Kategoriler

Kampanya ve İndirimler

Fiyat Aralığı

TL
-
TL

Marka

Mağaza Puanı

0 10
Tüm mağazalar

Mağaza

Başka bir kelime deneyin

Renk/Renk Kodu

Başka bir kelime deneyin

Ürün Miktarı

Başka bir kelime deneyin

Kargo Seçenekleri

Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Yurt Dışından Gelsin

Ürün Puanı

5 yıldız
4 yıldız ve üzeri
3 yıldız ve üzeri
2 yıldız ve üzeri
1 yıldız ve üzeri

Akrilik Boya

için 16,498 sonuç bulundu.
Akıllı sıralama nasıl çalışır? Arama ile uygunluk, satış miktarı, satıcı ve ürün puanı, teslimat avantajları, popüler kategoriler, ürüne ait reklam gibi kriterler belirleyici olabilmektedir.

Konum Seç
  • Rich Mastermix Akrilik Boya Seti 12 x 60 ML

    (48)
    30 günün en düşük fiyatı!
    212 TL 177,90 TL
    +
  • Mağazaların Seçtiği ÜrünlerREKLAM

Akrilik Boya

Çocukluğunuzdan bu yana belki de her alanda kullandığınız boyalar aslında tür olarak birbirinden oldukça farklı şekilde ayrılıyor. Hepsinin yapısı bir yana dursun, uygularken kullandığınız teknikler birbirinden farklı ve eşsiz manzaralara yol açıyor. Akrilik boya da bu tekniğinizi değiştirdikçe stili de değişen ve tuvalde de farklılığı gösteren boya türlerinden biridir. Siz ne kadar farklı aracı araya katarsanız resminiz de o ölçüde değişir. Çok yönlü olan akrilik türün en can alıcı özelliklerinden biri de budur. Birçok yardımcı maddesi ile birlikte çok fazla yüzeyde kullanılabilir. Temizlemek için birden fazla yol izleyebilirsiniz ve uygulaması da oldukça kolaydır. Rengarenk seçimlerle birlikte siz de içinizdeki yaratıcılığı çeşitlerin çok yönlülüğü sayesinde ortaya çıkarabilir ve eserlerinizi evinizde, diğer alanlarda sergileyebilirsiniz. İhtiyacınız olan akrilik çeşidi tekli tüp şeklinde alabilirsiniz. Bu şekilde kullanımını da daha rahat sağlarsınız. Fakat daha çok ihtiyacınızın olduğu renkleri daha yüksek kütleli şişeler şeklinde alabilirsiniz ve uzun süre kullanımını sağlayabilirsiniz. Birbirinden farklı renkleri ve birbirinden farklı boyutlarda bulunan seçenekleri sayfamızdan inceleyerek kararınızı verebilirsiniz.

