Kategoriler

Kampanya ve İndirimler

Marka

Kargo Seçenekleri

Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Yurt Dışından Gelsin

Fiyat Aralığı

TL
-
TL

Ürün Puanı

5 yıldız
4 yıldız ve üzeri
3 yıldız ve üzeri
2 yıldız ve üzeri
1 yıldız ve üzeri

Mağaza Puanı

0 10
Tüm mağazalar

Diğer

için 7,166 sonuç bulundu.
Akıllı sıralama nasıl çalışır? Arama ile uygunluk, satış miktarı, satıcı ve ürün puanı, teslimat avantajları, popüler kategoriler, ürüne ait reklam gibi kriterler belirleyici olabilmektedir.

Konum Seç

Sanatsal Yardımcı Malzemeler

Sanatsal malzemeler kullanarak yeni şeyler üretilmesine genel anlamda hobi denilmektedir. Çeşitli alanlara özel olarak üretilmiş ürünler sayesinde hobilerin hazırlık aşaması daha keyifli ve pratik hale gelir. İpler, boyalar ve ahşaplar bu ürünlerin başında gelmektedir. Tahta oyma seti ile ahşap üzerinde dekoratif şekillendirmeler ve yepyeni objeler oluşturmanız mümkün olur. Bu setlerde bulunan ahşap, taş ve seramik malzemeleri yüzeylere şekil vermek için kullanabilirsiniz. Bu sayede malzemeleri tek tek satın almanıza gerek kalmaz. İçerisinde tam bıçaklar ve ince işçilik yapılabilmesi için ince uç takımları bulunur. Tahta oyma seti modellerinde bulunan bıçak ucu, sert ve paslanmaz çelik malzemelerden üretilmiştir. Sap kısmı da ahşap olduğu için ergonomik tutuş sağlar. Özenle bir araya getirilmiş olan bu setler profesyonel veya amatör kullanım için idealdir. Farklı boyutlarla tasarlanan kesici bıçak uçları, kesin işlemlerinin yanı sıra oyma ve şekil verme için de kullanılabilir. Bu ürünler, kendin yap projelerinde kullanılabileceği gibi mobilyacılık sektöründe de tercih edilir. Bu seçeneklerden en popüler olanı İskarpela takımı çeşitleridir. Iskarpela ahşap yüzeylere şekil vermek için kullanılan uçları çeşitli kalınlıktaki keskin el aletleridir. Tüm ürünler çekiç ile birlikte kullanıma uygundur. Marangozluk ve ahşap oymacılığı yapanların en temel ihtiyaçlarından biridir. Kendin yap projelerinde kullanmak için birden fazla seçeneği bir arada sunan İskarpela set çeşitlerine göz atabilirsiniz.

 Sanatsal Hobi Malzemelerinde Öne Çıkan Boya ve Vernikler

Sanatsal Hobi Malzemelerinde Ön Plana Çıkan Boya ve Vernikler

Mobilya ve ahşap oymacılığının temel malzemelerinin biri de boya çeşitleri ve verniklerdir. Evlerinizde ve iş yerlerinizde ahşabın olduğu her alanda dış yüzey koruması için vernik çeşitlerikullanabilirsiniz. Fırça yardımıyla sürülen seçenekleri olduğu gibi vernik sprey çeşitleri de mevcuttur. Vernik renkleri genellikle şeffaf olur. Şeffaf olduğu için yüzeyin doğal rengine parlaklık katmak amacıyla kullanılır. Şeffaf ürünlerin mat seçenekleri de bulunur. Mat ürünlerin amacı, boyanın korunması ve yüzeyin pürüzsüz olmasıdır. Bu sebeple vernikler kullanıldığı eşyanın ömrünün uzamasına katkıda bulunur. Tüm ahşap yüzeyler için koruyucu bir tabaka oluşturur. Yüzeye tek veya birkaç kat uygulama yapılabilir. Vernik çeşitlerinden birini kullanacağınız eşyaya göre tercih edebilirsiniz. Dış mekanlarda kullanılan ürünler, yağmura ve güneşe karşı dayanıklı olur. İç mekan mobilyalarda ise çarpmalara ve çizilmelere karşı dayanıklılık sunar. Bu bağlamda birbirinden farklı özelliklere sahip vernik çeşitleri bulunur. En çok kullanılan çeşitlerden biri alkyd verniğidir. Doğal reçine bazlı bu ürünler, tüm ahşaplara uygundur. Bitümlü vernik ise ahşabın yanı sıra metal yüzeylerde de rahatlıkla kullanılabilir. Seçenekler arasında epoksi vernik de ön plana çıkar. Epoksi, suya dayanıklı özelliği ile özellikle dış mekanlar için tercih edilir. Akrilik vernik çeşitleri de ahşap, cam veya metal yüzeylerde kullanılabilir. Vernik fiyatı içeriğine, gramajına ve markasına göre değişiklik gösterebilir.

 Sanatsal Boya Malzemeleri ve Kullanım Alanları

Sanatsal Boya Malzemeleri ve Kullanım Alanları

Hemen hemen tüm kendin yap projeleri boyama işlemiyle sonlandırılır. Cam, ahşap yada yüzey yenileme işlemleri için çeşitli renk ve işlevselliğe sahip sanatsal boya malzemeleri farklı özelliklerle satışa sunulur. Bunların uygulanması için farklı boyutlardaki fırçalar ve boyama süngeri çeşitlerine ihtiyacınız olur. Boya yapılacak alanı ve kullanılacak malzemeleri belirlendikten sonra pratik bir boyama işlemi gerçekleştirebilmek boyama süngeri seçeneklerine göz atabilirsiniz. Bu ürünleri büyük paketler halinde bulabilirsiniz. Ancak, ince boya işlerinde kullanmak için keserek küçük parçalar haline getirebilirsiniz. Geniş yüzeyler için ise bütün haliyle kullanabilirsiniz. Süngerlerin kullanımı oldukça pratiktir. İşiniz bittiği zaman yıkayarak tekrar kullanıma hazır hale getirebilirsinizAhşap boyama süngeri tahta yüzeylerde ve mobilya yenilemede pratik bir kullanım olanağı sunar. Geniş gözenekli ya da sık dokulu çeşitleri ile boyanın bambaşka bir görünüm kazanmasına katkıda bulunur. Ahşap boyama süngeri ile yüzeye farklı dokular kazandırmanız da mümkündür. Bunların yanı yanı oyma setleri de en çok tercih edilen sanatsal yardımcı malzeme çeşitleri arasında yer alır. Setlerin içinde heykel yapabileceğiniz malzemelerin olduğu seçenekler ön plana çıkar. Bu setlerde çalışmalarınız için ihtiyaç duyacağınız tüm malzemeleri bulabilmeniz mümkündür. Heykel yapımı için sanat kili kullanmanız gerekir. Sanat killerinin farklı renklerde ve boyutlarda seçenekleri bulunur. Heykel oyma seti çeşitli ölçülerde ve farklı kullanım alanlarına sahip olan bu malzemeleri sizlere sunar. Kesim işlemleri için ince uçlu neşter, çeşitli boyutlarda kazıma gereçleri, bıçak seti, seramik modelaj, ve heykel yapımında kullanılan kil çeşitlerini inceleyerek kendinize uygun olan ürünleri bulabilirsiniz. Gravür oyma seti de kendin yap projelerini keyifli hale getiren seçeneklerden birisidir. İçerisinde ahşap yüzeylerde farklı desen ve baskılar yapmanıza yardımcı olan malzemeler bulunur. Bu malzemeler taş, veya metal yüzeylerde kullanım için de uygundur. İnce işçiliklerde kusursuz bir performans sağlar. Oyma seti tavsiye ve yorumlarını okuyarak istediğiniz projeye hemen şimdi başlayabilirsiniz.

 Alternatif Kullanımlar İçin Sanatsal Yardımcı Malzemeler

Alternatif Kullanımlar İçin Sanatsal Yardımcı Malzemeler

Mini oyma seti özellikle bu sanata yeni başlayanlar için ideal yapıdadır. Taşıması oldukça kolaydır. Tüm oyma işlemlerinde güvenle kullanabileceğiniz ergonomik malzemeleri sizlere sunar. Setlerde genellikle 4mm’lik dar oluklu, 8mm’lik geniş oluklu, 5mm’lik düz ve V şeklinde iskarpela çeşitleri bulunur. Ergonomik ve şık tasarımı ile bu ürünler, cebinizde ya da çantanızda kolaylıkla taşıyabileceğiniz şekilde tasarlanmıştır. Setlerde yer alan malzemelerin bıçak kısımları karbon çelikten imal edilmiş olduğu için keskin bir yapıdadır. En çok tercih yardımcı ürünler arasında sanatsal boya malzemeleri de ön plana çıkar. Bu malzemelerde farklı renklerde boyalar, boya ve rulo fırçaları bulunur. Resim yapabilmek için şövaleler, boya paletleri, spatüller yer alır. Resim faaliyetleri için çeşitli boyutlarda duralit MDF çeşitleri, fırça kapları, fırça temizleme aparatları, fırçalarınızı boyutlarına göre sıralayabileceğiniz bez fırçalık çeşitlerini inceleyebilirsiniz.. Kendiniz için farklı bir hobi arıyorsanız mozaik de sizin için uygun olabilir. Mozaik, çok eski dönemlerden beri alan süslemelerinde kullanılan bir mimari sanat dalıdır. Küçük parçaların bir araya getirilerek büyük bir resim ya da model oluşturduğu mozaik sanatı ,farklı tasarım ve malzeme çeşitleri ile yapılabilir. Taş, cam ve seramik kullanılarak yapılan çeşitleri en yaygın olanların başında gelir. Sanatsal mozaik malzemeleri için derz dolgusu, vitray camı, taş ya da cam boncuk cam kesme aletlerini kullanabilirsiniz. Mavi, pembe, sarı, yeşil başta olmak üzere birçok farklı renk seçeneğine sahip olan kare formda kesilip farklı boyutlarda paketlenen mozaik taşı çeşitleri de birbirinden şık tasarımlar yapabilirsiniz. Tüm sanatsal malzemeler, en uygun fiyat seçenekleri ile sayfamızda bulabilirsiniz.