Kategoriler

Kampanya ve İndirimler

Fiyat Aralığı

TL
-
TL

Marka

Mağaza Puanı

0 10
Tüm mağazalar

Mağaza

Başka bir kelime deneyin

Ürün Miktarı

Başka bir kelime deneyin

Renk

Başka bir kelime deneyin

Kargo Seçenekleri

Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Yurt Dışından Gelsin

Ürün Puanı

5 yıldız
4 yıldız ve üzeri
3 yıldız ve üzeri
2 yıldız ve üzeri
1 yıldız ve üzeri

Kedi Bakım Setleri

için 517 sonuç bulundu.
Akıllı sıralama nasıl çalışır? Arama ile uygunluk, satış miktarı, satıcı ve ürün puanı, teslimat avantajları, popüler kategoriler, ürüne ait reklam gibi kriterler belirleyici olabilmektedir.

Konum Seç

Kedi Bakım Setleri

İnsanlar ve hayvanlar uzun yıllardır iç içe yaşam sürer. Zamanla kedi, köpek gibi hayvanlar evcilleştirilmiş ve evlerde beslenmeye başlanmış. Özellikle kedi Türkiye’de evde beslenen hayvanların başında gelir. Bilimsel araştırmalara göre evde kedi beslemenin birçok faydası bulunur. Kediyle aynı ortamda bulunan çocuklar daha sakin ve stresten uzak olabilir. Aile ilişkileri güçlenebilir. Kedi sahiplenmek için birçok aile veya kişi sabırsızlanır. Ancak bir kedi sahiplenme ve ona yeni bir yuva olma süreci emek gerektirir. Özellikle ilk defa kedi besleyecekler ona en iyi bakım verebilecek ortamı yaratmalıdır. Bir kedi sahiplendikten sonra ona mutlu ve rahat bir ortam sunmak gerekir. Böyle bir sorumluluğun farkında olarak kedi sahiplenilmelidir. Karar vermeden önce hem maddi hem de manevi şartlar göz önünde bulundurulmalıdır. Kediler sağlıklarına bağlı olmak üzere 14 - 20 yıl arasında yaşam ömrüne sahiptir. Kedi sahiplenince bu süreler boyunca kişiler hayatlarında değişim olacaklarını kabul etmelidir. Özellikle kedi beslemeye yeni başlayacaklar, bakımın sadece mamadan ibaret olduğunu sanabilir. Ancak doğru ve tam kedi bakımı için birçok malzeme gerekir. Bu malzemeler ile kedilere özel alanların oluşturulması önemlidir. Çünkü kediler kendi eşyalarının bulunduğu ortamlarda kendini güvende hisseder. Böyle bir alan için sessiz köşeler tercih edilebilir. Bu alanlara; kedi yatağı, kedi evi veya tırmalama tahtası gibi çeşitli malzemeler yerleştirilebilir. Böylece kedi için konforlu bir alan yaratılabilir. Kedi kumu, tuvalet kutusu, taşıma kabı, maması, mama kapları ve kedi yatağı temel ihtiyaç malzemeleridir. Kedi sahiplenildiği zaman bu malzemeler mutlaka aynı gün içerisinde temin edilmelidir. Malzeme seçimi konusunda kedinin yaşı ve özel sağlık durumları göz önünde bulundurulmalıdır. Bu temel ihtiyaç malzemelerinin yanı sıra farklı bakım alanları için farklı araçlar da gerekir. Bunlar, ilk gün lazım olmasa da kedi sağlığı ve rahatı için oldukça önemlidir. Bu kedi ürünlerinin başında tırnak makası gelir. Kedi tırnakları düzenli aralıklarla kesilmelidir. Tüylerini fırçalamak için de özel tarak kullanılması gerekir. Ağız bakım sağlığı için de diş fırçası ve macunu da kullanılmalıdır. Bu malzemelerin yanı sıra birçok farklı ürün de vardır. Kedi bakım setleri, bütün bu ihtiyaç duyulan malzemeleri bütün olarak içerisinde barındırır. Her kedi türüne ve ihtiyaca yönelik olarak birçok set bulunur. Kedi bakım setleri, içerisinde mama veya ağız sağlığı gibi birçok farklı alt kategoriler içerir. Kedi sahipleri de kendi kedilerine uygun malzemeleri bu setler aracılığıyla kolayca temin edebilirler. Siz de kedilerinizin ihtiyaçlarını karşılamak için kedi bakım setlerini tercih edebilirsiniz. Daha fazla ürün görmek için kedi sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Kedi Bakım Setleri Nelerdir?

Kedi Bakım Setleri Nelerdir?

Bir kediyle aynı evi paylaşmanın bazı sorumlulukları vardır. İlk sahiplenildiği andan itibaren kedinin bakımından ve sağlığından kişi sorumludur. İlk defa kedi sahiplenecek kişiler ihtiyaçlar konusunda bilgi sahibi olmayabilir. Mama gibi bazı ihtiyaçlar ilk günde hemen temin edilmesi gereken ihtiyaçlar bulunur. Öncelikle veteriner kontrolüne gidilmelidir. İç-dış parazit aşılarını yaptırma ve karne çıkarma işlemleri veterinerde gerçekleştirilir. Daha sonra ihtiyaç listesine göre eksikliklerin tamamlanması gerekir. Daha önce kedi sahiplenmeyen kişiler için bu liste kedi sahibi olanlara göre daha uzundur. Kedi bakım setleri nedir sorusuna kısaca, yeni kedi sahiplenen kişilerin ihtiyaç listesini kolayca tamamlamalarını kolaylaştıran ürünlerdir cevabı verilebilir. Bu setler sağlık veya mama gibi farklı alanlara yönelik çok çeşitlidir. Kedi bakım setleri, kendi içerisinde tasarım olarak benzer oldukları için görsel açıdan da evlere uyumluluk sağlar. Tek tek ürünlerin temin edilmesinden daha kolaydır. Tek seferde birçok ihtiyaç kolayca giderilebilir. Farklı içerikleri oldukları için her kedi sahibi kendi ihtiyacına yönelik seti tercih edebilir. Özellikle yeni kedi sahiplenen kişiler için bu tür ürünler daha iyi bir tercih olabilir. Kedi bakım setleri 5 parça, genelde temel başlangıç ihtiyaç seti olarak bilinir. Bu 5 parça; kedi kum kutusu ve kum eleği, kedi yatağı, tırmalama tahtası ve taşıma kutusundan oluşur. Taşıma kutusu olmayan setlerde mama kabı veya tüylü oyuncak da yer alabilir. Kedi bakım setleri 10 parça, 5 parça olan setlere göre farklı bakım ürünlerini de içermeleri açısından daha kapsamlıdır. Kedi bakımı için gerekli olan çoğu ürün bu setler içerisinde yer alır. 10 parça genelde; kedi tuvaleti, taşıma kutusu, tırmalama tahtası, kum küreği, kedi kumu, mama, oyuncak, tasma ve mama-su kaplarından oluşur. Ancak ihtiyaç ve isteğe göre farklı içerikte 10 parçalı kedi bakım setleri de bulunur.

Sağlık Kedi Bakım Setleri

Sağlık Kedi Bakım Setleri

Her kedi, kendi yaşı ve cinsine göre bir beslenme düzenine sahiptir. Ancak bu beslenme, insanlarda olduğu gibi, bazı zamanlar yeterli gelmeyebilir. Ek takviyeler olarak da bilinen bazı ürünler ile kedilerin vücutlarına destek sağlanması gerekir. Sağlıklı kediler için bile bazı durumlarda vitamin desteği sağlamak, ömürlerini uzatmakta oldukça önemlidir. Kedi bakım setleri vitamin seçimi yapmadan önce mutlaka veterinerlere danışmak gerekir. Kandan alınan örnekler gibi çeşitli testler sonucu kediniz için eksik bulunan alanlarda takviyeler seçilir. Seçim sırasında kedinin yaşı, özel sağlık durumları ve cinsi gibi çeşitli konulara dikkat etmek gerekir. Kedi bakım setleri multivitamin içinde bulunan ürünler ile kedilerin metabolizmalarını düzenlemeye yardımcı olur. Yavru veya hamile gibi özel durumu olan kediler için farklı içerikli ürünler de vardır. Eklemlere katkı sağlar. A vitamini desteği ile görme yetenekleri artırılması amaçlanır. Kedi bakım setleri E vitamini ile sık hastalanan kedilerin bağışıklık sistemleri güçlendirilebilir. B12 vitamini de özellikle yaşlı kediler için önemlidir. Hafızalarını güçlendirmeye yarar. B2 de tüy dökülmesini yavaşlatır ve yavru kedilerin büyümelerine katkıda bulunur. Birçok vitamini içinde barındıran multivitaminlerin yanı sıra sadece tek bir vitamine yönelik ürünler de vardır. Kedi bakım setleri biotin de içerebilir. Biotin, B7 vitamini olarak da bilinir. Tüylere parlaklık verir ve tüy köklerini güçlendirir. Tüy dökülmelerini azaltır. Kemiklerin güçlenmesini de destekler. Cilt sorunları yaşayan kediler için biotin desteği kullanılabilir. Özellikle uzun tüylü veya tüyleri çok dökülen kediler için biotin kedi bakım setleri desteği tercih edilebilir. Kedi bakım setleri çinko da içerir. Çinko, A vitamini etkilerinin artırılmasını ve vücutta dolaşmasını sağlar. Üreme sağlığı açısından hem dişi hem de erkekler kediler için önemlidir. Biotin gibi cilt ve tüy sağlığını destekler. Bu kedi bakım setleri, güneş gibi zarar verici dış etkenlere karşı koruma kalkanı oluşturur. Cildi onarır ve güçlendirir. Eğer kedinizin hem biotin hem de çinko ihtiyacı varsa ikisi bir arada bulunan kedi bakım setleri tercih edilebilir. Ürünlerin içerikleri dikkatli bir şekilde incelenmelidir. Bu takviyelerin miktarları kedinin kilosuna göre değişir. Ürün üzerinde yer alan dozlar temel alınmalıdır. Vitaminler kedilerin yemeyi sevdikleri bütün gıdalar ile karıştırılarak verilebilir. Ezilerek yaş mama ile birlikte verilebilir. Homojen bir şekilde mamanın karıştırıldığından emin olmak gerekir.

Her Kediyi Mutlu Edecek Mama Kedi Bakım Setleri Çeşitleri

Her Kediyi Mutlu Edecek Mama Kedi Bakım Setleri Çeşitleri

Kediler sık sık yemeyi seven hayvanlardır. Belli miktarlarda ve aralıklarda kedileri beslemek sağlıkları açısından oldukça önemlidir. Yaşamsal faaliyetlerini devam ettirebilmeleri içi hem su hem de mamaya ihtiyaç duyar. Kilolarına göre bir beslenme yapılmazsa obezite veya aşırı zayıflık gibi çeşitli sağlık sorunlarınla karşılaşılabilir. Mamalar yetişkin, yaşlı ve yavru kedilere uygun olacak şekilde genel olarak ikiye ayrılır. Genelde ana beslenme malzemesi olarak kuru mama kedi bakım setleri kullanılır. Bu setler içerisinde belli boyutlarda ve çeşitli özellikte kuru mamalar yer alır. Protein açısından zengin içerikli mama tercih edilmelidir. Birden fazla kedisi olanlar için mama kedi bakım setleri maddi açıdan daha iyi bir tercihtir. Kuru mamaların yanı sıra yaş mama veya ödül maması gibi çeşitli yiyecek ürünleri de vardır. Ana temel gıda maddesi kuru mamaların yanı sıra ara sıra diğerlerinden vermek de kedileri mutlu eder. Eğitim sırasında ödül mamaları sıklıkla kullanılır. Kuru mamalar kedileri susatır. Bunun için her zaman mamanın yanında taze ve yeterli miktarda su bulundurmak da önemlidir. Bu mama ve suyu koymak için kedilere uygun kaplar bulunur. Kedi bakım setleri mama ve su kabı olacak şekilde her ikisini de barındırır. Birleşik olanların yanı sıra birbirinden ayrı kaplar da bulunur. Ürünlerin seçimi yaparken sağlığa zarar vermeyen materyallerden yapıldıklarına dikkat etmek gerekir. Uzun süre kullanılmak isteniyorsa metal veya seramik kaplar tercih edilebilir. Kediler için ağız sağlığı insanlar gibi önemlidir. Mamalarını yedikten sonra günde bir kere dişlerinin fırçalanması gerekir. Özellikle et yemek, ağız kokusu ve diş sorunları oluşumunu artırır. Kedi diş bakım seti içerisinde genelde diş macunu ve fırçası yer alır. Eğer düzenli ağız bakımı yapılmazsa kediler diş kayıpları gibi sorunlar yaşayabilir. Bu kedi bakım setleri ile enfeksiyon, tartar, çürüme gibi çeşitli diş sorunlarının yaşanması engellenir. Özellikle İran kedileri gibi cinsler genetik olarak ağız ve diş sorunları yaşamaya yatkındır. Böyle kediler için bu setlerin kullanımı oldukça önemlidir. Ayrıca ağız kokusunun da giderilmesini sağlar. Kedi bakım setleri, içerisinde farklı tatlara sahip değişik diş macunları bulundurur. Diş fırçalama, mama tadındaki macunlar ile kedilerin de hoşuna gidebilen aktivite haline gelir.

Kedinizi Hastalıklardan Koruyacak Kedi Bakım Setleri

Kedinizi Hastalıklardan Koruyacak Kedi Bakım Setleri

Kediler zaman zaman çeşitli nedenlerden dolayı hastalanabilir. Tedavilerin yanı sıra önleyici koruyucular da bulunur. Kedi bakım setleri macun, kedi maltı olarak da bilinen bir çeşit koruyucudur. Bunun kullanım amacı kedilerin yuttukları tüylerin sistemlerinden sorunsuzca atılmalarını sağlamaktır. Tüylerin yapışmasını engeller. Tüylerin sindirim sisteminde kolayca ilerlemesini sağlar. İçerisinde bulunan lif ve yağ maddeler ile dışkı yoluyla atılmasını destekler. Gün içerisinde bu macundan 4-5 cm kadar yedirmek yeterlidir. 2 günde bir verilmesi tavsiye edilse de her kedi için aralık değişebilir. Bu kedi bakım setleri, içerdiği güzel tatlar ile kedilere kolayca yedirilebilir. Eğer kediniz sevmediyse patisine biraz sürüp yemesini sağlayabilirsiniz. Vitamin içeren ürünler de vardır. Bu kedi bakım setleri; tüylerin doğal yolla atılmasının yanı sıra kalp, eklem, sindirim gibi çeşitli sistemlerin korunmasını destekler. Ödül olarak da kullanılabilir. Kedilerin üzerine kene veya pire gibi çeşitli parazit konakları konabilir. İç ve dış parazit aşıları olsa da bazı durumlarda kediler bu rahatsızlıklara sahip olabilir. Konaklardan kurtulmak için pek çok farklı parazit ilacı bulunur. Bunun için kedi bakım setleri parazit damlaları içeren şekilde tercih edilebilir. Hangi tür parazit olursa olsun tedavi edilmesi gerekir. Hem kedi hem de ev halkının sağlığı için önemli bir üründür. Özellikle sıcak havalarda pireler kolayca ürer. Pirelenen kediler kaşınmaya ve rahatsız olmaya başlar. Bunu engellemek için bu kedi bakım setleri kullanılır. Damla yöntemi, veterinere gitmeden kolayca kedi sahipleri tarafından uygulanabilir. Etki süresi uzundur. İlaçtan ilaca değişmekle birlikte 1-2 ay süreyle uygulanması önerilir. Güçlü formülleri ile en inatçı parazit türünde bile etkilidir. Çiğneme tabletlerini sevmeyen veya istemeyen kedilerde bu kedi bakım setleri kullanılabilir. Damlalar yetişkin kedilere uygulanır. Ayrıca birden fazla parazit sorunu varsa karışık ilaç setleri daha uygun bir tercih olabilir. Yaş ve ağırlık faktörleri göz önünde bulundurularak set seçimi yapmak gerekir. Uygulama için sadece damlanın açılıp enseye dökülmesi yeterlidir. Etkisini kısa sürede gösterir. Kedi bakım setleri virüs ilacı da bir başka ilaç türüdür. Parazit gibi virüsler de çok çeşitlidir. Koronavirüs, Herpes ve FIP en çok bilinen kedi virüsleri arasında yer alır. Her bir virüsün kedi vücuduna etkisi birbirinden farklıdır. Bunun için hastalık tanısı oldukça önemlidir. Virüs hastalıklarında doğru tedavi uygulanması oldukça önemlidir.

Kedi Bakım Setleri Fiyatı

Kedi Bakım Setleri Fiyatı

Her şey kendi içerisinde farklı ürünler bulundurur. Kedi bakım setleri tarak içerenlerle kedilerin tüy bakımları yapılabilir. Özel kedi tarakları ile kedinizi taramak oldukça kolaydır. Böylece hem kediniz hem de eviniz kedi tüylerinden arınmış olur. Tüy yönüne doğru çok bastırmadan uygulanır. Dökülen tüyler tek seferde toplanmış olur. Bu taraklı kedi bakım setleri ile kediler daha parlak ve canlı bir görünüme sahip olur. Çeşitli sağlık sorunlarının oluşmasını da engeller. Bu kedi bakım setlerinin pire veya kene gibi özel taraklı modelleri de bulunur. Bu taraklar sayesinde parazitlerden kolayca kurtulmak mümkündür. Özel ürün setlerinin yanı sıra temel ihtiyaç kedi bakım setleri de bulunur. Bu setler içerisinde genellikle; yatak, tuvalet, taşıma kutusu, kum, mama gibi temel kedi ihtiyaçlarını içerir. Yatak, kedinizin kendini güvende hissetmesini sağlar. Uyumak için de rahat bir yer sağlar. Evde yaşayan kediler tuvalet ihtiyaçlarını kumun üzerine yaparak giderir. Bu kumlar diğer kumlardan farklı olarak topaklanma özelliğine sahiptir. Böylece elek ile topaklaşan kumlar kolayca temizlenir. Kutu da kumların dışarı sıçramasını ve kötü kokunun evin içine yayılmasını engeller. Taşıma kutusu da temel ihtiyaç kedi bakım setleri arasında yer alır. Rahat hava alabilen özellikteki bu kutular, kedilerin dışarıda taşınmasını sağlar. Tırmalama tahtası da ilk defa kedi sahiplenecekler tarafından temel ihtiyaç olarak görünmeyebilir. Ancak kedilerin tırnaklarını düzeltmeleri için tırmalayabilecekleri bir madde bulunması gerekir. Eğer bulamazsa koltuk gibi çeşitli eşyalara zarar verebilir. Mama kedi bakım setleri de kedilerin en önemli ihtiyacı olan beslenmenin karşılanması için önemlidir. Bunların yanı sıra oyun da bir ihtiyaçtır. Özellikle yavru kediler güç içerisinde uzun süreler boyunca oyun oynamak ister. Zilli kedi topu, oyuncak fare, uzun tüy tutacağı gibi her kedinin sevebileceği birçok oyuncaklar da temel ihtiyaç kedi bakım setleri içerisinde yer alabilir. Kedi bakım seti fiyatları; içerisinde bulunan ürün çeşidi, ürün sayısı, malzeme kalitesi, boyut gibi özelliklere göre değişiklik gösterir. İhtiyaca göre tek tek ürün almak yerine toplu bir şekilde almak kedi sahipleri için daha kolay olabilir. Sağlık, yemek gibi pek çok farklı ürün içeren set seçenekleri bulunur. Siz de kedileriniz için ihtiyaç duyduğunuz ürünleri bir arada almak istiyorsanız sayfada yer alan bu kedi bakım setlerine göz atabilirsiniz. İhtiyaçlarınıza uygun setleri hemen satın alabilirsiniz.