Kategoriler

Kampanya ve İndirimler

Marka

Kargo Seçenekleri

Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Yurt Dışından Gelsin

Fiyat Aralığı

TL
-
TL

Ürün Puanı

5 yıldız
4 yıldız ve üzeri
3 yıldız ve üzeri
2 yıldız ve üzeri
1 yıldız ve üzeri

Mağaza Puanı

0 10
Tüm mağazalar

Karton Klasör

için 804 sonuç bulundu.
Akıllı sıralama nasıl çalışır? Arama ile uygunluk, satış miktarı, satıcı ve ürün puanı, teslimat avantajları, popüler kategoriler, ürüne ait reklam gibi kriterler belirleyici olabilmektedir.

Konum Seç

Karton Klasör

Karton klasörler hem evlerde hem de ofislerde en çok kullanılan malzemelerden birisidir. Çeşitli evrakları dosyalamak, saklamak, faturaları arşivlemek ve evrakların kolay bulunmasını sağlamak için dosyalama sisteminde kullanılan önemli sarf malzemeler arasında yer alır. Karton klasörler uzun süre kullanılabilirler. Farklı ürün grupları içinde bulunan klasörler günümüzde çoğu zaman geri dönüştürülebilen malzemeler kullanılarak üretilebilir. Farklı renk ve şekil seçenekleri bulunur. Aynı zamanda farklı fiyatlarda satılan karton klasörler bulunabilir. Özellikle takip edilmesi ve bir arada bulunması gereken belgeleri saklamak ve arşivlemek amacıyla kullanılırlar. Örneğin iş yerlerinde çeşitli fiyat listelerinin bir arada bulunması için, faturaların, gelen ve giden evrakların, ürün kataloglarının saklaması amacı ile kullanılır. Evlerde de farklı amaçlarla kullanılan karton klasörlere genelde apartman yöneticileri ihtiyaç duymaktadır. Farklı karton klasör fiyatları ürün çeşitlerine göre değişkenlik gösterir.

Karton Klasör Çeşitleri

Karton Klasör Çeşitleri

Çok sayıda çeşidi ve kullanım amacı olan karton klasör modelleri farklı boyutlarda ve malzemelerden üretilirler. Bazıları geri dönüştürülebilir olan klasörler bu özellikleri ile çevre dostudur ve tercih edilmesinin sebeplerinden birisi de bu özellikleridir. Karton klasörler farklı ihtiyaçlara göre üretilirler. Karton klasörler farklı renklerde olabilir. Farklı kapak kalınlıklarına göre ayrılırlar. Metal şekilde olabilirler. Yapımında ve üretiminde ip kullanılan klasörler de bulunur. Ayrıca iç aksamları yönünden de değişkenlik gösterirler. Bazıları tamamen karton kullanılarak üretilirken bazılarında ise metal ya da plastik malzeme kullanılabilir. Burada en önemli detaylardan birisi malzemelerin üretiminde kullanılan kartonun hamur kalitesidir. Kullanılan hamur ne kadar kaliteli ise klasörün kullanım ömrü de o derece uzun olur. Klasörlerin içerisine konulabilen dosya kağıdı dediğimiz A4 kağıdı kapasitesi de birbirinden farklıdır. Farklı boyutlarda kağıtların saklanması ve arşivlenmesi içinde ayrı modelleri olan bu klasörler genellikle A4 kâğıtları saklamak için kullanılır. Bazen A5 boyutunda olan kâğıtları saklamak için özel boyutlarda üretilen klasörler de ortaya çıkar. Klasörlerin kapakları da farklı tüketicilerin farklı beğenilerine hitap edecek şekilde üretilirler. Bazıları desenli karton klasör bazıları renkli karton klasör tasarlanır, bazılarının ise kapakları lastikli karton klasör şeklinde özenli bir şekilde tasarlanır. Karton klasörlerin klasik ve en çok kullanılan modellerinin sırt genişliği standart olarak 5.5, 7, 7.5 veya 8 cm boyutlarındadır. A5 kâğıtlarının saklanması amacı ile üretilen karton klasör çeşitleristandart modellerinde bulunan sırt genişliği ise 27x21 cm boyutlarındadır. A5 kâğıt cinsi için en standart şekilde üretilen ve bu kâğıt boyutuna göre en uygun olan karton klasör modelleri ise 27x21 cm boyutlarındadır. A4 kâğıt cinsi için en standart şekilde üretilen ve bu kâğıt boyutuna göre en uygun olan karton klasör modelleri ise 28x32 cm boyutlarındadır. Bu modellere karton klasör geniş model adı verilir. Klasik şekilde A4 ya da A5 kâğıda uygun şekilde üretilen klasörlerin en geniş olan modelleri ortalama 500 yaprak kâğıt alabilecek kapasitededir. Ancak en dar olan modelleri bile yaklaşık 330 yaprak kapasitesi ile çok sayıda iş yeri ve evin ihtiyaçlarını ve tüketicilerin beklentilerini karşılayabilecek şekilde üretirler. 330 yaprak kapasiteli olan karton klasörlere ise dar karton klasör adı verilir.

Karton Klasörlerin Kullanım Amacı Nedir?

Karton Klasörlerin Kullanım Amacı Nedir?