Akrilik Boya ile Evinizi Renklendirin

Akrilik Boya ile Evinizi Renklendirin

Boyaların kullanım alanları kendi aralarında oldukça farklılık gösterir. Hepsinin uygulanabildiği yüzey alanları farklıdır. Yapısı nedeniyle yüzeylere tutunma oranları farklılık gösterebilir. Yapısı biraz daha ağır ve kalın olarak bilinir. Bu noktada akrilik boya çeşitleri sizlere çok farklı fırsatlar sunuyor. Birden fazla yüzeye kolay bir şekilde tutunabiliyor. Bu sayede evinizde birçok dekorasyon işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Öncelikle bu türü pek tabii tuval üzerinde kullanabilirsiniz. Çeşitli tekniklerle resminize detaylar katabilir ve son haline ulaşmasını sağlayabilirsiniz. Paletinize aldığınız renkleri birbiri ile karıştırarak ortaya yeni renkler çıkarabilirsiniz. Karıştırma işlemini hızlı bir şekilde yapmanız gerekmektedir. Ayrıca hızlı kuruma özelliği vardır. Kuruyacağı hissiyatındaysanız su ile ıslatma işlemi yapabilirsiniz. Bu sayede karıştırma işlemine devam edebilirsiniz. Karıştırdığınız ve bir daha elde edemeyeceğinizi düşündüğünüz renkleri uygun koşullar altında daha sonra kullanmak üzere saklayabilirsiniz. Çünkü karışımlarında aynı tonu her seferinde yaratmak mümkün olmayabilir. Bu noktada tüpünüzden kullanacağınızdan biraz daha fazla miktarda çıkararak karıştırmanız gerekiyor. Akrilik boya tüp içerisinden direkt olarak kullanılabilir. Veya diğer bir teknikle palet üzerinde su ile karışımını sağlayarak renginizi inceltebilirsiniz. Akrilik boya inceltme işlemi oldukça kolaydır. Su yerine medyum da kullanabilirsiniz. Kullandığınız su oranına bağlı olarak boyanızın tuval üzerindeki bitişi değişecektir. Mat ya da parlak bir bitiş elde edebilirsiniz. Resminizin temasına kalmış bir durum. Obje resmediyorsanız arka plan ve öndeki objede farklı maddeler kullanarak aradaki kontrastı yakalayabilir, ortaya farklı bir çalışma çıkarabilirsiniz. Aynı zamanda paletiniz üzerine kullanacağınız miktarda almanız önem taşır. Akrilik seçenekler çok hızlı kuruyan bir tür olduğundan ihtiyaç fazlasını palet üzerinde bulundurmanız halinde bu seçenekler hızlı bir şekilde kuruma reaksiyonu gösterecektir. Bu yüzden yeteri kadar renk ile iş yapmanız gereklidir. Su ekleyerek suluboya görevinde de kullanabilirsiniz. Normal suluboyalar herhangi bir su darbesinde bozulma gösterebilir. Bu türler sağa sola dağılma gösterebilir. Ancak su ekleyerek suluboya görevinde kullandığınız akrilik boyaların üzerine ekstra dokunuşlar yapabilirsiniz. Akrilikler yüzeye daha kolay tutunma eğilimi gösterir. Bu açıdan da akrilikler kullanıcılara fırsat sunmakta. Kuruduktan sonra kolay bir şekilde yüzeyden çıkmaz. Bu yüzden eğer üzerine uygulamak istiyorsanız direkt uygulayabilir veya maskeleme bandı kullanarak boyalarınızın birbiri ile karışmasını önleyebilir, ortaya farklı şekiller ve resimler çıkarabilirsiniz. Aynı işlemi ahşap renklendirme yaparken de gerçekleştirebilirsiniz.

Her Yüzeyde Tutunan Akrilik Boyalar

Her Yüzeyde Tutunan Akrilik Boyalar

Akrilik boyaları temel amacıyla tuval yüzeyinde kullanarak birbirinden güzel ve kaliteli eserler ortaya çıkarabilirsiniz. Bunun dışında bu türün kullanılabileceği oldukça fazla yüzey mevcut. Ahşap yüzeylerde kullanabilirsiniz. Akrilik boya ahşap yüzeylerde de oldukça etkilidir. Hatta ahşap üzerinde kullanabileceğiniz en etkili olanlardan biri denebilir. Hızlı ve kolay kurumasından ötürü kullanımı kolaydır. Aynı zamanda yüzeylerde toksin bırakmaz. Bu nedenle ister dış ortamda olsun ister iç ortamda, kullanırken sağlık açısından herhangi bir problem yaşamazsınız. Ahşap yüzeyde uygulamadan önce yüzeyi doğru şekilde hazırlamanız gereklidir. Bu sayede ani parçalanma ve ufalanmaları önleyebilirsiniz ve daha pürüzsüz bir yüzeye sahip olursunuz. Tuval gibi yüzeyler zaten çizime hazır olduğu için herhangi bir müdahale gerektirmeyebilir. Ancak masa gibi ahşap yüzeylerde daha iyi tutunabilmesi adına uygulamaya başlamadan önce nemli bir bezle temizlik yapmanız gerekir. Bu temizlikten sonra çalışmanızın bitiş anında da oldukça büyük bir fark gözlemleyebilirsiniz. Sonrasında ahşap üzerine yaptığınız desenin üzerine kat atmak istiyorsanız kuruması için yarım saat kadar beklemelisiniz. Ayna gibi yüzeylerde de değişik tablolar meydana getirerek evinizde farklı ve renkli dekor parçaları oluşturabilirsiniz. Çeşitli yüzeyler üzerine uygulama yapabilmek için siz de akrilik boya seti edinebilirsiniz. Akrilik boya seti fiyatları renklere ve pigment yoğunluklarına göre farklılık gösterebilir. Kırmızı, mavi, sarı, yeşil, mor ve benzeri alışılagelmiş renkler ve daha az bilinen karışımlardan oluşan renkler arasında fiyat farkı olacaktır. Sayfamızdan bu setleri inceleyebilir ve ihtiyacınız olan renklere karar verebilirsiniz. Siz de içinizdeki sanatçıyı tuvalinize ve çevrenize yansıtabilirsiniz.

Akrilik Boyaları Kolay ve Hızlı Bir Şekilde Temizleyin

Akrilik Boyaları Kolay ve Hızlı Bir Şekilde Temizleyin

Bu türün birçok artısı vardır. Her yüzeyde kullanabilmeniz bu artıların başında gelebilir. Diğer bir avantajı da sizi çok fazla bekletmeden kısa sürede kuruyor olmasıdır. Çabuk kuruyan boyanız sayesinde tuvalinize veya işlem yaptığınız herhangi bir zemine dokunduğunuzda bir zarar vermemiş olursunuz ve eseriniz ilk haliyle kalır. Farklı yüzeylerden temizleyebilmek için farklı teknikler uygulamanız gerekebilir. Özellikle kurumuş haldeyse kullanacağınız teknikler farklılık gösterecektir. Kumaş üzerinde leke mevcut ise renginiz kurumadan soğuk su altında gevşeyene kadar kumaşı tutabilirsiniz. Kumaşlar üzerinde temizleme işlemi yapmadan etiket kısmındaki talimatlara bakmanız önem taşıyabilir. Eğer zarar göreceğini düşündüğünüz bir kumaş ise direkt olarak kuru temizlemeye götürerek hızlı bir şekilde işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Kurumuş leke için saç spreyi kullanabilirsiniz. Saç spreyi ile boyayı ıslak haline biraz da olsun getirebilirsiniz. Ya da alternatif olarak aseton da kullanabilirsiniz. Asetonla kumaşınıza direkt temas yerine pamuk ile temas ettirebilirsiniz. Kumaşınızın yeteri kadar ıslak hale geldiğini düşündüğünüzde süngerin zımparalı kısmı ile boyayı silmeye başlayabilirsiniz. Boya yavaş yavaş süngere geçecektir. Eğer yeteri kadar hızlı ilerlemiyorsa saç spreyi veya aseton ile birlikte tekrar kuru olduğu kısmı ıslatabilirsiniz. Ya da leke çıkarıcıları kullanabilirsiniz. Sonrasında kumaşınızı makinede ortalama 30 derece gibi bir sıcaklıkta yıkayabilirsiniz. Halı gibi zeminlerde ise yine aynı şekilde bir kabın içinde ılık su ve deterjanı birleştirerek bu karışıma bir kumaş batırarak bu kumaşla da silme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Öncelikle fazla olan rengi farklı bir maddeyle zeminden almaya dikkat edin. Akrilik boya özellikleri bakımından yüzeye oldukça hızlı tutunan bir türüdür. Akrilik çeşidiniz ile birlikte metal yüzeyler dahil birçok yüzeyde işlem gerçekleştirebilirsiniz. Aynalarınız üzerinde resim çizebilir ve odanıza farklı bir hava katabilirsiniz. Akrilik boya malzemeleri sizinle olduktan sonra kolay şekilde uygulamalarınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Akrilik Boyalar ile Harikalar Yaratın

Akrilik Boyalar ile Harikalar Yaratın

Ortaya güzel eserler çıkarmaya akrilik boya başlangıç seti edinerek başlayabilirsiniz. Akrilik boyanızla teknikleri öğrendikçe kendinizi daha da geliştireceksiniz, bolca uygulama yapmak önem taşımakta. İlk olarak akrilik boya tuval üzerinde denenebilir. Çabuk kuruyan yapısı nedeniyle paletinizi de yarı nemli tutan bir palet seçebilirsiniz. Bu sayede palet üzerinde karıştırmak ve de tuval üzerine uygulamak için oldukça fazla vaktiniz olacaktır. Akrilik boya 12’li paketler ile birlikte ihtiyacınız olan ana renklere sahip olabilir ve boyamaya direkt olarak başlayabilirsiniz. Ağır ve kalın olan yapısı ile yağlı olmayan birçok yüzeyde uygulamanızı gerçekleştirebilirsiniz. İstediğiniz takdirde akrilik boya 140 ml boyutunda tüplerle sizin olabilir. Ya da isterseniz, ana renk gibi renklere daha fazla ihtiyacınız olduğunu düşünüyorsanız daha büyük şişelerde bu türü edinebilir ve kullanımını sağlayabilirsiniz. Tüp veya normal kutudaki renklerin yapı olarak herhangi bir farkı yoktur fakat kullanacağınız miktara karar vererek tercih yapmanız yararlı olacaktır. Tuvaliniz üzerinde çizmeye ve boyamaya başlamadan önce bir kağıt üzerinde üstünkörü çizimler yaparak aklınızdaki manzarayı oturtabilirsiniz. Karıştırırken her zaman aynı tonu elde edemeyebilirsiniz. Bu yüzden kullanacağınızdan biraz daha fazla miktar karıştırarak akrilik boyanızın elde ettiğiniz tonunun bir diğer gün de paletinizde olmasını sağlayabilirsiniz. Bu türü uygun koşullarda, kapalı ortamda saklamanız gerekmektedir. Eğer karıştırmak, bu şekilde bitirmek istemiyorsanız her zaman sayfamızdan istediğiniz tonda bularak edinmeniz mümkün. Setten ziyade akrilik boya tekli olarak da edinilebilir. İhtiyacınız olan rengi düşündüğünüzde bu rengi bulabilirsiniz. Geniş renk çeşitleri ile Cadence akrilik boya seçeneklerini ve diğer markalara ait akrilik boya alternatiflerini ürün sayfamızda keşfedebilirsiniz.

Akrilik Boya Teknikleri

Akrilik Boya Teknikleri

Sağlık açısından bir zararı olmayan akrilik boyalar uygulama konusuna geldiğinde de şekilleniyor. Tuval veya ahşap yüzey üzerinde, kısacası nerede uygulama yapmak istiyorsanız yardımcı malzemeler ile birlikte farklı teknikler uygulayabilirsiniz. Akrilik boya teknikleri birçok farklı malzemeyle birlikte kolay bir şekilde uygulanabilir. Kuru fırça tekniğini uygulayabilirsiniz. Kimi zaman farklı yapıda renk elde edebilmek adına akriliğe su ilave edebilirsiniz. Bu durum mat mı yoksa parlak bir yapıda mı olacağını belirleyebilir. Tuval üstündeki bitişi nasıl istiyorsanız o şekilde yapabilirsiniz. Kuru fırça tekniğini ise su ilave etmediğiniz durumlarda kullanabilirsiniz. Tüpten direkt olarak aldığınız boya büyük ölçüde tam olarak rengini tuvale verecektir. Kuru fırçanızla beraber uygulama yapabilirsiniz. Bu da sizlere tuval üzerinde daha fazla kontrol verecektir. Aynı zamanda su eklediğiniz renk ile birlikte normal kuru fırça tekniğini de uygulayabilirsiniz. Tuvaliniz üzerinde yapı ve doku farklılığı istiyorsanız bu gibi yollara başvurabilirsiniz. Eğer birbirinden keskin bir şekilde ayırmak istiyorsanız maskeleme bandı kullanarak renginiz kuruduğunda bu bandı çıkarabilirsiniz. Ortaya oldukça farklı bir eser çıkacaktır. Fırçanızı kullanarak sıçratma tekniğini kullanabilirsiniz. Oldukça eğlenceli olan bu teknikle beraber ortaya çok farklı manzaralar çıkarabilirsiniz. Ya da herhangi bir süngerin yüzeyini boya ile kaplayarak tuvalinize bu şekilde yansıtabilirsiniz. Evinizdeki çeşitli sanatsal malzemeler ile akrilik boyayı çeşitli yollarla kullanmak mümkün. İşleminiz bittiğinde ise kurumasını beklemelisiniz. Kuruma aşamasındayken tuval veya diğer yüzeyler ile temas etmemeye dikkat etmelisiniz. Yüzeydeki renk kuruduğunda yeni bir katman atabilirsiniz. Bu şekilde yüzeyiniz daha da sağlamlaşacaktır. Ya da bitirme olarak üzerini vernikleyebilirsiniz. Bu da sizlere tercihiniz dahilinde mat ya da parlak bir bitiş sağlayacaktır. Akrilik boyanıza bu boyalar için özel hazırlanmış olan medyumlardan ekleyebilirsiniz. Bu medyumlar sayesinde boyanızın yüzeyde bıraktığı hissiyatta değişiklik olacak. Eklediğiniz ürüne göre mat bir doku elde edebilirsiniz veya parlak bir yüzey sağlayabilirsiniz. Bunu değiştirmek için ekstra olarak su ilave etmenize gerek kalmaksızın işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Hemen şimdi ürün sayfamıza giderek Artdeco akrilik boya çeşitlerini ve diğer markaların akrilik boyalarını inceleyerek uygulama stilinize uygun ürünü satın alabilirsiniz.

Akrilik Boya Nasıl Kullanılır?

Akrilik boyanızı kullanmak için her türde olduğu gibi burada da birden fazla teknik bulunmaktadır. Kuru fırça, noktalama, yıkama, baskılama, sıçratma ve daha birçok tekniği akrilik ile birlikte kullanabilirsiniz. Birçok yüzey üzerinde de kullanabileceğiniz renk, tamamen sizin hayal gücünüze göre şekillenebilir. Tuval yüzeyi haricinde ahşap, plastik ve benzeri yüzeyler üzerinde kullanabilirsiniz.

Akrilik Boya Nasıl Çıkar?

Akrilik boyayı farklı yüzeylerden çıkarabilmek için farklı teknikler kullanılır. Çizerler tuvalden çıkarmak için biraz su içerisine bulaşık sabunu ekleyerek bunun dağılmasını bekledikten sonra nazik bir şekilde bir fırça yardımıyla tuvale uygulayabilirler. Kıyafet ile teması halinde ıslak durumdayken su ile kıyafetinizi temizleyebilirsiniz. Ancak bu durumda kıyafetinizin yıkama talimatları göz önünde bulundurmalısınız. Hassas kıyafetlerinizi hiç vakit kaybetmeden kuru temizlemeye götürebilirsiniz. Kurumuş lekelerini tekrar ıslak hale getirip temizlemeyi sağlayabilmek için aseton veya saç spreyi kullanabilirsiniz. Kumaş parçası veya süngerle daha sonra temizliğini sağlayabilirsiniz. Yeni kurumuş olan akrilik boya için kesici olmayan bıçakları kullanarak kıyafetinizden çıkarabilirsiniz. Zeminde bulunan rengi zeminden çıkarabilmek için ıslak olduğu vakit nemli bir bez kullanabilirsiniz. Bunun dışında evinizde bulunan herhangi bir yağ ile kurumuş lekeyi yumuşatabilir ve sonrasında temizliğini sağlayabilirsiniz.

Akrilik Boya Nerelerde Kullanılır?

Akrilik boyanın uygulanabileceği zeminler birbirinden oldukça farklıdır. Birçok alanda kullanım sağlayabilirsiniz. Öncelikle tuval üzerinde resimlerinizde kullanabilirsiniz. Aynalarınızı renklendirebilirsiniz. Ahşap objeleri boyayabilirsiniz. Dekoratif türdeki metal, ahşap eşyalarınızı renklendirebilir ve evinize renk katabilirsiniz. Deri renklendirmesi yapabilirsiniz. Kumaşlar üzerinde kullanabilirsiniz veya direkt olarak kağıt üzerinde de kullanımını sağlayabilirsiniz. Yaratıcılığınız sizinle olduğu süreçte birçok yüzey üzerinde kullanabilirsiniz.

Akrilik Boya Nasıl İnceltilir?

Akrilik boyaları inceltmek için iki yol kullanabilirsiniz. Bunlardan bir tanesi suyla olandır. Su uygulaması yaparak akrilik boyanıza suluboya görünümü verebilirsiniz. Boyanın yüzeye işlemesine izin veren bu yolla birlikte mat bir bitiş elde edersiniz. İkinci yol olarak da akrilik medyumları kullanabilirsiniz. Akrilik medyumlar rengin tuval yüzeyinde, üstte kalmasını sağlayacaktır. Su ekleme oranını minimize edecektir ve daha parlak bir bitiş sağlayacaktır. Siz resminizin nasıl bir görünüme sahip olmasını arzuluyorsanız o ölçüde medyuma su ekleyerek görünümünü değiştirebilirsiniz. Tekniğiniz ve resminiz de bu yönde şekillenecektir.

Akrilik Boya Kaç Saatte Kurur?

Bu durum boyaya attığınız katman oranında farklılık gösterecektir. İnce bir katman ortalama olarak yirmi veya otuz dakikada tamamen kuruyacaktır. Çevresel durumlara da bağlı olan bu kuruma olayı farklılık gösterir. Daha kalın katmanların kuruması bir veya iki saat sürecektir. Çeşitlerine göre hızlı veya yavaş kuruyan akrilik boyalar mevcuttur. Yavaş kuruyan türler tuval üzerinde daha uzun süre ıslak olarak kalacak ve düzeltmeye müsait olacaktır. Kurumaya başladıktan sonra tuval ile temas etmemek önemlidir. Aksi takdirde hataları düzeltmek zor bir hal alacaktır. Zemine damlaması gibi durumlarda kuruma olmaksızın direkt olarak müdahale etmek gereklidir. Bu şekilde kolay olarak temizliğini gerçekleştirebilirsiniz.