Kategoriler

Fiyat Aralığı

TL
-
TL

Marka

Mağaza Puanı

0 10
Tüm mağazalar

Mağaza

Başka bir kelime deneyin

Renk

Başka bir kelime deneyin

Çap (MM)

Başka bir kelime deneyin

Ayarlanabilirlik

Başka bir kelime deneyin

Uzunluk

Başka bir kelime deneyin

Taşıma Kapasitesi

Başka bir kelime deneyin

Ağırlık

Başka bir kelime deneyin

Materyal

Başka bir kelime deneyin

Kargo Seçenekleri

Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Yurt Dışından Gelsin

Ürün Puanı

5 yıldız
4 yıldız ve üzeri
3 yıldız ve üzeri
2 yıldız ve üzeri
1 yıldız ve üzeri

Kapı & Şınav Barı

için 160 sonuç bulundu.
Akıllı sıralama nasıl çalışır? Arama ile uygunluk, satış miktarı, satıcı ve ürün puanı, teslimat avantajları, popüler kategoriler, ürüne ait reklam gibi kriterler belirleyici olabilmektedir.

Konum Seç

Kapı & Şınav Barı

Egzersiz yapmak için hem spor salonlarında hem de ev ortamında kullanmaya uygun olan birçok spor aleti vardır. Barfiks demiri ve şınav barı özellikle evde kullanım için en çok tercih edilen spor aletlerindendir. Vücudun farklı bölgelerini çalıştırmak, kolları, sırtı, omuzları, bacakları ve karın bölgesini güçlendirmek için ideal olan barfiks demiri ve şınav barının avantajları çok fazla olduğundan bu aletler sporcular tarafından sıkça tercih edilirler. Hem barfiks hem de şınav, kişinin kendi vücut ağırlığı ile yaptığı egzersizler olduğu için yeterli pratik ve doğru teknik ile herkesin rahatlıkla yapabileceği egzersiz türleridir. Şınav barı kullanarak ev ortamında üst vücut egzersizlerini yaparken, aynı zamanda yerden tasarruf etmek son derece kolaydır. Çünkü şınav barı yer kaplamayan, sabitleme gerektirmeyen ve bulunduğunuz zemine yerleştirerek şınav çekmek için kullanabileceğiniz bir alettir. Barfiks çekmek için kullanılan ve kapıya monte edilebilen barfiks demiri duvara monte edilerek de kullanılabildiği için yaşam alanınızda fazla yer kaplamaz. Kapı barfiksi ya da duvara monte edilen ve koridor barfiksi olarak da adlandırılan barfiks demirleri, elle tutulduğunda kaymayı önleyecek ve rahat kavrama sağlayacak, sünger gibi materyallerle kaplıdır. Farklı ağırlıkları taşıyabilecek şekilde, demir ya da çelik gibi dayanıklı malzeme ile üretilen barfiks çubukları monte edilecekleri yerin genişliğine göre farklı uzunluklarda satın alınabilir. Bu iki spor aletini ayrı ayrı satın alabileceğiniz gibi, birçok egzersizi tek bir alet ile yapmanıza olanak tanıyacak aletler de vardır. Kapı pervazına oturtarak barfiks çekebileceğiniz, sonra yere koyarak şınav ve mekik çekmek için kullanabileceğiniz, yani birden fazla egzersiz türünü tek bir aletle yapmanıza yardımcı olacak çok fonksiyonlu ürünler de mevcuttur. Bu ürünleri tercih ettiğinizde, fiyat/performans oranı son derece yüksek, evinizde ve çalışma ortamınızda yer kaplamayan, kullanmadığınızda ortadan kaldırarak dağınıklığı önleyebileceğiniz bir spor aletine yatırım yapmış olursunuz. Böylece tek bir spor aleti ile vücudunuzdaki neredeyse tüm kas gruplarını çalıştırabilirsiniz.

Kapı - Şınav Barı Montajı

Kapı - Şınav Barı Montajı

Kapı barı olarak da bilinen barfiks barının kapı pervazına, koridora ve duvara monte edilen farklı türleri vardır. Bu barların kullanımı ve barlar ile yapılabilecek hareketler farklılık gösterir. Farklı tutuş şekilleri ile vücuttaki çeşitli kas gruplarının çalıştırılması ve geliştirilmesi mümkündür. Barfiks çekme teknikleri kişilerin egzersiz programlarına göre değişkenlik gösterebileceğinden, tercih ettiğiniz tutuş şekillerine göre doğru ürünü seçebilir ve evinizin rahatlığında egzersiz yapmaya başlayabilirsiniz. Farklı uzunluklara sahip olan barları, monte edeceğiniz alanın genişliğine ve vücut ağırlığınıza göre satın alabilirsiniz. Barfiks demiri montaj tekniği, satın alınan ürüne göre değişiklik gösterir. Barfiks demiri kapı pervazının iç kısmına ya da pervazın üst kısmına monte edilebilir. Kapı pervazının iç kısmına ya da koridor arasına monte edilen barların emniyet vidaları iki yüzeye monte edildikten sonra, barın uç kısımları elle sabit tutularak ortadaki dönen kısmı çevrilir ve böylece bar sıkıştırılarak monte edilmiş olur. Kapıda ya da duvarda delik açılması tercih edilmiyorsa da, aynı şekilde çubuğun iki yanı kapı genişliğinde uzatılarak ve ortası çevirilerek barın sıkıştırılması mümkündür. Bazı türlerinin uç kısımlarındaki hareketli parçalar sayesinde uzatılarak, genelde 60-100 cm olan barfiks demiri 150 cm uzunlukta da kullanılabilir. Barfiks demiri koridor ya da pervaz içinde kullanılacaksa, barfiks, çubuğun sıkıştırılma yönünde çekilmeli ve böylece sıkışan çubuğun gevşemesinin önüne geçilmelidir. Doğrudan duvara monte edilen barfiks çubukları ise dübel ve vidalar kullanılarak düz duvara sabitlenir ve rahatça kullanılabilir. Vidalarla koridora sabitlenen barfiks çubukları 130-150 kilograma kadar ağırlık taşıyabilirken, sadece koridor ya da kapı pervazına sıkıştırmak suretiyle kullanılan çubuklar 80-90 kilogram civarı ağırlık taşır. İkili şınav barı ise herhangi bir yere monte etmeden kullanabilen aparatlardır, onları zemine yerleştirerek şınav çekme hareketini yapabilirsiniz. Öte yandan şınav, barfiks ve mekik çekmek için kullanılabilecek çok fonksiyonlu aletler de yine montaj gerektirmeden, barfiks için kapı pervazına asılarak, mekik için pervaz arasına sıkıştırılarak ve şınav için zemine yerleştirilerek kullanılabilir.

En Etkili Kapı - Şınav Barı Egzersizleri ve Kullanım Teknikleri

En Etkili Kapı - Şınav Barı Egzersizleri ve Kullanım Teknikleri

Barfiks demirleri ve şınav çekme aleti ile vücudun neredeyse tüm kaslarının çalışması sağlanabilir. Barfiks hareketi temel olarak barı kavradıktan sonra vücudu, baş bar hizasının üzerine geçecek şekilde kol kuvvetiyle yukarı doğru çekmekten ibarettir. Barfiks çekmek için kullanılan belli tutuşlar ve teknikler vardır. Açık tutuş barın omuz hizasından daha geniş bir açıda, kapalı tutuş ise daha dar bir açıda tutulmasıyla barfiks çekilmesidir. Ters tutuş ise avuç içlerinin içe dönük olarak barın kavranmasıyla yapılır. Barfiks çekme teknikleri arasında en yaygın olanlar, avuçların dışa dönük olduğu pull up ve avuçların içe dönük olduğu chin up’tır. Ayrıca yanlara sıralı, yanlara seri, beklemeli barfiks olarak diğer teknikler de kullanılır. Yanlara sıralı barfiks tekniğinde bar açık tutuş ile kavranırken kafa sırasıyla sağ ve sol ele doğru uzatılır. Yanlara seri barfiks çekilirken vücut yukarı çekildiğinde sağa ve sola doğru seri şekilde hareket ettirilir. Beklemeli barfiks çekilirken ise vücut yukarı çekildikten sonra 5 saniye boyunca orada tutulur ve sonra tekrar aşağı bırakılır. Her tekniğin çalıştırdığı kas grubu ve faydaları farklıdır. Şınav barı ile de kullanılabilecek farklı teknikler mevcuttur. Standart, dar, geniş ve pilometrik gibi çeşitli şınav barı hareketleri egzersiz programına göre uygulanabilir. Standart şınavda şınav çekme barı omuz hizasında kavranır ve vücut plank pozisyonuna getirilir. Karın kasları sıkılıp sırt düz tutulacak şekilde dirsekler bükülür ve vücut alçaltılır, sonrasında dirsekler düzeltilerek yeniden kaldırılır. Geniş ve dar şınav tekniklerinde ise eller omuz hizasına göre daha açık veya kapalı olacak şekilde konumlandırılır. İleri seviye bir teknik olan pilometrik şınavda, vücut yukarıya kaldırıldığında eller zeminden ayrılır ve hatta birbirlerine vurulabilir. Sayfamızdan Delta kapı ve şınav barı seçeneklerini de değerlendirebilirsiniz.

