Protein Tozu

Protein tozu, özellikle vücut geliştiren kişiler tarafından fazlasıyla kullanılır. Protein, kasın ana maddesi olduğu için son derece önemlidir. Doğal yollarla yeterli miktarda protein elde etmek her zaman mümkün değildir. Bu nedenle birçok sporcu besin takviyesi sağlamak için protein tozundan yararlanır. Kas yapmak için gerekli olan protein, protein tozlarından pratik bir şekilde sağlanır. Düzenli kas yapmak için protein tozu kullanımını doğru bir şekilde yapmak gerekir. Doğal yollardan protein almak için sürekli et ve tavuk yemek son derece maliyetli, sıkıcı ve zor olduğu için birçok sporcu çözümü protein tozlarında buluyor. En iyi protein tozu markaları arasında: GNC, Muscletech, Hardline, Dymatize, Multipower, Ultimate Nutrition yer alıyor.

Protein tozu nedir diye merak ediyorsanız; peynir altı suyunun izole edilmesiyle elde edildiğini söyleyebiliriz. En saf protein çeşidi, Whey protein tozudur. Bunun ana maddesi de yine peynir altı suyudur ve doğal işlemlerden geçirilerek elde edilir. Birçok bireyin kafasında protein tozu zararlı mı sorusu geçmekte, protein tozu tamamen doğal maddelerden üretildiği için zararsızdır. Sporcuların yeterli miktarda protein alabilmesi için bir öğünde 7 yumurta ve 200 gram et yemesi gerekir. Tüm bunların hazırlık aşaması ve maliyeti son derece zahmetli olduğundan, protein tozu burada büyük kolaylık sağlar. Bir bardak protein tozu, bir öğünde yenmesi gereken protein miktarını karşılar. Protein tozunun doğru kullanılması son derece önemlidir. Protein tozu ne zaman kullanılır sorusuna; antrenmanlardan sonra ve sabah aç karnına cevabını verebiliriz. Protein tozu, antrenmandan sonra sıcak kasları besleyecek ve proteinin kas lifleri tarafından emilmesini sağlayacaktır.

Protein tozlarının ambalajları kilogramlarına göre değişir. Dilerseniz küçük boy, dilerseniz de büyük boy protein tozu alma şansına sahip olduğunuz için dilediğiniz protein tozunu seçebilirsiniz. Vücut uzun süre aç kaldığında, yenen her besini tüm vücuda göndermeye çalışır, bu nedenle sabahları aç karnına içilen protein tozu, vücudun proteini iyice emmesini sağlayacak. Üstelik protein tozlarının içerisinde vücut için gerekli olan vitaminler, aminoasitler ve keratinler de bulunur. Spor yapan bireyler için tüm bunların önemi büyüktür. Kas yaparken tüm bu besin takviyeleri daha dinç ve daha canlı kalmanıza imkan sağlayacak. Protein tozu fiyatları, özelliklerine ve markalara göre değişiklik gösterebilmektedir. Kategorimizde bulunan protein tozu çeşitlerini inceleyebilir ve size uygun olanını tercih edebilirsiniz.

Öne Çıkanlar

Protein Tozu

için 2,261 sonuç bulundu.
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Marka

(4)
(2)
(2)
(4)
(1)
(1)
Amix (11)
Bigjoy (133)
(3)
(5)
(1)
BSN (33)
(626)
Dymatize (12)
(1)
(1)
Grenade (25)
Hardline (204)
Inkospor (7)
Multipower (188)
Musclemeds (21)
Muscletech (72)
Nanobolix (10)
Nanox (11)
(3)
(1)
Nutrade (52)
NUTRATECH (11)
Nutrend (96)
(1)
Olimp (124)
(2)
(2)
(5)
(2)
(2)
(1)
(1)
(1)
QNT (23)
(1)
(2)
(1)
SCI-MX (47)
(1)
(3)
Stacker2 (14)
(2)
(1)
(1)
Universal (14)
(2)
Weider (51)
(4)
XPro (11)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Ürün Notu

(370)
ve üzeri (478)
ve üzeri (502)
ve üzeri (506)
ve üzeri (513)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL