Kategoriler

Kampanya ve İndirimler

Fiyat Aralığı

TL
-
TL

Yayınevi

Başka bir kelime deneyin

Mağaza Puanı

0 10
Tüm mağazalar

Mağaza

Başka bir kelime deneyin

Yayın Dili

Başka bir kelime deneyin

Kitap Türü

Başka bir kelime deneyin

Sayfa Sayısı

Başka bir kelime deneyin

Yayın Tarihi

Başka bir kelime deneyin

ISBN

Başka bir kelime deneyin

Yazar

Başka bir kelime deneyin

Baskı Sayısı

Başka bir kelime deneyin

Kargo Seçenekleri

Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Ürün Puanı

5 yıldız
4 yıldız ve üzeri
3 yıldız ve üzeri
2 yıldız ve üzeri
1 yıldız ve üzeri

Çocuk & Ergen Psikolojisi

için 344 sonuç bulundu.
Akıllı sıralama nasıl çalışır? Arama ile uygunluk, satış miktarı, satıcı ve ürün puanı, teslimat avantajları, popüler kategoriler, ürüne ait reklam gibi kriterler belirleyici olabilmektedir.

Konum Seç

Çocuk ve Ergen Psikolojisi Kitapları

Çocukluğun ve ergenliğin her dönemi çocuk için oldukça zor olduğu gibi aile ve çocuğun çevresindeki diğer yetişkinler için de bir o kadar zordur. Doğuştan itibaren bir birey yetiştirmek, doğru veya yanlışı ayırt etmesini sağlarken aynı zamanda da kişiliğinin oluşması için çabalamak hem çocuğun ileriki yaşantısı hem de aile için oldukça önemli ve hassas bir konudur. Bir çocuk ailesinden genellikle anlayış bekler. Sözlerinin dikkate alınmasını, kendisine de fikrinin sorulmasını ve anlayış görmek ister. Ona hayır demeniz ya da fikrini reddetmeniz gerektiğinde dahi anlayışla yaklaşmanız, buna neden hayır dediğinizi ya da fikrine neden katılmadığınızı ona detaylı bir şekilde açıklayarak onu ikna etmeniz gerekir. Topluma daha sağlıklı bireyler kazandırabilmek için oldukça önemli olan çocuk gelişimi için aileler üzerine oldukça büyük görevler düşmektedir. Çoğu aile çocuğunu kendi yöntemleriyle, kendi bildiği gibi yetiştirmek istese de bu yöntemler her zaman en doğrusu olmayabilir. Doğru olan davranış kişiden kişiye ya da aileden aileye değişse de temel olarak dikkat edilmesi gereken birkaç davranış vardır. Bu davranışlar genellikle çocuğun gururunu kırmamak ya da kişiliğini baskılamak adına dikkat edilmesi gereken davranışlardır. Ebeveynler ya da öğretmenler çoğunlukla farkında olmadan çocuklara karşı birtakım hatalar yapabilmektedir. Bu kimi zaman onlar için önemsiz gözükse de çocukla birlikte hayatı boyunca gelebilecek bir davranış olabilir, kişiliğine etki edebilir. Bu gibi durumların maksimum seviyede önüne geçebilmek, daha doğru bir çocuk gelişim ve büyütme sürecinden geçebilmek için profesyonel kişilerden yardım almak en doğru seçenek olabilir. Bu kimi zaman bir pedagog kimi zaman bir rehber öğretmen olabileceği gibi bir kitap da olabilir. Her alanda oldukça yaygınlaşmış durumda olan kişisel gelişim kitapları çocuk ve ergen psikolojisi kitapları kategorisi olarak da sıkça karşınıza çıkan kitaplar haline gelmiştir.

Çocuk ve Ergen Psikolojisi Kitaplarının Konuları Nelerdir?

Çocuk ve Ergen Psikolojisi Kitaplarının Konuları Nelerdir?

Bireyler, çocukluk yaşlarından itibaren hayatta kendisini bulana dek adeta sürekli bir arayış içerisindedir. Bu durumda aileden kendisine gelecek olan destek çocuğun hayatında önemli bir yer tutar. Aile bu durumu doğru bir şekilde destekleyebilmek ve süreci sağlıklı bir şekilde yürütebilmek için çocuk psikolojisi kitapları seçeneklerine başvurabilir. Özellikle son yıllarda ve günümüzde oldukça sık tercih edilen bu kitaplar, önceki neslin çocuk yetiştirme tarzını benimsemeyen günümüz ebeveynleri için oldukça yol gösterici bir tutum sergilemektedir. Çevresinde yanlış bir hareket gören veya anne babasının kendisini yetiştirme tarzından hoşnut olmayan bir kişi çocuğunu daha iyi şartlarda ve daha iletişim içerisinde büyütmek isteyebilir. Çocuk psikolojisi kitapları tam da bu düşünceye sahip olan ebeveynler için kaleme alınış olan eserlerdir. Çocuğun psikolojisini ayrıntılı bir şekilde okuyucuya sunabilmek ve belli davranışlar karşısında nasıl tepki verilebileceğini; doğrunun, yanlışın ne olduğunu okuyucuya profesyonel bir şekilde anlatır. Çocuk ve ergen psikolojisi hakkında kitaplar hem çocuklar hem ebeveynler ve öğretmenler için oldukça bilgi dolu kitap kategorileri arasında yer alır. Bununla beraber gelişmekte olan çocuk bir süre sonra çocukluk döneminden çıkarak ergenlik dönemine geçiş yapar. Bu bir çocuğun yetişmesindeki en sıkıntılı dönemler arasında ilk sıralarda yer alan bir dönemdir. Hem aileleri, hem öğretmenleri hem de çocukları oldukça zorlayan bu dönemde, çocukların etrafındaki yetişkinlerin yeterince bilinçli olması, kişiliğin oturduğu bu dönemi en iyi şekilde atlatmayı sağlar. Ergen psikolojisi kitapları bu süreç boyunca aile ve çocuğun etrafındaki diğer yetişkinleri en doğru şekilde yönlendirecek olan kitap kategorileri arasında yer alır. Çocuğunuzun geçtiği bu yorucu dönemde onun yanında daha çok olabilmek ve onu daha iyi anlayabilmek istiyorsanız tüm bu kişisel gelişim kitaplarından faydalanmak çocuğunuzun süreci güzel bir şekilde geçirmesini desteklerken aynı zamanda onunla olan iletişiminizi de güçlendirebilir.

Çocuk ve Ergen Psikolojisi Kitapları İçeriği Nedir?

Çocuk ve Ergen Psikolojisi Kitapları İçeriği Nedir?

Çocuk psikolojisi kitapları içeriği çok boyutlu olarak değerlendirilebilir. Yaş grubuna göre her yaşta farklı tepkiler gösterebilen çocuklar her zaman anlaşılmak ve dinlenmek isterler. Bu kitaplar da içerik olarak genellikle aileye ya da diğer yetişkinlere çocuğa iyi veya kötü bir durum karşısında nasıl yaklaşılması gerektiğini, öğretilmek ya da aşılanmak istenen düşüncenin çocukla doğru şekilde tartışarak nasıl öğretilmesi gerektiğini, çocuğu dinleyip anlamanın önemini ve fikirlerine saygı duyulması gerektiğini anlatmaya çalışan içeriklere sahiptir. Çocukların büyüme döneminde özellikle anne ve babasının yanında olduğunu hissetmesi ve her şeyi paylaşabilmesi birçok konu açısından ele alındığında oldukça önemlidir. Bir diğer önemli konu ise aile ve çocuk arasındaki iletişim olabilir. İletişim ve iletişimin samimiyeti çocuk ergenlik dönemine yaklaştıkça veya ergenlik süreci içerisindeyken oldukça zayıflayabilir. Bu iletişimi kaybetmemek ve doğru adımlarla çocukla iletişim kurabilmek hem aile hem de çocuk için oldukça önemli bir konu olarak değerlendirilebilir. Ergen psikolojisi kitapları çoğunlukla bu gibi konuları içeren ve detaylı bir şekilde ele alarak okuyucuya, yani yetişkinlere çocuğa karşı nasıl davranışlar sergileyebileceğini tavsiye eden ve doğru yolu göstermeye çalışma kitaplardır. Tüm bu içerikler çocuk büyütme aşamaları için oldukça önemli ve değerli konular olmakla birlikte, yetişkinlerin mutlaka dikkate alması gereken durumlardır. Çocuğunuzla aranızdaki ilişki veya iletişim hakkında herhangi bir şüpheniz var ise ya da gelecek dönemden korkuyorsanız, siz de bu kitaplardan faydalanarak yapmanız ya da yapmamanız gereken davranışları daha iyi tanıyabilir ve daha sağlıklı bir çocuk yetiştirme süreci içerisinde yer alabilirsiniz.

Çocuk ve Ergen Psikolojisi Kitapları Fiyatları

Çocuk ve Ergen Psikolojisi Kitapları Yorumları Fiyatları

Çocuk psikolojisi oldukça hassas bir konu olduğundan kimi zaman konuyla ilgili kime güveneceğiniz konusunda aklınızda birtakım şüpheler bulunabilir. çocuk psikolojisi kitapları oldukça profesyonel ve yetkin kişiler tarafından detaylı anlatılmış kitaplar olsa da aileler çocukları konusunda aşırı hassas davrandığından kimi zaman bu kişilere bile güvenmeyebilirler. Böyle bir durum karşısında bir kitapla ilgili diğer ailelerden fikir almak, onların kitapla ilgili düşüncelerini öğrenmek, bilgilerin gerçekten işe yarayıp yaramadığını test edebilmek; ailelerin biraz olsun içini rahatlatan bir durum olabilir. Eğer böyle bir güvenceye ihtiyaç duyuyorsanız sayfamızdaki kitapların altında yer alan yorum bölümünde daha önce kitabı satın almış ve okumuş kişiler tarafından yapılmış olan değerlendirmeleri ve yorumları detaylı bir şekilde inceleyebilirsiniz. Çocuk psikolojisi kitapları yorumları kitap ve okuyucuda bıraktığı etki konusunda oldukça bilgilendirici nitelik taşır. Bununla beraber çocuk psikolojisi kitapları çeşitlerine göz atarken aynı zamanda fiyatlarını da merak edebilirsiniz. Çocuk psikolojisi kitapları fiyatları her bütçeye uygun seçenekleriyle okuyucuya sunulmuş olan kitaplardır. Her yetişkinin kolaylıkla ulaşabileceği bu kitapları siz de incelemek isterseniz sayfamızdaki ürünleri inceleyebilirsiniz. Birbirinden farklı konularıyla çocuğunuzla ilgili ufkunuzu geliştirecek bu kitaplardan mutlaka bir adet okumak bile sizin ve çocuğunuzun hayatında çok büyük bir etki yaratabilir. Siz de bu etkileri deneyimlemek istiyorsanız, merak ettiğiniz konularla ilgili kitapları satın alabilirsiniz.