Karbonhidratlar

için 682 sonuç bulundu.
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
Saat 15.00'e kadar verilen sipariş, İstanbul içine aynı gün içinde teslim edilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Karbonhidratlar

Vücudumuz, yaşamsal faaliyetlerini sürdürmek için gerekli olan enerjiyi besinlerden alır. Bu enerjinin karşılanması için karbonhidratlar diye adlandırdığımız besin maddelerinin vücut tarafından tüketilmesi gerekmektedir. Karbonhidrat nedir ve karbonhidrat ne işe yarar gibi sorularınızın cevabını yazımızın ilerleyen bölümlerinde bulabilirsiniz. Karbonhidratlar, vücudumuzun çalışması ve temel fiziksel hareketlerin gerçekleşmesi için gerekli olan besin maddesi kaynaklarıdır. Karbonhidratların faydaları arasında su ve minerallerin vücut içerisinde tutulması da yer almaktadır. Karbonhidratlar vücut geliştirme sporu ve diğer spor dalları ile ilgilenen sporcuların temel besin kaynağıdır. Bu nedenle vücut geliştirmeyle ilgilenen kişilerin karbonhidrat alımının büyük önem göstermesi gerekmektedir. Karbonhidratlar, vücut kas dokusunun temel enerji kaynağı olan glikojenlerin oluşmasını sağlamaktadır. Yeteri kadar glikojen depolanmayan bir vücut sistemi enerji sağlamak için vücuttaki kasları kullanmaya başlar.

Karbonhidratlar daha hızlı ve doğrudan etki için besin takviyesi olarak tüketilmelidir. Vücut geliştirme sporunda karbonhidrat ihtiyacı yüksek seviyelere çıkmaktadır. Bu nedenle spor yaptıktan hemen sonra tüketilmesi gereken temel enerji kaynağı karbonhidrattır. Çoğu sporsever besin takviyeleri ile vücutlarında oluşan yeni kas dokularının gelişimini sağlayabilmektedir. Karbonhidratlar sporcuların temel enerji ihtiyaçlarını sağlamaktadır. Spor yaparken vücudun ihtiyacı olan enerji kaslarda depolanan glikojenlerle ile sağlanmaktadır. Sporcu karbonhidratlarının faydası, hızlı bir şekilde enerji sağlamasıdır. Karbonhidratların özelliği, kaslar için gerekli olan enerjiyi sağlayan temel enerji besini olmasıdır. Besin takviyesi olarak sporculara sunulan karbonhidratların fiyatları, ürünlerin markalarına göre değişmektedir.

Vücut kilosuna göre sporcular kilo başına 5-10 gram arası değişen miktarlarda karbonhidrat tüketebilirler. Egzersiz sırasında kasların ihtiyacı olan glikojenlerin depolanması gerekmektedir. Hardline Progainer karbonhidrat besin takviyesi ile ağır spor kondisyonlarında kaslarınıza ihtiyacı olan enerjiyi sağlayabilirsiniz. Karbonhidrat depolarını artırmaya, fiziksel aktivite sonrası toparlanmaya ve bu süreci hızlandırmaya yardımcı olan Wheyfix Mass Gainer karbonhidrat besin takviyesi ile kısa zaman içerisinde kaslarınızı güçlendirebilir ve vücudunuzu şekillendirebilirsiniz. Egzersizler süresince kan şekeri seviyenizi koruyabilmeniz için Ultimate Nutrition Muscle Juice karbonhidrat takviyesini kullanabilirsiniz. Antreman yaptıkça gelişen kaslar daha çok glikojen tutmaya başlarlar ve gelişen kaslarla aynı oranda vücudun karbonhidrat ihtiyacı da artar. Amix Carbojet Basic Gainer karbonhidrat besin takviyesi ile kaslarınızın artan karbonhidrat ihtiyacını karşılayabilir ve daha güçlü kaslara sahip olmak daha çok spor yapabilirsiniz.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Marka

(178)
Hardline (123)
Olimp (43)
Bigjoy (39)
Nutrend (25)
Vitargo (25)
Nutrade (20)
Weider (18)
Multipower (16)
Muscletech (16)
Dymatize (14)
Powerlife (13)
SCI-MX (13)
BSN (10)
Nanobolix (10)
(4)
(3)
(2)
(2)
(2)
(2)
(2)
(2)
(1)
(1)
(1)
(1)
(1)
(1)
(1)
(1)
(1)
(1)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Ürün Notu

(80)
ve üzeri (116)
ve üzeri (123)
ve üzeri (125)
ve üzeri (129)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL