Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.
Akıllı Sıralama Nasıl Çalışır?
Ürünün satış hızı, görüntüleme sayısı,
ücretsiz kargo, mağaza puanı ve
siparişi gönderme süresi akıllı sıralamayı belirler.

Konum Seç

Pilates Seti

için 728 sonuç bulundu.
 • 412,85 TL

  Sepette Ek İndirim

  392,21 TL

  BUSSOSHOP
  %100
 • 412,85 TL 306,90 TL

  Sepette Ek İndirim

  291,55 TL

  % 26
  BUSSOSHOP
  %100
 • 356,83 TL 170,50 TL
  % 52
  BUSSOSHOP
  %100
 • 65,00 TL 54,90 TL
  % 16
  sanalsele
  %100
 • 429,00 TL 329,80 TL

  Sepette Ek İndirim

  313,31 TL

  % 23
  Medya-Market
  %95
 • 329,90 TL

  Sepette Ek İndirim

  313,40 TL

  dopagu
  %100
 • 209,90 TL

  Sepette Ek İndirim

  199,40 TL

  Uzayspor
  %100
 • 122,60 TL
  expresss
  %100
 • 88,87 TL
  expresss
  %100
 • 289,90 TL

  Sepette Ek İndirim

  275,40 TL

  GuruYogaShop
  %99
 • 290,00 TL

  Sepette Ek İndirim

  275,50 TL

  BeratSport
  %96
 • 155,00 TL
  SayganTasarım
  %100
 • 13.350,00 TL

  Sepette Ek İndirim

  12.682,50 TL

  sportiz1
  %100
 • 155,00 TL
  SayganTasarım
  %100
 • 938,66 TL

  Sepette Ek İndirim

  891,73 TL

  SARSTIBBİCİHAZLAR
  %100
 • 108,68 TL 97,87 TL
  % 10
  Firsat-Shop
  %98
 • 128,05 TL
  HerEveOyuncak
  %100
 • 89,90 TL
  Uzayspor
  %100
 • 299,90 TL

  Sepette Ek İndirim

  284,90 TL

  Uzayspor
  %100
 • 1.499,90 TL

  Sepette Ek İndirim

  1.424,90 TL

  Uzayspor
  %100
 • 269,90 TL

  Sepette Ek İndirim

  256,40 TL

  Uzayspor
  %100
 • 1.099,90 TL

  Sepette Ek İndirim

  1.044,90 TL

  Uzayspor
  %100

Pilates Seti

Sağlıklı bir yaşam sürmek için herkesin spor yapması önerilmektedir ve bu sporlar arasında en faydalı olanlardan bir tanesi de pilates olmaktadır. Pilates, zihnin ve bedenin aynı çizgide çalışıp bir bütün halini almasını hedefler. Vücudunuzu kalp ve damar hastalıkları açısından olumsuz etkileyecek olan pek çok hastalığa karşı pilates egzersizleri yaparak önleminizi almış olursunuz. Pilates yaparken kan, vücut hareketleri etkisiyle farklı noktalara giderek sağlıklı bir şekilde sistemi çalıştırmaya devam eder. Bedenin bu sayede sağladığı denge bunun yanı sıra duruşu ve dengeyi de kontrol ederek güçlendirir. Pilates yapan bireylerin bedeniyle beyinle bir koordinasyon halindedir. Bu koordinasyon doğrultusunda vücutta hareket eden kaslarınız büyümeden güçlenir, esnekliğiniz artar ve sakatlanma bu sayede önlenmiş olur. Pilates yapan bireyler böylece biliş ve beden bütünlüğüne sahip olurlar. Düzenli nefes egzersizleri yaparlar. Bu düzenli nefes egzersizleri vücuda “ben sağlıklıyım” sinyallerini verir. Pilates yapan kişilerin nefes alışverişleri sağlıklı bir düzene böylelikle girer. Düzenli pilates yapan bir vücut, nefesi kontrol eden solunum sisteminin yanı sıra bedenin diğer sistemleriyle de koordineli bir şekilde çalışması bakımından büyük bir avantajdadır. Bir pilates seti çeşitli malzemelerden oluşur. Bunlar arasında, toplar, yastıklar, minderler, matlar gibi materyaller olabilir. Bu bakımdan sizler için en doğru olan pilates seti kullanımı , varsa bir eğitmen yardımı alınarak belirlenebilir.

Sağlıklı ve Uzun Yaşamın Sırrı Pilates

Sağlıklı ve Uzun Yaşamın Sırrı Pilates

Son birkaç yılda popülerliğini giderek artıran pilates, vücudunuzu bütünüyle dengeye sokmasına yardımcı olur. Pilates yapan kişiler sağlıklı yaş alan bireyler arasında ön plana çıkar. Bunu yaparken bir pilates setinde bulunan malzemelerden faydalanırlar. Pilates diğer sporlara göre daha dar bir alanda yapıldığı için ve vücuttaki toksinlerin dışarı atılması konusunda bir problem yaratmadığı için son dönemde sıklıkla tercih edilen bir egzersiz çeşididir. Pilates yapıyorsanız hayatınızı daha zengin bir egzersiz sistemiyle sürdürmeye başladınız demektir. Çünkü pilates gündelik hayatınızda kendinizi zinde hissetmenize yardımcı olduğu kadar düzenli bir uyku uyumanıza da yardımcı olur. Rahat bir uyku çekebilmek günü dinç geçirmenin en temel yollarından biridir. Çünkü öğrenmenin tamamlanması uykuda gerçekleşir. Bunun yanı sıra beyin gece saatlerinde melatonin ve biyoritmi hormonlarını salgılar. Pilates bu hormonların bir sistemle salgılanmasını düzenlemektedir. Dolayısıyla uykunuz esnasında bu hormonların da sağlıklı bir şekilde salgılanmasını gerçekleştirdiği gibi sizin de gün içerisinde yorgun hissetmemenize neden olur. Böylelikle iyi bir uyku çeken her birey gün içerisindeki öğrenme ve algılama sürecini daha kolay bir şekilde tamamlamış olur. Bu bakımdan pilatesin vücudunuzu tümüyle bir dengeye sokmaya yardımcı olması hem hareketli bir hayatın kapılarını açar hem de daha sağlıklı ve zinde yaşamanın formülü bir bakıma bize vermiş olur. Bu sayede yaşam kalitesini artırma konusunda farkındalık sahibi bireyler olarak olaylara stressiz bir şekilde yaklaşmadan net bir açıdan bakmanız daha kolay olur. Pilates ayrıca büyük kas gruplarının yanı sıra küçük kas gruplarını da harekete geçirdiği için duruşunda bozukluk olan bireylerin bunu düzenlemesine fayda sağlamaktadır. Egzersizlerin başında nefes alıp vermede sıkışmalar ve bazı problemler yaşayan pek çok birey seanslar ilerledikçe bu problemleri yaşamadıklarını ifade etmiştir. Eğer siz de bir pilates yoga seti olursanız, egzersizleri yapmaya başladığınız andan itibaren gelişen süreç içerisindeki değişimi görebilirsiniz. Günlük çalışma hayatının stresini ve yorgunluğunu, negatif enerjilerini pilates sayesinde atabilirsiniz. Özellikle masa başı işlerde çalışanların sık sık yaşadığı omurga ve iskelet sistemine vuran ağrılar, sırt ağrıları ve çeşitli kas ağrıları pilates yapan kişilerde minimum düzeydedir. Pilates egzersizlerine düzenli zaman ayırdığınızda eğik oturma konusunda bir probleminiz de olmayacak.

 Pilates Hangi Malzemelerle, Nasıl Yapılır?

Pilates Hangi Malzemelerle, Nasıl Yapılır?

Pilates yapmaya karar verdiğiniz andan itibaren doğru malzemelerin seçimi çok önemlidir. İşte bu doğrultuda malzemelerin öncelikle hangi amaçlarda kullanıldığını araştırmanız gerekir. Herkesin bu egzersizlere başlamadan önce kendi vücudunu tanıması gerekir. Çünkü vücut yapısının bilincinde olan her birey bu sayede doğru bir pilates bandı seçimi yapar. Bir pilates seti uygun fiyat şartını gözetmesinden ziyade amaca yönelik materyalleri içinde barındırması bakımından önemlidir. Amaca yönelikten kastedilen bir sette bulunan her bir malzemenin vücuda farklı bir yerden esneklik kazandırmaya yardımcı olduğunu unutmamak gerekir. Çünkü her bireyin vücut ve hareket kabiliyeti farklı olduğundan bir pilates setinde bulunan bazı malzemeleri kullanırken kişiler kendini zorladığında sakatlanabilir. Örnek vermek gerekirse 8’li pilates seti içerisinde bulunan pilates topu, bant, minder, çember, atlama ipi, el yayı, twister ve dambıl kullanımı konusunda her birey kas ve iskelet sistemine göre her bir aleti kullanamayabilir. Pilates topuyla yapılan egzersizler sırt, bel, bacak gibi bölgeleri çalıştırmaya yönelik hareketleri yapmada kullanılır. Pilates denince temelde herkesin aklına gelen bu malzeme pilates malzemeleri içerisinde en temel olanıdır. Pilates topları her kullanıcının boyuna ve diğer fiziksel özelliklerine göre değişkenlik göstermektedir. Ancak top seçerken bunların içindeki en önemli ölçüt boyunuzdur. Pilates yaparken büyük toplar kadar küçük pilates topu da aynı şekilde boya göre seçilmelidir. Her iki topun da ölçüleri boyunuza göre farklılık göstermektedir. Bunun yanı sıra pilates bandı vücutta bazı bölgelerin esneyebilmesi için kullanılan bir malzemedir. Ancak bazı sakatlanmalardan dolayı kullanımında dikkatli olmakta fayda vardır. Pilates bandındaki renkler bünyenizin direnç sevilerini göstermektedir. Setteki diğer malzemelerden biri olan pilates minderi, oturarak yapılan hareketlerin daha rahat yapılmasına yardımcı olmak için kullanılmaktadır. Bunun yanı sıra pilates matını seçerken kaygan olmayan ve yapısı kalın olan matları tercih etmeniz önemlidir. Bu sayede düz ve sert bir zeminde hareket etmek yerine daha rahat bir zemin tercihine bulunmuş olursunuz. Bu da zeminden kaynaklanabilecek sakatlanma ve başka çeşitli şikayetlerin önüne geçmeniz için önemlidir. Pilates çemberi ise vücudun alt bölgesini çalıştırmak için ayak ve bacak hareketlerinde kullanılır. Twister bel inceltme diski olarak da bilinen vücudun bel bölgesini çalıştırmaya yardımcı olan bir malzemedir. Bu sayede hem bel çevresi rahat bir egzersizle zayıflar hem de basen bölgesi incelir.

Herkes İçin Pilates

Herkes İçin Pilates

Pilates her yaş grubuna, her cinsiyete hitap eden bir egzersiz çeşididir. Fiziksel olarak herhangi bir şekilde pilates egzersizleri için sınırlandırması olmayan herkes bu egzersizleri rahatlıkla yapabilir. Belirli rahatsızlıklara göre yapılan hareketlerin hafif veya ağır olması eğitmenler tarafından verilen kararla düzenlenir. Pilatesin genellikle kadınların düzenli yaptığı bir egzersiz olarak gözükmesi yanıltıcıdır. Çünkü pilates ikinci dünya savaşı döneminde kamplardaki sıkışıklıklardan dolayı insanların hareket etme ihtiyacı doğması üzerine uzun bir süre yalnızca erkekler tarafından yapılmıştır. Günümüzde de kısıtlı bir alanda hareketi sağlayarak egzersiz yapma hedefinde bir uygulama olarak yeniden popülerleşti. Pilates bundan dolayı her yaşa ve cinsiyete yöneliktir. Çünkü beden ve biliş koordinasyonu her birey için sağlıklı olmanın temelidir. Bundan dolayı erkekler de son dönemlerde bu bilinçle hareket ederek pilates egzersizleri yapmaya başlamışlardır. Pilates egzersizleri yapan erkekler kadınlardan daha çabuk sonuç aldıklarından dolayı bu egzersizlere yönelmişlerdir. Erkekler pilatesi spor yöntemi olarak görürler ve bunun sakatlanmalara ile esnekliği artırmaya yönelik hareketler olduğu için tercih ederler. Çünkü pilatesin kazandırdığı esnekliğin yanı sıra kasları geliştirmesi, nefesin kontrollü bir şekilde alıp verilmesine yardımcı olması, iskelet sistemindeki duruş bozukluklarını düzeltmesi ve kan dolaşımını dengeye sokması onun en önemli faydalarındandır. Bunlardan dolayı pilates yapan erkeklerin hem kas gücü artar hem de her birey gibi günlük yaşantılarında kendilerini çok daha iyi hissederler. Pilates egzersizleri fitnessda da belirli kas gelişim programları çerçevesinde pilates setleri ile yapılabilir. Pilates sırt kaslarının güçlenmesini en az yüzme kadar başarılı bir şekilde sağlamaktadır. Buna ek olarak kemik yoğunluğunu artırıp vücudu dinamik bir yapıya sokması, karın kaslarını güçlendirmesi ve sakatlanmaları engellemesi bakımından son dönemde sıklıkla tercih edilir. Erkekler popülerliğinden dolayı biraz uzak durabilirler fakat diğer sporlara yardımcı pek çok faydası olmasından dolayı etkili bir yöntemdir. Ağırlık çalışırken sporda sakatlanmamak için bu yöntemle kendinizi korumaya alabilirsiniz. Bunun yanı sıra kilolarınızdan şikâyetçiyseniz pilates size bu konuda da oldukça önemli bir fayda sağlayacaktır. Kilo vermek kalori yakmak demektir. Pilates de vücudunuzun dengesini bozmadan kalori yakmasına fayda sağlar. Sağlıklı bir kiloya sahip olan bireyler böylelikle sağlıklı bir hayat sürer. Pilates yapan bireylerin vücudu şekil alır, güzel ve sağlıklı bir görünüme sahip olurlar. Pilatesle kilo vermek için farklı yollar vardır. Ancak öncelik günlük rutininizi gerçekleştirmek için seviyenize uygun bir sınıfta pilatese başlamaktır. Daha sonra bunu haftalık periyotta en az üç gün yaparsanız, düzenli egzersizin faydalarını çok daha sağlıklı olarak görebilirsiniz. Pilates egzersizlerine ek olarak doğru ve düzenli beslenme de çok önemlidir. Diğer yandan pilatese yeni başlayanlar için bazı önemli noktalar bulunmaktadır. Başlangıç olarak eğitmeninizi doğru seçmek sizi derslere karşı daha motive eder. Böyle bir eğitmen sizin bedeninizi tanır ve hedefinize en uygun çalışma sistemini belirleyerek sizi doğru bir şekilde yönlendirir. Bir diğer ayrıntı da reformer pilates seti kullanacak olanlar içindir. Reformer mat pilatesle kıyaslanınca yaylara karşı direncinizi daha sağlıklı ölçmektedir. Vücut hatlarınız kolaylıkla şekillenip değişim hızını da olumlu anlamda etkileyecektir.

Hamileler İçin Düzenli Pilates Egzersizleri

Hamileler İçin Düzenli Pilates Egzersizleri

Vücudun sıkılaşmasını sağlayan pilates yöntemleri, hamilelik sürecinde ve doğum sonrasında da sizi rahatlatacaktır. Çünkü pilates sayesinde esnekliğinizi artıracaksınız. Kemiklerinizin güçlenmesini ve kas sisteminizin kendini rahatlatmasını sağlayacaksınız. Pilates yapan anne adayları pilates terapisi merkezlerinde bir eğitmen yardımıyla egzersizler yaptığından kendisini doğuma daha sağlıklı bir şekilde hazırlamış olur. Bedenine ve kaslarına hâkim olur. Bu sayede onları kontrol altında tutar. Hamileliğe bağlı bazı ağrıları, bitkinlik halini ve rahatsızlıkları en aza indirmenize yardımcı olur. Çünkü hamileyken vücut ağırlığınız artar ve ağırlığın yüklendiği bel ve sırt bölgesinde dayanılmaz ağrılar ortaya çıkar. Bu ağrılar gebelik ilerledikçe anne adayını rahatsız edebilir. Ancak pilates yapan her anne adayı bu ağırlığın kemiklere baskı yapmasını engellediği gibi rahimden kaynaklı baskıların ve ağrıların da hafiflemesini süreç içinde görecektir. Gün içerisinde yapılan aktiviteleri daha rahat ve dinç şekilde yapan anne adayları bunu pilatese borçludur. Çünkü yapılan egzersiz hareketleri onun daha düzenli nefes almasına ve bu sayede vücut koordinasyonunu düzene sokmasına yardımcı olur. Gebelik döneminde anne adayının fayda görmesinin yanı sıra bebeğin de nörobiyolojik gelişimi ve sağlığı açısından oldukça faydalıdır. Bu sayede hem anne adayı duygusal dalgalardan daha az etkilenir hem de vücut endorfin hormonunu pilates egzersizlerinden dolayı daha fazla salgıladığı için birey kendini psikolojik açıdan da mutlu hisseder. Sinir sistemini, iç organların fonksiyonlarını doğru çalıştırmasını ve solunum sistemindeki düzeni sağlayan pilates hamilelik döneminde oluşan ödemlere karşı da bir bariyer niteliğindedir. Hamile bireylere uygun pilates seti önerileri ile düzenli pilates yaparak bu probleminden kurtulabilirler. Hamile pilates seti olarak piyasada bulunurlar. Hamilelik sürecinde yaşanan fiziksel değişim ve gelişimin sancılarının en aza inmesini sağlar. Anne adayları pilatesle düzenli nefes alıp vermeyi kontrol altına aldıklarından bu süreç onlar için daha sağlıklı ilerler. Hamileliğin dördüncü ayından sonra eğer doktorunuz izin veriyorsa pilatese devam etmeniz uzmanlar tarafından önerilir.

Pilates Setleri Hakkında Merak Edilenler

Pilates Setleri Hakkında Merak Edilenler

Pilatesin esnek ve zinde bir yaşamın sırrı olduğu geniş çevrelerce bilinmektedir. Pilates ekipmansız da yapılabilir ancak ekipmanlarla yapmak sizin için başlangıç olarak bir alıştırma niteliğinde olacaktır. Pilates yaparken çok daha rahat hareketler yapmak ekipmanlara bağlıdır. Pilates seti seçiminde belirtildiği üzere öncelikle boyunuzu esas alarak malzeme alımında hareket etmeniz önemlidir. Bu setlerdeki malzemelerle vücudunuzun çeşitli kas gruplarınızı kolaylıkla harekete geçirirsiniz, kan dolaşımınız düzene girer. Kemik ve boyun gibi ağrı şikayetlerine yol açmadan ve herhangi bir sakatlanmaya maruz kalmadan eğitmen yardımıyla bir başlangıç yapıp sonrasında hayatınızın bir parçası olarak günlük rutininize eklemiş olursunuz. Malzeme temininde fiyatların değişken olmasını ve çeşitlerin de size yönelik olmasını unutmamanız gerekir. Vücudunuzu tanıyarak pilatesten beklentinizi belirlemelisiniz. İlk etapta bu egzersizden en üst düzeyde fayda almak kolay olmayabilir. Ancak belirli periyotlarda haftanın belirli günlerini buna ayırırsanız vücudunuzun esnek ve sağlıklı görünümüne şahitlik edeceksiniz demektir. Setler içerisinde bulunan malzemelere detaylıca değinecek olursak pilates matı kaymanızı engeller ve hareketleri yaparken rahatsız olmamanızı sağlar. En temel pilates malzemesi pilates topu olsa da aslında en çok ihtiyaç duyduğunuz kalın bir pilates matıdır. Çünkü doğru pilates matı seçimi hareketleri daha kolay yapmanızı sağlar. Bir pilates matına sahip değilseniz pilates yapmak oldukça zordur. Bu sizin pek çok hareketi yapmanızı kısıtlayacaktır. Setlerdeki pilates çemberi birçok hareketi yapmanızı sağlar. Kol ve bacaklar için kullanılan esnek bir malzemeden üretilir. Bundan dolayı bedeninizin esneklik direncini ölçer. Bedeninizde bulunan büyük kas gruplarını yani bacak, sırt ve göğüs kaslarını çalıştırarak onları geliştirir. Bu kas grupları bedenin dik durmasını sağlayan temel kas grupları olduğundan pilates çemberi kullanımı oldukça önemlidir. Pilates topları egzersizlerinizi yapmanızda vücudu güçlendirmek ve bacak arasına alınarak yapılan hareketleri yapmak için kullanılmaktadır. Atlama ipi kollarınızı ve bacaklarınızı çalıştırmaktadır. Ortalama bir atlama ipi uzunlu üç metre kadar olmalıdır. Bunun yanı sıra kullanacağınız el yayları da kol kaslarınızın gelişiminde önemli bir rol oynayacaktır. Esneklik kazanmanız konusunda el yayları yardımcı bir malzemedir. Son olarak bu setler içerisinde bulunan dambıl kolunuzu ve göğüs kaslarınızı çalıştırdığından dolayı sıklıkla tercih edilir. Dambıl ile yapılan hareketlerde sakatlanma olasılığı olduğundan eğitmeninizin yönergelerine uyarak hareketlerinizi düzenlemeniz gerek Tüm bu malzemelere ek olarak çeşitli yardımcı ekipmanlar da setlerin içerisinde bulunur. Örneğin, pilates topu şişirme aletleri topunuzun havası söndüğünde onu şişirmeniz için size yardımcı olur. Pilates setinin içerisinde bunlardan bazıları olmayabilir. Pilates egzersizlerinde en temel malzemelere sahip olanlar 5’li pilates seti şeklinde sayfamızda bulunmaktadır.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Yurt Dışından Gelsin

Marka

Delta (2)
Ebru Şallı (102)
Usr (60)
Blackfit (34)
Cosfer (33)
Hattrick (31)
Actifoam (26)
Reebok (24)
Skechers (20)
Avessa (18)
povit (18)
Gymstick (15)
Merrithew (15)
Leyaton (11)
Max Tech (10)
Spor Byfit (10)
Voit (9)
Busso (8)
Dynamic (7)
Hualong (7)
Ciwaa (6)
Liveup (6)
Tristar (6)
Activa (5)
Altis (5)
Rebuwo (4)
Revoflex (4)
TheraBand (4)
Adidas (3)
Guru Yoga (3)
Povit (3)
Sportica (2)
Triathlon (2)
Valeo (2)
CLIFTON (1)
Can Sport (1)
Dragon (1)
Hepitop (1)
Nordmende (1)
Scucs (1)
Sportive (1)
Tabia (1)
Universal (1)
Yuko (1)
Zepca (1)
(183)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Ürün Notu

(48)
ve üzeri (67)
ve üzeri (74)
ve üzeri (75)
ve üzeri (81)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL