KADIN BÜYÜK BEDEN ABİYE ELBİSE

Daha Fazla Filtre+
Konum Belirle Seçtiğim konuma özel indirimleri ve aynı gün teslimatlı ürünleri göster.
925 sonuç bulundu.
Akıllı Sıralama Nasıl Çalışır?
Ürünün satış hızı, görüntüleme sayısı,
ücretsiz kargo, mağaza puanı ve
siparişi gönderme süresi akıllı sıralamayı belirler.

Abiye

Giyim sektörünün gelişmesi ve taleplerin artmasıyla birlikte kişiler beden ve model engeline takılmadan kıyafet tercihinde rahatlıkla bulunabilmektedir. Büyük beden abiyeler de kişilerin beden ve model engeline takılmadan kıyafet tercihinde bunabileceği kategorilerden birisidir. Abiye denildiğinde kişiler direkt tek parça kıyafete yönelebilmektedir. Bunun için büyük beden abiye elbiseler göze çarpmaktadır. Ancak teknolojinin ve giyim sektörünün gelişmesiyle birlikte abiyeler tek parça olabilecekleri gibi pek çok farklı parçadan da meydana gelebilmektedir. Bu noktada kişilerin karşısına büyük beden abiye ikili takım modelleri de çıkabilir. Genellikle büyük bedene sahip kadınlar istediği modele ve tasarıma uygun kıyafet bulabilme noktasında ön yargılar taşıyabilmektedir. Ancak doğru tasarım ve model kesimiyle birçok renkteki abiye şık bir şekilde taşınabilir. Kişilerin bedenlerine uygun renk ve modelleri kolaylıkla bulabilmektedir. Tek parça olan elbiselerin formları ve takım halinde olan kıyafetlerin de pantolon ve üst ölçüleri doğru seçildiğinde birçok farklı modelde kadın büyük beden abiye bulmak mümkündür.

Büyük Beden Abiye Modelleri

Büyük Beden Abiye Modelleri

Özel davetlerde ve şık görünmeye özen gösterilen ortamlarda sıklıkla tercih edilen kıyafetlerden birisi kuşkusuz abiye modelleridir. Abiye tercihi pek çok kadın tarafından yapılabildiği için abiye kıyafet üreticileri bu noktada büyük beden ölçülerine sahip kadınları da göz önünde bulundurmuştur. Abiye tercihinde kişiler sade modellere yönelebildiği gibi gösterişli model tercihinde de bulunabilirler. Abiye tercihinde gösterişli modellerin birçoğunda sim, pul, boncuk ve işleme gibi detaylara yer verilmektedir. Bu işlemeler ve süslemeler elbiselerde kullanılabildiği gibi takım halinde olan abiye modellerinde de rastlanabilir. Örneğin büyük beden abiye gömlek modellerinin yakasında boncuk, işleme ve sim olanlar tercih edildiğinde dikkat çekici bir görünüm yakalanabilir. Yine büyük beden ceket modellerinde cep, yaka ve kol detaylarında bu tarz gösterişli süslemeler rahatlıkla kullanılabilir. Bunun yanında bu tarz dikkat çekici süsleme ve işlemelerin büyük beden pantolonlu takımlar için de düşünülebileceği unutulmamalıdır. Pantolonların ön ve arka ceplerinde kullanılan süslemeler ve işlemlerle pantolonda farklı bir hava yakalanabilir. Pantolonlarda genel duruş ve kumaş kalitesi de en az pantolonlarda kullanılan işleme ve süsleme kadar önemlidir. Terletmeyen ve cilde yapışmayan pantolon kumaşı tercihinde bulmak pek çok açıdan avantaj sağlayacaktır. Yine beli fazla sıkmayan, esnek ve rahat pantolon tercihinde bulunmak konfor açısından oldukça önemlidir. Pantolonlu takımların ve elbiselerin yanında büyük beden abiye tulum modelleri de oldukça gösterişli olabilmektedir. Hem kısa hem de uzun tercih edilebilir olmasıyla pek çok mevsime ayak uydurabilir. Böylece yazın gidilecek olan davetlerde elbise ve eteğin dışında bir seçenek oluşturulur. Gösterişli tasarımlardan hoşlanan kişiler için yine abiye tulum modellerinde de pul, sim ve desen gibi detaylar görmek mümkündür. Bunun yanında kumaş kesimi, sırt veya göğüs dekoltesi gibi detaylar tulumun modelinde etkili olacaktır. Rahatlığından ve şıklığından ödün vermek istemeyen kişiler hem kısa hem de uzun tulum modellerini göz önünde bulundurabilirler. Tulumun yanında sıklıkla tercih edilen abiye elbise modellerinde kullanılan boncuk, işleme, sim ve pulun yanı sıra elbisenin formu da model konusunda oldukça önemlidir. Elbisenin etek kısmının dar veya geniş inmesi yine eteğin uzunluğu ve kısalığı elbisenin modelini tamamen değiştirecektir. Bunun yanında elbise yer alan yırtmaç sırt veya omuz dekoltesi de elbisenin genel tasarımını etkileyecektir. Desen olarak biraz daha iddialı tercihleri olan kişiler leopar desene sahip elbise modellerine yönelebilir. Yine puantiye modasına uymak isteyen kişiler puantiyeli elbise modellerini tercih edebilirler. Uçuş uçuş ancak aynı zamanda şık bir abiye modelini tercih etmek isteyen kişiler şifon ve dantel detayları olan Femina abiye modellerini tercih edebilirler.

Büyük Beden Tesettür Abiye Modelleri

Büyük Beden Tesettür Abiye Modelleri

Evlilik, nişan, doğum günü, kutlama veya davet gibi kişilerin özel olarak gördüğü organizasyonlarda abiye tercihi oldukça yaygındır. Abiye tercihi farklı bedenlere sahip kişiler tarafından da yapılabileceği için büyük bedene sahip kadınlara özel olarak büyük beden abiye elbise modelleri üretilmiştir. Elbisenin yanı sıra pantolon ve etekten oluşan büyük beden abiye takım modellerine de rastlanılabilir. Pantolon ve eteğin üzerinde tercih edilecek üst giyim ürünleri kısa kollu, uzun kollu veya yarım kol şeklinde olabilmektedir. Bunun yanında üst kıyafetlerin modelini belirleyen bir diğer şey ise kumaşın özelliğidir. Üst giyim ürünleri tül şeklinde olabildiği gibi pamuklu bir yapıya da sahip olabilir. İpek, saten ve viskoz da kullanılan kumaş tipleri arasındadır. Kişilerin nasıl bir görünüm yakalamak istediklerine göre tercihleri farklılık gösterecektir. Parlak bir görünüm elde edilmek isteniyorsa ipek ve saten kumaş tercihinde bulunulabilir. Kumaşın yanında model ve kesim de kıyafetlerin modellerini belirlemektedir. Kısa kollu modellerde omuz dekoltesi verilerek farklı bir model yakalanmış olur. Yarım kollu ve uzun kollu modellerinde ise kıyafetlerin bilek kısımlarında farklı tasarımlara yer verilebilir. Bilek kısmında tül, dantel veya işleme gibi detaylarla sade olan bir üst dikkat çekici bir hale getirilebilir. Yine uzun kollu kıyafetlerde farklılık olarak kol düğmesi detayı tercih edilebilir. Böylece sadelikten yana olan kişiler kol düğmesi detayıyla biraz daha gündelik bir hava yakalayabilir. Takım modellerinde üst kıyafet kadar alt kıyafet de önemlidir. Alt giyimde etek veya pantolon tercihinde bulunulabilir. Pantolonun paça boyu ve paça tipi de yine pantolonun genel havasını etkileyeceğinden oldukça önemlidir. Pantolonlar boru paça, dar paça şeklinde tercih edilebileceği gibi İspanyol paça şeklinde de tercih edilebilir. Üst kıyafetlerde olduğu gibi alt giyimde de kumaş kalitesi ve tarzı oldukça önemlidir. Pantolonların daha uzun süre kullanılabilmesi ve çabuk yıpranmaması için kumaş kalitesine özen gösterilmelidir. Pantolonların modelini etkileyen bir diğer unsur ise bel boyu olacaktır. Pantolonlar düşük bel, orta bel ve yüksek bel olarak tercih edilebilir. Bu noktada tercih tamamen kişilerin kendilerini hangi bel tipinde rahat hissettiğiyle ilgilidir. Pantolonun beli seçilecek üst giyim kıyafetiyle de yakından ilgilidir. Boy olarak kısa bir üst tercihinde bulunulacaksa o zaman yüksek bel pantolonların tercih edilmesi daha ideal bir seçim olacaktır.

Büyük Beden Abiye Fiyatları

Büyük Beden Abiye Fiyatları

Büyük beden abiye fiyatları kullanılan kumaşın kalitesine, modeline ve tasarımına göre değişiklik göstermektedir. Büyük beden abiye seçimleri elbise şeklinde tek parça olabileceği gibi etek, pantolon gibi takım halinde de olabilir. Bunun yanında tek parça abiye tercihinde bulunmak isteyen kişiler elbisenin yanında tulum modellerine de yönelebilirler. Tulumun kısa veya uzun olması ve üst bölümünün farklı yaka kesiminde olması model farklılıklarını ortaya koyacağı için tüm bunlar fiyatların farklılık göstermesinde etkilidir. Kullanılan kumaşın kalitesi rahatlık, cilt sağlığı ve uzun süreli kullanım için oldukça önemli olduğu için fiyatları etkileyen özellikler arasında yerini almaktadır. Fiyatları büyük oranda etkileyen bir başka durum ise elbise, pantolon, bluz veya pantolonun genel tasarımıdır. Abiye kıyafetlerde asıl kumaşın yanında kullanılan süs kurdele, pul, saçak, boncuk gibi ekstra olarak adlandırılabilecek malzemelerin kullanımı da fiyatları etkileyebilir. Büyük beden abiye bluz modellerinde taşlı ve boncuklu işlemelerine sıklıkla yer verilebilmektedir. Bu tarz boncuk veya taşların kullanılması abiyenin genel gösterişli havasının yakalanabilmesinde yardımcı olabilmektedir. Kullanılan taşların kalitesi ve parlaklığı da fiyatlarda değişikliğe sebep olabilir. Ceketli abiye takımlarında ceket üzerinde yer alan cep modelleri, yaka kesimi, kullanılan düğmelerin kalitesi fiyatlara yasıyabilir. Bazı ceket modelleri üzerinde yer alan özel tasarım işlemler de fiyatları değiştirebilir. Bunun yanında ceket altına giyilecek olan pantolonların da kolay ütülenebilir kumaştan olmasına da dikkat edilmelidir. Kolay ütülenebilmesinin yanında kolay bir şekilde temizlenebilmesi de oldukça önemlidir. Silinebilen kumaşlardan üretilmiş kumaşlardan yapılmış abiye modelleri kuru temizlemeye ihtiyaç duymadan kıyafetlerinizi temizleyebilmeniz açısından önem taşımaktadır. Kolay temizlenebilir kumaş özelliği de yine fiyatların farklılık göstermesinde etkilidir. Hem alt hem de üst kıyafetler için dayanıklı, rahat, esnek ve terletmeyen kumaşların kullanılmasına dikkat edilmelidir. Özellikle yazın tercih edilecek olan abiye kıyafetlerde terletmeyen kumaş tercihinde bulunulması cilt üzerinde istenmeyen durumların meydana gelmesini engelleyecektir. Bu yüzden şifon elbise ve takım abiyeler tercih edilebilir. Fiyatları etkileyen bir diğer unsur ise kuşkusuz marka olacaktır. Markalar belirli tasarımcılarla ve moda görüşüyle çalıştığı için tasarlanan kıyafetler de aynı bakış açısıyla ve tarzıyla tasarlanacaktır. Bunun yanında kıyafetlerin farklı ve dikkat çekici şekilde tasarlanması da markayı değerli ve tercih edilen kılan unsurlar arasındadır. Siz de birbirinden farklı büyük beden abiyelerine sayfamızdaki ürünler arasından ulaşabilir, dilerseniz kullanıcı yorumlarını da okuyarak farklı deneyimleri de tercih noktasında göz önünde bulundurabilirsiniz.

Şık ve Kullanışlı Büyük Beden Tesettür Abiye Modelleri

Şık ve Kullanışlı Büyük Beden Tesettür Abiye Modelleri

Büyük beden abiye tesettür modelleri tesettür giyim göz önüne alınarak tasarlanmıştır. Dolayısıyla elbise ve etek tercihlerine uzun olan modeller ilgi odağında olacaktır. Elbise ve eteğin yanında üst olarak büyük beden abiye tunik pantolon üzerine rahatlıkla tercih edilebilir. Genellikle tunikler normal bluzlardan daha uzun bir yapıya sahip olduğu için özellikle tesettürlü kişiler için vazgeçilmez parçalardan birisi olabilmektedir. Tesettür abiye modelleri genel olarak dar olmayan bir yapıya sahiptir. Dolayısıyla bu modellerde geniş kesimi sıkça görmek mümkündür. Pantolonlar, uzun etekler ve elbiseler vücudu sarmayan bir tarzda kullanıcıların beğenisine sunulmuştur. Bu yüzden özellikle şifon ve uçuş uçuş abiye elbise modelleri pek çok kişinin dikkatini çekebilmektedir. Uzun kol üst modellerinde de kesim, model, desen ve işleme olarak farklı tasarımlara rastlamak mümkündür. Tüm bunların yanında farklı renkteki ceket ve gömleklerin yer aldığı abiye takımlarda bambaşka bir hava yakalanabilmektedir. Özellikle ceket ve gömlek giymeyi seven ve kişiler doğal olarak gömlekli ve ceketli modellere yönelecektir. Ceketlerde veya uzun göleklerde kullanılan düğmeler, cepler ve yakalar abiyeyi gösterişli ve dikkat çekici bir görünüme kavuşturabilmektedir. Aynı zamanda abiye seçiminde sade, şık ve spor modellere yönelmek isteyenler de gömlek ve ceket tercihinde bulunabilirler. Büyük beden abiye tasarımları arasında hamilelere özel seçenekler de yer alır. Bunun için birbirinden farklı büyük beden hamile abiye modellerine göz atılabilir. Hamile abiye tercihinde bulunulurken hem bebeğin hem de annenin rahat etmesi oldukça önemlidir. Dolayısıyla vücudu sıkan abiyelerden çok esnek kumaşlardan üretilmiş abiyelerin tercih edilmesi daha ideal olacaktır. Bu yüzden bol kesim elbiselerin tercih edilmesi daha mantıklı olabilir. Böylece abiyenin giyildiği süre boyunca hem anne hem de bebek rahat edebilecektir.

Büyük Beden Abiye Modeli Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Büyük Beden Abiye Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Diğer giyim alışverişlerinde de olduğu gibi abiye kıyafet tercihinde de modele, kumaş kalitesine ve fiyata dikkat edilmesi gerekmektedir. Kişilerin büyük beden abiye kıyafet seçmeden önce öncelikli olarak nasıl bir abiye tercih etmek istediklerine karar vermeleri sağlıklı olacaktır. Böylece kararsızlık durumu olabildiğince engellenerek kişilerin kendilerine en uygun abiye modelini kısa sürede seçebilmeleri mümkün hale gelecektir. Abiye modelleri her ne kadar genellikle özel an ve özel davetler için tercih edilse de kişilerin farklı istek ve beklentileri göz önünde bulundurularak hem spor hem şık, gösterişli veya tamamen sade abiye modelleri kişilerin beğenisine sunulmuştur. Bunun yanında tercih noktasında abiyenin kaç parçadan oluşacağının da kararının verilmesi kolaylık sağlayacaktır. Büyük beden abiye tunik modelleri olarak karşınıza çıkacağı gibi pantolonlu, etekli veya tulum şeklinde de karşınıza çıkabilir. Büyük beden abiye kısa etek tercihinde bulunulabileceği gibi uzun etek ve elbise tercihinde de bulunulabilir. Bu tamamen kişilerin kendilerini nasıl rahat ve şık hissettiğiyle ilgilidir. Büyük beden abiye uzun olarak tercih edilmesinin yanında yeterli uzunlukta topuk ile tercih edildiğinde kişileri olduğundan daha uzun gösterebilmektedir. Dolayısıyla boyunun kısa olduğunu düşünenler uzun elbise ve etek tercihinde bulunarak daha uzun görünme şansını elde edebilirler. Bunun yanında etek ve elbiselerde yırtmaç detayı da kıyafetleri bambaşka bir havaya kavuşturabilir. Modelin yanında bir diğer dikkat edilmesi gereken nokta ise tercih edilecek olan kıyafetin kişinin vücut ölçüsüne olan uygunluğudur. Kişiler tercih edecekleri abiyelerle şık ve zarif bir görünüme kavuşabilirler. Model ve kesime göre renk tercihi de oldukça önemlidir. Bir diğer dikkat edilmesi gereken nokta ise abiye kıyafetlerde tercih edilen kumaş türüdür. Kıyafet tercihinde görünüm kadar, rahatlık ve sağlık da oldukça etkilidir. Vücudu tamamen saran ve sıkan abiye modelleri kan dolaşımını ve nefes alış verişlerini olumsuz etkileyebileceği için tercih edilmemelidir. Bunun yanında terletmeyen, kaşındırmayan ve cilt yüzeyinde herhangi bir tahriş meydana getirmeyen kumaşları tercih etmek çok daha mantıklı olacaktır. Tercih edilen abiye modellerinin kumaş özellikleri aynı zamanda elbisenin yıkanması noktasında da oldukça önemlidir. Bazı kumaş türleri gerek kendi kumaş kalitesi ve türü gerek kumaş üzerinde yer alan süslemelerle yıkanmaya karşı hassas olabilmektedir. Gerekirse bu modeller elde yıkanabilmeyi gerektirdiği için abiye elbiseye bir zarar gelmemesi ve uzun süre kullanılabilmesi için kumaş bilgisi önem taşımaktadır. Siz de sayfamızdaki ürünleri inceleyerek büyük beden abiye seçeneklerine ulaşabilirsiniz.