Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.
Akıllı Sıralama Nasıl Çalışır?
Ürünün satış hızı, görüntüleme sayısı,
ücretsiz kargo, mağaza puanı ve
siparişi gönderme süresi akıllı sıralamayı belirler.

Konum Seç

Protein Tozu

için 2,013 sonuç bulundu.
 • 569,00 TL 419,00 TL
  % 26
  RONICOrijinal
  %100
 • 619,00 TL 459,00 TL
  % 26
  RONICOrijinal
  %100
 • 619,00 TL 459,00 TL
  % 26
  RONICOrijinal
  %100
 • 415,00 TL
  HardSup
  %100
 • 849,00 TL 529,00 TL
  % 38
  ELİTSUPPLEMENT
  %100
 • 819,00 TL 599,00 TL
  % 27
  RONICOrijinal
  %100
 • 309,00 TL 269,00 TL
  % 13
  RONICOrijinal
  %100
 • 659,00 TL 626,05 TL
  % 5
  profitsporcubesin
  %99
 • 319,00 TL 289,00 TL
  % 9
  RONICOrijinal
  %100
 • 419,00 TL 369,00 TL
  % 12
  ELİTSUPPLEMENT
  %100
 • 559,00 TL 419,00 TL
  % 25
  RONICOrijinal
  %100
 • 799,00 TL 569,00 TL
  % 29
  Torq
  %100

Protein Tozu

Vücudunuzun bağışıklık sisteminin korunması, enerji ihtiyacının karşılanması, kas yapısının oluşmasından ve saçların uzamasına kadar birçok alanda proteinlere ihtiyaç duyulmaktadır. Vücudun birçok alanının gelişmesi için temel yapı taşlarından olan proteinler, en önemli besin takviyeleri arasındadır. Herkesin günlük olarak belirli oranda protein alması gerekir. Spor ile uğraşan kişilerin günlük ihtiyaçları normal insanlara göre iki kat daha fazladır. Günlük tüketilen protein tozu kalori yakmanın yanı sıra oluşan protein ihtiyacını karşılamak amacı ile kullanılabilir. Protein tozu ürünleri destek amaçlı kullanılabilir. İnsan vücudu, enerji ihtiyacını karşılamak için sırasıyla önce karbonhidratları yakmaya başlar. Daha sonra yağlar ve yakım başlar. Proteinlerin enerji ihtiyacı yerine kas ve bağışıklık sistemine katılması, sağlıklı bir vücuda sahip olmak için daha önemlidir. Farklı zevklere uygun, içeriğinde bulunan besin maddelerine göre protein tozu fiyat aralıkları da oldukça farklıdır.

Protein Tozu ile Günlük İhtiyacı Karşılamak

Protein Tozu ile Günlük İhtiyacı Karşılamak

Proteinler, vücudumuzun temel yapı taşlarından olduğu için diğer besin maddelerinden çok daha önemli bir hale gelmektedir. Beslenmenizde yeteri kadar proteine yer vermezseniz, bağışıklık sisteminiz zarar görür. Kaslarınızda erime başlayabilir. Kısaca sağlığınız zarar görür. İhtiyaç anında kullanılan protein tozu yararları ile beslenmenizde etkili bir gıdadır. Her insanın günlük olarak alması gereken belirli oranda bir protein miktarı vardır. Kişinin kaç kilo olduğu ve ne işle uğraştığı, günlük ihtiyacını etkileyen faktörler arasındadır. Uzmanlar, bir kişinin ortalama günlük ihtiyacını, vücut ağırlığının 0,8 katını gram olarak belirtmektedir. Hesaplama işleminin kolay olması için vücut ağırlığı bire bir olarak da alınabilir. Örneğin 70 kilogram ağırlığında olan bir kişinin günlük ihtiyacı, yaklaşık 70 gramdır. Bu değer ağır işle uğraşan kişiler ve sporcular için değişiklik gösterir. Aktif olarak daha hareketli olan bu kişilerin, vücut ağırlığının yaklaşık 1,5 - 2 katı kadar alması gerekebilir. Uygun oranda kullanılan protein tozu besin değeri ile bu ihtiyacı karşılayabilir. Örneğin düzenli olarak spor yapan 70 kilogram ağırlığındaki bir kişi, ortalama 135 gramın üzerinde takviyeye ihtiyaç duyar. Yaşlı insanlarda da kas erimeleri olduğu için normalden daha fazla protein almaları gerekebilir. Yapı taşını aminoasitler oluşturur. Bu aminoasitlerin birçoğu vücudunuz tarafından üretilmemektedir. Bu da ihtiyacınız olan besin maddelerini dışarıdan almanız gerektiği anlamına gelir. Hayvansal gıdalar ihtiyacınız olan birçok aminoasit içeriğini sağlamaktadır. Beslenmenizde yeterli miktarda hayvansal gıda tüketimine yer vermediğinizde, ihtiyacınız olan aminoasitleri alamayabilirsiniz. Protein tozu ne işe yarar sorusunun cevabı burada gizlidir. Bu ürünler vücudun ihtiyacı olan temel aminoasitleri almamızı sağlar. En iyi ürünler hayvansal gıdalarda bulunur. Yani kırmızı et, tavuk, balık, yumurta ve süt ürünlerinde vücudumuzun ihtiyacı olan birçok aminoasitleri karşılar. Hayvansal gıdaların dışında bitkisel gıdalardan da alınması gereken aminoasitler bulunmaktadır. Baklagiller, fındık ve kinoa gibi bazı bitkisel gıdalar da oldukça zengindir. Bu gibi gıdaları sıkça tüketerek vücudun ihtiyacını karşılamak gerekir. Fakat sporla uğraşan kişiler yedikleri gıdalardan aldıkları proteini tam olarak hesaplayamadığı için ve yüksek miktarda takviyeye ihtiyaç duyduklarından gıda takviyelerine ihtiyaç duymaktadır. Bu gibi durumlarda protein tozu içerikleri bakımından ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri takviye besinlerdendir. Sayfamızdan Weider protein tozu çeşitlerine sizler de bakabilirsiniz.

Protein Tozu Çeşitleri

Protein Tozu Çeşitleri

Protein tozu çeşitleri içerdikleri maddelere göre değişiklik göstermektedir. Protein tozu içerik olarak da oldukça zengindir. Temel olarak protein tozları 6 farklı içerikte üretilir. Peynir altı suyundan üretilen whey, süt ürünlerinden üretilen kazein, soya, yumurta ve et olarak ayırabiliriz. Birde bunların karmalarından oluşan kompleks yani birçok ürünün karışımından oluşan türleri bulunmaktadır. Protein tozu whey en çok tercih edilen proteinlerdendir. Bunun nedeni en vücutta en hızlı şekilde çözünen ve etki eden protein olmasıdır. Whey protein tozu fiyat performansı ile herkesin satın alabileceği aralıkta ürünler sunar. Antrenmana başlamadan hemen önce Whey protein tozu kullanımı önerilmemektedir. Kana karışması için belirli bir süre geçmesi gerekir. Whey türlerinin hızlı çözülmesi sayesinde antrenman sonrasında kasların ihtiyacı olan takviye hazır hale gelmektedir. Diğer bir özelliği ise gece boyu besinsiz kalan kasların, sabah ihtiyacı olan besin maddelerine hızlı bir şekilde ulaşmasını sağlamaktır. Whey yaklaşık olarak sütün %20’sinde bulunur. Birçok esansiyel aminoasiti içeren çok kaliteli bir kaynaktır. Esansiyel aminoasitlerin dışında, kas kütlesinin oluşmasında rol oynayan BCAA bakımından da zengindir. Kazein sütte bulunan proteinlerin kalan %80’nini oluşturmaktadır. Kazein ise de tıpkı whey gibi aminoasitlerce zengin bir protein kaynağıdır. Ancak bu model daha yavaş sindirilmektedir. Bu özelliği ile uyku sırasında kasların uzun süre besin alamayacağı durumlarda, yavaş sindirilen yapısı ile gece boyunca kasların ihtiyacı olan besini sağlamaktadır. Soya çeşidi soya fasulyesinden elde edilmektedir. Bitkisel bir tür almasına karşın aminoasitlerce zengindir. Süt içerisinde bulunan laktoz maddesine duyarlı olan kişiler için ideal bir kaynaktır. Emilim hızı whey türüne göre yavaş, kazeine göre de hızlıdır. Yumurta proteini yumurtanın beyaz kısmında bulunur. En kaliteli besinler arasındadır. Tüm temel amino asitleri içerir. Sindirimi de kolay ve hızlıdır. Et ise kırmızı etin birtakım işlemlerden geçirilmesi ile elde edilen bir türdür. Kırmızı et de BCAA miktarı bakımından zengindir. Kırmızı et yüksek oranda protein içerdiğinden, önemli kaynaklar arasındadır. Sayfamızda yer alan karıştırıcılar ile de karışımlarınızı rahatlıkla hazırlayabilirsiniz.

Protein Tozu Kullanımı

Protein Tozu Kullanımı

Protein tozu konusunda en çok merak edilen konulardan biri protein tozu nasıl kullanılır sorusudur. Protein tozu kullanımı, yapılan sporun ağırlığına ve sıklığına göre değişiklik göstermektedir. İlk olarak sabah uyandığınızda uzun süre bir şey yenmediği için vücut enerji ihtiyacını karşılayamaz. Enerji toplamak için proteinlerden faydalanabilir. Bu istenmeyen bir durumdur. Böyle bir durumla karşılaşıldığında vücut protein ihtiyacını kaslardan karşılar ve kaslar yanmaya başlar. Bu istenmeyen bir durumdur. Bu sebeple özellikle sabah saatlerinde takviye almak önemlidir. Uyandığınızda hızlı sindirilmesi özelliği ile peynir altı takviyelerden yararlanmak, vücuda hızlı bir giriş sağlar. Bu sayede enerji ihtiyacı için kas yanmasının önüne geçilmiş olur. Sabah uyandığınız zamanın dışında, spor öncesi kullanımda protein tozu faydaları arasındadır. Spor yapma sırasında kaslar gelişmeye çalışır ve mikro tramvaya uğrar. Bu sebeple kaslar onarılmaya ihtiyaç duyar. Spordan minimum yarım saat önce alınan protein takviyesi sindirilip, kasların yapısına katılmaya hazır hale getirilmelidir. Spor sırasında oluşan kas mikro travmalarının ardından, hazır bekleyen proteinler kasların yapısına katılır. Burada dikkat edilmesi gereken husus takviyesinin spordan ne kadar süre önce alındığıdır. Eğer spor yapmadan hemen önce tüketirseniz, vücudunuz bunu sindiremediği için çok faydalı olmayacaktır. Bu sebeple spor yapmadan yaklaşık yarım saat ya da bir saat önce alınması tavsiye edilir. Doğru kullanım şekli, kasların yeterli besin ihtiyacını karşılaması için son derece önemlidir. Spor sonrası kaslarınıza hızlı bir şekilde protein iletmeniz gerekir. Bu sebeple takviye alımı yapılması gerekir. Whey ve kazein gibi protein tozu tavsiye edilen ürünlerdendir. Eğer kaslarınız yeterince beslenemez ise yaptığınız çalışmalar boşa gidecektir. Son olarak uyku öncesi alımı da oldukça önemlidir. Kişinin günde ortalama olarak 7-8 saat uyuduğunu varsayarsak, bu süre zarfında kaslar besinsiz kalır. Gece boyu kasların besin ihtiyacını karşılamak için yavaş çözünen türler tercih edilmelidir. Bu sebeple uyku öncesi alacağınız kazein gece boyu kaslarınızın besinsiz kalmasını engeller. Kısacası spor yapan kişiler kaslarını uzun süre besinsiz bırakırsa, istenilen gelişmeyi göstermeyecektir. Bu sebeple düzenli olarak spor yapan kişilerin beslenmelerine son derece dikkat etmesi gerekir. Gerekli oranda kullanılan protein tozu etkileri de olumlu sonuçlar almanıza yardımcı olacaktır.

Protein Tozu ne işe yarar faydaları nelerdir?

Protein Tozu ne işe yarar faydaları nelerdir?

Protein tozu özellikle spor yapan kişilerin, kas kütlesini geliştirmek ve günlük ihtiyaçlarını karşılayabilmesi için tercih ettiği besinlerden biridir. Protein tozu kullananlar, spor yapan kişilerin dışında, kilo almak isteyen kişiler de diyetlerine destek olması için bu ek besinleri tercih etmektedir. Temel yapı taşlarından olan aminoasitler, saçınızdan tırnağınıza, kas yapısından bağışıklık sisteminize kadar birçok vücut bölgesinin gelişiminde aktif rol almaktadır. Yeterli kaynağı alan kişilerin bağışıklık sistemi daha da güçlü olur. Aynı zamanda çok iyi bir enerji kaynağıdır. Yüksek enerjiye sahip bir şekilde daha aktif yaşayabilmek için vücudun yeterli miktarda protein alımını sağlamak gerekir. Bu ürünler ihtiyacınız olan protein miktarını kazanmanın en etkili yollarındandır. Özellikle karışık yapıdaki ek takviyeler tüm ihtiyaçlarınızı karşılayacak yapıdadır. Üstelik farklı çeşitleri sayesinde ihtiyacınız olduğu anda gerekli proteini kolay ve hızlı bir şekilde almanızı sağlar. Protein tozu faydaları arasında ilk olarak kas erimelerinin önüne geçmesi gelir. Spor sırasında kaslar zorlandığı için onarılmaya ihtiyaç duyar. Kasların onarılması için de alımı son derece önemlidir. Eğer yeterli alımı sağlamazsanız yaptığınız sporun tam karşılığını da alamazsınız. Spor yapmayan insanların bile gün içerisinde belirli bir oranda protein alması gerekirken, bu sporcular gibi aktif egzersiz yapan ve hareket eden kişiler için iki kat fazla ihtiyaç olduğu anlamına gelir. Kas dokusunu geliştirmek için de takviye gereklidir. Protein tozları antrenman sırasında ve sonrasında oluşabilecek kas erimelerinin önüne geçer. Ürünlerin büyük bir kısmı süt ürünlerinden yapılmaktadır. Bu da tozların kalsiyum açısından da zengin olduğu anlamına gelir. Hem kemik gelişiminde hem de kasların kasılmasında kalsiyum önemli bir elementtir. Yeterli kalsiyum alınmadığında istediğiniz kas kütlesine ne yazık ki erişemeyebilirsiniz. 1 ölçek protein tozu ile günlük kalsiyum ihtiyacınızın %20’sini karşılayabilirsiniz. Bu oran, egzersiz öncesi ve sonrası kullanımlarda ihtiyacınız olan kalsiyumun neredeyse yarısının karşılanabildiğini gösterir. Aynı zamanda vejetaryenler içinde önemli bir kaynaktır Vejetaryenler için özel olarak üretilen, soya içerikli tozla, bu kişilerin günlük ihtiyaçlarını kolaylıkla karşılayabilmelerini sağlar. Bir diğer protein tozu önerisi de, gün içerisinde yediklerinizden ne kadar protein aldığınızı takip etmekte zorlandığınız zamanlarda kullanmaktır. Her zaman ihtiyacınıza yönelik kaynakları da bulunmayabilir. Protein tozu yorumları da incelendiğinde birçok kişinin memnuniyet ile kullandığı görülmektedir.

Protein Tozu Aromaları ve Basit Tarifleri

Protein Tozu Aromaları ve Basit Tarifleri

Pek çok insan ve sporcu tarafından, dünya da yaygın olarak kullanılan protein tozu nedir denildiğinde, genel olarak süt ya da suda çözdürülerek hazırlanan içecek çeşidi denebilir. Toz olarak ambalajlanıp, satılan ek gıdalardır. Potein tozu ile lezzetli tarifler ve harika atıştırmalıklar, kahvaltılıklar hazırlanabilir. Protein tozu hazırlama yöntemleri oldukça basittir. Bu takviye gıda ile hem günlük ihtiyacınızı karşılarken hem de lezzetli öğünler yiyebilirsiniz. İçerik aromalarında çok çeşitli meyveler kullanılır. Çikolata, çilek, muz, karpuz, nar, portakal, yeşil elma ve ananas aromalı tozlar başlıca tercih edilen seçenekler arasındadır. Farklı içeriklerini değerlendirmek ve zengin içeriğe sahip besinler hazırlamak için bu takviyeler kullanılabilir. Özellikle spor öncesi ve sonrası pratik bir atıştırmalık hazırlamak oldukça kolaydır. Örneğin lif bakımından zengin yulaflı, muzlu bir kek hazırlayabilirsiniz. Bunun için kakao tozu, yulaf ezmesi, şeker, çikolata, kabartma tozu ve zevkinize uygun seçilen içerikte protein tozu ölçek yardımı ile bir kaba alınır. Üzerine süt ve yumurta ilave edilip iyice çırpılır. Son olarak içerisine istenilen şekilde kuruyemiş parçaları da atılabilir. Daha sonra hazırlanan harç fırınlanarak oldukça çok kuvvetli bir atıştırmalık hazırlanmış olur. Sıcak havalarda yoğurt, tatlandırıcı ve protein tozu ilave edilmiş, hem sizi serinletecek hem de protein açısından zengin bir dondurma da yapabilirsiniz. Protein tozu 1 kg ve protein tozu 5 kg olarak satılan paketlerden, kullanım miktarınıza bağlı olarak seçim yapabilirsiniz. Protein tozları, genellikle toz halde satın alınabilir. Ayrıca tablet, kapsül ya da likit yani aromalandırılmış karışım halinde de satılan türleri bulunmaktadır. Pişirme işlemi gerektirmeyen, oldukça pratik bir besin olan smoothie içeceklere de uygun miktarda protein tozu eklenerek, tüm besin ihtiyacınızı karşılayabilecek öğünler hazırlayabilirsiniz. Protein yanında, sağlıklı yağlar, sebze ve meyveler içeren bir smoothie de oldukça etkili bir beslenme sağlar. Gün içerisinde sindirimi rahatlatmak da oldukça önemlidir. Bunun için lif içerikli beslenmeyi kolaylaştıracak, protein tozu ile hazırlanan içecekler de tüketilebilir. İçeceğinize bir miktar keten tohumu ve buğday tohumu eklemeniz yeterli olacaktır. Farklı içerikler sahip protein tozu seti de satın alınabilir. Tercihinize uygun ürünü bulabilmek için sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Protein Tozu Nasıl Kullanılır?

Protein tozu ambalaj kutusu üzerinde belirtilen değerler doğrultusunda suya ya da daha yüksek kalori isteniyor ise süte katılarak içilmektedir. Farklı tarifler kullanılarak da tüketilen gıda takviyesi, ağırlıklı olarak su ve süte ile karıştırıp, iyice çalkaladıktan sonra sıvı olarak tüketilmektedir. Kek, smoothie ya da kahvaltılık atıştırmalıklar içerisine eklenerek de tüketilebilir.

Protein Tozu Ne İşe Yarar?

Protein tozu, yüksek miktarda ihtiyacı olan, özellikle düzenli olarak spor yapan kişilerin ihtiyacını karşılar. Gerekli takviyenin, düşük kalori ile uygun fiyatta alınmasını sağlayan bir ek gıdadır. Egzersiz yapan ve kas çalışan kişilerin, kaslarının ihtiyacı olan takviyeyi karşılamasını sağlar.

Protein Tozu Nasıl Hazırlanır?

En temel kullanım şekli suya ve süte ekleyerek kullanmaktır. Bir shaker içerisine, kutu üzerinde belirtilen değer kadar su veya süt konur. Daha sonra tozun topaklanmaması için shaker eleğinden geçirilir ve içecek içerisine atılır. Daha sonra kapağı kapatılarak iyice çalkalanır ve içime hazır hale getirilir.

Protein Tozu Nasıl Kullanılmalı?

Protein tozu, beslenme yöntemi ile alınan besinlerden yeterli ihtiyacını karşılayamadığınız durumlarda gıda takviyesi olarak kullanılmalıdır. Antrenman yapan sporcuların günlük ihtiyaçlarına göre belirlenen miktarda kullanmak gerekir. Fazla olarak alınan proteinin vücut için bir zararı yoktur ama depo yapılmadığı için vücuttan atılacaktır.

Protein Tozu Nasıl İçilir?

Su ya da süte karıştırılarak içilebilir. Daha çok sütle tüketilen tozlardan alınan kalori düşürülmek istenirse su ile de hazırlanabilir. Smoothie gibi içeceklerin içerisine eklenerek de lezzetli ve sağlıklı bir öğün olarak tüketilebilir.

Protein Tozu Ne Zaman Kullanılır?

Protein tozunun farklı kullanım zamanları vardır. Bunlardan ilki sabah uyandıktan hemen sonrasıdır. Gece boyu besinsiz kalan kasların, besin ihtiyacını karşılamak için alınır. Diğer kullanım durumu ise antrenman öncesi ve sonrasıdır. Çalışan kasların onarılması ve gelişmesi için gereklidir. Son olarak ise uyku öncesi kullanımdır. Uyku sırasında, 7-8 saate yakın bir süre kaslar besin maddesi alamayacağı için uyku öncesi alınan takviye ile gece boyunca kasların ihtiyacı olan besin sağlanmış olur.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Marka

Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Protein Türü

(1272)
(365)
(167)
(97)
(64)
(12)
(11)
(11)
(9)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

İçerik Tipi

(1971)
(18)
(11)
(6)
(3)
Başka bir kelime deneyin

Ürün Notu

(361)
ve üzeri (477)
ve üzeri (495)
ve üzeri (499)
ve üzeri (507)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL