TESLİMAT ADRESİNİZ

Farklı Konum Seç

bölgesine özel avantajları keşfedin

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Avantajlı Ürünleri Gör

Artık konumunuzu seçerek size özel avantajlardan yararlanabilirsiniz

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Konum seç
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Köpek Bit & Pire İlaçları

için 657 sonuç bulundu.

Köpek Bit & Pire İlaçları

Köpek sahiplerine yaz aylarıyla ilgili en çok neyi sevmediklerini sorsanız büyük bir ihtimalle size köpeklerine saldıran bit ve pire istilasını şikayet ederler. Köpeklerde pire ve bit sorunu, köpek sahiplerinin adeta korkulu rüyası niteliğinde. Neyse ki bu tatsız süreçte her iki tarafa da yardımcı olacak bit ve pire önleyici ürünler yardıma koşuyor.

Köpeklerde Pire ve Bit Neden Çıkar?

Köpeklerde Pire ve Bit Neden Çıkar?

Kendisi küçük, etkisi büyük olan bu dış parazitler 18-25 derecede, yüzde 75-85 oranında neme sahip oranları tercih eder. Bu da özellikle yaz aylarında çoğalmalarına ve kedi ya da köpek tüyleri gibi sıcak ve nemli yerlerde barınmak üzere yerleşmelerine mükemmel bir zemin oluşturur. Köpekler çoğu zaman açık havada dolaşırken doğada halihazırda bulunan pirelerden ya da başka hayvanlarla etkileşime girdiklerinde onlara yerleşmiş pire ve bitlerden kaparak dış parazitlere maruz kalır. Genel kanının aksine pirelerin kanatları yoktur, bu yüzden teknik olarak uçamazlar. Onun yerine yakın mesafeye zıplayabilen pireler, kondukları hayvanda en başta kaşıntı olmak üzere şişkinlik, tüy kaybı ve cilt enfeksiyonları gibi rahatsızlıklara yol açar. Pire salgısına karşı özellikle hassasiyet besleyen bazı köpek cinsleri, tek bir pire ısırığından bile anında alerji kaparak sürekli kaşınma şikayeti çekebilir. Maalesef bu tip anlık ısırıklar ve temaslar bile köpeğinizin aylarca acı çekmesine yol açabilir.

Köpeklerde Pire ve Bit Nasıl Önlenir?

Köpeklerde Pire ve Bit Nasıl Önlenir?

Eğer köpeğinizde bit ya da pire tespit ettiyseniz, sadık dostunuza anında rahatlatıcı etki yaratacak bir tedavi yöntemi bulmanız mümkün. Öncelikli olarak ilk etapta kesinlikle uzman bir veteriner hekim tarafından muayene edilmesi gereken köpeğiniz için büyük bir ihtimalle pire spreyi ya da bit spreyi gibi medikal ürün tedavisi içeren bir kür başlanacaktır. Bununla birlikte köpeğin vücudunda yer etmiş pireleri yok etmek için genellikle boyna uygulanan bir pire damlası damlatılacaktır. Bu damla çoğu zaman birkaç saat içerisinde etkisini gösterir ve köpeğinizi kısa bir süre içerisinde kaşıntıdan kurtarır. Veterinerinizin önerdiği pire ilacı, birkaç gün içerisinde tamamen etkisini gösterecek ve köpekteki tüm dış parazitleri öldürecektir. Köpeğin tüylerini bu parazitlerden temizlemek için köpek tarağı kullanabilirsiniz. Veteriner tedavisi dışında pire ve bitlerden kurtulmak için uygulayabileceğiniz bir diğer yöntem de köpeğinizi pire şampuanı ile yıkamaktır. Kaşınmayı anında hafifleten pire ve bit şampuanları, köpek derisinin nefes almasına yardımcı olur.

Bit ve Pire Önleyici Fiyatları Ne Civardadır?

Bit ve Pire Önleyici Fiyatları Ne Civardadır?

Kategorimizde köpeğiniz bu sevimsiz rahatsızlıkla boğuşurken ona yardımcı olacak pek çok ürün mevcut. Bit, pire ve kene spreyi, köpek şampuanı, dış parazitlere karşı dirence yükselten köpek vitaminleri, pire oluşumunu engelleyen pire tasması ve daha pek çok onaylı ürün burada beğeninize sunuluyor. Pire ilacı fiyatları marka ve etken maddeye göre değişiklik göstermekle birlikte söz konusu köpeğinizin sağlığı ve huzuru olduğu zaman gözünüze gelmeyecek rakamlardan ibarettir. Köpek bakımı ürünleri arasında oldukça uygun fiyatlara sahip olan pire önleyici ürünler, dostunuzun sağlığını geri kazandırmakta etkilidir. Trixie, Beaphar, Dr. Clauder's ve Herba Max gibi pek çok köpek bakım markasının ürünlerini burada bulmanız mümkün. Köpeğinizin sağlığı ve bakımı için elzem olan diğer tüm malzemelere Bakım & Sağlık kategorimiz üzerinden ulaşmanız mümkün.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Marka

Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Ürün Notu

(45)
ve üzeri (80)
ve üzeri (96)
ve üzeri (98)
ve üzeri (104)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL