu nedenle bir çocuk için kitap seçilirken içeriği dikkatlice incelenmeli, içinde eğlendiri unsurlar bulunan, resimli, yazıları çok küçük olmayan ve basit bir hikayeden oluşmuş az karaktere sahip kitaplar satın almaya dikkat edilmelidir. Bir diğer konu ise çocukların yaşlarına göre kitap satın almaktır. 7-8 yaşlarındaki çocuklar henüz okumayı yeni öğrendiğinden dolayı kısa bir öykü veya masal kitabını bile okurken zorlanabilir. Bu nedenle yazı boyutları oldukça büyük olan, okumalarına hız katmayı amaçlayan kitaplar seçmek bu yaşlardaki çocuklar için en doğru tercih olabilir. Okumasını yeterince geliştirmiş olan yaşça biraz daha büyük çocuklar, örneğin 10 yaş çocuklar, daha kurgusal ve biraz daha kalın kitaplara geçiş yapabilirler. 10 yaş kitap seçenekleri basit öykü ve masal kitaplarını kapsayan kitaplardır. Genellikle içerik olarak çocuğa iyiyle kötüyü ayırmayı, arkadaşlığı, iyilerin her zaman kazanacağını, dürüstlüğü ve yalanın kötü bir şey olduğu gibi birtakım değerleri öğretmeyi amaçlar. 10 yaş için kitaplar çocukların yaşlarına uygun olarak yazılmış olan bu kitapları anlamaları ve kitabın verdiği mesajı kolayca algılayabilmeleri açısından bu kitaplar çocuk gelişimi için oldukça önemlidir. Hala ilkokul çağlarında olup daha büyük yaşta olan çocuklar için ise ilköğretim hikaye kitapları başlığı altında birçok kitaba kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Kitapların içeriğini, özetlerini okuyarak çocuğunuzun yaşına uygun olup olmadığına karar verebilir, buna uygun olarak alışverişinizi gerçekleştirebilirsiniz. Çocuğunuzun yaşına uygun olarak satın alacağınız kitaplar hem okumaya teşvik etmek hem doğru zamanda doğru bilgiyi çocuğa öğretmek için oldukça önemlidir. Siz de çocuğunuzun gelişimi için böyle bir adım atmak istiyorsanız hemen sayfamızı ziyaret ederek tüm okul çağı kitapları incelemesi yapabilirsiniz. Her yaşa uygun kategorilerde filtreleme yaparak kendi çocuğunuza veya öğrencilerinize uygun kitaplara kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Okul Çağı Kitap Setleri

Okul Çağı Kitap Setleri

Okula yeni başlayan ve bilgileri yavaş yavaş öğrenmeye başlayan çocuklar genellikle yeni durumlara karşı oldukça istekli olurlar. Bu durumlardan bir tanesi de okumaktır. Çoğu çocuk daha okul çağlarından öncesinde herhangi bir yazıyı okumaya çalışarak okumayı biliyormuş gibi davranır. İlkokula başlayıp 1. sınıf itibariyle okumayı öğrenen çocuklar büyük bir hevesle önceden okumaya çalıştıkları kitapları artık okuyabildikleri için bir okuma tutkusuyla yanıp tutuşurlar. Bunu eğlenceli bir iş olarak görür ve sürekli bir yazı, kitap, tabela ne görürse okumaya çalışır. Çocuğun tam da bu zamanlarında okuma hevesini kaçırmadan, bu işi eğlence olarak görüyorken bir okuma alışkanlığı kazandırabilmek bir ebeveyn veya öğretmenin çocuk için yapabileceği en güzel şeydir. Okumaya hevesli olduğu bu zamanlarda çocuklarına kitap yetiştiremeyen ebeveynler için çocuk hikaye setleri mevcuttur. İçlerinde genelde 2 ve daha fazla kitap olan bu setler okumaya doyamayan çocuklar için birebir. Bu setler genellikle üç çeşit olarak piyasada bulunmaktadır. Bir çeşit set içinde bir seri olarak kitaplar bulunur. Yani aslında tek bir hikayeyi anlatan setlerdir. Her bir kitap bir önceki kitabın devamı niteliğini taşır. Eğer bu set içindeki hikayeler çocuğa yeterince sürükleyici gelirse bıkmadan bütün setteki kitapları okumak ister. Bu nedenle birbirinin devamı olan kitaplar içeren bir set satın alırken hikayenin sürükleyici olmasına dikkat etmeniz oldukça önemlidir. Bir diğer set çeşidinde ise ana kahraman ve çevresindeki her şey aynıdır fakat hikaye sürekli değişir. Her kitapta ana kahramanın başka bir macerası, başka bir olayı anlatılır. Set içinden bir kitabı sevmeyen bir çocuk diğer bir kitaba rahatlıkla şans verebilir. Son olarak ise farklı farklı hikayelerden, masallar bulunan kitaplardan oluşan setler bulunmaktadır. Bu kitaplarda anlatılan olaylar, karakterler tamamen birbirinden farklıdır. Her kitap bambaşka bir dünyadır bu nedenle set içindeki her kitaba ayrı ayrı şans verilebilir. Okuma tutkusu, okumayı öğrendiği dönemde oldukça artan çocuklar için kitap setleri satın almak daha iyi bir seçim olabilir. Setteki kitapları seven çocuk set içindeki kitapları uzun süre okuyabilir. Bu kitap setleri genellikle güzel bir çanta içinde satışa sunulmuştur. Çocuğun ilk önce ilgisini çeken şey bu çantaların renkleri ve duruşlarıdır. Bir iş çantası gibi gözüktüğünden çocuklar kendilerini bir yetişkin gibi hissedebilir ve setlere olan ilgisi daha çok artabilir. Sizin de çocuğunuz bir kitap tutkunuysa veya o yolda yürüyorsa, sayfamız üzerinden tüm çocuk kitap setleri incelemesi yapabilirsiniz.

Çocuk Kitapları Nasıl Seçilmeli?

Çocuk Kitapları Nasıl Seçilmeli?

Bir çocuk kitabı satın alırken dikkat edilmesi gereken bazı konuları yukarıda belirttik. Kitabın yaşa uygun olması, çocuğun anlayabileceği niteliğe sahip olması gibi durumların ilköğretim çağındaki çocuklar için oldukça önemli olduğundan bahsettik. Bu dikkat edilmesi gereken unsurları, daha çok ebeveyn ve öğretmenlerin, çocuklara bir kitap vermeden önce dikkat etmesi gereken koşullar denilebilir. Bununla birlikte kitap satın alınırken çocuğa da danışılması, fikrinin alınması gereken durumlar bulunur. O yaşlardaki çocuklara genellikle büyükleri bir kitap hediye eder veya direkt okuması için kendisine verir. Eğer öğretmeni tarafından veya okul tarafından verilmiş bir kitapsa ödev niteliğinde olduğundan okuması zorunlu olan kitaplar olur. Bu gibi durumlarda çocuğun istemediği bir kitabı okuması, okuma alışkanlığı ve ileriki hayatı için oldukça tehlikeli bir durum olabilir. Çocuğun ebeveyni veya bir büyüğü tarafından verilmiş bir kitabı beğenmediği taktirde zorla okumaya çalışması veya bir ödev kitabını sevmemesi ama okumak zorunda olması gibi durumlar çocukları fazlasıyla okuma alışkanlığından soğutabilir. Okuma alışkanlığı yetişkinler için bile oldukça önemli bir konudur. Çocuklukta bu alışkanlığı kazanamamış olan birçok insan daha ileri yaşlarında hatta yaşlılıklarında dahi bu alışkanlığı kazanmak için çabalamaktadır. Bu nedenle çocuğu daha küçük yaşlarda kitaptan soğutmamak ve bunun yaşanmaması için çabalamak gerekmektedir. Satın alacağınız bir kitabı mutlaka çocuğunuza da danışarak almak, fikrini sormak, içeriğinden ve özetinden bahsetmek, kitap kapağını kendisine de göstermek hem kitabı severek okuması ve okumaktan soğumaması için oldukça önemlidir. Aynı zamanda ebeveynin bir konuda kendisine danışması özgüvenini de oldukça yükseltir, kendine olan güvenini ve saygısını arttırır. Fikir danışılarak alınan bir kitabı daha sonrasında sevmese dahi zorla okuması gerekmez. Bu nedenle okuma alışkanlığını kaybetmez, aksine kendi kitabını kendi seçebildiği için yeni bir kitap isteyebilir. Çocuklarınızın hoşuna gidecek kitaplara ulaşmak ve bu kitaplar hakkında bilgi edinmek için sayfamızdaki okul çağı çocuk kitapları inceleyebilirsiniz. Farklı kapak tasarımı ve hikaye içeriklerinden oluşan kitapları çocuğunuzun zevkine göre inceleyerek, beğendiği ürünleri hemen satın alabilirsiniz.

Okul Çağı Çocuk Kitapları Fiyatları

Okul Çağı Çocuk Kitapları Fiyatları

Çocuk kitapları birçok farklı tür ve çeşitte yazılmış, birçok farklı basımevi tarafından basılmış olan kitaplardır. Çocuğun; okul çağına, yaşına ve anlayabilme kapasitesine göre birçok örnekle satışa sunulmuştur. Çocukların okuma alışkanlığını doğru bir şekilde kazanması için basımevleri ve yazarlar tarafından her şey düşünülmüştür. Size ise sadece çocuğunuza uygun kitapları seçmek, çocuğunuzun beğenisini ve yaşını göz önüne alarak kitap veya kitaplar satın almak kalmıştır. Sayfamızda öğretici niteliğe sahip birçok kitap bulunur. İlk okuma çağları için öğretici kitaplar, daha sonrası için masal ve öykü kitapları gibi çocuklara farklı düşünceler aşılamayı amaçlayan birçok türde kitap satışa ve çocuğunuzun beğenisine sunulmuştur. Okul çağı çocuk kitapları fiyatları kitabın türüne, kalınlığına, ciltli olup olmayışına, siyah beyaz ya da renkli oluşuna göre farklılık gösterebilir. Çok fazla kitap okuyan bir çocuğunuz var ise set halinde satılan çocuk kitaplarını incelemek sizin için daha iyi bir seçenek olabilir. Sürekli kitap satın alarak bekleme derdinden kurtaran bu setlerin fiyatları da aynı şekilde basımevi, kitap çeşidi ve set içindeki kitap sayısına göre değişiklik gösterebilir. Çocuğunuzun okuma alışkanlığı kazanması için satın alacağınız kitaplar oldukça önemlidir. Sayfamızda çocuğunuza uygun yüzlerce kitap çeşidi ve kitap setleri bulunmaktadır. İsterseniz satıcı bilgilendirmelerinden faydalanarak satın alacağınız kitaplara karar verebilir, isterseniz de kullanıcı yorumlarından yola çıkarak çocuğunuzun kitaptan hoşlanıp hoşlanmayacağına karar verebilirsiniz. Setler ve tekli kitaplar arasında fiyat karşılaştırması yapabilir, siz ve çocuğunuza en uygun olan ürünleri inceleyip hemen şimdi satın alabilirsiniz.