NAMAZ ELBİSESİ

Daha Fazla Filtre+
Konum Belirle Seçtiğim konuma özel indirimleri ve aynı gün teslimatlı ürünleri göster.

Namaz Elbisesi

Kadınların sıkça kullandığı namaz elbiselerine olan talep, sağladığı pratik imkanlar nedeniyle son yıllarda hızlı bir artış göstermektedir. Namaz elbiseleri oldukça geniş bir kullanım alanına sahiptir. Kişi, dilerse namaz elbisesi yalnızca namaz kılarken kullanabilirken dilerse günlük yaşamında da kullanmaya devam edebilir. Namaz elbiseleri arasında birçok farklı model mevcuttur. Bunlardan bazıları fermuarlı olurken bazıları belden bağlamalıdır. Namaz elbisesini yalnızca namaz kılarken kullanacak olan kadınlar için fermuarlı modeller uygun tercih olabilir; ancak namaz elbisenizi günlük yaşamınızda kullanacaksanız belden bağlamalı modelleri gözden geçirmek isteyebilirsiniz. Belden bağlamalı modeller, kişiyi olduğundan zayıf göstermesi nedeniyle de kadınlar arasında sıkça tercih edilmektedir. Namaz elbiselerinin sunduğu bir kolaylık da günlük yaşamında kadınların misafir olarak gittikleri evlerde, namaz kılmadan önce kolaylıkla üstlerini giyinme imkânı sunmasıdır. Sağladığı bu pratik faydalar neticesinde namaz elbiseleri kadınlar arasında hızla yaygınlaşmıştır. Namaz kılmaya küçük yaşlarda başlayan insanlar için de uygun ebatlarda namaz elbiseleri mevcuttur. Farklı renklerde ve farklı desenlerde modelleri bulunan namaz elbiseleri, çoğunlukla namaz kılmak için kullanıldığı için üzerinde herhangi bir insan veya hayvan figürü bulundurmaz. Çoğunlukla gül ya da şal desenli olan bu elbiselerin bazıları düz renkli kumaşlardan üretilmiştir. Namaz elbisenizi yaz aylarında giyecekseniz renk olarak açık tonlar tercih etmek isteyebilirsiniz. Kış aylarında ise daha kalın kumaşlı ve koyu renkli namaz elbiseleri giymeniz daha uygun olabilir. Koyu renkli kumaştan yapılan elbiseler, kişiyi olduğundan daha zayıf gösterdiği gerekçesiyle de sıkça tercih edilmektedir. Sizin için en uygun tercihin hangisi olduğunu, kendi ihtiyaçlarınız ve talepleriniz doğrultusunda şekillendirmeniz en doğrusu olacaktır. Daha önce hiç namaz elbisesi alışverişi yapmadıysanız, sayfamızda bulunan çeşitli modellerdeki namaz elbiseleri, size ihtiyacınızın ne olduğunu belirlemeniz konusunda yardımcı olacaktır. Dilerseniz modelleri incelemek için tesettür giyim sayfamıza göz atabilirsiniz.

