Kategoriler

Kampanya ve İndirimler

Fiyat Aralığı

TL
-
TL

Cinsiyet

Başka bir kelime deneyin

Mağaza Puanı

0 10
Tüm mağazalar

Mağaza

Başka bir kelime deneyin

Maden Ayarı

Başka bir kelime deneyin

Maden Rengi

Başka bir kelime deneyin

Marka

Mam
Başka bir kelime deneyin

Zincir Uzunluğu

Başka bir kelime deneyin

Tema – Koleksiyonlar

Başka bir kelime deneyin

Seçenekler

Başka bir kelime deneyin

Yüzey Tipi

Başka bir kelime deneyin

Taş Cinsi

Başka bir kelime deneyin

Taş Rengi

Başka bir kelime deneyin

Kargo Seçenekleri

Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Yurt Dışından Gelsin

Ürün Puanı

5 yıldız
4 yıldız ve üzeri
3 yıldız ve üzeri
2 yıldız ve üzeri
1 yıldız ve üzeri

Gümüş Bileklik

için 15,248 sonuç bulundu.
Akıllı sıralama nasıl çalışır? Arama ile uygunluk, satış miktarı, satıcı ve ürün puanı, teslimat avantajları, popüler kategoriler, ürüne ait reklam gibi kriterler belirleyici olabilmektedir.

Konum Seç

Gümüş Bileklik

Değerli madenler arasında en sert yapıya sahip olan maden, gümüştür. Gümüş, oldukça parlak ve ışığı iyi şekilde yansıtan bir yapıya sahiptir. Sade ve şık görünümü sayesinde günlük hayatta ve farklı alanlarda kullanılabilmektedir. Takı ve süs eşyaları en yaygın kullanım alanlarıdır. Takılar arasında altın madeninden sonra en değerli maden olarak gümüş gelmektedir. Alım gücünün kolaylığı ve her yaşa hitap etmesinden ötürü en çok tercih edilen madendir. Gümüş takılar olarak özellikle bileklik, kolye, küpe, saat, yüzük gibi aksesuarlarda tercih edilmektedir. Kadınlar için en çok tercih edilen kullanım şekli kolye, küpe, bileklik setleri iken; erkekler için en çok kullanım şekli bileklik ve yüzüklerdir. Günümüzde takı ve aksesuarlar tarzımızın ve şıklığımızın önemli bir tamamlayıcısı ve destekleyicisidir. Özellikle son yıllarda bileklik modelleri üzerinde yoğunlaşılmış olup, bunun sonucunda yeni tasarımlar ortaya konulmuştur Gümüş elementi toz, taş, kesici hallerde bulunabilen formu sayesinde farklı sektörlere hizmet edebilmektedir. Gümüşün ayarı, işçiliği ve gramı ürünün fiyatını etkileyen faktörlerdir. Burada en önemli etki faktörü gümüşün ayarıdır. Buna ek olarak işçilikteki özen ve kalite ürünün değerini arttırmaktadır. Örneğin, Gümüş bileklik fiyatları bu faktörlere bağlı olarak değişiklik gösterebilmektedir. Gümüş alırken dikkat etmemiz gereken önemli noktalardan bir diğeri ise, aldığımız ürünün fiyatıdır. Aldığınız gümüş bir ürünün gerçekliğini anlamak zordur. Bu yüzden, gerçekliğini öğrenmek için kesin bir yöntem yoktur. Ancak, gümüş ürününün alındığı markanın ya da işletmenin ticaret odasında kayıtlı olmalı ve ürünlerini tescil ettirdiği marka damgası bulunmalıdır.

Gümüş Bileklik Modelleri

Şık Gümüş Bileklik Modelleri

. Günlük yaşamda ve özel günlerde hem kadınların hem de erkeklerin vazgeçilmez bir aksesuarı haline gelen gümüş bileklikler şık ve zarif görünmemize yardımcı olmaktadır. Ayrıca, kullandığımız kıyafet, takı ve aksesuarlarla bütünlük sağlayarak şık kombinler yapmamıza yardımcı olur. Sadece küçük bir takı gibi görünmesine rağmen yapılan kombinlerde önemli bir rol oynamaktadır. Özellikle takı ve aksesuarlarında altın kullanmak istemeyenler için iyi bir alternatif olan Gümüş bileklik modelleri, farklı tarzlardaki seçenekleriyle tüketicilerine geniş bir yelpaze sunmaktadır. Daha çok kadınlar tarafından tercih edilen taşlı gümüş bileklik modelleri, bileği çevreleyen taşlardan oluşabildiği gibi, bilekliğin sadece ucunda tek bir taşla da Zarif gümüş bileklik şeklinde de tasarımlanabilmektedir. Enerjinize ve uğurlu taşlarınıza göre size özel bileklikler tasarlayabilir veya tasarlatabilirsiniz. Bu özel tasarımlar çoğu modellerde ince el işçiliği gerektirebilmektedir. Farklı renk ve büyüklükte taşlar kullanarak zevkinizi ve tarzınızı ortaya koyabilirsiniz. Her bilek ölçüsüne göre kolaylıkla ayarlanabilme imkanı sunan Asansörlü gümüş bileklik modelleri, özellikle hediye almak isteyenler için iyi bir alternatif olmaktadır. Çünkü, hediye alınacak kişinin bilek ölçüsü hakkında her zaman yeterli bilgiye sahip olunmamaktadır. Bu yüzden, asansörlü gümüş bileklikler hem zevkli tasarımlarıyla hem de her bileğe göre kolay ayarlanabilme özelliği ile daha çok tercih edilmektedir. Gümüş bilekliklerinizi daha fazla anlamlandırmak için İsimli gümüş bileklik modellerini tercih edebilirsiniz. Sevdiklerinizin ismini ya da kendi isminizi bileğinizde taşımak size daha hissettirecektir. Hediye edeceğiniz isimli gümüş bileklikler farklı figürler üzerine yazılarak daha da anlamlı hale getirilebilir.

Gümüş Bileklik İçin Bilek Ölçüsü Belirleme

Gümüş Bileklik İçin Bilek Ölçüsü Belirleme

Günlük hayatımızın vazgeçilmez bir aksesuarı olan bileklikler, hem kadınlar hem de erkekler için tarzın ve şıklığın tamamlayıcı bir parçasıdır. Ancak, bileklik alırken bilek ölçüsünün bilenmesi önemlidir. Bilek ölçüleri fiziksel özelliklerimize göre değişiklik göstermektedir. Bazı insanların bilekleri kalın olabildiği gibi, bazılarınınsa ince olabilmektedir. Genellikle erkeklerin bilekleri kadınların bileklerine göre daha kalındır. Bu yüzden erkek gümüş bileklik modelleri ya da bayan gümüş bileklik modelleri birbirinden farklı özellik taşıyabilmekte ve farklı görünüme sahip olabilmektedir. Bilek kalınlığınıza göre bilek ölçünüzü belirleyebileceğiniz farklı yöntemler bulunmaktadır. Bu yöntemlerden en basiti bir ip yardımıyla bilek ölçüsü almaktır. Bilek çevresini herhangi bir ip ile çevreleyip, sonrasında bir metre ya da cetvel yardımı ile bilek ölçünüzü kolaylıkla öğrenebilirsiniz. Buradaki önemli püf nokta, ölçümünüze 2 cm eklemektir. Bu sayede bilekliğiniz bileğinizi sıkmaz. Diğer bir yöntem ise, var olan bilekliklerinizin ölçüsüne göre hesaplamaktır. Daha önce kullanmış olduğunuz bilekliklerinizle aynı ölçüye sahip yeni bileklikler edinebilirsiniz. Bilezik yardımı ile de bileğinizin çapını bileklik ölçü tablosundan öğrenebilirsiniz. Diğer farklı bir yöntem olarak bilezik takarken elinizin aldığı şekle göre bilek ölçünüzü belirlemektir. Bu yöntemi daha çok kadınlar tercih etmektedir. Bu yöntemde tüm parmaklar koni şeklinde birleştirilir. Elinizin en geniş kısmı size bilek ölçünüzü verecektir. Yine, bu en geniş yerin ölçüsünü ip ya da mezura yardımı ile de belirleyebilirsiniz.

Gümüş Bileklik Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Gümüş Bileklik Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Günlük yaşamda en çok takı ve süs eşyalarında kullanılan gümüş alım gücü kolaylığı ile diğer değerli madenlere göre insanlar tarafından daha çok tercih edilmektedir. Özellikle, gümüşün parlaklığı ve gösterişli yapısı sayesinde gümüş takı ve eşyalar oldukça fazla kullanılmaktadır. Hemen hemen herkes gümüş bileklik, takı ya da gümüş bir eşya kullanmıştır veya hediye etmiştir. Ancak, gümüş alırken dikkat etmemiz gereken bazı noktalar vardır. Gümüş alırken en önemli nokta, gümüşün ayarıdır. Eğer aldığımız gümüş gerçekse, gümüşün ayarı üretici tarafından belirtilmiştir. Gümüşün ayarını belirleyen faktörler ise, bu madenin işlenmesi sırasında belli miktarlarda bakır, aloy gibi elementler ile karıştırılmasıdır. Böylece, gümüşe karıştırılan bu elementler gümüşün ayarını belirlemektedir. Genel olarak gümüş takı ve eşyalar 800, 900 ve 925 ayar olacak şekilde üretilmektedir. Örneğin, 1 kg gümüşün yüzde 80’ inin saf gümüş, yüzde 20’ sinin ise alaşım olduğunda 800 ayar gümüş elde edilmiş olur. Yüzde 90 saf gümüş, yüzde 10 alaşım olduğunda ise 900 ayar gümüş elde edilmektedir. 925 ayar gümüşte ise, 1 kg gümüşün 925 gr. saf gümüşten 75 gr. ise alaşımdan oluşmaktadır. 925 Ayar Gümüş Bileklik modelleri en çok tercih edilen aksesuar ürünleridir.

Gümüş Bileklik Neden Kararır?

Gümüş Bileklik Neden Kararır?

Gümüş bileklik, takı ve eşyalarda belli bir zamandan sonra meydana gelen kararmalar kükürtten kaynaklanmaktadır. Sadece kükürt ile temas değil, kükürt kokusu bile gümüş ürününüzü karartmaya yetecektir. Yapısı itibari ile kararmaya meyilli olan gümüşte, havadaki hidrojen, kükürt ve sülfürikten etkilenerek renk kararmaları meydana gelir. Aslında gümüş, işlenemeyecek kadar yumuşak bir yapıya sahiptir. Gümüşü günlük hayatta hangi eşya olarak kullanmayı tercih ediyorsak, kullandığımız haline dönüşebilmesi için içine bakır gibi çeşitli elementler karıştırılır. Bu durum da gümüşün havadaki sülfürik asitten daha fazla etkilenmesine sebebiyet verir. Özellikle nemli ortamlarda duran bir gümüş takı ya da eşya en kısa sürede kararacaktır. Nedeni ise, havadaki kükürt, sülfürik asit ve hidrojenden etkilenmesidir. Farklı kimyasal ürünlerle temas etmesi de gümüşün kararmasına sebep olmaktadır. Örneğin, üzerine parfüm gelmesi, üzerini radyum ile kaplatmak. Kararma şikayeti sebebiyle bazen gümüş kullanan kişiler gümüş takısını ya da eşyasını radyum ile kaplatırlar. Fakat, radyum kararma yapmasının yanı sıra gümüş takı veya eşyanızın daha erken yıpranmasına ve paslanmasına sebep olmaktadır. Yine başka takılarla bir arada bulunması da gümüş takınızın kararmasına neden olacaktır. Açık hava ile uzun süre temas etmesi ve gümüş takıyla denize girmek de gümüş takınızı karartacaktır. Su, tuz ve asit ve hatta hava dahil gümüşlerin kararmasına sebebiyet vermektedir. Öyle ki, gümüş bir aksesuarımız terimizle temas ettiğinde kararmaya başlayacaktır. Terimizin tuzlu ve asidik yapısına göre gümüş takılarımızın parlaklık ömrü kısa ya da daha kısa olacaktır. Ancak gümüş takı ve eşyalarımızın kararması çözümü olmayan bir problem değildir. Çeşitli parlatma teknik ve yöntemleriyle ilk günkü parlak görünümüne döndürülebilir. Sayfamızdan inci bileklik modellerine de göz atabilirsiniz.

Gümüş Bileklik Nasıl Parlatılır

Gümüş Bileklik Kararması Nasıl Önlenir

Gümüş kullanan insanların en çok karşılaştığı durum gümüşlerin kararmasıdır. Buradaki püf nokta karartmanın sebebidir. Eğer gümüşünüz su ile temas ettiğinde kararma yapıyorsa, gümüşünüzün gerçek olmadığı anlaşılır. Ancak gerçek gümüşler de kararabilir. Kükürt ile az bir temas sonucunda dahi gümüşte kararmalar görülebilir. Öncelikle gümüşlerinizin kararmaması için almanız gereken önlemler bulunmaktadır. İlk olarak gümüş takılarınızı kullanmadığınız dönemlerde kesinlikle açıkta bırakmamalısınız. Dolap ve çantalarınız korunmasız şekilde açıkta bulunan takılarınız kararacaktır. Özellikle en sık yapılan hatalardan biri de gümüş takıları banyoda bırakmaktır. Nemli ve rutubetli alanlarda bulunmamalıdır. Kullanılan gümüşlerinizin kararma göstermese de yaz aylarında yoğun tere maruz kalan gümüşleriniz kararabilir. Tüm bu kararmaya neden olan durumlar önlenebilir. Ancak başınıza böyle bir sorun geldiğinde, elbet çözümü vardır. Gümüşlerinizin kararması konusunda en önemli konu ise yanlış yöntem kullanmamanızdır. Yanlış yöntemler gümüş bileklik, kolye gibi takılarınızı parlatmanın aksine daha kötü bir duruma düşürebilir ve sonrasında parlatma işlemi oldukça zor olur. Çamaşır suyunda bekletmek gibi yaygın ve yanlış olan yöntem, gümüş takı ve aksesuarlarınıza ciddi derecede zarar verebilir. Özellikle, gümüş bileklik bayan kullanıcılar tarafından en çok kararma şikayeti alan üründür. Gümüş bilekliğimiz bileğimizdeyken, elimizle temas ettiğimiz her şeye bilekliğimizin teması da bazen kaçınılmazdır. Günlük hayatta sevdiğimiz aksesuarları üzerimizde taşımak isterken bir yandan da çeşitli işlerle uğraşmak durumundayız. Terlememize, kimyasal maddelerle haşır neşir olmamıza ya da suyla temasımıza neden olan işler de severek taktığımız gümüş takılarımızın kararmasına sebebiyet vermektedir. Eğer gümüş bileklik, kolye, aksesuar ya da eşyalarınızın ışıl ışıl parlamasını istiyorsanız, öncelikle onları gerekli şekilde özenle korumalısınız. Gümüş takı ve eşyalarımızı saklarken çizilmesini önlemek için diğer takı ve eşyalarımızla temas etmeyecek şekilde; oksitlenmesini önlemek istiyorsak güneş ışığıyla temas etmeyecek şekilde, kuru ve serin yerlerde muhafaza edilmelidir. Birkaç güne bir düzenli olarak yumuşak bir bezle silinmesi ve parfüm gibi kimyasal içeren maddelerden uzak tutulması tavsiye edilmektedir. Sayfamızdan taşsız bileklik modelleri de mevcuttur.

Gümüş Bileklik Nasıl Temizlenir?

Kullanılan gümüş bileklik, kolye gibi takı ve aksesuarlar genellikle kararma yapmaz. Ancak doğru şekilde muhafaza edilmeyen ve belli bir süre kullanılmayan takılarınız kararabilir. Bu yüzden gümüş takı ve aksesuarlarınızı kullanmadığınız dönemlerde açıkta, nemli, rutubetli ortamlarda bırakmanız risklidir. Açıkta, rutubetli ortamda kalan ya da yaz aylarında ter nedeniyle kararmış olan gümüş takılarınızı sabunlu su ve bir bez yardımı ile temizlemeniz mümkündür. Bir kabın içerisinde hazırladığınız sabunlu su içerisine takılarınızı bıraktıktan bir süre sonra yumuşak bir fırça yardımı ile ovabilirsiniz..

Erkek Gümüş Bileklik Modelleri Nelerdir?

Özellikle son yıllarda moda haline gelen gümüş bileklikler erkekler için ayrı bir önem taşımaktadır. Birbirinden farklı gümüş bileklik modelleri ile tarzınıza şıklık kazandırabilirsiniz. Özellikle deri ile kombin edilen gümüşler erkekler için oldukça şık bir tarz sunmaktadır. Ancak deri kullanırken dikkat edilmesi gereken konu derinin gerçek olmasıdır. Gerçek olmayan suni deriler kötü kokuya neden olabilmektedir. Hem günlük yaşamda hem de özel günlerde kullanımı uygun olan bu gümüş bileklikler her yaş grubuna hitap edebilmektedir. Günümüzde en çok kullanılan gümüş bileklikler tarihi ve mitolojik anlamlar taşıyabilmektedir. Özellikle Osmanlı arması, Osmanlı tuğrası, ay ve yıldız gibi motifleri tercih eden erkekler daha sportif görünen denizci çapası gibi motifleri de tercih edebilmektedir.

Kadın Gümüş Bileklik Modelleri Nelerdir?

Kadınların tarzını ve şıklığını ortaya koyan, sürekli değişen moda ve trendler ile büyük bir önem taşıyan gümüş takı ve aksesuarlar birbirinden farklı modellere sahiptir. Sahip olunan tarzın sadece ayakkabı ve çanta ile sağlanamadığı ve bunlara ek olarak özellikle bileklik ve benzeri takıların kullanıldığı bilinmektedir. Özellikle hemen hemen her kadının günlük kıyafet kombinlerine uygun gümüş bileklik, kolye gibi takılar tercih ettiği görülmektedir. Kadınlar tarafından özellikle taşlı gümüş bileklikler tercih edilmektedir. Günlük yaşamda daha çok küçük taşlı, isimli, geometrik şekilli ya da hayvan figürlü gümüş bileklikler tercih edilmektedir. Özel günlerde ise daha şık tasarıma sahip, tüm bileği değerli taşlar ile çevreleyen gümüş bileklikler tercih edilmektedir. Birbirinden farklı ve çok sayıda modellere sahip olan kadın gümüş bileklik modelleri içerisinden tarzınıza ve zevkinize uygun bilekliği seçebilirsiniz.