Karton klasörler hangi klasör çeşidini kullanacağınıza göre farklılık gösterir. En yaygın kullanım şekillerinden biri farklı renklerdeki karton klasörleri kullanmaktır. Örneğin faturalar için mavi karton klasör sözleşmeler için siyah karton klasör çeşitli anlaşmalar ya da diğer evraklar için yeşil karton klasör kullanabilirsiniz. Klasörlerin farklı renklerde ve genellikle pastel tonlarda üretilmesinin asıl sebebi budur. Bazı klasörlerde delgeçle delinmiş kâğıtların takılması için özel bölümler bulunabilir. Bazıları tam kapaklı bazıları da yarım kapaklı olan klasörlerinde kullanım amaçları farklıdır. Mesela yarım kapaklı olan klasörlerin en büyük özelliği içinde bulunan evrakların ne olduğunu rahatlıkla görebilmenizdir. Ancak kimsenin görmediğiniz evrakların dosyalaması ve arşivlenmesi için tamamen kapalı şekilde üretilen karton klasör kullanabilirsiniz. Ayrıca tamamen kapalı olan klasörlerde bulunan evraklar diğerlerine göre çok daha iyi korunur. İster kapalı olsun ister açık tüm klasörlerin dış yüzeyine yapıştırmanız için bir etiketi ve özel bir etiket yeri bulunur. Bu sayede klasör kapalı ya da açık olsun fark etmeksizin üzerine yazacaklarınız sayesinde evraklarınızı kolayca bulabilirsiniz. Bu etiket ya da yazı kısımları dar ya da geniş olan bazı klasörlerin sırt kısımlarında da olabilir. Bu etiketleme sisteminde dosya ve arşivleme sistemlerinde sıkıntı yaşamadan oldukça düzenli şekilde evraklarınızı saklayabilirsiniz, aradığınızı kolayca bulabilirsiniz. Sadece kâğıtlar için değil gömlek ya da plastik dosyalarınızı, defter ve kitaplarınızı da bu klasörlerde saklayabilirsiniz. Bu nedenle öğrencilerin kullanımı için de uygundur. Dosya arşivlemenin en kolay ve pratik yöntemlerinden biri olan karton klasörlerin kullanım alanları ve modelleri çok çeşitlidir. Bu nedenle özellikle iş yerlerinde en çok kullanılan sarf malzemelerden biridir. Farklı ürün özelliklerine göre çeşitli fiyatlarda olan karton klasörler her bütçe için seçeneklere sahiptir.

Karton Klasör Kullanmanın Faydaları Nelerdir?

Karton Klasör Kullanmanın Faydaları Nelerdir?

Karton klasör kullanmanın çok sayıda avantajı vardır. Bunlardan ilki kıymetli evrak, sözleşme, anlaşma, fatura ve arşivlenmesi gereken evraklar gibi çok sayıda evrağın bir arada ve düzenli bir şekilde saklanmasını sağlar. Çok sayıda ürün kataloğu bulunan iş yerlerinde bu ürün kataloglarının ve bu kataloglarda bulunan ürünlere ait fiyat listelerinin saklanması ve sunumunda kullanılır. Fotoğrafçıların sıklıkla kullandığı ürünler arasındadırlar. Çok farklı boyutlarda olan fotoğraf baskı kâğıtlarının birbirine karışmadan saklanması ve depolanması için kullanılır. Fotoğrafçılar genelde karton klasör küçük çeşitlerden olan modelleri kullanmayı tercih ederler. Ayrıca görsel tasarımlarının sunumu konusunda da kendilerine yardımcı olan ekipmanlardan biridir. Öğrenciler ve öğretmenler için de kullanışlı olduğundan eğitim sektöründe de kullanılırlar. Öğretmenler sınav kâğıtlarını arşivlemek için bu kâğıtları kullanabilir. Okullarda da yönetimsel olarak kullanılabilir. Öğrenciler ise derslerini ve ders notlarını ayırabilirler. Koleksiyonerler tarafından kullanılan bir saklama aracı olan karton klasör çok sayıda koleksiyonu ayırmak için de kullanılabilir. Koleksiyonerler en çok ince karton klasör modellerinden kullanmayı tercih ederler. Koleksiyonlar için sıklıkla kullanılan ve saklama konusunda oldukça başarılı bir yöntemdir. İsterseniz A4 isterseniz A5 boyutunda olan karton klasörlerden alabilirsiniz ama almadan önce saklayacağınız evrağın özelliklerine göre olduğundan ve ihtiyaçlarınızı tam şekilde karşılayabileceğinden emin olmanız tavsiye edilir. Farklı belgeler için farklı klasör çeşitlerinden kullanabilirsiniz. Sadece tek bir konuda diğerlerinden daha fazla arşivlenmesi gereken evraklara sahipseniz diğer klasörlerinizden daha geniş olanlardan alabilirsiniz. Böylece aynı konu dâhilinde olan evrakların bir arada kalmasını sağlamış olursunuz. Konuyu bölmek zorunda kalmazsınız. Bu sebeple farklı şekillerde üretilen dar ve geniş karton klasör çeşitlerinden faydalanabilirsiniz. Genel olarak evrak kapasitelerini kontrol edebilir ve ihtiyaçlarınızla karşılaştırabilirsiniz. Ayrıca kapaklı kapaksız, ipli, metal, içi plastik kaplamalı ya da tamamen plastik, geri dönüştürülebilir malzemeden üretilen ya da sadece hamur kartondan yapılan çeşitlerden birini seçebilirsiniz. Üzerindeki desenlerine, tasarımlarına, renklerine bakabilir sizin zevkinize göre en uygun olanı ve iş yerinize, okulunuza ya da evinizdeki çalışma masasına en çok uyacak olanı tercih edebilirsiniz. Tüm karton klasör çeşitlerine göz atarak kendiniz için uygun olan bir ürünü kullanmaya başlayabilirsiniz.