Namaz Elbiselerinin Kullanım Alanları

Namaz Elbiselerinin Kullanım Alanları

Namaz elbiseleri çoğunlukla dini gereklilikler çerçevesinde kullanılıyor olsa da günlük kullanım için de uygun giyim ürünleri arasında yer almaktadır; bu anlamda namaz elbiselerinin oldukça geniş bir kullanım alanın sahip olduğunu söylemek mümkündür. Namaz elbiseleri, kullanım alanına göre birçok farklı modelde üretilmiştir. Belden bağlamalı, fermuarlı ve düz modeller arasından sizin için hangisinin en uygun olduğunu seçebilirsiniz. Eğer günlük kullanım için bir ürün arıyorsunuz alacağınız namaz elbisesi yandan bağlamalı olabilir. Bunun yanında yalnızca namaz kılarken giyeceğiniz bir ürüne ihtiyacınız varsa kullanacağınız namaz elbisesi fermuarlı olarak tercih edilebilir; zira fermuarlı elbiseler size pratik bir kullanım imkanı sunacaktır. Bazı namaz elbiseleri, eşarp kısmı da dahil olmak üzere tek parça halinde satılmaktadır. Eğer sadece sadece namaz kılmak için bir elbise arıyorsanız kullanacağınız namaz elbisesi tek parça halinde olabilir. Bu sayede namaz öncesi ve sonrasında elbisenizi kolaylıklı giyip çıkarabilirsiniz. Kullanacağınız ürünü yalnızca namazlık elbise olarak kullanacaksanız cepli namaz elbisesi almanız tavsiye olunur. Böylece elbisenin cep kısmına tespih gibi namaz sonrasında ihtiyacınız olacak ürünleri yerleştirebilirsiniz. Namaz elbiseleri, namaz kılmaya engel olacak detaylardan arındırılmıştır; gerek rahat bir hareket imkanı sunması gerekse sade bir tasarıma sahip olması nedeniyle sıklıkla tercih edilmektedir. Bu elbiseler dini ritüellerinizi başarılı bir şekilde gerçekleştirmeniz için tasarlanmıştır. Bu nedenle bu elbiseleri iç rahatlığı ile kullanabilirsiniz. Her mevsimde kullanabileceğiniz namaz elbisesi modelleri mevcuttur. Kış aylarında yün elbiseleri tercih ederken yaz aylarında daha açık tondaki renkleri ve ince kumaşları kullanmak isteyebilirsiniz. Bazı kullanıcılar, namaz elbiselerinin eşarp kısmını çıkararak elbiseyi günlük kullanımlarına dahil edebilmektedirler. Oldukça geniş bir kullanım alanına sahip olan namaz elbiseleri birçok farklı kullanıcının kullanımına uygun bir üründür. Eğer siz de elbisenizi günlük kullanım için tercih edecekseniz, çantalı namaz elbisesi almak isteyebilirsiniz; takım halinde satılan bu ürünler sayesinde kombininizi zahmetsiz bir şekilde tamamlayabilir, oldukça şık bir görünüm elde edebilirsiniz.

Namaz Elbiseleri Ne İçin Gereklidir?

Namaz Elbiseleri Ne İçin Gereklidir?

Namaz elbiseleri namaz kılan herkesin öncelikli ihtiyaçları arasında yer almaktadır. Çoğunlukla sade tasarımlara sahip olan ve bu özelliği ile kullanıcılarının beğenisini kazanan namaz elbiseleri, namaz kılmak için tasarlandığı için kullanıcıya büyük ölçüde kolaylık sağlar. Öte yandan namaz kılmadan önce namaza uygun kıyafetleri parçalar halinde giyip çıkarmak oldukça zahmetli olabilmektedir; namaz elbiseleri ise başörtüsüne kadar tek parça olması nedeniyle oldukça pratik bir kullanım sunar. Ancak namaz elbiseleri sadece namaz kılanların ihtiyacına cevap vermez. Kadınların büyük bir çoğunluğu namaz elbiselerini günlük kullanımda da tercih etmektedirler. Günlük kullanıma uygun birçok farklı modelde namaz elbisesi mevcuttur. Günlük kullanım için tercih edeceğiniz namaz elbisesi kruvaze yaka olabilir; bu modeldeki namaz elbisesi oldukça şık görünmesi nedeniyle eşarp kısmı çıkartılarak da kadınlar tarafından da sıkça kullanılmaktadır. Bunun yanında belden bağlamalı modeller de mevcuttur. Her renk ve modelde namaz elbisesi bulmak mümkündür; bu nedenle her mevsim kullanılabilen oldukça kullanışlı bir üründür. Yazın ince namaz elbisesi giymek isteyebilirsiniz; bu nedenle kullanacağınız namaz elbisesi penye olması ihtiyaçlarınızın karşılanması açısından faydalıdır; penye kumaş hem ince hem de serin tutması nedeniyle yaz aylarında sıkça tercih edilir. Kışın kullanım için ise yün ipten yapılmış namaz elbiselerine göz atabilirsiniz. Yün ip dışında kış ayları için hazırlanan namaz elbiseleri arasında farklı kalın kumaşlarla hazırlanan elbiseler de yer almaktadır. Namaz elbiseleri oldukça şık görünmelerinin yanında rahat olmaları nedeniyle de sıkça tercih edilir. Terletme yapmaz ve vücudunuzu sıkmaz; bu nedenle bu kıyafetlerin içerisinde kendinizi oldukça rahat hissedersiniz. Ürünü yalnızca namaz kılmak için kullanıyorsanız üzerinizde halihazırda bulunan kıyafetlerin üzerine namaz elbisenizi hızlıca geçirebilirsiniz. Oldukça pratiktir. Kısacası namaz elbiseleri her insanın ihtiyacına karşılık gelmesi, oldukça pratik olması ve her mevsim giyilebilmesi nedeniyle birçok kadının yoğun ilgisine maruz kalmakta ve öncelikli ihtiyaçları arasında yer almaktadır.

Uygun Namaz Elbisesi Modelleri

Uygun Namaz Elbisesi Modelleri

Uygun namaz elbisesi kişinin isteklerine ve ihtiyaçlarına göre değişiklik gösterecektir. Eğer namaz elbisenizi yalnızca namaz kılmak için kullanacaksanız alacağınız elbisenizin fermuarlı olmasına dikkat etmeniz sizin için faydalı olabilir. Fermuarlı ürünler kullanım kolaylığı sağlaması nedeniyle oldukça pratik bir kulanım imkanı sunar; bu nedenle kullanıcılar arasında sıkça tercih edilen ürünler arasında yer almaktadır. Öte yandan bazı kullanıcılar namaz kılmak için kullanacakları elbisenin üzerinde hayvan veya insan figürlerinin bulunmadığından emin olmak istemekte; bunun yanında, desenli namaz elbisesi kullanmakta bir sakınca görmeyebilmektedirler. Eğer elbisenizi günlük kullanım için tercih ediyorsanız, uygun elbise boyunuza ve kilonuza göre değişiklik gösterecektir. Fazla kilosu olduğunu düşünen kadınlar çoğunlukla belden bağlamalı ve koyu renkli namaz elbiselerini tercih ederken kilo ve boy gibi meseleleri problem etmeyenler düz modellere ve açık tondaki renklere yönelebilmektedirler. Ancak bütün bunların ötesinde, size en çok yakışacak olan elbisenin sizin beğendiğiniz ve kendinize yakıştırdığınız elbise olduğunu aklınızdan çıkarmamanız gerekir. Namaz elbisesi seçerken dikkat edilecek önemli bir husus ise mevsim koşullarıdır. Yaz aylarında ve mevsim geçişlerinde açık tondaki renkler ve ince kumaşlar tercih edilmelidir; bu mevsimlerde koyu renkler ve kalın kumaşlar terletme yaparak çeşitli cilt rahatsızlıklarına neden olabilir. Kış aylarında ise koyu renkler ve kalın kumaşlar tercih edilmelidir. Ancak namaz elbisenizi yalnızca kendi evinizde namaz kılarken kullanacaksanız kalın kumaşlı elbiseler sizi bunaltabilir. Namaz kılmak kan akışını hızlandırdığı için ince kumaşlar diğerlerine göre size daha konforlu bir kullanım imkanı sağlar; bu nedenle daha işlevseldirler. Namaz kılmaya yeni başlıyorsanız ya da seccade ve zikirmatik gibi ihtiyaçlarınız varsa, namaz elbisesi ile birlikte set halinde satılan ürünlere yönelebilirsiniz. Bütün bu tavsiyelerin sonucunda belirtmek gerekir ki, her zaman olduğu gibi namaz elbisesi seçiminde de önemli olan sizin öncelikleriniz ve taleplerinizdir; uygun namaz elbisesi kişide kişiye göre değişiklik gösterir. Bu nedenle öncelikle kendi ihtiyaçlarınızı ve isteklerinizi belirlemeli, ne istediğinizi bilerek alışveriş yapmaya başlamalısınız. Dış giyim önerileri için Armine kaban ve manto sayfamıza göz atabilirsiniz.

Namaz Elbisesi Nasıl Temizlenir?

Namaz Elbisesi Nasıl Temizlenir?

Namaz elbiselerinin temiz tutulması oldukça önemli bir meseledir; namaz kılarken üzerinizde bulunan kıyafetlerin temizliğinin özenli bir şekilde yapılması gerekir. Namaz elbisenizi çamaşır makinesinde yıkayabilirsiniz. Yıkayacağınız program namaz elbisenizin kumaşının türüne, rengine ve desenine bağlı olarak değişkenlik gösterir. Elbisenizi, diğer kıyafetleriniz ile birlikte gönül rahatlığı ile yıkayabilirsiniz. Namaz elbisesi beyaz ise yüksek sıcaklıkta yıkamanızda bir sakınca yoktur; ancak elbiseniz desenli ise 40 derecelik sıcaklıkta yıkamanız daha güvenli olacaktır. Yine de sıcaklık kararını elbisenizin yalnızca rengine ve desenine bakarak karar vermekten kaçınınız; çamaşır yıkarken kumaşın cinsi de göz önünde bulundurulması gereken önemli unsurlardan biridir. Pamuklu/sentetik karışımlı triko ve penye gibi narin kumaşları çamaşır makinenizde yıkamak istemeyebilirsiniz; bazı kullanıcılar ürünlerin daha uzun ömürlü kullanımını sağlamak için bu tip kumaşları ellerinde yıkamayı tercih etmektedirler. Dilerseniz namaz elbisenizi ılık su ile elde yıkamaya uygun toz deterjanlar ile birlikte yıkayabilirsiniz. Durulama işlemi yaparken elbiseye hasar vermemeye özen gösteriniz. Ancak daha önce bu kumaşları makinede yıkadıysanız ve bir sorunla karşılaşmadıysanız, namaz elbisenizi de çamaşır makinesinde yıkamaya devam edebilirsiniz. Elbiselerinizdeki inatçı lekeler için, bu amaca hizmet eden ürünler kullanmayı tercih edebilirsiniz; lekeyi gidermek için bölgeye yapacağını müdahalelerin elbiseye zarar vermeyeceğinden emin olunuz. Kurutma işlemi yaparken elbisenizi doğrudan güneş ışınlarına uzun süre maruz bırakmamaya özen gösteriniz. Güneş ışınları kumaşın renginin solmasına neden olabilir. Islak elbiselerinizi gölgede kurumaya bırakmanız, elbisenizin daha uzun ömürlü kullanımı için oldukça önemlidir. Ütüleme işlemi sırasında elbisenizi gereğinden fazla yüksek sıcaklığa maruz bırakmamaya özen gösteriniz; aksi durumda elbiselerinizin renginin solması, hatta kumaşın yanması gibi istenmeyen sonuçlar ile karşılaşabilirsiniz. Kısacası, diğer kıyafetlerinizin temizliğinde dikkat ettiğiniz hususlar ne ise namaz elbiselerinizi temizlerken de aynı hususlara dikkat etmeniz gerekmektedir. İhtiyaç duydunuz her durumda namaz kıyafetlerinizi yıkayabilirsiniz. Aynı zamanda bone sayfamızdan da ihtiyacınız olan ürünleri satın alabilirsiniz.

Namaz Elbisesi Fiyatları

Namaz Elbisesi Fiyatları

Namaz elbiseleri hem kişiye rahat hareket imkanı sağlaması, hem de oldukça pratik bir kullanım olanağı sunması nedeniyle kullanıcılar tarafından sıklıkta tercih edilmektedir. Son yıllarda hayatımızda gittikçe yaygınlaşmaya başlayan namaz elbiseleri, uygun fiyatları nedeniyle de kullanıcıların öncelikli tercihleri arasında yer almaktadır. Geniş bir yelpazede fiyatlandırılan namaz elbiseleri, bu özelliği ile her bütçeye hitap edecek bir nitelik arz eder. Kullanıcıların büyük bir çoğunluğu namaz elbiselerini günlük kullanımda da değerlendirmektedir. Gerek ev içinde gerekse kamusal alanda rahatlıkla kullanılabilen bu ürünler, çok yönlü kullanım alanı dolayısıyla oldukça yoğun bir ilgiye maruz kalmaktadır. Namaz kılmaya yeni başlayacak olan kullanıcılar çoğunlukla içerisinde seccade, Kuran ve tespih de bulunan setleri almayı tercih etmektedirler; bu setler, ayrı alımlara nazaran daha uygun fiyatlı olmasının yanında teslim alma işlemleri sırasında da kolaylık sağlamaktadır. Bazı namaz elbiseleri iki parçadan oluşmaktadır; bu elbiseler tek parça olanlara nazaran daha uygun fiyatlıdır. Ancak tek parça halinde bulunan namaz elbiseleri de kendi içerisinde kumaşının türüne ve desenine göre fiyat farklılıkları göstermektedir. Ancak alışveriş yaparken önceliğiniz kendi ihtiyaçlarınız olmalıdır. Bu ihtiyaçları belirledikten sonra sizin için en uygun olan namaz elbisesini seçip, bu tipteki elbiselerin fiyat aralığını gözden geçirmelisiniz. Örneğin namaz elbisenizin fonksiyonel özelliklerinden ziyade estetik özellikleri sizin için ön plandaysa, tercih edeceğiniz namaz elbisesi yandan bağlamalı olabilir; bu nedenle alışveriş yaparken yandan bağlamalı namaz elbiselerinin fiyat aralığına bakmanız, verimli bir alışveriş gerçekleştirmeniz açısından faydalı olacaktır. Sayfamızda her bütçeye uygun namaz elbisesi fiyatları mevcuttur; dilerseniz sizin için en uygun özelliklere sahip namaz elbiseleri arasından bütçenize uygun fiyatlı olanı seçmek için sayfamıza göz atabilirsiniz. Böylece farklı seçenekler arasından sizin için en uygun olan ürünü tercih edebilirsiniz.

Namaz Elbisesi Nasıl Giyilir?

Namaz elbiseleri alacakların elbiseler hakkında merak ettiği bazı hususlar vardır; bu hususların başında namaz elbiselerinin nasıl giyildiği sorusu yer almaktadır. Elbiseler, fermuarlı, belden bağlamalı, kruvaze, tek parça ve iki parça olmak üzere çeşitlenmektedirler. Bu çeşitler arasından seçilecek ürünlerin nasıl giyileceği değişkenlik göstermektedir. Namaz elbiseleri geniş bir kullanım alanına hitap etmektedir; örneğin elbiseler yalnızca namaz kılarken giyilebileceği gibi günlük kullanım için de uygundur. Buna bağlı olarak, yukarıda sayılan modeller arasından fermuarlı namaz elbiseleri çoğunlukla ürünü yalnızca namaz kılarken kullanacak olanların öncelikli tercihi arasında yer almaktadır; çünkü fermuarlı ürünler kullanım kolaylığı sağlaması açısından oldukça pratiktir. Namaz kılmaya başlamadan önce kıyafetlerin üzerinden kolayca giyilebilen fermuarlı ürünler namaz bittikten sonra kolaylıkla çıkarılabilir. Bazı namaz elbiselerinde eşarp kısmı elbiseye sabitlenmiş olurken bazıları ayrı bulunmaktadır. Namaz elbisesini namaz kılmak için tercih edenlerin tercihi çoğunlukla eşarp kısmının elbiseye sabitlenmiş olduğu elbiselerdir. Çünkü bu model namaz elbiselerinin kullanımı oldukça pratiktir. Belden bağlamalı ürünler ise çoğunlukla namaz elbiselerini günlük yaşamda kullanmak isteyenlerin ilgisini çekmektedir. Bu ürünler oldukça şık olmasının yanında kullanıcıya rahat bir hareket imkanı da sağlar. Tek parça halinde bulunan bu ürünleri, herhangi bir elbiseyi giydiğiniz gibi giyebilirsiniz.

Namaz Elbisesi Nasıl Olmalı?

Merak edilen ikinci bir husus ise namaz elbisesinin nasıl olması gerektiğidir. Namaz elbisesinin nasıl olması gerektiği sizin ihtiyacınıza göre değişkenlik göstermektedir; eğer elbiseyi yalnızca namaz kılarken giyecekseniz ince kumaştan üretilmiş açık tonlardaki ürünler sizin için ideal olabilir; böylece namaz kılarken namaz elbiseniz sizi terletmez. Bunun yanında bazı kullanıcılar namaz esnasında üzerinizde bulunacak olan kıyafetlerin insan ve hayvan figürleri ile donatılmamış olmasına dikkat etmekte, bunun dışında herhangi bir desen bulunmasında bir sakınca görmemektedirler. Namaz elbisesini günlük kullanım için tercih edecekseniz mevsim koşullarına bağlı olarak geniş seçenek yelpazesi arasından bir seçim yapmanız gerekebilir. Buna göre, yaz mevsimlerinde ve mevsim geçişlerinde kullanmak üzere aldığınız namaz elbisenizin, tıpkı namaz kılarken kullanmak üzere aldıklarınız gibi ince kumaşla üretilmiş olması gerekir; açık tonları tercih etmeniz durumunda güneş ışınlarının üzerinizde toplanmasını da engelleme şansı elde edersiniz. Kış aylarında ise daha kalın kumaştan yapılmış elbiselerin koyu tonlarına yönelmek gerekir. Buna bağlı olarak uygun namaz elbisesi sizin kullanım alanınıza göre değişkenlik gösterecektir. Bu nedenle namaz elbisesi almadan önce ürünü ne için kullanacağınıza karar vermek, alışverişinizi bu karar doğrultusunda sürdürmek sizin için daha faydalı olacaktır. Bunların yanında namaz elbiseleri oldukça geniş bir kitleye hitap etmektedir ve farklı kullanım alanlarına sahiptir. Kullanıcılar, namaz elbiselerini farklı aksesuarlar ile kombine ederek onları günlük kullanımlarına dahil etmektedirler. Namaz elbisesinin kullanıcıya sağladığı konfor, onu çekici bir giyim malzemesi haline getirmektedir. Dilerseniz siz de farklı seçenekler arasında göz gezdirebilir, kişisel zevklerinize uyum sağlayacak bir namaz elbisesini kolaylıkla belirleyebilirsiniz.