Kategoriler

Kampanya ve İndirimler

Fiyat Aralığı

TL
-
TL

Marka

Mağaza Puanı

0 10
Tüm mağazalar

Mağaza

Başka bir kelime deneyin

Fırça Numarası

Başka bir kelime deneyin

Kargo Seçenekleri

Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Yurt Dışından Gelsin

Ürün Puanı

5 yıldız
4 yıldız ve üzeri
3 yıldız ve üzeri
2 yıldız ve üzeri
1 yıldız ve üzeri

Fırça

için 4,382 sonuç bulundu.
Akıllı sıralama nasıl çalışır? Arama ile uygunluk, satış miktarı, satıcı ve ürün puanı, teslimat avantajları, popüler kategoriler, ürüne ait reklam gibi kriterler belirleyici olabilmektedir.

Konum Seç

Sanatsal Fırça

Fırça plastik ya da tahtadan yapılmış saplar üzerine kullanım alanlarına göre dizayn edilmiş, farklı kıl miktarlarına göre boyayı dağıtmaya yarayan hobi malzemelerinden biridir. Çok çeşitli alanlarda sanatsal fırçaları kullanabilirsiniz. Tuval ya da kağıt üzerinde boyanın istenilen şekilde dağılmasına fırçalar yardımıyla yön verebilirsiniz. Fırçalar boyut ve farklı sayıdaki kıl miktarları ile geniş bir tercih skalasını da sizlere sunmaktadır. Fırçalar kullanım alanlarına göre belirlenir ve isimlendirilir. Sıklıkla görmeye alışkın olduğumuz ve her alanda kolay kullanım sağlayan yuvarlak uçlu fırçalar vardır. Bu fırçalar eskiz çalışmalarında ve kenar çizgilerini belirlemede yardımcı olur. Detaylı çalışmalar için önerilmektedir. Küçük alanları doldurmak ya da çizgi çekmek isterseniz yuvarlak uçlu fırçalardan satın alabilirsiniz. Kontrollü bir doku çalışması işlemlerinde sizlere eşlik edecektir. Ucu yan kesik fırçalar, kavisli darbeleri ve dönüm noktalarında daha rahat çizgiler atmanıza yardımcı olur. Ucunun yan kesik bir şekilde olması sizlere iki farklı özelliği bir arada kullanmanızı sağlar. En üst seviyedeki fırçanın son noktaları küçük alanlara girmeyi sağlarken, devam eden fırça kılları daha kalın çizgiler atmak için idealdir. Düz fırçalara benzer şekilde geniş alanları boyamak için de tercih edilir. Ucunun yata yatmış bir şekilde kesik olması boyama esnasında darbelerin hareketli olmasına imkan tanır. Bu şekilde elinizi korkmadan sağ ve sol tarafa korkusuzca hareket ettirebilirsiniz. Düz fırçaların uçları tamamen doğrusal bir şekilde kesiktir. Boyanmak istenilen alana kalın darbeler atmayı sağlar. Deforme olan alanları rahatlıkla düzeltme işlemlerinizde yardımcıdır. Koyu renk boyaları dalgalanma yapmadan renklendirmeyi sağlar. İnce çizgiler atmada da kullanılabilen düz fırçaları, kenar çizgileri atmak için de tercih edebilirsiniz. Çalışma üzerinde kullanılan boyanın yığılması ile kalın boya tabakaları kullanılarak hazırlanan yağlı bir boya tekniği olan impasto tekniğini. düz uçlu fırçalar yardımıyla yapabilirsiniz. Düz uçlu fırçalarla tuval üzerine boya dilediğiniz gibi yerleştirilebilirsiniz. Zemin fırçası genelde taban boyası atımında kullanılabilir. İnce ve katman katman uygulanması halinde daha estetik bir görüntü elde edilmesini sağlar. Katmanlar arasında yaptığınız ton geçişlerini bu fırçayla sağlayabilirsiniz.

 Sanatla Uğraşmayı Keyifli Hale Getiren Fırçalar

Sanatla Uğraşmayı Keyifli Hale Getiren Fırçalar

Fırça seti bir bütün halde satın alınabilir. Set olarak satın almanız avantajlı paketleri ile sizlere sunulmaktadır. Uygun fiyat garantisinin yanı sıra birçok fırçaya aynı anda sahip olmanıza yardımcı olur. Satın aldığınız fırça boyutlarına ve kıl miktarına göre numaralandırılır. Set olarak alınan fırçaların kaliteli olması önemlidir. İnce ve kalın fırça uçlarını bir arada satın almanızı sağlar. Sanatsal malzemeler sayfamızdan boyama ya da desen çalışmalarında kolaylıkla kullanabileceğiniz tüm malzemeleri temin edebilir ve kaliteli ürün setlerine ulaşabilirsiniz. Birçok marka seçeneği ile tercihlerinizi ihtiyaçlarınız doğrultusunda gerçekleştirebilirsiniz. Geniş bir yelpaze seçeneği ile sanatsal fırça ürünleri sizlerle buluşmaktadır. İstediğiniz sanatsal faaliyetlerde kullanabileceğiniz setlere eksiksiz bir biçimde temin edebilirsiniz. Kaliteli üretim aşamalarından geçerek kullanılan malzemelerin üst seviyelerde olması dayanıklılık ve uzun ömürlü bir kullanımı beraberinde getirmektedir. Boya işlemlerinizin çok daha keyifli bir hale gelmesinde yardımcı olmaktadır. Üretici firmalar fırça numaralarını işlevsel faydalarına göre belirlerler. Genellikle 1 ve 18 numara arasındaki fırçalar türleri tercih edilir. 5, 10 ve 14 numaralı fırçalar standart bir başlangıç fırça setinde bulundurulması gereken fırça uçlarını içerir. 1, 3 ve 5 numaralı fırçalar farklı boyutlarda olduğu için çizim yapılacak alanlarda farklı görevleri üstlenirler. 2, 4 ve 6 numaralı olan fırçalar, kendi boyutlarında ayrılırlar. Bu tür fırçalar hem hobi hem amatör hem de daha giriş aşamasında olan sanatçılar için tercih sebebidir. Düşük numaralı fırçalar ince çizikler atmaya yardımcı olurken, yüksek numaralı olanlar boyanın dağıtılmasını sağlar. Bunun yanı sıra profesyonel sanatçılara uygun fırça setleri de bulunmaktadır. Bu tür fırçaların fiyatları göreceli daha yüksek olabilmektedir. Kalitesinin yüksek standartlara uygun olarak üretilmesi fiyat artışını da kaçınılmaz kılar. Rulo fırça, kağıttan ziyade daha çok duvar, masa gibi dokuları farklı olan alanlarda kullanılabilir. Detay gerektirmeyen, pratik ve hızlı bir kullanımı vardır. Döner başlı ucu sayesinde boyamak istediğiniz alanı birkaç hamlede gerçekleştirmede yardımcı olur. Silindir yapısı sayesinde istediğiniz alana katmanlar atabilir ve daha opak bir görüntü elde edebilirsiniz. Kolay tutumu sayesinde boyları eşyalarınız zarar görmeyecek şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Duvar, kapı, dolap kapakları gibi geniş alanlarda kullanım için önerilmektedir. Bazı badana işlemlerinde, boya ustalarının ve tüketicilerin tercih sebebidir. İhtiyacınıza göre boyut seçenekleri farklılığı ile görsellere tıklayarak fikir kazanabilirsiniz. Rulo fırçalar yalnızca büyük alanlarda değil, aynı zamanda küçük yüzeyli alanları boyamak için de kullanılmaktadır. Set olarak rulo fırçaları satın almanız farklı boyuttaki uçların da göz önünde olmasını sağlamaktadır. Sayfamızdan Pebeo fırça çeşitlerini de inceleyebilirsiniz.

 İlgi Alanlarınızın Çekici Olmasına Yardımcı Olur

İlgi Alanlarınızın Çekici Olmasına Yardımcı Olur

Su hazneli fırça kalem şeklindeki görünümü sayesinde bu isimle anılmaktadırlar. Su hazneli fırça kalemleri, dış görünüşüyle bir su haznesi ve sentetik kıllı fırça uçlarından oluşmaktadır. İçine su doldurabileceğiniz ve yumuşak plastikten oluşan, sıkma işlemini kolay hale getirebilen bir yapısı vardır. Günümüzde birçok marka tarafından üretimi sağlanmaktadır. Plastik su haznesi sıkılarak, sentetik fırça ucuna su aktarımı gerçekleşir. Hazne kısmı açılarak içerisine, belirli miktarda su koymalısınız. Daha sonra suda çözülebilen boya türleri içerisine eklenerek istenilen boya görüntüsü elde edilir. Gölgelendirme ve çizilen modeli biçimlendirmede kullanılır. Mandala motiflerini desen ve çizgi çalışmalarını kolaylıkla kağıda geçirmeyi sağlar. Işık oyunları yaparak cismin boyutlu gözükmesine katkı sunar. İsteğe göre farklı mekan değişikliklerinde toparlayıcı özelliktedir yani tek bir fırçada hem ihtiyaç duyulan suyu hem fırça boyutunu hem de gölgelendirmeyi ayarlamaktadır. Profesyonel bir kullanım gerektirir. Robot fırça , sap kısım ve fırça kıllarındaki kısım arasında oynar başlıklı kullanıma sahip olması için bir vida bulunur. Bu vidayı oynatarak, fırçanın L şekline getirilmesini sağlayabilirsiniz. Defalarca kullanılabilmesi için kalite standartları baz alınarak üretilmiştir. Uygulama esnasında kıl bırakmaması tercih sebebinizi etkileyebilir. Tasarlanmış özel sapı sayesinde sürüş işlemini kolaylaştırır. Kullanım alanında net ve nizami çizgiler atılması bu ürünün özelliklerindendir. Sapları ergonomik olarak tasarlanmış plastik ya da tahta malzemelerden üretilmiştir. Tavan ve duvarın birleşim noktasında detaylı ve titiz bir çalışma işlemini gerçekleştirir. Siz tüketiciler de boyanın taşmış ve estetikten uzak görüntüsünden kurtulabilirsiniz. Ucuna takılan tahta bir sap sayesinde, ulaşılması zor ve dar alanlara dahi kolaylıkla yetişir. Uzun ömürlü fırça kullanımı için fırçanın üzerinde kalan boyaları boya incelticisi ile temizlemeniz önerilir. Metal kısmı paslanmaya karşı dirençlidir. Fiyatları ürün boyutu, kıl yoğunluğu ve kıl boyutlarına göre çeşitlilik gösterir. Uygun fiyat garantisi ve birçok model ve renk seçeneği ile sayfamızda sizleri beklemektedir. Detaylı olarak inceleyebilirsiniz. Sizlerin hayatını kolaylaştırmak için tasarlanmış olan bu ürüne tek tıkla sahip olabilirsiniz.

 Çok Çeşitli Boyalar ve Setleri

Çok Çeşitli Boyalar ve Setleri

Yağlı boya fırça setleri içeriğinde, pigmentlerle kuruyan yağlar birleştirilerek yavaş kuruyan bir macun elde edilir. Uzun süreli bir kuruma süresi gerektirir. Uzun süreli kuruması, rahat bir resim sanatının yapılmasını sağlar. Doğru bir fırça ve kağıt seçimi ile mükemmel tabloların oluşturulmasına yardımcı olur. Yağlı boyalarda pigmentler özel sıvılarla karıştırılıp ezilir ve merdaneden geçirilerek kullanıma hazır hale getirilir. Macunumsu ve tuval üzerinde kullanılacağından güçlü bir boya çeşididir. Terebentin ile inceltilebilir. Yağ bazlı bir üründür. Her aşamada müdahale ve düzeltmelere imkan sağladığı için fırçalarla istenilen alana kolay bir şekilde sürülebilir. Yağlı boyaların kalitesini kullanılan pigmentlerin kalitesi, içeriğinde kullanılan yağların değeri, rengi, dokusu, homojenliği ve opaklığı belirlemektedir. Yağlı boyaların en önemli özellikleri; boyanın parlaklık derecesi, berraklığı, kapatıcı özelliği, sürüm kolaylığının bulunması, tek bir renk bütünlüğünü yakalamış olması şeklinde sıralanabilir. Yağlı boya fırça setleri içerisinde pek çok renk skalasının yer aldığı boya tüpleri, fırça, palet, yağlı boya resim kağıtları ve yağlı boya verniği bulunabilmektedir. Sulu boya fırça seti bir bütün olarak satın alınabilir. Su ile renklerin buluşmasına imkan tanıyan boya çeşididir. Renkler saydam bir şekilde kağıt ile buluşur. Çabuk kuruyor olması işlem çabukluğunu hızlı bir şekilde gerçekleştirmeniz için önerilmektedir. Kapatıcı özelliği azdır. Boyanın renk tonu su ile açılarak artırılabilir yada koyultabilir. Renkleri transparan bir şekilde yansıtır. Marka özelliklerine göre boya kalitesi değişebilmektedir. Kaliteli olmayan boyalarla sulu boya işlemini gerçekleştirmek, istenilen rengin defalarca alındığında bile yeteri kadar fayda sağlamamasına neden olur. Set olarak sulu boyanın içerisinde boya tabletleri, fırça ve palet bulunmaktadır. Birçok model sulu boya çeşidi vardır. İlk olarak, sulu boyada çocukların küçük yaşta kullanmaya başladıkları küçük set sulu boyalar vardır. Boya kutularının arasına yerleştirilmiş fırça ile beraber satılmaktadır. Profesyonel sulu boyalar ise daha yüksek fiyatlı olmasının yanında yüksek pigmentasyona sahiptir. Sulu boya setlerinde, 12’li 24’lü ve 36’lı setler bulunmaktadır. Boş bir sulu boya kabı seti satın alınıp kendi renklerinizi oluşturabilirsiniz. Tablet sulu boyaları tercih ederseniz, sıklıkla biten renkleri yenileri ile değiştirebilirsiniz.

 Zihninizdeki Renklerin Kağıda Aktarılmasına İzin Verin

Zihninizdeki Renklerin Kağıda Aktarılmasına İzin Verin

Akrilik boya fırça seti, akriliğin satana aktarımını set halinde satın almanızı sağlar. Akrilik fırçalar genellikle sert yapılı fırçalardır ve daha çok ayrıntıya gerek olmayan alanlarda kullanıma uygundur. Çoğunlukla kalın ve daha sert olan yağlı boya fırçalarının kullanımıyla uygulanır. Akrilik boyayı yapan kişinin tercihine ve hayal gücüne bağlı bir tasarım gerçekleştirilir. Bunun yanı sıra bazı sanat severlerin gözlerine hitap eden rustik ve daha eski olan bu görüntü sizlerin tercihi ve hayal gücünüzün birleşimiyle en doğru hali alacaktır. Sulu boya severler için zaman zaman taban boyası olarak tercih edilebilir. Üzerine uygulayabileceğiniz alanlar sınırlı değildir. Yalnızca ağır gramajlı kağıtlarda, tuvallerde değil bambu, kurutulmuş avokado, kendinizin tasarlamak istediği bardak altlıkları, tasarımınız olabilecek kumbara ve kavanozların üstünde, dolap kapakları, kil, kilden yapılmış küpe, anahtarlık, broş, bileklik, kolye uçları, tütsülük ve hatta kendi tasarımınız olan kupa yüzeylerini renklendirme amaçlı ürünler için kolaylıkla akrilik boya tercih edebilirsiniz. Yalnızca üzerine parlak durması, koruyucu ve daha dayanıklı olması için sprey vernik kullanırsanız koruyucu tabaka ömrünü uzatacaktır. Akrilik boya kullanırken en ihtiyaç duyulan hatta olmazsa olmaz araçlardan biri de paletlerdir. Paletlerin geniş ve çok bölmeli olması sizin işinizi kolaylaştıracaktır. Çünkü yapılan sanatsal çalışmaların çoğunda ton farkı olan hatta farklı, zıt renkler, belirli bir renk olsa bile o rengin bir ton açığı ya da bir ton koyusunu tercih edip ton sürton yaparsanız çalışmalarınız hem tek boyutlu gözükmeyecek hem de biçimli ve orijinal durarak göze hitap edecektir. Akrilik boya yaparken boyayı açmak ya da koyultmak için yani koyu veya açık tona geçiş yaparken suya ihtiyaç yoktur. Belirli olan renge koyu ton vermek için siyah akrilik boya, açık ton vermek için beyaz renkli akrilik boyaya ihtiyaç duyabilirsiniz. Fakat akrilik boya her yüzeye uygulandığından, boya yaptığınız fırçanın temizlenmesi ve kullandığınız fırçanın ömrünü uzatmak için özen göstermelisiniz. Fırça ihtiyaçlarıyla beraber diğer bir ihtiyaç spatula ve palet bıçaklarıdır. Asıl amacı tuvale boya uygulamaktır, en yaygın kullanım alanı budur. Sanatçıların farklı doku, motif ve efektler yakalaması için birebirdir. Akrilik boya setlerinde, ana ve ara renk tüpler ile çeşitli fırçalar bulunmaktadır.

 Sanat Atölyeniz Eviniz Olsun

Sanat Atölyeniz Eviniz Olsun

Samur fırça, doğal kıllı fırçalar içerisinde günümüzde en sık tercih edilen fırçalardan biridir. Su tutma kapasiteleri diğer fırça tüylerine nazaran çok daha gelişmiştir. Hassasiyet düzeyleri çok daha fazladır. Bunun için samur tüylerin, özenle temizlenip dikkatli bir şekilde kullanılması gerekmektedir. Doğal sabunlarla temizlenen samur kılları çok daha uzun ömürlüdür. Boyayı üzerinde tutma özelliği çok daha fazladır. Kıllarının çok yumuşak olması, renk geçişi işlemlerinde fırça izi oluşumunun önüne geçmede yardımcı olur. Doğal samur fırçalar herkes tarafından talep edilmesi ve sahip olduğu çekici özellikleri ile fiyatların göreceli olarak artmasına neden olabilir. Doğal samur fırçalar, su veya boya ile buluştuğunda ucu toplanır ve adeta bir iğne ucunu anımsatır. Bu nedenle samur fırçalar çok ince çizgiler için uygun resim araçlarıdır. Dokusuz yüzey oluşturmak ve renk geçişlerini yumuşatmak isterseniz sayfamızdan samur fırçalarını tercih edebilirsiniz. Ponpon fırça geniş alan boyamalarında ideal olan bu fırça, yumuşak dokulu fırça kıllarından üretilmiştir. Yağlı ve akrilik boyaların uygulanmasında sıklıkla tercih edilir. Yumuşatma ve renk geçişi çalışmalarında tercih edilir. Sentetik ve doğal kıllar olmak üzere iki adet türü bulunur. Doğal kıllı ponpon fırçalar sentetiklere göre biraz daha yüksek fiyatlıdır. Tuval ya da kağıt üzerinde darbeli çalışmalar yapılabilir. Ulaşılamayan noktalardaki gözenekleri dahi doldurmada etkilidir. Profesyonel olarak kullanılabilir. Dekoratif alanlarda da çok etkili bir fırçadır. Ponpon ve benzeri yumuşak kıllı hassas fırçaları temizlerken hassas davranmanız önerilir. Kedi dili fırça geniş alanlarda, sert ve pürüzlü yüzeylerde kullanılabilir. Hassas kenarların renklendirilmesinde ve geçiş işlemlerinde kedi dili fırça tercih edilir. Yağlı ve akrilik boyama tekniklerinde vazgeçilmez ürünlerden biridir. U şeklindeki uç kısmıyla boyamalarınızı daha dikkatli bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Fırça kılları esnektir, rahat bir şekilde hareket ettirilebilir ve dayanıklı yapıdadır. Hem amatörlerin hem de profesyonellerin beğenisini kazanacak olan bu ürün, tasarımıyla da fırça setlerinde bulunması gereken ürünlerden biri olmaya hazırlanıyor.