Abiye

Eğer vücut ölçüleriniz kıyafet bulmanızı zorlaştırıyorsa aradığınız kıyafetleri bulmak için doğru adrestesiniz. Özel günlerizde, davet ve balolarda tercih edebileceğiniz büyük beden abiye elbiseler uygun fiyatlar ve geniş model seçeneğiyle kategorimizde sizlere sunuluyor. Bu sayede abiye giymek artık sorun olmaktan çıkıyor.

Abiye Elbise Modelleri

Abiye Elbise Modelleri

Kategorimizde her yaş ve zevke uygun abiye elbise modelleri bulunmaktadır. Uzun abiyeden kısa abiyeye, ikili takım abiyeden dantel abiyeye kadar pek çok modele bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Büyük beden abiye modelleri arasında en çok tercih edilenler; şifon abiyeler, büyük beden abiye bluzlar ve büyük beden abiye tuniklerdir. Büyük beden abiye elbiseler; düğün, davet, kokteyl ve özel günlerde tercih edilebilir. Abiye elbise seçerken dikkat etmeniz gereken konu, elbiseyi nerede kullanacağınızdır. Zira abiye elbise seçiminde en kritik noktalardan biri budur. Bir diğer kritik nokta ise elbisenin kullanılacağı mevsin şartlarıdır. Üçüncü ve en önemlilerden biri ise elbette zevkinize, tarzınıza ve vücudunuza uygun olmasıdır. Abiye seçerken dikkat edilecek önemli hususlar için yazımızın devamına göz atabilirsiniz.

Büyük Beden Abiye Seçerken Nelere Dikkat Etmeli?

Büyük Beden Abiye Seçerken Nelere Dikkat Etmeli?

Hem büyük beden abiye elbiseleri seçerken hem de diğer kıyafetlerde, özenli davranmak olduğunuzdan ince görünmek için son derece önemlidir. Büyük beden giyiminde bu çok daha büyük önem taşımaktadır. Zira büyük beden giyiminde fazlalıkları gizlemek ve ince olan uzuvları ön plana çıkarmak daha zayıf görünmeyi sağlamaktadır. Peki oldukça özel bir kıyafet olan abiye elbiseleri seçerken nelere dikkat etmek gerekir? Öncelikle vücudunuzu tanımak, en önemli husustur. Eğer göğüslerinizin büyük olduğunu düşünüyorsanız straplez ya da yakası açık abiye elbiseler tercih etmemelisiniz. Bu, göğüslerinizin olduğundan daha büyük sağlamasına neden olacaktır. Eğer fazlalıklarınız göbek ya da karın bölgenizde ise vücudu saran abiye kıyafetler yerine, şifon ya da dökümlü kumaştan abiye elbiselere yönelmelisiniz. Bunların yanı sıra fazlalıklarınız basen ve kalça bölgenizde ise balık abiye elbiseler uzak durmanız gereken modeller.

Bunları Bilmekte Fayda Var

Büyük Beden Abiyede Kumaş Nasıl Olmalı?

Büyük beden abiye seçerken bir diğer önemli husus da abiyenin kumaşıdır. Eğer çok kalın ve ağır kumaşlardaki abiyelerle vücut kusurlarınızı gizlemeye çalışırsanız; çok büyük bir yanılgıya düşersiniz. Zira kalın ve ağır kumaşlar ve tasarım detayları büyük beden vücuda sahip olanlar için çok daha kötü bir görüntü oluşturmaktadır. Buna büyük beden elbise seçimi yaparken de dikkat etmeniz gerekir. Düz, ince ve olduğunuzdan daha zayıf görünmek istiyorsanız elastikiyeti yüksek, likralı ve ince kumaşları olan abiye elbiseleri ve kıyafetleri tercih etmelisiniz. Ağırlıksız kumaşlar ve elastik özellikler; büyük beden vücut tipine sahip olanlar için ultra rahatlık sağlamaktadır. Büyük beden abiye elbisenin yanı sıra büyük beden elbise ve tulum modellerine de buradan göz atabilirsiniz.

Büyük Beden Giyim Tüyoları

  • Desenli bir abiye elbise giymek istiyorsanız; büyük değil küçük desenlere yönelmelisiniz.
  • Eğer göğüslerinizin büyük olduğunu düşünüyorsanız; V yaka, kare veya oval üstleri olan abiyeleri tercih edebilirsiniz.
  • Daha düz ve ince görünmek istiyorsanız elastikiyeti yüksek, likralı ve ince kumaşlardaki abiyeler kullanabilirsiniz.

Bunları Göz Ardı Etmeyin!

  • Eğer fazlalıklarınız basen ve kalça bölgenizde ise balık abiye elbiselerden kaçının.
  • Ağır ve çok kalın kumaşlar ince görünmenizi sağlamanın aksine daha da kalın görünmenize neden olur. Bu kumaştaki abiyelerden uzak durun.
  • Fazlalıklarınız göbek ve karın bölgesinde ise takımlı abiyelerin ceket boylarının kısa olmamasına dikkat edin.

Abiye

için 1,227 sonuç bulundu.

Artık konumunuzu seçerek size özel avantajlardan yararlanabilirsiniz

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Konum seç
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Marka

(150)
Doremoda (1)
Femina (2)
Lilas (15)
Mangolino (73)
Nidyamoda (195)
Public (47)
Rmg (4)
Soral (7)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Renk

Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Sezon

Başka bir kelime deneyin

Malzeme

Yün (44)
Polyester (32)
(4)
(2)
(2)
(1)
(1)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Desen

Düz (11)
(1)
Başka bir kelime deneyin

Ürün Notu

(65)
ve üzeri (84)
ve üzeri (88)
ve üzeri (88)
ve üzeri (90)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL