Kategoriler

Marka

Kargo Seçenekleri

Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Fiyat Aralığı

TL
-
TL

Ürün Puanı

5 yıldız
4 yıldız ve üzeri
3 yıldız ve üzeri
2 yıldız ve üzeri
1 yıldız ve üzeri

Mağaza Puanı

0 10
Tüm mağazalar

Köpek Bit & Pire İlaçları

için 84 sonuç bulundu.
Akıllı sıralama nasıl çalışır? Arama ile uygunluk, satış miktarı, satıcı ve ürün puanı, teslimat avantajları, popüler kategoriler, ürüne ait reklam gibi kriterler belirleyici olabilmektedir.

Konum Seç

Köpek Bit ve Pire İlaçları

Köpek piresi veya bitleri köpek dostlarınızın yaşam kalitesini etkileyen noktalardan sadece birkaçıdır. Pireler veya bitler hayvan derisini kendilerine eşsiz birer yaşam alanı olarak seçerler. Bu canlılar hayvan dostunuzun derisine yerleşip kan emerek hayatta kalırlar. Bu da hayvan dostunuzda deri kaşıntısına veya mikrop kapma gibi sorunlarla boğuşmasına yol açabilir. İlgilenilmediği takdirde insanlara sıçrayarak insan vücudunda yaşayamasa bile sizi rahatsız edebilir. Hatta hayvanınızda yol açtığı bir hastalık, eve veya baktığınız alana da sıçrayıp siz ve köpeğiniz haricindeki kişi veya canlıları da etkileyebilir. Bu yüzden ileride daha ciddi sorunlara yol açılmaması, hem sizin hem de hayvanınızın için ilgilenilmesi gereken bir noktadır. Bu parazit diye adlandırılacak canlılar sıcak mevsimlerde özellikle kendini gösterebilmektedir. Köpeğiniz yaz mevsiminde daha çok terlediği göz önüne alınarak yaz aylarında ekstra hassasiyet gösterilmesi mantıklı olacaktır. Pire veya bitler köpeğinizin diğer hayvanlarla iletişime geçmesi sonucunda da ortaya çıkabilmektedir. Bu yüzden dikkatli olmakta fayda vardır. Çünkü bu canların uzun mesafede bile sıçrayabilme kabiliyetleri vardır ve bu da minik dostunuz için tehlike arz edebilmektedir. Köpeğinizde pire veya bit olup olmadığını köpeğinizin tepkilerini gözlemleyerek anlayabilirsiniz. Ancak her köpeğin aynı tepkiyi vermeyeceğini de unutmamanız gerekir. Özellikle yavru bir köpeğe veya küçük bir ırka sahipseniz ekstra dikkat etmenizde fayda vardır. Çünkü bu canlılar kan emici özelliğe sahip oldukları için yavru bir köpeğin veya küçük bir köpeğin bağışıkları ekstra düşük olacaktır. Minik dostunuz tüm bu sebeplerden dolayı hastalanabilir veya bu durum onun yaşam kalitesini düşürebilir. Ayrıca önlemi alınmayan küçük kaşınmalar ilerde daha büyük hastalıkların habercisi olabilirler. Bu yüzden bit ve pirelerin istilasına karşı ekstra dikkat etmekte yarar vardır. Pire ilacı alarak tüm bu sorunların önüne geçebilirsiniz. Atlanmaması gereken bir diğer nokta köpeğinizin özellikle kuyruk, göbek ve baş noktasına ekstra dikkat etmektir. Çünkü kaşıntı buralarda daha yoğun olacaktır. Bu noktada köpeğinizi iyi analiz edip takip etmenizde yarar vardır. Bit ve pire gibi sorunlar her ne kadar köpeğiniz ve sizin için kâbus gibi görünse de aslında oldukça basit çözüm yollarına sahiptir. Köpeğinizin cinsine ve boyutuna göre, veteriner hekiminize danışıp uygun olan ilacı seçip doğru bir şekilde kullanacağınız zaman tüm bu sorunlar geride kalacaktır. Köpek pire ilacı doğal olması kadar hayvan dostunuza uygunluğu açısından da önem taşımaktadır.

 Bit ve Pirelerin Ezeli Rakibi

Bit ve Pirelerin Ezeli Rakibi

Birçok canlıda olduğu gibi köpeklerde de görülebilen bit ve pireler çözüm yolu olmayan sorunlar gibi görünse de ileri teknolojinin ve ilaç sektörünün başarılarıyla bu sorun ortadan kaldırabilmektedir. Kolaylıkla her yerde köpeğinize uygun köpek bit pire ilacı edinerek bu sorunlara sırtınızı çevirebilirsiniz. Pirelerle veya bitlerle mücadele etmenin temel şartlarından birisi de küçük bir araştırmayla köpeğinizin anatomisini iyi kavrayarak bit ve pire gibi parazitlerin minik dostunuzun vücudunda tam olarak nerelere yerleşerek rahatsız ettiğini saptamaktır. Bir diğer aşama ise köpeğinize uygun olan ilacı almaktadır. Bu noktada karşınıza farklı model ve özelliklerde ilaçlar çıkacaktır. Bu ilaçların çoğu genellikle aynı temele dayansa da birtakım farklılıkları vardır. Örneğin, köpeğinizin ırkına veya alerjik reaksiyonu olup olmamasına göre alacağınız ilaç değişkenlik gösterecektir. Bit ve pirelerden kurtulmak için yaygın olan bir diğer çözüm yolu da köpek bit pire damlası almak olacaktır. Bu damlaları köpeklerin enselerine damlatmak pire ve bitlerle mücadelede oldukça işe yarayacaktır. Bu damlatma işini yaz ve bahar aylarında daha sık tekrarlamak gerekirken kış ve sonbahar aylarında o kadar sık tekrarlamaya gerek yoktur. Bu damlayı seçerken ürünün kalitesine ve içindeki etkin maddelere dikkat edilmelidir. Sonuçta uygulayacağınız yüzey minik dostunuzun derisi ve kürkü olacaktır. Pire ve bitlenmelerde etkin maddelerden biri olan damlayı uygulamadan önce veterinerinize danışmanız gerekir. Bir diğer sıkıntı yaratabilecek şey ise kenelerdir. Bunun içinse de köpek kene pire ilacı ense damlası yine tercih edebileceğiniz ürünler arasında yer alabilmektedir. Damla ilacını kullanmadan önce köpeğinizin ense kısmını tüylerden güzelce arındırılıp çıplak deriye uygulanması oldukça önemlidir. Uygulamadan sonra köpeğinizi belirli bir süre yıkamamak üründen alacağınız faydayı artırıcı niteliktedir. Ayrıca yıkanmasa bile belirli bir saat o bölgeye dokunulmaması da oldukça önemlidir. Köpeğiniz ense kısmına müdahale edememesi sizin için ekstra kolaylık sağlamaktadır. Damla ilacın yanında diğer köpek bit ilacı ve pire ilaçlarının dozu köpeğinizin kilosuyla doğru orantılı olacaktır. Çünkü köpeğinizin cüssesi arttıkça ihtiyacı olan ilaç miktarı da yine o doğrultuda artış gösterecektir. Dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta ise köpeğinizin yaşıdır. Bazı ilaçlar belirli bir yaştan sonraki köpeklere uygulanabilmektedir. Bu yüzden iyice araştırmadan ilaç seçimi ve uygulaması sağlıklı olmayacaktır.

Bütün Bitlenme ve Pirelenmelere Son

Bütün Bitlenme ve Pirelenmelere Son

Köpeğinizin cinsine ve boyutuna göre ciddi sorunlara yol açabilecek olan bit ve pire sorunu oldukça sık rastlanan durumlardan birisidir. Açık havada veya diğer köpek dostlarıyla olan girdiği iletişimde köpeğinizin bu sorunla karşılaşması oldukça olağan bir durumdur. Küçük köpeklerde hayati tehlikelere kadar yol açabilmektedir. Kedi veya diğer hayvanlara göre bit ve pirenin köpeklerde fark edilmesi biraz daha zordur. Ancak ilaç sektörünün gelişimiyle birlikte tüm bu sorunları ortadan tamamen kaldıracak farklı özellikte ve modelde bit ve pire ürünleri devreye girmiştir. Sürmeli veya sıkmalı olduğu gibi köpek bit pire tozu da tercih edebilirsiniz. Eğer köpeğiniz ilaç veya sprey gibi ürünlere sıcak bakmazsa o zaman toz halini de deneyebilirsiniz. Böylece hem köpeğiniz hem de siz rahat etmiş olursunuz. Bu noktada eğer köpeğiniz bit, pire gibi sorunlarla boğuşuyorsa ilaç almadan önce köpeğinizin tüm özelliklerini ve ne istediğini bilmek sizin açınızdan avantajlı olacaktır. Böylece köpeğinize en uygun ürünü bulabilir ve onun en iyi şekilde hayatını devam ettirmesini sağlayabilirsiniz.

Köpek Bit ve Pire İlaçlarının Genel Özellikleri

Köpek Bit ve Pire İlaçlarının Genel Özellikleri

Konu ilaç sektörüne geldiği zaman teknolojinin getirdiği ürünlere karşı ekstra hassasiyet göstermek pek de nadir rastlanan bir durum değildir. Özellikle ilaç sektörü evcil hayvanları ilgilendirdiğinden daha da önemli bir hale gelebilmektedir. Bu canlılar köpeğinizin yaşam kalitesini düşürürken ilerde köpeğinizde çıkabilecek hastalıklara davetiye çıkarabilmektedir. Ancak tıbbın ve ilaç sektörünün gelişmesiyle bu sorunlar kısa sürede ortadan kaldırılabilmektedir. Bu ilaçların temelde en genel özellikleri içerdiği maddelerden dolayı kısa sürede bit ve pirelerin çoğalmasını engelleyerek var olan canlıları da ortadan kaldırmaktadır. Pire ilacı bu tür sorunlar için oldukça etkili bir silahtır. Pire spreyi veya köpek bit pire şampuanı kullanılarak ilk müdahale yapılarak köpeğinizin rahatlaması sağlanabilir. Buradaki püf nokta pirelerin veya bitlerin kuluçka döneminde tespit edilebilmesidir. Çünkü kuluçka döneminde müdahale yapılması parazitlerin erkeden ve tamamen temizlenmesinde oldukça faydalı olacaktır. Bir diğer dikkat edilmesi gereken nokta ise hayvan dostunuzun sıklıkla oturduğu veya uyukladığı yerlerde ilaçlama yapılmasıdır. Bu ilaçlama işleminde kullanacağınız ilaçların da önemi büyüktür. Bazı ilaçlar larva halindeki parazitleri öldürürken bazıları ise yumurta dönemindeki hallerini ortadan kaldırırlar. Bu yüzden hayvanınızın sıklıkla vakit geçirdiği yerlerin yanında pirelerin rahatlıkla saklanacağı süpürgelikler, pencere kenarları, kapı kenarları da ekstra ilaçlanmalıdır. Evinizin içine veya köpeğinize gösterdiğiniz özeni evin dış kısmında bulunan balkon, teras gibi yerlere de uygulamalısınız. Aksi takdirde tüm bu çabalarınız boşa çıkabilmektedir. Ancak dikkat etmelisiniz ki bu uyguladığınız ilaçlar yağmur gibi etkenlerle etkisini kaybedebilirler. Bu yüzden ilaçların tazelenmesine özen gösterilmelidir. Ancak bu ilaçları satın almakla iş bitmemektedir. Bit veya pire ilaçları belirli bir teknikle sürülmelidir. Bu sürme ve kullanma işini ilacı aldığınızda içinden çıkan talimatlarla gerçekleştirebilirsiniz. Bu sayede doğru bir uygulama ile köpeğinize zarar verme ihtimalinizi ortadan kaldırmış olup köpeğinizi bu tür sağlık sorunlarını ortadan kaldırmış olursunuz.

Her Bütçeye Uygun Köpek Bit ve Pire İlaçları

Her Bütçeye Uygun Köpek Bit ve Pire İlaçları

Tüm köpek sahipleri minik dostlarını petshop gibi yerlerden almamıştır. Birçok kişi köpekleri barınaklardan da sahiplenebilmektedir. Doğal olarak barınaklardan çıkan minik dostlar kene, bit, pire gibi sorunlarla karşı karşıya gelebilmektedir. Ancak bu sanıldığı kadar önüne geçilemez veya anlatılamayacak bir sorun teşkil etmez. Bu tip ortamlarda böyle sorunlarla karşılaşmaları oldukça doğaldır. Ancak bu sorunlar sayece hayvan dostlarını rahatsız etmekle kalmayıp etrafta olan sahiplerini de rahatsız edebilir. Bu tarz parazitler ev, ofis gibi kapalı alanlarda küçük bölgelere sığınarak yaşamlarını devam ettirebilirler. Bu yüzden işi en başından ciddiye alarak daha başlangıç zamanında önlem almaya çalışmak akıllıca olacaktır. Pire olup olmadığını minik dostunuzun kaşınmasından ve tıraş esnasında derisindeki küçük kızarıklardan anlayabilirsiniz. Bu parazitler minik dostunuzun kanından beslendiği için uzun zamanda köpeğinizin bağışıklık sistemini düşürerek onu hasta edebilir. Bu yüzden ihmal edilmemelidir. Zaten unutulmamalıdır ki bu parazitlerin ilaç haricindeki düşmanlarından biri olabildiğince erken teşhis edilmesidir. İlaç konusunda oldukça hassas davranılmalıdır. Köpeğinizin hangi ilaca nasıl bir reaksiyon vereceğini kestiremiyorsanız sıkı bir araştırma yapmanızda fayda vardır. Bunun için sayfamızdaki alıcı yorumlarını da okuyarak fikir sahibi olabilirsiniz. Üstelik köpek pire ilacı fiyatları kısmını da inceleyerek bütçenize en uygun ürünü alabilirsiniz. Ancak bu noktada unutmamanız gereken birinci şey hayvanınızı iyi tanıyarak ona uygun bir ilaç seçmektir. Sonuçta direkt deriyle temasa geçebilen alacağınızın, ilaçların köpeğinize uygun olduğundan emin olmanız gerekmektedir. Bu noktada eğer köpeğiniz ilaçların koku olayından rahatsızsa o zaman kokusuz ilaçları tercih edebilirsiniz. Böylece köpeğinizin ilacı daha rahat benimsemesi sağlanacak ve sorun çıkarması engellenebilecektir. Bu sayede bu parazitlerden kurtulma süreciniz hızlanmış olacaktır. İlaçların yanında köpeğinizin daha kolay adapte olabilmesi için şampuan, sprey gibi ürünlere de bakabilirsiniz. İlaç tedavisi devam ederken köpeğinizin bağışıklığını yükseltmek için belirli başlı vitaminleri kullanmanın da zararı olmayacaktır. Ayrıca pire tasması gibi ürünler de hiç tereddüt etmeden bu tip sorunlarda kullanılabilir. Tüm bunlar arasından köpeğinize uygun olduğunu düşündüğünüz ürünü tüm fiyat ve ürün özelliklerini göz önünde bulundurarak seçip sorunsuz bir şekilde satın alabilirsiniz.

Minik Dostlara İlaç Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Minik Dostlara İlaç Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Köpeğiniz için diğer kişisel bakım ürünleri ya da kullanacağı diğer eşyalar kadar kullanacağı ilaçlar da önem taşımaktadır. Çünkü köpeğinize vereceğiniz ilaçlar onun sağlığını doğrudan etkileyen şeylerdir. Bu yüzden bu konuda ekstra hassas davranmak oldukça önemlidir. Örneğin her köpek gibi sizin de köpeğiniz bit ve pire gibi sorunlarla uğraşıyorsa o zaman endişelenmeden bir an önce uygun olan köpek pire ilacı bulunmalı ve doğru bir şekilde bu ilaçları köpeğinize uygulanmalıdır. Bu ilaçlar şampuan, sprey, sıvı ilaçlar gibi çeşitlere de ayrılmaktadır. Bu noktada seçeceğiniz ilaç köpeğinizin hangisini daha rahat kullanacağına bağlıdır. Ancak unutulmalıdır ki her kullanılabilecek ürünün sonradan ortaya çıkaracağı sonuçlar önceden tahmin edilmelidir. Örneğin eğer şampuan kullanacaksanız o zaman köpeğinizin cildini kurutmadığından emin olmanız gerekir. Aksi halde daha fazla bir kaşıntı ve döküntü olması muhtemeldir. Bunların önüne geçebilmek için ve ciltte kötü sonuçlar meydana getirmesini engellemek için kullanacağınız ilaç şeklindeki şampuanın PH değerine dikkat edilmelidir. Çünkü ciltle direkt doğrudan temasa geçecek olan ürünler için PH atlanmaması gereken bir noktadır. PH değeri çok düşük bir ürünü köpeğinizde kullanmak onun cildini kurutarak daha da kızarmasına ve mikroplara karşı savunmasız bir hale gelmesine sebebiyet verebilir. Bu yüzden ekstra olarak köpeğinizin deri özelliklerini de göz önünde bulundurarak ilaç alıp kullanmak mantıklı olacaktır. İlaçların yanında pire ve bitleri yok etmek amacıyla özel olarak tasarlanmış taraklarla evcil hayvanınızın tüylerini düzenli aralıklar tarayarak bu parazitlerden kurtulmasını sağlayabilirsiniz. Eğer küçük bir köpek ırkına veya yavru bir köpeğe sahipseniz o zaman dozajı daha düşük ve küçük paketli ürünleri tercih edebilirsiniz. Kullanacağınız ilaç köpeğinizin cinsine göre de değişkenlik gösterecektir. Çünkü her ırkın kişisel özellikleri aynı olmadığı gibi bağışıklık sistemleri de aynı olmayacaktır. İlacı sadece bu parazitler oluştuktan sonra kullanmak geç kalınmış bir tedavi yöntemi olabilir. Bu yüzden hayvan dostlarınıza pirelenmeye karşı takacağınız tasma oldukça işe yarayabilir. Bu sayede bu parazitlerin oluşmasına ortam dahi hazırlanmamış olunur. Diğer bir yöntem olan pire tozu veya pire damlası ise yumurta halindeki bit ve pirelerin canlı hale gelmesini engellemekte oldukça başarılıdır. Bu ilaç içindeki bulundurduğu kimyasallar sayesinde henüz gelişmemiş olan ve yumurtada uyuyan bir şekilde bulunan bu parazitleri ortadan kaldırmada yardımcı olur. Bu noktada bilinmesi gereken yetişkin pire veya bitlerin yavru olanlara göre daha uzun süre direnebildiğidir. Bu yüzden erken davranmak minik dostunuz için ekstra önem taşıyacaktır. Erken davranılıp gerek köpeğiniz gerek evdeki köşeler, dolap içleri, kapı kenarları, havasız kalan yerler ilaçlandığında o zaman tam bir koruma sağlanmış olacaktır. Tam korumayla birlikte var olan bit veya pirelerden tamamen ve kesin bir şekilde kurtulmuş olacaksınız. Böylece hem siz ev içinde huzursuz olmayacak hem de köpeğiniz bağışıklık sistemi düşmeden sağlıklı bir şekilde hayatına devam edebilecektir. Köpek bit ve pire ilacı seçiminizde veteriner hekiminize danışmanız faydalı olacaktır.