Kategoriler

Kampanya ve İndirimler

Marka

Kargo Seçenekleri

Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Yurt Dışından Gelsin

Fiyat Aralığı

TL
-
TL

Ürün Puanı

5 yıldız
4 yıldız ve üzeri
3 yıldız ve üzeri
2 yıldız ve üzeri
1 yıldız ve üzeri

Mağaza Puanı

0 10
Tüm mağazalar

Tasma&Künye

için 3,526 sonuç bulundu.
Akıllı sıralama nasıl çalışır? Arama ile uygunluk, satış miktarı, satıcı ve ürün puanı, teslimat avantajları, popüler kategoriler, ürüne ait reklam gibi kriterler belirleyici olabilmektedir.

Konum Seç

Kedi Tasma Künye

Kediler için özel olarak üretilmiş, kedilerin beden ölçülerine göre tasarlanmış tasmalara kedi tasmaları denir. Kedi tasma çeşitlerinin kullanım amacı çok çeşitlidir. Kedilerin sahipli olduğunu belirtmek ilk işlevleridir. Özellikle tek başına sokağa çıkan kedilerin tasmalı olması onunla karşılaşan başka insanlara kedinin sahipli olduğu bilgisini veren önemli bir işarettir. Böylelikle kediler sahipsiz zannedilip alınıp götürülmez. Bunun dışında bazı kedi sahipleri kedilerini yalnız başına sokağa bırakmaz. Bu kedi sahibinin tercihi olabileceği gibi kedi dışarıya çıkmaya alışık olmayabilir, dışarı çıkmaz veya çıkmak istemeyebilir. Kediler hiç dışarı çıkmadan ev ortamında yaşayabilen hayvanlardır. Bununla birlikte bazı kedi sahipleri kedilerini çeşitli sebeplerle dışarı çıkartmak isteyebilir. Bu tercihin sebebi egzersiz veya hava alması için veya sokağa, bahçeye alışabilmesi için olabilir. Kedilerin dışarıda rahatlıkla gezdirilmeleri için tasarlanmış kedi tasmaları bulunur. Tasma ev kedileri için aksesuar olarak da kullanılır. Kedilerin kaybolmaları durumunda kolay bulunmaları sağlayan kedi künyeleri üzerinde kediyle ilgili bilgilerin yer aldığı tasma çeşitlerindendir. Bu modeller çeşitli şekillerde tasarlanan, işlevsel tasma modelleridir. Kediler meraklı hayvanlardır. Bir anda dışarı çıkıp evden uzaklaşabilir, özellikle kentte, apartmanlarda yaşayan kediler evin yolunu bulamayabilir. Sokağa girip çıkan kediler çeşitli sebeplerle kaybolabilir. Kedi tasma künyeler kedinin kaybolması durumunda bulunmasını kolaylaştırır. Genellikle ön tarafında kedinin adı, arka tarafında ise sahibi ile ilgili bilgiler, telefon numarası vs. yazar. Kaybolan bir kedinin künyedeki bilgiler sayesinde bulunması, tasmasız bir kediye oranla çok daha yüksektir. Pireleri uzaklaştırmak için üretilen pire tasmaları da tasma olarak değerlendirilebilecek ürünlerdendir. Çıngıraklı tasma modellerine zilli tasma ve künye ismi de verilir. Bu modellerde kedi hareket ettiğinde çıngırak ses çıkartır. Böylelikle kedinin kapalı mekanlarda, bahçelerde ve hatta sokakta nerede olduğu daha kolay anlaşılır. Görme veya duyma engelli kediler için tercih edilen modeller arasındadır. Sokağa çıkan kedilerin kuşlara zarar vermesinin de önüne geçer. Zira çıngırak sesi kuşların kaçmasına ve kediler tarafından avlanmasına engel olur. Tüm bu farklı ihtiyaç çeşitleri için çok sayıda kedi tasma ve künye modelleri tasarlanır. Modeller kedilerin gereksinimine, karakterine göre çeşitlenir. Kedi sahiplerinin beğenilerine, zevklerine hitap eden renkli tasma ve künye modelleri oldukça fazla sayıda seçenek sunar. Siz de çok sevdiğiniz bir veya birden fazla evcil hayvanınıza tasma ya da farklı ürünler almak istiyorsanız kedi sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Kedi Tasma Künye Modelleri

Kedi Tasma Künye Modelleri

Kedi künyeleri tasmayla birlikte olabilir. Bununla birlikte tasmadan bağımsız, tasmaya takılıp çıkartılabilecek şekilde de tasarlanabilirler. Kedi tasma künyeleri iki çeşittir. Künye kısmı sallanan ve künye kısmı sallanmayan kedi tasma künye çeşitleri arasından seçim yapılabilir. Künye kısmı sallanan modellerde künye, tıpkı bir kolye ucu gibidir. Kedi künye tasmalar metal, pleksi, kumaş, ahşap gibi çeşitli malzemelerden üretilir. Metal kedi tasma ve künyelerde tasma bölümü zincir şeklinde olabilir. İsimlik ismi de verilen künye kısmı ise düz yüzeyli, farklı formlarda, küçük bir levha şeklindedir. Kumaş kedi tasma ve künye modellerin tasma kısmı tekstil malzemeden, künye kısmı ise çeşitli, değişik malzemelerden hazırlanır. Kedi tasma ve künyelerinin bir arada beğenilere sunulduğu modellerde çıngırak da bulunabilir. Sallanmayan kedi tasma künyeler ise şerit şeklindedir. Kedinin isminin ve sahibi ile ilgili bilginin yazılı olduğu isimlik kısmı bu şerit üzerine, sallanmayacak şekilde yerleştirilir. Künye kısmının sallantılı olmasını istemeyen kedi sahiplerine hitap eden modellerdendir. Özellikle çok hareket eden kediler için uygun modellerdir. Aşırı hareketli kediler birbirleri ile oynarken sallantılı künyeler birbirine takılabilir. Bu sebeple birden fazla kedisi olan kedi severler güvenlik açısından bu tür kedi tasma künyelerini seçebilir. Kullanılan malzemeler kedilerin beden ölçüleri dikkate alınarak seçilmiş malzemelerdir. Hafif malzemelerdir. Kedilere sıkıntı vermeyen, boyunlarını zorlamayan, ağırlığını hissettirmeyen ürünlerdir. Kedi künyeleri ayrı olarak da satılır. Bu künyelerin üzerinde yer alan kancalar sayesinde farklı tasmalara takılmaya imkan sağlarlar. Tek satılan künyeler sallantılı künye çeşitlerindendir. Kanca kısımları sağlamdır. Kaliteli malzemeden bir künye çok uzun yıllar farklı farklı tasmalarla kullanılabilir. Çıkarılıp takılabilirler. Evdeyken çıkarılıp sokağa çıkarken takılmaları pratik kullanım imkanı sunar. Bez tasmalara, metal zincirlere hatta pire tasmaları üzerine geçirilebilirler. Kedi tasma künyeler kediye ve kedi sahibine özel ürünlerdir. Sipariş esnasında kedinin ismiyle beraber kedi sahibinin bilgileri bildirilir ve ürün bu şekilde hazırlanır. Bu sebeple iade edilmeleri genellikle mümkün değildir. Verilen bilgilerin dikkatli bir şekilde kontrol edilmesi, oldukça önemlidir. Ayarlanabilir kedi tasma künye modelleri yavru kedilere uygundur ve kediler büyüdükçe boyun genişliğine göre büyütülebilirler. Çok küçük kedilere standart ayarlanabilir tasmalar büyük gelebilir. Yavru kedilerin boyun ölçüsü ölçülmeli, çok çabuk büyüdükleri hesaba katılarak sipariş verilmelidir. Yavru kediler için büyüme aşamalarında ayarlanabilir tasma yerine birden çok farklı genişlikte tasma edinmek daha uygun olabilir. Yavru kediler için kedi tasma künye seçimi yaparken künyenin yavrunun beden ölçülerine uygun olması vücut gelişimi açısından dikkat edilmesi gereken hususlardandır.

Kedi Tasma Künye Modellerinde Özgün Tasarımlar

Kedi Tasma Künye Modellerinde Özgün Tasarımlar

Kedi tasma künye modelleri eğlenceli ve canlı tasarımlarla kedi severlere çok sayıda seçenek sunar. Gökkuşağı renklerinden oluşan tasmalar, üzeri desenli modeller, çeşitli temalarla zenginleştirilmiş dizaynlar kedi tasma aksesuarlarında seçenek sayısını arttırır. Kedi tasma künye modelleri kedi severlerin kendi özgün tasarımlarını yaratmasına da imkan tanır. Rengarenk bir tasma, farklı şekiller ve yazı karakterleriyle çeşitli künyelerle bir araya getirilerek özgünleşebilir. Kedi tasma künyelerle kullanılabilen çıngıraklar da ayrıca satın alınabilir. Böylelikle işiler kedisine özel bir tasma modeli yaratabilir. Kedi tasma künyelerine nazar boncuğu takılması da mümkündür. Künyelere kedi kolyesi ismi de verilir. Siyam kedili, Savannah kedili gibi kedi cinslerini gösteren sevimli tasmalar arasından seçim yapılabilir. Kedi sahibi kendi kedisinin cinsinden bir illüstrasyon seçerek hoş bir konsept oluşturabilir. Kedi tasma künye modelleri kedilerde alerji yaratmayan materyallerle üretilirler. Bazı kedi tasma künye üreticileri tasmalarında SMART ID künye teknolojisi kullanır. Bu künyeler bir aplikasyona kayıt yaptırarak kedilerin kaybolması durumunda bulan kişiye her türlü bilgiyi uygulama üzerinden aktarır. Böylelikle künyeler üzerinde yer alan kişisel bilgilerin korunması da sağlanır. Papyon şeklinde kedi boyun tasma modelleri ile kedilere çok farklı ve hoş bir görüntü verilebilir. Kedi aksesuarı olarak kullanılan tasma modelleri kedinin cinsiyetini de belirtebilir. Erkek kedilere özel üretilen modellerle birlikte dişi kediler için üretilen kristal kalp taşlı metal kedi tasma ve künye gibi modeller bir kolye kadar çekici ve göz alıcı tasarım örneklerindendir. Kedi tasma künyelerinde çeşitli renkler ve şekillerde tasarımlar bulunur. Künye kısmı yuvarlak veya oval şekilde olabilir. Bu kısmın şekli kedi, kalp, kemik, pati, yıldız formlarla tasarlanabilir. Renkli ve desenli modellerde zemin puantiyeli, çift renkli, çizgili gibi dekoratif zeminlerle hazırlanabilir. Bazı künyelerde Garfield, Hello Kitty, Sylvester & Tweety gibi sevilen çizgi kahramanlar, Batman gibi süper kahramanlar, illüstrasyonlar bulunur. Çeşitli spor kulüplerinin renklerinde, forma şeklinde kedi tasma künyelerinden seçim yapmak da mümkündür. Hafif pleksiglas kedi tasma künyeleri şeffaf da olabilir. Şeffaf künyeler görsel olarak hoş bir efekt sağlar. Kedinin ismi ve sahibinin bilgileri künyenin tek yüzünden okunabilir. Tüm künye çeşitlerinde olduğu gibi "Kaybolursam ara", "Sahibimin telefonu" gibi cümleler bu tarz kedi tasma künyeler üzerine yazılabilir. Yazılar zemin üzerine işlendiği için silinmeleri söz konusu değildir. Kedi tasma künye kaybolma durumunda işlevini yerine getirebilecek şekilde planlanmalıdır.

Kedi Tasma ve Künye Çeşitleri Neden Kullanılır?

Kedi Tasma ve Künye Çeşitleri Neden Kullanılır?

Kedilerin sahipli olduğunu belirten en önemli işaret tasmalardır. Kedi tasma ve künye çeşitleri arasından seçilecek tasma modellerinden biri de boyun tasmasıdır. Boyun tasmaları kedilerin boynuna takılan, genellikle şerit veya zincir şeklinde olan tasmalardır. Boyun tasmaları künye takılarak kolaylıkla kedi tasma künye modeline çevrilebilir. Böylelikle istenilen künyeyi kullanma özgürlüğüne sahip olunur. Boyun tasmaları kedileri dışarıda gezdirmek için uygun değildir. Kediler köpeklerden farklı olarak boyunlarından çekilmekten hoşlanmaz. Ayrıca köpeklerden daha kolay bir şekilde başlarını tasmalardan çıkartırlar. Kedilerin kafa yapıları hem daha küçük, hem de daha esnektir. Bu sebeple boyun tasmaları tam kedinin boynuna göre olmalı, doğru bir şekilde ayarlanmalıdır. Eğer kediler dışarı çıkıyorsa mutlaka tasmalı olmalıdırlar. Bu onların güvenliği için çok önemlidir. Sahipsiz zannedilen kediler barınağa götürülebilir veya özellikle ev kedileri bakımlı ve daha güzel göründükleri için onları beğenen bir kişi tarafından sokağa atıldığı düşünülerek alınabilir. Ayrıca sokakta bakılan kedilere de tasma takıldığı sıklıkla görülür. Böylelikle sokakta bakılan kedilerin de barınağa götürülmesinin önüne geçilir. Ev kedilerini daha sevimli gösteren boyun tasmaları çok sevilmesinin nedenlerinden biri tıpkı insanların aksesuar kullanması gibi kedileri süslemeleri, farklılaştırmalarıdır. Kedi tasma künye çeşidine dönüştürülebilen çeşitli materyalden üretilen boyun tasmalarının kediye takılması çok kolaydır. Bağlantı kısmının sağlam olması ve malzemesinin kediye zarar vermemesi önemli kriterlerdendir. Diğer modeller gibi üzerine isimlik takılarak isimli kedi tasma ve künye olarak kullanılabilirler. Aynı şekilde bu çeşitlere çıngırak da bağlanabilir. Kedi pire tasmaları pire ve kene sorunlarının önüne geçen ürünlerdir. Ayarlanabilirler. Koruma süreleri değişkendir. Bazı çeşitlerde koruma etkisi 8 aya dek sürebilir. Parazitlerin bulaşmasını önleyen kedi pire tasmaları pek çok veteriner tarafından tavsiye edilir. Margosa ekstraktı ve okaliptüs yağı ile üretilen bitkisel pire tasmaları da bulunur. Yavru kedilerde de kullanılabilirler. 3 aydan itibaren yavru ve yetişkin kediler için uygun ürünlerdir. Bazı kedi severler pire tasmalarını kedi tasma künyelerle birlikte kullanmayı tercih eder.

Sokağı Seven Kediler için Kedi Göğüs Tasmaları

Sokağı Seven Kediler için Kedi Göğüs Tasmaları

Kedi göğüs tasmaları sokağa çıkmayı seven kedileri sokakta güvenli bir şekilde gezdirmeye imkan veren tasmalardır. Kedilere kolaylıkla giydirilebilirler. Farklı malzemelerden üretilirler. Bu tasmaların özelliği kedilerin gezdirilmesi sırasında tasma ipinin oluşturduğu çekim kuvvetini kedinin vücuduna orantılı bir şekilde dağıtmalarıdır. Boyun tasmalarının gezdirme tasması olarak kullanılması tavsiye edilmez. Göğüs tasmalarında ise tasma minimum rahatsızlık verir ve kedi çekim kuvvetini boynunda değil, gövdesinde hisseder. Kedilerin konforu dikkate alınarak hazırlanmışlardır. Giysi şeklinde veya vücudu saran şeritler şeklinde tasarlanırlar. Künye takılabilen modellerdir. Gezdirme kayışı kancasına künye takılarak kedi tasma künye modeli özelliklerine kolaylıkla sahip olabilirler. Kedilerin vücudunu saran, giysi şeklindeki göğüs tasmaları nefes alabilen, elastik yapıda olabilir. Göğüs tipi kedi tasma künye modelleri dolgulu, yumuşak modellerle kedilerin içinde rahat edebildiği modellerdendir. Bedenler kedilerin büyüklüğüne göre değişir. Göğüs tipi kedi tasma ve künye fiyatları diğer modellerden fiyat olarak farklılık gösterebilir. Şeritli veya kemerli göğüs tasmaları tüm vücudu örtmez. Çekme ipinin oluşturduğu basıncı azaltacak şekilde vücudu saran şeritlerin en genişlikleri değişkendir. Göğüs ve bel bölümü tamamen ayarlanabilir olarak üretilirler. Kedilerin sokakta gezdirilirken herhangi bir hastalık riskine karşı yabancı kedilerden uzak tutulması istenebilir. Bu sebeple bu tasmalar kontrollü bir geziye imkan tanır. Kedilerin kaçmasını, istenmeyen yerlere girmesini engellerler. Göğüs tasmaları ile birlikte kedi tasma künye modeli bir tasma, kedinin boynunda bulundurulabilir. Kedinin kaçması, uzaklaşması gibi istenmeyen bir durum yaşanması halinde kedi tasma künyeleri bulunmaları için çok önemli bir görev üstlenirler. Kediler söz konusu olduğunda her an her şey olabileceği için dikkatli davranmakta her zaman fayda vardır. Fosforlu göğüs tasmaları karanlıkta, gece gezintilerinde kedilerin görünmesini kolaylaştırır. Kedi tasma künye modellerinde de fosforlu veya dikkat çeken renklerde tasarlanan tasma modelleri tercih edilebilir. Gezdirme ipleri ayarlanabilir kedi tasma ve künye çeşitlerinin yanında kaçma önleyici, kedi gövdesini saran, esnek file malzemeden üretilen göğüs tasmaları modelleri, reflektörlü tasarımlarıyla dikkat çeker. Kedilerin sokağa çıkarılması için aşılarının tam olması tavsiyeler arasındadır.

Kediler Tasmaya Nasıl Alıştırılır?

Kediler Tasmaya Nasıl Alıştırılır?

Kediler farklı karakter özelliklerine sahip hayvanlardır. Birçoğu kısıtlanmaktan, üzerine bir şey takılmasından, giydirilmekten hoşlanmaz. Köpekler gibi eğitim almaları da mümkün değildir. Tasma takmak istemeyebilirler. Tasmalarını kolaylıkla çıkartma becerisi edinebilirler. Ancak güvenlikleri için kedi tasma künye takmaları da neredeyse şarttır. Kedi tasma künye takılmasını istemeyen kedileri tasma kullanımına alıştırmak için çeşitli yöntemler kullanılır. Alıştırma aşamasında gün içerisinde kedi tasma künye bir kaç kez takılıp çıkartılmalıdır. Her tasma takmadan sonra kediyi ödüllendirmek önemlidir. Ödül olarak ödül maması verilebilir. Kedi otu veya kedi nanesi ismi verilen ve kedileri sakinleştiren bitkisel ürün tasmanın üzerine sürülebilir. Bu kedilerin rahatlamasını sağlar. Kedi tasma künye modelinin kedinin boyutlarına uygun olması, vücudunu sıkmaması gerekir. Doğru tasma seçimi yapılmadığı takdirde çeşitli kazalar meydana gelebilir ve kediler zarar görebilir. Tasmanın bir yere takılma ihtimali boyun yaralanmasına, ağız yaralanmasına sebep olabilir. Dışarı çıkan kediler için kedi tasma künye modellerinde sokak şartları dikkate alınarak seçim yapılmalıdır. Fosforlu modeller, reflektörlü kedi tasma künyeleri kedilerin güvenliği için düşünülmüş özelliklerdir. Gece eve dönmeyen kedileri ararken fosforlu, reflektörlü modeller sayesinde kedileri görmek daha kolaydır. Dışarı çıkan kedilerin tasma ve künye aksesuarlarında bağlantılarının sağlamlığına özen gösterilmeli, kancalar, bağlantı aparatları sık sık kontrol edilmelidir. Kediler için tasma künye alırken tasmanın güvenilir olması, bir yere takıldığı vakit açılabilmesi gibi özelliklere sahip bulunması gerekir. Son yıllarda çıkan güvenlikli tasmalar olası kazaların, yaralanmaların önüne geçen, zorlandığı, takıldığı zaman kolaylıkla açılan tasmalardır. Kedi tasma künyesi üzerine kedi sahibi ile ilgili yazılan telefon, adres gibi bilgiler silinmeyecek şekilde ve doğru bir şekilde yazılmış olmalıdır. Tasma materyali olarak keskin uçlu, kırılabilir, sert malzemeler seçilmemelidir. Görsellik elbette çok önemlidir. Ancak görsellikten önce kedinin güvenliği öncelikli olmalıdır. Son yıllarda belli bir kapsama alanı içinde istendiği vakit sinyal veren ve kaybolmayı önleyen cihazlar geliştirilmiş ve bu cihazlar ev hayvanları için de kullanılmaya başlamıştır. Çok sık dışarı çıkan ve uzaklaşan kediler için kedi tasma künyeleri ile birlikte bu cihazlar da kullanılabilir. Böylelikle sokakta kedi aramak derdinden kurtulmak ve kedileri çabucak bulmak mümkündür. Kedilerin tasmaya alışması yavruyken daha kolay olmaktadır. Bu sebeple tasma kullanımına ve alıştırma çalışmalarına kedi küçükken başlanması daha hızlı sonuç alınmasına olanak tanır. Siz de kediniz veya kedileriniz için kedi tasma künye modelleri arasında seçim yapmak veya kendi özgün tasarımını oluşturmak için künye, tasma, çıngırak gibi malzemelerden seçim yapmak istiyorsanız sayfamızda yer alan çok sayıda model arasından seçiminizi yapabilirsiniz.