Kategoriler

Kampanyalar

Marka

1000 Hour (19)
So (5)
True Tape (3)
Nascita (2)
Angelsin (1)
Clea Hair (1)
Zazor (1)
(237)
Başka bir kelime deneyin

Kargo Seçenekleri

Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Yurt Dışından Gelsin

Fiyat Aralığı

TL
-
TL

Ürün Puanı

5 yıldız (40)
4 yıldız ve üzeri (46)
3 yıldız ve üzeri (48)
2 yıldız ve üzeri (49)
1 yıldız ve üzeri (55)

Mağaza Puanı

0 10
Tüm mağazalar
Akıllı sıralama nasıl çalışır? Arama ile uygunluk, satış miktarı, satıcı ve ürün puanı, teslimat avantajları, popüler kategoriler, Ürüne ait reklam gibi kriterler belirleyici olabilmektedir.

Konum Seç

Diğer

için 587 sonuç bulundu.

Diğer Peruk ve Kaynak Çeşitleri

Peruk saçın tamamı ya da bir kısmının yerini almak üzere kullanılan yapay saçlara verilen isimdir. Günümüzde profesyonel fotoğraf çekimlerinden günlük hayata kadın erkek birçok kişi tarafından kullanılan peruklar farklı insan saçı da dahil olmak üzere birçok farklı materyalden üretilebiliyor. Kaynak saç ise kısa saçların veya seyrek saçların daha uzun ve gür görünmesi amacıyla kullanılan ürünlerdir. Perukların aksine saçın tamamını kapatmazlar ve kullanımları peruklardan daha yaygındır. Saç kaynağı uygulamasında birçok farklı yöntem ve farklı malzeme kullanılmaktadır. Perukta olduğu gibi kaynak uygulamasından da gerçek saç kullanılabilmektedir. Takma saç simli veya mat modellerde bulunabilen hemen her etkinlik için tercih edilebilir.

Peruk ve Kaynak Çeşitleri Kullanımı

Peruk ve Kaynak Çeşitleri Kullanımı

Peruk kullanılmadan önce var ise olan saçların düzgün bir şekilde toplanması ve peruk için kullanılan bone ile üstünün kapatılması gerekir. Bu şekilde hep saçlar peruğun altından kafa derisini rahatsız etmeyecek hem de peruğun daha düzgün görünmesine yardımcı olacaktır. Genelde ince bir malzemeden üretilen peruk bonelerinin yüze yakın olan kısmına peruğu takmadan önce ten rengine yakın bir tonda pudra uygulamak daha doğal bir görünüm yakalanmasına yardımcı olur. Peruğu başa yerleştirme işlemine önde başlayarak arkaya doğru gitmek peruğun kafaya daha iyi oturmasına izin verir. Peruk tamamen kafaya yerleştirildikten sonra son ayarlamalar yapılır ve düzgün durup durmadığı bir ayna aracılığı ile kontrol edilir. Peruk malzemeleri peruğu takma ve kullanma işlemlerini oldukça kolay bir hale getirmektedir. Peruk takmanın ve kullanmanın en kolay yolu peruk takım aparatı kullanmaktır. Peruk keyfi amaçlarla kullanılabildiği gibi medikal amaçlar içinde kullanılabilmektedir. Bu amaç için üretilen medikal peruk olarak da bilinen peruk çeşitleri vardır. Kaynak çeşitleri uygulanan yöntem, kaynağı saça yapıştırmak için kullanılan malzeme gibi yönleriyle birbirlerinden ayrılırlar. Bu çeşitler arasında kaynakların kullanım süreleri de birbirinden farklıdır. Keratin yapıştırıcı kullanılarak yapılan kaynak işlemlerini genellikle 3-4 ayda bir değiştirmek gerekir. Avrupa keratini olarak bilinen keratin kaynak çeşidinde ise bu süre ortalama 6-7 aya kadar uzayabilmektedir. Ancak kaynak bu süreden önce sökülmek istenirse keratin kaynak sökücü sprey yardımıyla saçtan sökülebilir. Popülaritesi son zamanlarda oldukça artan mikro kaynakların kullanım süresi yaklaşık olarak 12 ile 14 hafta arasında değişir. Mikro kaynak uygulamasını yaptıracağınız yerin kalitesine göre bu süre uzayıp kısalabilmektedir. Boncuk kaynak olarak da bilinen halkalı kaynak çeşidinin kullanım süresi de klasik keratin kaynak gibi 3-4 ay arasında değişmektedir. Hangi kaynak tipinin uygulanacağı saç tipine bağlı olarak değişir. Örneğin ince ve seyrek saçlara boncuk yapılan kaynak işlemlerinde boncuk kaynak yerine mikro kaynak kullanılması tavsiye edilir.

Diğer Peruk ve Kaynak Çeşitleri Bakımı

Diğer Peruk ve Kaynak Çeşitleri Bakımı

Yapıldıkları materyallere göre peruk ve kaynak çeşitlerinin bakım ihtiyaç ve sıklıkları değişkenlik göstermektedir. Ancak bazı materyalden bağımsız olarak bütün peruk ve kaynak tiplerinde kullanım ömrünü uzatmak ve herhangi bir hasara sebep olmamak için yumuşak ve nazik davranmaya dikkat edilmesi gerekmektedir. Peruklar için üretilen özel şampuan ve bakım kremleri temin edilerek belirli aralıklarla peruğa uygulanmalı ve rutin bakımları yapılmalıdır. Böylelikle peruk yumuşak dokusunu uzun süre koruyacak ve daha gerçekçi bir görünüme sahip olacaktır. Peruk bakımı yapılmadan önce geniş dişli bir fırça ile taranır. Eğer yıkama ve bakım işlemi taramadan yapılırsa bu peruktaki saçların karışmasına sebep olabilir. Peruk yıkanırken şampuanı doğrudan peruğa uygulamak yerine ılık bir suyla karıştırıp peruğu bu su ile yıkamak ve daha sonra durulamak daha doğru bir işlem olacaktır. Peruk yıkanırken asla fazla sert davranılmamalı ve çitilemek gibi uygulamalar yapılmamalıdır. Özellikle sentetik peruklarda yağlanma gibi sorunlar olmadığı için kullanılmadıkça yıkanmasına gerek olmamaktadır. Sentetik perukları aşırı sıcak suyla yıkamak ya da düzleştirici, fön makinesi gibi aletler kullanarak şekil vermek peruğun kısa sürede deforme olmasına sebep olabilir. Bakım işleminden sonra ideal olan kurutma makinesi kullanmadan peruğu kendiliğinden kuruması için bir yere asmak ya da havluyla suyu alındıktan sonra peruk mankeni üzerinde kurumaya bırakmaktır. Gerçek saçtan üretilen perukları yıkarken bebek şampuanı ya da hassas saçlar için üretilmiş şampuanlar tercih edilebilir. Özellikle boncuk ve çıt çıt klipsi ile yapılan kaynak saçların bakımına oldukça dikkat edilmelidir. Dikkat edilmesi gereken en önemli noktalardan birisi saçı yıkarken fazla sıcak su kullanmamaktır. Özellikle durulama suyunun ılık olmasına dikkat edilmeli. Aksi, kaynak saçların yıpranarak dökülme riskini arttırır. Saça şampuan uygulanırken nazik davranmaya özen gösterilmeli ve saçı ve kaynak saçı yıpratabilecek kadar sert hareketlerden kaçınılmalıdır. Kaynak saç kullanan kişilerin daha yumuşak ve kolay taranan saçlar için mutlaka saça saç kremiyle bakım yapması gerekmektedir. Duş sonrası saçı daha kolay taramak için piyasada bulunan leave-in conditionerler tercih edilebilir. Böylece saç daha kolay taranacağı için özellikle çıt çıt saç kaynakları gibi modellerin kopma ihtimalleri en aza indirilmiş olur. Gece yatmadan önce saça gevşek bir at kuyruğu modeli vermek ya da saç bonesi ile yatmak saçların birbirine karışmasını engelleyeceği için yine taramadan kaynaklı dökülmeleri azaltır. Aynı sebepten havuzda ve hatta denizde bone kullanmak da saç eklentisi yapılmış olan kişilerin yararına olacaktır.

Diğer Peruk ve Kaynak Çeşitleri Fiyatları

Diğer Peruk ve Kaynak Çeşitleri Fiyatları

Peruk ve kaynak çeşidi fiyatlarını etkileyen birçok farklı etken vardır. Peruk ve kaynağın üretildiği malzeme bunlardan en önemli olanıdır. İnsan saçı kullanılarak üretilen peruk veya kaynak çeşitleri diğer saç peruk ve kaynak çeşitlerinden daha yüksek fiyatlı olmakla birlikte gerçek insan saçı kullanılarak üretildikleri için daha doğal bir görünüme sahip olmaktadır. Peruklar, sentetik peruk, medikal peruk, kanekalon peruk ve doğal saç peruk gibi çeşitlere sahiptir. İhtiyaca göre hem kadın hem erkekler tarafından tercih edilebilen perukları her saç tipinde ve renginde bulmak mümkün. Ayrıca gerçek saçtan üretilen peruklar istenirse saç boyalarıyla istenilen renge boyanabilir. Bu durumda tıpkı doğal saçta olduğu gibi sonrasında saça bakım yapmak gerekir. Aynı şekilde gerçek saçtan üretilen peruklara fön, maşa gibi uygulamalar da yapılabilir. Ancak sentetik malzemelerden üretilen peruklar yıkandıktan sonra tekrar kendi şekillerini alırlar bu nedenle fön, maşa gibi işlemler uygulanmaz. Kaynak fiyatlarını üretildikleri malzeme kadar kaynağın uygulanış biçimi de etkilemektedir. Halka kaynak ya da kaynak boncuğu olarak bilinen kaynak çeşidi küçük boncuklar yardımıyla kaynak saçın doğal saça tutturulması işlemidir. Genellikle gür saçlar için tercih edilen kaynak boncuk fiyatları uygulamanın yapıldığı yere göre değişkenlik göstermektedir. Keratin saç kaynak çeşidi ise kaynağın özel keratin yapıştırıcılar ile saça eklenmesi ile gerçekleşir. Mikro jel ise İtalya çıkışlı soğuk kaynak çeşididir. Bantlı kaynak modelleri tek tek saça küçük tutamlar halinde kaynak saç eklemek yerine bir uzun bant yardımıyla yapılan kaynak işlemidir. Mikro kaynak ise aksine kaynak saçın çok ince tutamlar halinde doğal saça eklenmesi işlemidir. Daha sonra çıkarılmak istendiğinde mikro kaynak sökücü sprey yardımı ile saçtan çıkarılabilir.