Kapı - Şınav Barı Egzersizlerinin Faydaları

Kapı - Şınav Barı Egzersizlerinin Faydaları

Şınav ve barfiks çekmek vücuttaki birçok kası çalıştırdığı için sporcular tarafından en çok tercih edilen ve spor eğitmenleri tarafından da en çok önerilen egzersizler arasındadır. Ayrıca bu egzersizler, profesyonel ortamda ve spor salonlarında yapılabileceği gibi ev ortamında da rahatlıkla yapılabilir. Şınav çekmek özellikle göğüs, arka kol ve omuz kaslarını çalıştırırken, kişi bu egzersizi kendi vücut ağırlığı ile yaptığından bacak, karın ve sırt kaslarının da güçlenmesine yardımcı olur. Şınav hareketini düzenli egzersiz rutinine dahil etmek, üst vücut gücünün artmasını sağlar. Doğru teknikleri kullanarak şınav çekmek bir süre sonra kişinin duruşunun da ideal forma girmesine yardımcı olur. Şınav çekerken birçok kas grubu çalıştığı için şınav yağ yakımını da hızlandıran bir egzersizdir. Şınav herhangi bir alete ihtiyaç duymadan çekilebilse de egzersiz sırasında şınav aleti kullanmak, bileklere ve ön kollara binen yükü ciddi şekilde azaltır. Ayrıca egzersiz sırasında vücudun dengesini sağlayan şınav barları, hareketin daha doğru yapılmasını ve spora yeni başlayanlar için çalışmayı kolaylaştırır. Üstelik şınav barları amuda kalkma gibi hareketlerin de daha rahat yapılmasına yardımcı olur. Bu sebeple spora yeni başlayanlar ve hem dengesini sağlayıp hem de formunu geliştirmek isteyenler, şınav barlarından destek alarak daha hızlı bir başlangıç yapabilirler. Evde barfiks çekmek için mutlaka güçlü bir bara ihtiyaç vardır. Barfiks çekmek de şınav gibi üst vücuttaki sırt, omuz, kol, göğüs ve karın kaslarını çalıştırır. Barfiks çekme hareketi sırasında çok fazla kas grubu harekete geçtiğinden kan dolaşımı hızlanır. Böylece kalp ve damar rahatsızlıklarına karşı beden güçlenmiş olur. Sırt bölgesindeki kaslar düzenli barfiks ile çalıştırıldığında duruş bozuklukları önlenebilir ve düzeltilebilir. Evde çeşitli yerlere monte edilebilecek bir barfiks çubuğu ile üst vücudu başka hiçbir alete ihtiyaç duymadan geliştirmek ve güç kazanmak son derece kolaydır. Ekipman olarak koşu bandı çeşitlerine de sayfamızdan bakabilirsiniz.

Spor Yaparken Kapı - Şınav Barı ile Gelen Kolaylıklar

Spor Yaparken Kapı - Şınav Barı ile Gelen Kolaylıklar

Şınav barı kullanımı egzersiz yaparken birçok kolaylık sağlar. Sporda başlangıç seviyesinde olanlar için el bileklerini incinmelere karşı korurken, daha ileri seviyede olan kişilerin de şınav çekerken vücutlarını daha alçağa indirebilmelerini ve böylece gövdelerini daha sıkı çalıştırabilmelerini sağlar. Her egzersizden önce yeterince ısınmak önemlidir. Ancak özellikle şınav çekerken bileklerin ergonomik bir pozisyonda olması, şınav barları ile daha kolay olur. Şınav barları herhangi bir yere monte edilmediğinden ve istenen yere taşınabileceğinden, seyahatte veya doğada bile şınav çekebilirsiniz. Şınav barı faydaları arasında, kirli zeminlere ellerinizle dokunmak zorunda kalmadan sporunuzu yapabilmek de vardır. Profesyonel olarak uzun süredir egzersiz yapan biriyseniz, şınav barlarını direnç bandı ile de kullanabilir ve egzersizi daha da zorlaştırabilirsiniz. Direnç bantları aynı zamanda barfiks demirleriyle beraber de kullanılabilir. Barfiks çekerken demire sabitleyeceğiniz direnç bandını diz veya ayak bileklerinizin etrafına geçirirseniz, barfiks çalışmanız biraz daha zorlaşmış olur ve daha fazla direnç ile çalışabilirsiniz. Kapıya, koridora ve duvara monte edilebilen barfiks demirleri sayesinde kendi vücut ağırlığınızı kullanarak, zaman kaybetmeden sırt ve kol kaslarınızı güçlendirmeye başlayabilirsiniz. Sürekli olarak yaşam alanınızda gözünüze çarpacak ve size spor yapmayı hatırlatacak olan bir alet olması da barfiks demiri kullanmanın avantajlarındandır. Spor salonuna gitmeye vaktiniz yoksa ve evinizde istediğiniz her saat herhangi bir gürültü yapmak ya da zorluk yaşamadan formunuzu güçlendirmek istiyorsanız, barfiks demiri size çok yardımcı olacaktır. Motivasyonunuzu kaybetmeden, demiri her gördüğünüzde bir-iki barfiks çekmek bile vücudunuzu esnetecek ve size zaman içinde güç kazandıracaktır. Şınav ve barfiks çekmek günümüz dünyasının gittikçe hareketsizleşen çalışma hayatına gerekli olan güçlendirme ve omurga düzeltme desteğini sağlar. Bu hareketleri en doğru ve sağlıklı şekilde yapmanıza olanak tanıyacak olan aletler de kendinize ve vücudunuza yapabileceğiniz en mantıklı yatırımlardır.

Kapı - Şınav Barı Fiyatları

Kapı - Şınav Barı Fiyatları

Şınav barı ya da barfiks demiri kullanıcılara fiyat-performans açısından en çok faydayı sağlayan spor aletlerindendir. Spor salonuna gitmeye zaman bulamıyorsanız ya da spor salonu üyeliğine bir servet ödemek istemiyorsanız, her bütçeye uyan fiyatlara sahip barfiks demirleri ya da şınav aletlerini tercih edebilir ve evde egzersizlerinizi rahatlıkla yapabilirsiniz. Böylelikle evinizde uzun yıllar kullanabileceğiniz aletlere de yatırım yapmış olursunuz. Şınav barları metal, plastik ya da ahşap malzemeden yapılır. Barlarınızı gittiğiniz yerlere yanınızda götürecekseniz daha hafif malzemeden yapılmış olanları tercih edebilir, sürekli aynı alanda kullanacaksanız da dayanıklı ve metal barları satın alabilirsiniz. Barfiks demir fiyat araştırması yaparken ürünün materyalinin, uzunluğunun ve taşıdığı maksimum ağırlık detaylarının incelenmesi, ürünü kullanırken yaşayacağınız memnuniyeti doğrudan etkiler. Barfiks fiyatları ve şınav barı fiyatları çok geniş yelpazede ürün alternatifine sahip olan sayfamızda incelenebilir. Çok fonksiyonlu bar alternatifleriyle hem şınav barı hem de barfiks çubuğu olarak kullanabileceğiniz tek bir aparat da satın alabilirsiniz. Bu kategorideki ürünler tercihinize göre kapı pervazına sabitlenebilir ya da sadece spor yapacağınız zaman pervaza asılabilir. Fitness ve kardiyo çalışmalarında kullanabileceğiniz bu ürünlerle istediğiniz her an, evden çıkmak zorunda kalmadan spor yapabilir ve kondisyonunuzu daima yüksek tutabilirsiniz. Evde kullanmak için satın alınabilecek tüm spor alet ve aparatları arasında fiyat-performans oranı en yüksek olan ürünlerden olan barfiks demirleri ve şınav aletleri, doğru teknikleri öğrenerek kendi kendinize geliştirebileceğiniz bir egzersiz programı oluşturmak için size motivasyon verir. Kapı ve şınav barı fiyatları farklı modeller arasında değişkenlik gösterir. Kendi çalışma programınıza en uygun olacak ve kullanırken en rahat edeceğiniz ürünü bulmak için sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Şınav Barı Nasıl Kullanılır?

Şınav barı, standart şınav çekme hareketini yaparken ellerin koyulduğu yerlere koyulur ve ellerle kavranır. Vücut plank pozisyonuna getirilir, eller omuz genişliğinde açılır, ayak parmakları yere koyulur ve vücut dirsekler 90 derece açıyla bükülerek yere yaklaştırılıp geri kaldırılır. Şınav barı çeşitli şınav teknikleriyle kullanılabileceği gibi, direnç lastiği eklenerek farklı egzersizler de yapılabilir. Örneğin, şınav barına taktıktan sonra oturur pozisyondayken ayak tabanlarınıza ya da etrafınızdaki sabit bir yere gereceğiniz lastikle kürek çekme hareketine benzer bir egzersiz yapabilir ve hem sırtınızı hem de kollarınızı çalıştırabilirsiniz.

Şınav Barı Ne İşe Yarar?

Şınav barları, şınav çekerken yerden daha rahat destek almanızı sağlar. Normalde kullandığınız tüm şınav çekme tekniklerini, şınav barları ile de uygulayabilirsiniz. Kol, karın, sırt ve bacak kaslarınızı çalıştırabileceğiniz şınav hareketlerini daha dengeli ve güvenli bir şekilde yapmanız için şınav barları size ihtiyacınız olan esnekliği ve desteği sağlar. Bu barlar ile şınav çekerken vücudunuzu yere daha fazla yaklaştırabilir ve böylece egzersizden daha fazla verim alabilirsiniz. Çünkü bilekleriniz şınav barlarının desteği sayesinde barsız çalışmadaki kadar zorlanmayacak ve size daha esnek olma fırsatı kazandıracaktır.

Şınav Barı Faydaları Nelerdir?

Şınav barı ile şınav çekerken ellerinizi yere direkt olarak koymayacağınız için bilekleriniz ve kollarınızdan yükü azaltmış olursunuz. Böylece vücudunuzun dengesi sağlanır ve hareketi daha doğru ve verimli bir şekilde yapabilirsiniz. Gittiğiniz her yere yanınızda götürebileceğiniz bir alet olduğundan şınav barları sayesinde evde, ofiste, tatilde ve doğada şınav çekebilirsiniz. Yere direkt olarak dokunmak zorunda kalmayacağınız için zemin temiz olmasa bile rahatlıkla egzersizinizi yapabilirsiniz. Şınav barları kullanıldığında eller yerden yüksekte olduğundan şınavın derinliği artmış olur ve vücut daha fazla indirilebilir. Vücudun çalışma alanı artmış olduğundan egzersizin verimi ve kazandırdığı form daha fazla olacaktır.

Barfiks Demiri Nasıl Takılır?

Barfiks demirinin takılma yöntemi, demirin monte edileceği alana göre değişiklik gösterir. Kapı pervazının içine ve üzerine, koridora veya duvara monte edilerek kullanılabilen barfiks demirleri vardır. Kapı pervazının içine veya koridora monte edilen barfiks demirleri aynı yöntem ile takılır. Demir, pervaz veya duvarların arasına, uçlarındaki hareketli kısımlar sayesinde yerleştirilip, hareketli olan orta kısmı sıkıştırılarak monte edilebilir. Bu takma şeklinde duvar ya da kapıya delik açmaya gerek yoktur. Barfiks çekilirken, demirin sıkıştırılma yönünde çekilirse, demirde herhangi bir gevşeme olmayacaktır. Ancak aynı demir türü duvar ya da pervaza delik açılarak sabitlenecek güvenlik vidalarıyla da takılabilir. Pervaz üzerine sabitlenmeden, kullanılacağı zaman yerleştirilen barfiks demirleri de vardır. Bu tür demirler pervazın üst kısmına koyulur ve kollarından tutularak barfiks çekmek için kullanılır. Duvara plakalar ve dübellerle monte edilen barfiks demirleri de vardır. Bunlar da klasik yöntemle duvarda matkapla yeterli sayıda delik açılarak duvara sabitlenir ve herhangi bir gevşeme riski olmadığından güvenle kullanılabilir.