HİJYENİK PED

Daha Fazla Filtre+
Konum Belirle Seçtiğim konuma özel indirimleri ve aynı gün teslimatlı ürünleri göster.

Hijyenik Ped

Regl dönemlerinde kadınların kendilerini daha rahat ve konforlu hissetmesini etkileyen en önemli faktörlerin başında kullandıkları hijyenik ped geliyor. Hijyenik ped kullanımı, birbirinden kaliteli hijyenik ped markaları ve her tercihe uygun pedler burada sizleri bekliyor.

Hijyenik Ped Nedir?

Hijyenik Ped Nedir?

Hijyenik genital ürünler arasında yer alan ped çeşitleri, temelde regl döneminde akan sıvının absorbe edilmesi üzerine tasarlanmış özel bir kumaştan üretilen bir bakım ürünü olmakla birlikte çok basit bir çalışma prensibine dayanır: Yapışkan yüzeyli tabakanın üzerindeki özel emici kumaş, sıvıyı sadece emmekle kalmayan, aynı zamanda içerisine hapseden bir yapıya sahiptir. Temel olarak çocuk bezleri ile aşağı yukarı aynı mantıkta işlev gören hijyenik pedler, pek çok kadının özel günlerinde tercih ettiği birincil bakım ürünü olarak karşımıza çıkıyor. Ped markaları arasından bir seçim yaparken pedin emiciliğinin yüksek olmasına, yeterli uzunluğa sahip olmasına, kokuyu hapsetmesine ve üst yüzeyinin kaliteli malzemeden üretilmiş olmasına dikkat etmek şart. Kalitesiz bir hijyenik ped kullanımı genital bölgenizde tahrişe yol açabileceği gibi sağlığınızı da riske attığınız anlamına gelir. Söz konusu kadın bakım ürünleri olduğu zaman kaliteyi ve güvenilirliği elden bırakmamak şart.

Hijyenik Ped Kullanırken Nelere Dikkat Etmeli?

Hijyenik Ped Kullanırken Nelere Dikkat Etmeli?

Tercihlerinzie uygun bir ped seçmeniz, özel günlerinizde kendinizi konforlu ve güvende hissetmeniz anlamına gelir, bu yüzden de özellikle kişisel ihtiyaçlarınızı birebir karşılayan bir ped markasında karar kılmanız önemlidir. Hijyenik ped satın almadan önce genel olarak regl döneminizdeki akıntı şiddetini göz önünde bulundurarak farklı boy ve ebatlarda ped satın almayı deneyebilirsiniz. Böylelikle en yoğun günlerinizde bile içiniz güvende ve rahat olur. Emicilik ve koku hapsetme konusunda pek çok büyük marka tarafından yapılan ped testi uygulamaları, bu konuda daha sağlıklı bir karar vermenize yardımcı olacaktır. Bununla birlikte hijyenik ped kullanımında dikkat etmeniz gereken bir diğer önemli nokta da pedi düzenli olarak değiştirmeniz gerektiğidir. Uzmanların tavsiyesi, akıntının yoğun olmadığı günlerde bile bir pedi 3-4 saat sonra değiştirmektir; böylece herhangi bir tahriş ve koku riskini ortadan kaldırmış olursunuz. Pedi takmadan önce ve taktıktan sonra mutlaka ellerinizi yıkamanız ve atıklarınızı daima hijyenik bir biçimde ortadan kaldırmanız diğer önemli hususlardan.

Hijyenik Ped Markaları & Fiyatları Neler?

Hijyenik Ped Markaları & Fiyatları Neler?

Piyasada hijyenik ped konusunda öncü olmuş ve sektöre pek çok yenilik getirmiş kaliteli markalar bulmanız mümkün. Orkid, Kotex, O.B., Molped ve Discreet, hijyenik ped denince akla gelen ilk markalardan. Kategorimizde sergilenen ped fiyatları söz konusu olduğunda ise oldukça uygun fiyatlara bütçenizi zorlamadan hijyenik ped ihtiyaçlarınızı karşılamanız mümkün. Aylık olarak düzenli periyotlarla ihtiyaç duyacağınız pedleri ekonomik paketler halinde satın alarak cebinizi de rahatlatmanız mümkün. Organik pedler, günlük ped çeşitleri ve ped kutusu modelleri de yine kategorimizde beğeninize sunulan ürünler arasında. Tüm ped markaları ve fiyatları arasında karşılaştırma yapmak, faydalı ürün yorumlarını incelemek ve kişisel tercihlerinize en uygun hijyenik pedi seçmek için doğru adrestesiniz. Daha fazla kadın bakım ürünü için tek yapmanız gereken ise Kadın Bakım Ürünleri kategorimizi ziyaret etmek.